-

Algemeen

Tatjana Šimić keert terug als Kees Flodder mét een dochter genaamd Kees Junior

Avatar foto

Gepubliceerd

op

Tatjana Šimić keert terug als Kees Flodder – nu als moeder in langverwachte spin-off

Na jaren van stilte keert Tatjana Šimić terug naar een van de meest iconische rollen uit de Nederlandse televisiegeschiedenis: Kees Flodder. Voor veel fans voelt dit als een nostalgisch cadeau. De geliefde actrice, die in de jaren ’90 furore maakte als de brutale tienerdochter van de Flodder-familie, kruipt opnieuw in de huid van Kees. Maar dit keer in een verrassende nieuwe rol: als moeder.


Een gewaagde maar emotionele comeback

Tatjana gaf in een interview toe dat ze aanvankelijk twijfelde of ze wel weer voor de camera wilde verschijnen. Na jaren waarin ze zich meer op haar persoonlijke leven en andere projecten richtte, was de stap terug de televisiewereld in allesbehalve vanzelfsprekend.

“Ik heb lang getwijfeld of ik wel terug wilde keren voor de schermen,” vertelt ze. “Toen ik het script las, dacht ik: jeetje, kan ik het nog? Maar de positieve reacties van fans gaven me het laatste zetje.”

De eerste opnamedagen waren spannend, maar al snel voelde het voor haar alsof ze weer thuiskwam op de set. De serie wordt bovendien opgenomen in de originele wijk in Sittard, waar destijds ook de iconische scènes van de eerste Flodder-serie werden gefilmd.


Kees als moeder: een nieuw hoofdstuk

In de nieuwe serie is Kees geen rebelse tiener meer, maar een moeder die onverwacht in het leven van haar volwassen dochter stapt. Deze dochter, Kees junior, wordt gespeeld door actrice Ghislaine van IJperen. Het biedt ruimte voor nieuwe verhaallijnen, waarbij de dynamiek tussen moeder en dochter centraal komt te staan.

Volgens Tatjana wordt de serie een frisse mix van herkenning en vernieuwing. De typische Flodder-humor en maatschappijkritiek blijven behouden, maar er wordt ook ingespeeld op thema’s die aansluiten bij deze tijd. Denk aan familiebanden, generatieverschillen en de zoektocht naar je plek in de wereld.


Bekende gezichten en nieuwe castleden

Naast Tatjana keren er ook andere bekende gezichten terug. Horace Cohen kruipt opnieuw in de huid van oom Henkie, een personage dat al jaren populair is bij fans. Daarnaast zijn er nieuwe acteurs toegevoegd aan de cast, zoals Tibor Lukács, Dylan Jongejans, Jack Koren en Isa Hoes.

Deze combinatie van oudgedienden en nieuwe talenten moet ervoor zorgen dat de spin-off zowel nostalgie oproept bij de oudere generatie kijkers als aantrekkelijk is voor een jonger publiek.


Opnames in een iconische setting

Het feit dat de opnames plaatsvinden in dezelfde wijk als het origineel, geeft de serie een authentieke sfeer. Voor Tatjana was dit een emotioneel moment.

“Toen ik daar weer stond, voelde ik de energie van vroeger. Het was alsof de tijd even had stilgestaan,” aldus de actrice.

De keuze om terug te keren naar de originele locatie is volgens de makers een bewuste zet om de serie een eerlijke en herkenbare uitstraling te geven.


Videoland en RTL brengen de serie in 2026

De serie wordt geproduceerd voor Videoland en zal begin 2026 ook te zien zijn bij het Duitse RTL. Hiermee krijgt Flodder niet alleen een comeback in Nederland, maar ook een internationaal publiek. De verwachting is dat de serie een groot succes kan worden, gezien de populariteit van het origineel en de huidige trend van nostalgische reboots.

Tatjana voorspelt zelf dat de serie “heel groot” wordt en belooft dat Kees weer “lekker brutaal” zal zijn.


De betekenis van Kees voor Tatjana

Voor Tatjana is Kees meer dan een rol; het is een karakter dat haar carrière heeft gevormd. Ze gaf aan dat het spelen van Kees destijds een enorm plezier was, maar dat het ook een uitdaging was om een personage te spelen dat zo’n eigenzinnige en brutale uitstraling had.

Nu ze ouder is, voelt ze zich nog meer verbonden met Kees, maar vanuit een ander perspectief. Ze begrijpt de moederrol die Kees nu speelt beter, juist omdat ze zelf ook ouder is geworden. Dit maakt de nieuwe serie voor haar extra bijzonder.


Fans kijken reikhalzend uit

Op sociale media is de terugkeer van Tatjana als Kees groot nieuws. Fans reageren enthousiast en delen hun favoriete herinneringen aan de originele serie en films. Sommigen noemen Kees hét icoon van de jaren ’90, anderen zijn benieuwd hoe de dynamiek tussen Kees en haar dochter zal uitpakken.

De combinatie van nostalgie en vernieuwing lijkt precies wat kijkers nodig hebben om opnieuw verliefd te worden op de Flodder-familie.


Een belofte van herkenbare chaos

De makers hebben laten doorschemeren dat de nieuwe serie trouw blijft aan de sfeer van het origineel. Verwacht dus weer veel humor, scherpe dialogen en de typische Flodder-chaos waarin maatschappelijke conventies op de hak worden genomen.

Tatjana zelf zegt dat dit een van de leukste aspecten is van het terugspelen van Kees: “Alles wat niet mag, vindt zij juist normaal. Die rebellie maakt Kees zo’n heerlijk personage.”


Conclusie: een feest van herkenning én vernieuwing

Met de terugkeer van Tatjana Šimić als Kees Flodder krijgt een van de meest iconische Nederlandse tv-personages een nieuw hoofdstuk. Voor fans is dit een kans om opnieuw te genieten van de humor, de scherpe randjes en de onmiskenbare charme van de Flodder-familie.

De spin-off belooft een serie te worden waarin herkenning en nieuwe verhalen hand in hand gaan. Een serie die de nostalgie van de jaren ’90 eert, maar tegelijkertijd nieuwe generaties kennis laat maken met de legendarische familie.

Algemeen

Freek maakt groot nieuws bekend over zijn gezondheid

Avatar foto

Gepubliceerd

op

Freek Rikkerink deelt hoopvol nieuws: “De behandeling slaat aan”

Het was een moment dat Nederland even stil liet staan. Tijdens een openhartig gesprek bij Eva Jinek vertelde Freek Rikkerink – de muzikant van het geliefde duo Suzan & Freek – dat er eindelijk licht aan het einde van de tunnel lijkt te zijn. Na maanden van onzekerheid, intensieve behandelingen en mentale krachttochten kan hij voorzichtig opgelucht ademhalen: de tumoren in zijn lichaam zijn kleiner geworden.

De zanger sprak met kalmte, maar ook met een merkbare emotionele diepte. Waar het gesprek eerder over muziek en toekomst ging, kwam dit keer vooral zijn persoonlijke reis centraal te staan – een verhaal over hoop, liefde en volharding.


De klap die alles veranderde

In mei van dit jaar kwam het nieuws dat niemand had zien aankomen. Freek werd geconfronteerd met een ernstige diagnose: uitgezaaide longk*nker. De aankondiging kwam als een schok, niet alleen voor zijn fans, maar ook voor de Nederlandse muziekwereld. Suzan & Freek besloten onmiddellijk hun agenda leeg te maken om zich volledig te kunnen richten op behandeling en herstel.

Toch duurde het niet lang voordat ze weer samen op het podium stonden. Muziek bleek voor beiden een manier om de realiteit aan te kunnen. “Zingen is voor ons meer dan werk,” vertelde Suzan destijds. “Het is wie we zijn. We halen er kracht uit.”

Sinds die eerste verklaring bleven de twee grotendeels buiten de media. Maar tijdens het recente interview bij Jinek besloten ze – voor het eerst sinds maanden – hun verhaal te delen.


De behandeling bij het Antoni van Leeuwenhoek

Freek wordt momenteel behandeld in het Antoni van Leeuwenhoek-ziekenhuis in Amsterdam, een gespecialiseerd centrum voor k*nkeronderzoek. Daar kreeg hij te horen dat er nieuwe medicatie beschikbaar was die mogelijk effect kon hebben.

“In beide longen zit een tumor,” vertelt hij rustig. “Verder zit het in mijn lymfeklieren, in mijn nek en in mijn bijnieren. Gelukkig niet in mijn hoofd.” De zanger legt uit dat zijn artsen voorzichtig optimistisch zijn. “Ze zeiden: er is medicatie die werkt bij sommige mensen. Je kunt het proberen. En dat heb ik gedaan.”

De resultaten zijn hoopvol: de tumoren zijn kleiner geworden. Dat nieuws heeft niet alleen hem, maar ook Suzan diep geraakt. “We leven weer iets lichter,” zegt ze zacht. “Elke goede uitslag voelt als een cadeautje.”


Een nieuw ritme van leven

De afgelopen maanden veranderden het dagelijks leven van het muzikale koppel ingrijpend. Waar ze vroeger vooral bezig waren met optredens, studio-opnames en tournees, draait hun leven nu om rust, balans en verbinding.

Freek vertelt dat hij zich in de beginperiode volledig heeft vastgebeten in het zoeken naar kennis. “Ik ben me enorm gaan verdiepen in verhalen van mensen die hetzelfde hebben meegemaakt. Wat hebben zij gedaan? Hoe hebben zij hoop gehouden? Dat deed ik soms achttien uur per dag.”

Terwijl Suzan bezig was met de babykamer – ze is hoogzwanger – richtte Freek zich op zijn herstel, zowel lichamelijk als mentaal. “Ik ben mijn voeding gaan aanpassen, meer gaan bewegen, maar vooral ook gaan werken aan mijn mentale veerkracht.”


De balans tussen Oost en West

In het gesprek vertelt Freek hoe hij zich niet alleen liet leiden door de westerse geneeskunde, maar ook inspiratie vond in oosterse denkwijzen. “In het Westen zien we het lichaam vaak als een chemische fabriek: iets is stuk, en dat proberen we te repareren. Maar de oosterse benadering kijkt naar de connectie tussen lichaam en geest. Die gedachte sprak me enorm aan.”

Hij begon te mediteren, te lezen over ademhaling en energie, en vond rust in het idee dat genezing niet alleen fysiek, maar ook mentaal begint. “Ik wil alles doen wat in mijn macht ligt. Niet afwachten, maar actief meewerken aan herstel.”


Suzan: ‘We leven in het nu’

Suzan Stortelder, die naast hem zat aan tafel bij Jinek, vertelde met zachte emotie dat de afgelopen tijd hun band nog hechter heeft gemaakt. “We proberen elke dag bewust te beleven. We weten niet wat de toekomst brengt, maar we willen de kans dat het goedkomt zo groot mogelijk maken.”

Ze straalde kalmte uit, ondanks de enorme druk waaronder ze als aanstaande moeder leeft. “Het universum heeft soms zijn eigen plannen,” zei ze. “En als het goed komt, dan willen wij daar bij zijn, samen.”

Hun woorden raakten zichtbaar ook de aanwezigen in de studio. Waar hun muziek vaak gaat over liefde en samen groeien, lijkt die boodschap nu meer dan ooit hun werkelijkheid te weerspiegelen.


Geen woede, wel acceptatie

Wat opvalt in Freeks houding is de totale afwezigheid van bitterheid. “Ik weet niet op wie ik boos zou moeten zijn,” zegt hij. “Dit is gewoon pech. Ik heb het verkeerde lot getrokken, dat is alles. Maar ik wil me niet verliezen in boosheid. Dat helpt me niet vooruit.”

Zijn nuchtere houding en positieve instelling worden door veel kijkers gezien als inspirerend. Op sociale media stromen de steunbetuigingen binnen, van fans tot collega-artiesten. Velen prijzen zijn openheid en kracht. “Freek laat zien wat echte moed is,” schrijft een fan op Instagram.


De kracht van verbinding

Suzan & Freek staan bekend om hun oprechte uitstraling – iets wat ook in deze moeilijke periode duidelijk voelbaar blijft. Hun liefde, teamwork en humor lijken een constante bron van steun.

Freek vertelt dat hij bewust probeert om verbinding te blijven zoeken, met familie, vrienden en fans. “Als ik één ding heb geleerd, is het dat je dit soort dingen niet alleen kunt dragen. De steun die we krijgen is overweldigend.”

Suzan knikt: “De berichten van mensen die zeggen dat ze aan ons denken, die voelen we echt. Het geeft kracht.”


Voorzichtig vooruitkijken

Hoewel het stel zich richt op de korte termijn, kijken ze ook voorzichtig naar de toekomst. De geplande tournee is nog niet van tafel, maar het tempo ligt lager. Alles draait nu om balans en energie. “We doen alleen wat goed voelt,” zegt Suzan. “En als dat betekent dat we minder optreden, dan is dat zo.”

Freek vult aan: “Ik voel me op dit moment stabiel, en daar ben ik dankbaar voor. Elke dag dat ik muziek kan maken, is een dag gewonnen.”


Liefde, muziek en hoop

De boodschap die Suzan & Freek met hun verhaal uitstralen, is er één van hoop en menselijke kracht. Ondanks alles blijven ze trouw aan hun positiviteit en aan elkaar.

“Mensen zeggen weleens dat we inspireren,” zegt Freek. “Maar eerlijk gezegd inspireren anderen mij ook. Iedereen die door iets moeilijks gaat en toch blijft lachen – dat is pas kracht.”

Hun verhaal raakt omdat het echt is: twee mensen die samen het leven omarmen, met alles wat daarbij hoort. Geen grootse woorden, maar stille vastberadenheid.

“Het komt zoals het komt,” besluit Freek. “En zolang we het samen kunnen doen, is dat genoeg.”

Lees verder