-

Algemeen

Gordon zat op laatste vlucht Jonnie Boer naar Bonaire: ´Hij zag er heel slecht uit´

Avatar foto

Gepubliceerd

op

In een openhartig gesprek tijdens de interviewserie Bij Andy in de Auto vertelt Gordon over een bijzondere samenloop van omstandigheden. De zanger en presentator zat namelijk op dezelfde vlucht naar Bonaire als sterrenchef Jonnie Boer, die enkele dagen later op het eiland overleed aan de gevolgen van een longembolie.

Laatste reis naar de zon

Jonnie Boer, bekend van sterrenrestaurant De Librije, overleed op 60-jarige leeftijd. Zijn overlijden kwam hard aan in de Nederlandse culinaire wereld en daarbuiten. Nu blijkt dat Gordon hem nog kort voor zijn overlijden heeft gesproken. “Ik zat dus gewoon aan boord met Jonnie en zijn vrouw. En nu vliegt hij terug in een kist,” vertelt Gordon zichtbaar aangedaan. “Dat is toch nauwelijks te bevatten.”

Een schrikbarende indruk

Gordon beschrijft dat hij tijdens de vlucht kort contact had met Jonnie Boer en daarbij opmerkte dat hij er “echt slecht uitzag.” Hij benadrukt dat hij daar behoorlijk van schrok. “Ik vond hem altijd een heel mooie man, maar toen ik hem daar zag, dacht ik: dit is niet goed. Hij zag er moe en getekend uit.”

Het contrast met het vakantieleven

Terwijl Gordon zelf aangeeft heerlijk te hebben kunnen uitrusten op Bonaire, vormt het besef dat iemand uit zijn nabijheid tijdens diezelfde reis zijn laatste dagen beleefde, een schril contrast. Het moment laat hem zichtbaar niet onberoerd, en hij deelt het verhaal niet vanuit sensatie, maar eerder als verwerking en verwondering.

Oprechte verbazing in de auto

Gastheer Andy van der Meijde reageert op het verhaal met verbazing en stelt de vraag of Jonnie wellicht overwerkt was. Gordon knikt en suggereert dat het misschien inderdaad zo was. De gedachte dat zelfs succesvolle en ogenschijnlijk energieke mensen plotseling uit het leven kunnen worden gerukt, raakt een gevoelige snaar.

Lichte toon slaat snel om

De sfeer in de auto verandert echter snel wanneer Andy’s telefoon gaat en een plagerige opmerking volgt, die Gordon gretig oppakt. Binnen een paar zinnen verandert het gesprek van een moment van rouw naar een luchtige, bijna banale uitwisseling. Het contrast is opvallend en typerend voor de losbandige toon van de serie.

Kritiek op toonverschuiving

Niet iedereen zal die toonverschuiving kunnen waarderen. De abrupte overgang van serieuze rouw naar grove grappen kan bij sommige kijkers overkomen als ongepast. Toch is het voor wie Gordon kent niet geheel onverwacht: hij schuwt geen directe uitspraken, ook niet op gevoelige momenten.

Een ongemakkelijke botsing tussen rouw en realiteit

Het fragment uit Bij Andy in de Auto toont hoe rouw en luchtigheid soms pijnlijk door elkaar heen kunnen lopen. Gordon deelt een oprechte ervaring over een laatste ontmoeting met Jonnie Boer, maar laat tegelijkertijd ook zien hoe snel een gesprek kan omslaan. Voor sommigen een teken van oneerbiedigheid, voor anderen juist een illustratie van hoe mensen omgaan met verlies in een wereld waarin alles continu doorgaat.

Algemeen

Imiteerde Maxima de Amerikaanse president nou echt? De koningin geeft eindelijk opheldering

Avatar foto

Gepubliceerd

op

Koningin Máxima reageert op ‘Trump-mondje’: “Ik zei gewoon ‘Thank you’”

Vorige week ging koningin Máxima massaal viraal na een kort moment tijdens de NAVO-top. Een opvallende mondbeweging zorgde voor een stortvloed aan reacties online. Vooral in buitenlandse media werd volop gespeculeerd: deed de koningin daar een imitatie van voormalig Amerikaans president Donald Trump? Vandaag komt Máxima zelf met een verhelderende reactie.

Zomerfotosessie met primeurs

Tijdens de jaarlijkse zomerfotosessie op landgoed De Horsten kwam het koninklijk gezin uitgebreid aan het woord. Daarbij was er bijzondere aandacht voor kroonprinses Amalia, die haar plannen bekendmaakte: ze gaat Nederlands recht studeren én zal betrokken worden bij Defensie. Een opvallende combinatie die past binnen haar voorbereiding op haar toekomstige rol.

Ook prinses Ariane, die onlangs achttien is geworden, gaf voor het eerst een interview. De jongste dochter van het koningspaar treedt daarmee in de voetsporen van haar zussen, die op jongvolwassen leeftijd vaker het woord nemen bij publieke momenten.

“Geen grap, geen imitatie”

Natuurlijk kwam tijdens het persmoment ook het ‘Trump-momentje’ ter sprake. De beelden, waarin Máxima haar lippen tuitte en even met haar tong bewoog, werden wereldwijd gedeeld. De timing – exact tijdens een fotomoment met Donald Trump – leidde tot talloze grappen en vergelijkingen op sociale media.

Sommige Amerikaanse media namen het minder luchtig op en vonden het gedrag ‘onprofessioneel’ of ‘respectloos’. Maar de koningin zelf laat daar nu geen twijfel meer over bestaan.

“Het was een totaal onschuldig moment,” zegt ze nuchter. “Ik zei ‘Thank you’ tegen iemand die me op dat moment hielp met mijn plaats of kleding. Het zag er op beeld misschien grappig uit, maar er zat niks achter.” Ze lacht erbij: “Er was geen enkele intentie om iemand te imiteren.”

Een luchtige reactie die wat haar betreft het hoofdstuk afsluit. De interpretaties, hoe creatief ook, blijken dus simpelweg gebaseerd op een ongelukkig geframed moment.

Willem-Alexander over Rutte: “Hij kan nu WhatsAppen”

Naast de opheldering van Máxima, zorgde koning Willem-Alexander voor een ander luchtig moment tijdens de persbijeenkomst. Hij gaf een klein inkijkje in de digitale vooruitgang van demissionair premier Mark Rutte.

Rutte stond jarenlang bekend om zijn simpele Nokia-telefoon en hield technologische ontwikkelingen liever op afstand. Maar volgens de koning is daar nu verandering in gekomen.

“Hij heeft eindelijk een smartphone. En hij gebruikt zelfs WhatsApp,” vertelde Willem-Alexander met een glimlach. “Dat is toch een mooie vooruitgang, zeker nu hij NAVO-chef wordt.”

Een ontspannen start van de zomer

De jaarlijkse fotosessie bood niet alleen ruimte voor nieuws en toelichtingen, maar ook voor een ontspannen sfeer tussen het koninklijke gezin en de media. Ondanks de recente virale ophef lijkt Máxima’s houding onveranderd: vriendelijk, helder en met humor.

Voor het koningspaar en hun dochters is het nu tijd voor een welverdiende zomervakantie. En wat het virale moment betreft? Dat kan na Máxima’s toelichting met gerust hart worden afgesloten.

Lees verder