-

Algemeen

Tv-interview met Louis van Gaal totaal verpest: ´Alleen maar voor zichzelf´

Avatar foto

Gepubliceerd

op

De allerlaatste aflevering van Humberto, de talkshow van Humberto Tan, kreeg een bijzonder emotioneel tintje. Niemand minder dan Louis van Gaal schoof aan als hoofdgast en sprak openhartig over zijn ziekte, prostaatk@nker, en de fysieke en mentale gevolgen die dat voor hem had. Toch blijft er bij sommigen een gevoel hangen dat er meer in had gezeten.

Een ongekende kwetsbaarheid

Tijdens het gesprek deelde Van Gaal iets wat weinigen van hem gewend zijn. Hij vertelde hoe hij tijdens zijn behandelingen soms in zijn broek plaste en geen controle had over zijn ontlasting. “Ik ben een hele schone jongen,” zei hij. “Het deed me heel veel pijn dat ik alles moest laten lopen.” Zijn woorden maakten diepe indruk op de kijkers — en boden een zeldzame blik in de kwetsbare kant van de doorgaans strenge voetbaltrainer.

Gouden kans gemist?

Toch viel het gesprek bij sommige mediakenners niet in goede aarde. Tv-producent Marc Dik, onder andere bekend van De Slimste Mens, noemde het een gemiste kans. Hij prees de moed van Van Gaal, maar hekelde de manier waarop Humberto Tan snel overging op de vraag of het nu “goed met hem ging”. “Zó zonde,” schreef hij op X. “Een goede interviewer had hier goud van kunnen maken.”

‘Voor de bühne’

Ook Guido den Aantrekker, hoofdredacteur van Story, uitte kritiek op de aanpak van Tan. Volgens hem koos Humberto liever voor een “gezellige sfeer” dan voor echte journalistieke diepgang. “Hij is liever correct voor de bühne dan dat hij doorvraagt. Misser dit,” oordeelde hij scherp.

Een Sonja Barend-moment?

Marc Dik stelde dat Humberto hier een “Sonja Barend-award-moment” had kunnen creëren. “Van Gaal bood het op een presenteerblaadje aan,” zei hij. “Je had alleen maar hoeven vragen: ‘Louis, waarom deel je dit?’ of: ‘Wat heeft dit met je gedaan?’” In plaats daarvan ging het gesprek al snel over op luchtigere onderwerpen, alsof het moment van kwetsbaarheid te ongemakkelijk werd gevonden.

Louis van Gaal

Geen kritiek, gewoon oprechte interesse

Volgens Marc had Humberto niet eens kritisch hoeven zijn. “Geïnteresseerd zijn was voldoende geweest,” zei hij. “Een beetje empathie, een vervolgzin. Laat Louis gewoon zijn verhaal afmaken.” Daarmee raakt hij een gevoelige snaar: in een tijd waarin openheid over ziekte en kwetsbaarheid belangrijker is dan ooit, voelt het haast ongepast om zo’n kans te laten liggen.

Publiek reageert verdeeld

Op sociale media wordt Humberto’s optreden wisselend ontvangen. Sommige kijkers vinden dat hij te oppervlakkig bleef en te weinig gevoel toonde voor de ernst van het moment. Anderen stellen dat het zijn stijl is om dingen luchtig te houden en dat hij bewust geen zwaardere sfeer wilde creëren in zijn allerlaatste uitzending.

Een waardig afscheid met een kanttekening

Hoewel het gesprek met Louis van Gaal een waardevolle bijdrage was aan het slot van Humberto, blijft de vraag hangen of er niet méér uitgehaald had kunnen worden. Eén ding is zeker: Van Gaal’s openheid was indrukwekkend. Maar of Humberto het podium gaf dat het verdiende? Daarover lopen de meningen uiteen.

Algemeen

Moeder van Joyce doet ook mee aan B&B Vol Liefde 2025

Avatar foto

Gepubliceerd

op

Renate uit Rotterdam eerste date van Jean-Paul in B&B Vol Liefde 2025: “Dit is zo buiten mijn comfortzone”

In het nieuwe seizoen van B&B Vol Liefde maken we kennis met Jean-Paul, die in zijn Spaanse Bed & Breakfast openstaat voor de liefde. Zeven dames reizen dit seizoen naar het zonnige zuiden om zijn hart te veroveren. De eerste die haar koffers pakt, is de 52-jarige Renate uit Rotterdam. Zij trapt het avontuur af in aflevering 1 en stapt voor het eerst in lange tijd alleen in het vliegtuig. Spannend? Zeker. Maar ook een kans om zichzelf te verrassen.

Wie is Renate?

Renate is een energieke vrouw met een warme lach, afkomstig uit Rotterdam. Ze is 52 jaar oud en werkt als clubmanager in de fitnessbranche. Ze noemt zichzelf een echte levensgenieter en hoeft niet veel luxe om zich heen om gelukkig te zijn. “Mij maak je blij met een terrasje in de zon, samen zitten en een beetje mensen kijken,” vertelt ze. “Ik hou van lekker eten, een goed gesprek, en ik vind het ook heerlijk om voor anderen te zorgen. Koken is echt iets wat ik graag samen met iemand doe.”

Ze straalt ontspanning en nuchterheid uit, en dat maakt haar meteen een opvallende verschijning in de eerste aflevering. Haar Rotterdamse tongval en openhartigheid zorgen voor een frisse wind bij Jean-Paul’s Spaanse stek.

Waarom schreef ze zich in voor B&B Vol Liefde?

Eigenlijk schreef Renate zichzelf niet in. Het was haar dochter die haar opgaf voor het programma. En hoewel het idee in het begin even moest bezinken, ging ze er uiteindelijk met open hart en nieuwsgierigheid in. Haar interesse in Jean-Paul werd al snel gewekt: “Wat me opviel, was zijn sympathieke uitstraling. Hij lijkt me een gezellige man, die ook echt zorgzaam is. En eerlijk is eerlijk: een grote man vind ik toch ook wel aantrekkelijk.”

Voor Renate is het belangrijk dat een partner zowel kan aanpakken als genieten van de kleine dingen in het leven. Die balans denkt ze bij Jean-Paul mogelijk te vinden.

Eerste indruk: warm en positief

Jean-Paul was duidelijk onder de indruk van Renate bij hun eerste ontmoeting. “Ze zag er verzorgd uit, kwam heel vriendelijk over,” vertelt hij. “Ze zou zomaar eens mijn type kunnen zijn.” De klik lijkt er vanaf het eerste moment te zijn, al is Renate in het begin nog wat gespannen. Niet vreemd natuurlijk, als je alleen naar Spanje afreist om een totaal onbekende man te ontmoeten op televisie.

Renate zelf is ook benieuwd hoe het zich verder zal ontwikkelen: “Ik ben hier niet met een vooropgezet plan, ik wil gewoon kijken of er een echte klik ontstaat. En als het niets is, dan heb ik in elk geval een avontuur beleefd.”

Buiten haar comfortzone

Wat Renate’s verhaal zo bijzonder maakt, is dat ze heel eerlijk is over hoe spannend ze het vindt. “Ik heb al jaren niet meer alleen gevlogen,” vertelt ze. “Dit is zo ver buiten mijn comfortzone, maar juist daarom wilde ik het doen.” Het programma is voor haar niet alleen een zoektocht naar liefde, maar ook een kans om uit haar dagelijkse routine te stappen en zichzelf opnieuw te ontdekken.

Wat zoekt ze in een relatie?

Renate zoekt een man die met beide benen op de grond staat, maar die ook plezier maakt. Ze houdt van mensen met humor, energie en warmte. Iemand die niet bang is om de handen uit de mouwen te steken, maar ook tijd maakt voor gezelligheid. “Je moet samen kunnen lachen, maar ook kunnen praten als het even wat minder gaat,” legt ze uit.

Of Jean-Paul die man is, moet nog blijken. Maar dat er in ieder geval een oprechte interesse is van beide kanten, is duidelijk.

Wat kunnen we verwachten?

De komende afleveringen van B&B Vol Liefde laten zien of Renate haar draai weet te vinden in Spanje, en of de vonk daadwerkelijk overslaat tussen haar en Jean-Paul. Zal haar voorzichtige begin overgaan in een warme band? Of blijft het bij een vriendschappelijke ontmoeting onder de Spaanse zon?

Wat het ook wordt, Renate is in elk geval een vrouw die zich kwetsbaar durft op te stellen en met open vizier de liefde tegemoet treedt. En dat maakt haar nu al een van de meest sympathieke deelnemers van dit seizoen.


Blijf op de hoogte van alle ontwikkelingen in B&B Vol Liefde 2025 en ontdek of Renate en Jean-Paul samen hun droomleven onder de Spaanse zon gaan waarmaken.

Lees verder