Algemeen
Imiteerde Maxima de Amerikaanse president nou echt? De koningin geeft eindelijk opheldering
Koningin Máxima reageert op ‘Trump-mondje’: “Ik zei gewoon ‘Thank you’”
Vorige week ging koningin Máxima massaal viraal na een kort moment tijdens de NAVO-top. Een opvallende mondbeweging zorgde voor een stortvloed aan reacties online. Vooral in buitenlandse media werd volop gespeculeerd: deed de koningin daar een imitatie van voormalig Amerikaans president Donald Trump? Vandaag komt Máxima zelf met een verhelderende reactie.
Zomerfotosessie met primeurs
Tijdens de jaarlijkse zomerfotosessie op landgoed De Horsten kwam het koninklijk gezin uitgebreid aan het woord. Daarbij was er bijzondere aandacht voor kroonprinses Amalia, die haar plannen bekendmaakte: ze gaat Nederlands recht studeren én zal betrokken worden bij Defensie. Een opvallende combinatie die past binnen haar voorbereiding op haar toekomstige rol.
Ook prinses Ariane, die onlangs achttien is geworden, gaf voor het eerst een interview. De jongste dochter van het koningspaar treedt daarmee in de voetsporen van haar zussen, die op jongvolwassen leeftijd vaker het woord nemen bij publieke momenten.
“Geen grap, geen imitatie”
Natuurlijk kwam tijdens het persmoment ook het ‘Trump-momentje’ ter sprake. De beelden, waarin Máxima haar lippen tuitte en even met haar tong bewoog, werden wereldwijd gedeeld. De timing – exact tijdens een fotomoment met Donald Trump – leidde tot talloze grappen en vergelijkingen op sociale media.
Sommige Amerikaanse media namen het minder luchtig op en vonden het gedrag ‘onprofessioneel’ of ‘respectloos’. Maar de koningin zelf laat daar nu geen twijfel meer over bestaan.
“Het was een totaal onschuldig moment,” zegt ze nuchter. “Ik zei ‘Thank you’ tegen iemand die me op dat moment hielp met mijn plaats of kleding. Het zag er op beeld misschien grappig uit, maar er zat niks achter.” Ze lacht erbij: “Er was geen enkele intentie om iemand te imiteren.”
Een luchtige reactie die wat haar betreft het hoofdstuk afsluit. De interpretaties, hoe creatief ook, blijken dus simpelweg gebaseerd op een ongelukkig geframed moment.
Willem-Alexander over Rutte: “Hij kan nu WhatsAppen”
Naast de opheldering van Máxima, zorgde koning Willem-Alexander voor een ander luchtig moment tijdens de persbijeenkomst. Hij gaf een klein inkijkje in de digitale vooruitgang van demissionair premier Mark Rutte.
Rutte stond jarenlang bekend om zijn simpele Nokia-telefoon en hield technologische ontwikkelingen liever op afstand. Maar volgens de koning is daar nu verandering in gekomen.
“Hij heeft eindelijk een smartphone. En hij gebruikt zelfs WhatsApp,” vertelde Willem-Alexander met een glimlach. “Dat is toch een mooie vooruitgang, zeker nu hij NAVO-chef wordt.”
Een ontspannen start van de zomer
De jaarlijkse fotosessie bood niet alleen ruimte voor nieuws en toelichtingen, maar ook voor een ontspannen sfeer tussen het koninklijke gezin en de media. Ondanks de recente virale ophef lijkt Máxima’s houding onveranderd: vriendelijk, helder en met humor.
Voor het koningspaar en hun dochters is het nu tijd voor een welverdiende zomervakantie. En wat het virale moment betreft? Dat kan na Máxima’s toelichting met gerust hart worden afgesloten.
Algemeen
Miljoenenjacht-kijkers gaan los en slopen Linda de Mol

Finale Miljoenenjacht: Jeroen uit Maastricht wint groot bedrag, maar kijkers reageren verdeeld op Linda de Mol
De zondagavond stond opnieuw in het teken van spanning, rekensommen en koffertjes. Het was helaas de laatste aflevering van het huidige seizoen van Miljoenenjacht, en dus keken fans massaal mee. In de finale stond dit keer Jeroen uit Maastricht, een kandidaat die zowel het publiek als de kijkers thuis direct wist te raken met zijn rustige houding.

Hoewel Jeroen uiteindelijk met een prachtig bedrag naar huis ging, was het niet alleen zijn winst die onderwerp van gesprek werd. Op sociale media ontstond namelijk flink wat discussie over de rol van Linda de Mol, die volgens sommigen iets té nadrukkelijk aanwezig was tijdens het spel.
Een zinderende finaleavond
De sfeer in de studio was geladen. Iedereen wist: dit is de laatste kans van het seizoen om met miljoenen naar huis te gaan. Na een spannende vragenronde wist Jeroen één van de meerkeuzevragen razendsnel goed te beantwoorden. Daarmee verzekerde hij zich van een plek in de volgende ronde, waar het tempo en de druk nog hoger lagen.
Net als de andere kandidaten kreeg hij de keuze: stoppen met een koffer, of verder spelen. De Limburger besloot dapper door te gaan — en dat bleek een gouden zet.

Van halve finale naar het koffertjesspel
In de halve finale stond Jeroen tegenover Ingrid, een kandidaat die al eerder opviel omdat ze door Linda de Mol werd herkend als een oude bekende. De twee drukten niet op de knop, wat betekende dat er een rekensom volgde. Nog voordat Linda de som had uitgesproken, riep Jeroen het juiste antwoord. Zijn snelheid en scherpte leverden hem de felbegeerde plek in de finale op.
Daar begon het echte werk: het legendarische koffertjesspel, waar strategie, geluk en spanning samenkomen. Aanvankelijk leek het mis te gaan — de eerste koffers die werden geopend, bevatten hoge bedragen, wat zichtbaar spanning veroorzaakte bij Jeroen en het publiek. Toch draaide het spel langzaam in zijn voordeel.
Met elke ronde groeide zijn zelfvertrouwen. En toen de bank uiteindelijk een aantrekkelijk bod deed, besloot hij toe te happen. Zijn winst: 261.000 euro. Een bedrag dat in de zaal met luid applaus werd ontvangen.

Kijkers: “Hij speelde het slim”
Op sociale media werd Jeroen al snel geprezen om zijn rustige houding. Veel kijkers vonden dat hij verstandig speelde en precies wist wanneer hij moest stoppen. “Hij hield het hoofd koel, echt knap,” schreef iemand op X (voorheen Twitter). Een ander reageerde: “Eindelijk iemand die niet overmoedig wordt. Goed gedaan, Jeroen!”
Zijn evenwichtige manier van spelen leverde hem niet alleen geld, maar ook veel sympathie op. De Limburgse nuchterheid werd breed gewaardeerd.
Kritiek op Linda de Mol
Toch ging het gesprek online al snel niet meer over Jeroen, maar over presentatrice Linda de Mol. Veel kijkers vonden dat ze zich te veel met het spel bemoeide. Tijdens het openen van de koffers gaf Linda af en toe suggesties of adviezen, en dat schoot bij sommige fans in het verkeerde keelgat.

Een gebruiker schreef:
“Waar bemoeit Linda zich steeds mee? Ze beïnvloedt de kandidaat vreselijk.”
Een ander reageerde met een knipoog:
“Linda, die man speelt toch zelf het spel?”
Nog iemand voegde toe:
“Die Linda verpest dat hele spel telkens weer, ze moet de kandidaten gewoon hun eigen keuzes laten maken.”
Er waren ook milde reacties, waarin kijkers aangaven dat Linda’s enthousiasme juist bij het programma hoort. “Zonder Linda is Miljoenenjacht gewoon Miljoenenjacht niet. Ze leeft mee, en dat maakt het menselijk,” schreef een fan.

Een bekend fenomeen
Het is niet de eerste keer dat Linda tijdens het programma kritiek krijgt van kijkers. Door haar spontane en betrokken manier van presenteren, mengt ze zich geregeld in het denkproces van kandidaten. Sommige fans vinden dat charmant, anderen juist storend.
Televisiekenners noemen het onderdeel van haar stijl. “Linda heeft altijd een persoonlijke aanpak gehad,” zegt een media-expert in een online discussie. “Ze praat niet tegen kandidaten, maar mét ze. Dat maakt het voor de kijker spannender, omdat je bijna het gevoel hebt dat je zelf meespeelt.”
Die aanpak zorgt er ongetwijfeld voor dat Miljoenenjacht na al die jaren nog steeds miljoenen kijkers trekt.

Reacties op sociale media
De hashtags #Miljoenenjacht en #LindaDeMol stonden zondagavond bovenaan in de trendinglijst. Duizenden mensen deelden hun mening over de aflevering.
Een greep uit de reacties:
“Linda beslist dus dat die vrouw een koffer mag openmaken. 🙄 #miljoenenjacht”
“Linda moet zich er niet mee bemoeien wie de koffer kiest. Laat het stel zelf bepalen.”
“Ze bedoelt het goed, maar het is te veel. Laat de spanning bij de kandidaat.”
Toch waren er ook positieve geluiden:
“Wat een mooie finale! Linda blijft een vakvrouw.”
“Ze leeft echt mee, dat maakt het programma menselijk en warm.”
Het laat zien dat Linda’s manier van presenteren de meningen blijft verdelen — maar ook dat ze nog altijd gespreksonderwerp nummer één is zodra Miljoenenjacht op tv is.

Terugblik op vorige week: Ron en de megawinst
Een week eerder was het Ron die geschiedenis schreef. De kansberekenaar wist op het juiste moment te stoppen, met nog drie van de hoogste bedragen in het spel. Hij ging naar huis met maar liefst 888.000 euro, wat na kansspelbelasting neerkwam op 499.040 euro.
Ook de thuiswinnaars mochten dat bedrag op hun rekening bijschrijven, al verliep dat moment op opvallende wijze. Toen Winston Gerschtanowitz in Eindhoven aanbelde met de cheque, bleek het winnende koppel niet thuis te zijn. Via een spontane Facetimesessie kregen ze alsnog het nieuws te horen — en hun verbijsterde reactie werd binnen enkele uren duizenden keren bekeken online.
Seizoensafsluiting vol emotie
Met de winst van Jeroen en de kritische, maar betrokken reacties van kijkers sloot Miljoenenjacht het seizoen op typische wijze af: met spanning, humor en menselijke momenten.

Linda bedankte het publiek voor het meespelen en de kandidaten voor hun lef. “Wat een seizoen,” zei ze aan het einde van de uitzending. “Zoveel mooie verhalen, zoveel lef, en vooral: zoveel plezier.”
Of het programma volgend jaar terugkeert, is nog niet officieel bevestigd, maar gezien de kijkcijfers en de levendige discussies op sociale media lijkt die kans groot.
De kracht van Miljoenenjacht
Al meer dan twintig jaar blijft Miljoenenjacht een van de populairste spelprogramma’s van Nederland. De mix van kennis, spanning en menselijke emotie zorgt keer op keer voor memorabele tv-momenten.

Van de enorme winst van Ron tot de warme herkenning van Ingrid, en van de kritische tweets tot het applaus in de studio — het programma bewijst dat geld misschien de drijfveer lijkt, maar dat de echte winst in de verhalen van de mensen zit.
En zoals Linda het vaak zegt: “Het draait niet alleen om de cijfers, maar om de dromen die erachter zitten.”
Kernpunten:
-
Jeroen uit Maastricht won 261.000 euro in de finale van Miljoenenjacht.
-
Kijkers prezen zijn rustige en slimme speelstijl.
-
Op sociale media kwam kritiek op Linda de Mol: sommigen vonden haar te aanwezig.
-
Anderen verdedigden haar warme, betrokken presentatie.
-
De aflevering sloot een seizoen vol hoogtepunten af, met onder meer Rons megawinst van 888.000 euro.





