Nieuws
Voertuig vermiste Sven Roes gevonden, politie deelt nieuwe informatie
De politie heeft maandag een nieuwe update gegeven over de vermissing van TeamNL-shorttracker Sven Roes. Volgens de autoriteiten is zijn auto inmiddels teruggevonden op Schiphol. Het voertuig stond geparkeerd op parkeerplaats P3 Lang Parkeren.
Aanwijzingen voor vertrek naar het buitenland
Naar aanleiding van de nieuwe ontwikkelingen gaat de politie er op dit moment vanuit dat de 26-jarige sporter mogelijk naar het buitenland is vertrokken.
“Daar hebben we ook aanwijzingen voor”, laat de politie weten aan Hart van Nederland. Over de aard van die aanwijzingen worden uit privacy- en onderzoeksbelang geen verdere mededelingen gedaan.
Vermissing sinds zaterdag
De vermissing van Sven Roes werd dit weekend bekend nadat meerdere TeamNL-shorttrackers via sociale media een dringende oproep deelden. Onder anderen Jens van ’t Wout, Melle van ’t Wout en Xandra Velzeboer riepen mensen op uit te kijken naar hun collega.
Volgens de eerdere oproep werd Roes zaterdagmiddag voor het laatst gezien bij een Shell-tankstation in Muiden. Hij zou daar zijn vertrokken in een witte Mitsubishi ASX met opvallende TeamNL-bestickering.
Die auto is nu dus teruggevonden op Schiphol.

Veel zorgen in zijn omgeving
De verdwijning van Roes zorgt voor veel onrust binnen de schaatswereld. Familie, vrienden en collega’s sloegen al snel alarm nadat er geen contact meer met hem kon worden gelegd.
Ook de KNSB liet eerder weten nauw contact te onderhouden met de familie en sprak de hoop uit dat er snel duidelijkheid zou komen over de situatie.
RTL Boulevard sprak met bekenden
Ook RTL Boulevard besteedde zondag aandacht aan de vermissing. Entertainmentdeskundige Rob Goossens vertelde dat er contact was gezocht met mensen uit de directe omgeving van Roes.
Volgens Goossens leverde dat weinig nieuwe informatie op.
“Wat we weten? Weinig tot niks”, zei hij in de uitzending.
Wel kreeg de redactie de indruk dat mensen uit respect voor de privacy van de sporter en zijn familie terughoudend zijn met het delen van informatie.
De vermiste shorttracker Sven Roes (26) is mogelijk naar het buitenland vertrokken. Zijn auto is teruggevonden op een parkeerplaats bij Schiphol.https://t.co/jy4LxTFI09
— AD.nl (@ADnl) June 29, 2026
Politie zet onderzoek voort
De politie onderzoekt de vermissing nog altijd en probeert in kaart te brengen waar Sven Roes zich momenteel bevindt. Dat de auto op Schiphol is aangetroffen, vormt een belangrijk onderdeel van het onderzoek.
Vooralsnog is niet bekend naar welk land Roes mogelijk zou zijn vertrokken en of er inmiddels contact met hem is geweest.
De politie roept mensen die relevante informatie hebben over zijn verblijfplaats nog altijd op zich te melden.