Algemeen
Sinterklaasjournaal-kijkers gaan helemaal los en wijzen allemaal naar hetzelfde
Een kijker twitterde:
“Er lag een ‘gevaarlijk pakketje’ bij het huis van Sinterklaas. Mijn zoontje vroeg of het echt was. Dat zegt genoeg.”
Anderen vinden de kritiek overdreven en benadrukken dat Het Sinterklaasjournaal al meer dan twintig jaar werkt met precies dit soort verhaallijnen — waarin er altijd iets misgaat, maar uiteindelijk alles goedkomt.
“Dat hoort bij de magie,” schrijft iemand op Facebook. “Kinderen leren juist dat er soms problemen zijn, maar dat die worden opgelost.”
De NTR reageert
Hoewel de omroep zelf nog geen officiële verklaring heeft gegeven over de ophef, benadrukte de NTR eerder al dat Het Sinterklaasjournaal bedoeld is als fictieprogramma met een educatieve ondertoon.
In een verklaring uit 2022 stelde de redactie:
“We volgen actuele thema’s, maar altijd met het oog op verwondering, humor en fantasie. Het is en blijft een kinderserie.”
Volgens bronnen rondom de productie wordt elk script zorgvuldig beoordeeld door kinderpsychologen, zodat de inhoud geschikt blijft voor jonge kijkers.
Algemeen
Mariska Bauer beleeft loodzware tijden: ´Logistieke nachtmerrie met zware paniekaanvallen´

Mariska Bauer raakt gevoelige snaar met nostalgische vakantiefoto: “Toen was alles simpeler”
Met één enkele foto op Instagram weet Mariska Bauer opnieuw duizenden volgers te raken. Geen glitter, geen filters, geen perfecte poses — maar een puur moment uit een ander tijdperk. De foto toont een jonge moeder met haar kleine kinderen, lachend aan zee tijdens een onbezorgde vakantie.

“Eén foto, geen filters, geen 64 variaties met nét een andere pose. Gewoon klik, klaar,” schrijft Mariska erbij.
Het beeld, en vooral haar boodschap, roepen iets op dat veel mensen herkennen: de eenvoud van vroeger, toen vakanties nog draaiden om samenzijn in plaats van planning, wifi en social media.
Een blik terug in de tijd
De foto die Mariska deelt, lijkt op het eerste gezicht gewoon een familiekiekje. Maar wie goed kijkt, ziet een jonge moeder vol liefde, met drie jongetjes die nog net in het zand passen. Een tijd waarin alles wat trager ging, en geluk vooral bestond uit samen ijsjes eten en zandkastelen bouwen.
