Algemeen
Fans in tranen door nieuw bericht van Suzan en Freek

Op 27 mei 2025 maakten Suzan & Freek bekend dat Freek Rikkerink, de helft van het populaire Nederlandse muziekduo, is gediagnosticeerd met uitgezaaide longkanker. De ziekte is ongeneeslijk, wat betekent dat er geen kans op genezing is. Dit hartverscheurende nieuws kwam als een schok voor hun fans en de Nederlandse muziekgemeenschap. In dezelfde aankondiging deelden ze ook dat Suzan zwanger is van hun eerste kind, wat het contrast tussen vreugde en verdriet des te schrijnender maakt.
Een golf van steun en liefde
Na de bekendmaking werden Suzan & Freek overspoeld met steunbetuigingen. Fans, collega-artiesten en radiostations lieten massaal van zich horen. Op woensdag 28 mei om 10.00 uur draaiden vrijwel alle grote Nederlandse radiostations tegelijkertijd het nummer “Lichtje Branden” van het duo als teken van solidariteit. Dit initiatief werd gestart door fans en kreeg brede steun.
Het lied, afkomstig van hun album “Dromen in kleur” uit 2021, kreeg door de omstandigheden een diepere betekenis. De tekst, die spreekt over hoop en steun in moeilijke tijden, raakte velen en werd een symbool van de collectieve steun aan het duo. Het nummer bereikte zelfs de nummer 1-positie in de Spotify Top 200 in Nederland.
Reactie van Suzan & Freek
In een emotionele video op Instagram bedankten Suzan & Freek hun fans voor de overweldigende steun. Ze schreven: “De onophoudelijke golf aan liefde en steun die we deze week gevoeld hebben is met geen woorden te beschrijven. Toch gaan we het proberen. We willen jullie uit de grond van ons hart bedanken voor alle lieve berichten, kaarsjes en gebaren. Waar wij elkaar altijd zullen blijven vasthouden, hebben we gevoeld dat jullie dat ook met ons doen. Liefde is alles.”
Annulering van optredens en andere activiteiten
Vanwege Freeks gezondheid hebben Suzan & Freek besloten om per direct al hun optredens en werkzaamheden stop te zetten. Hoewel ze onlangs nog drie uitverkochte shows gaven in de Ziggo Dome in Amsterdam, zijn de resterende concerten van 30 en 31 mei en 1 juni geannuleerd. Daarnaast zouden ze als coaches deelnemen aan het nieuwe seizoen van “The Voice of Holland”, maar ook deze plannen zijn voorlopig opgeschort. RTL en producent ITV lieten weten “enorm geschrokken” te zijn van het nieuws en hebben de promotievideo’s met Suzan & Freek voorlopig uit het uitzendschema gehaald.
Persoonlijke achtergrond
Suzan Stortelder en Freek Rikkerink zijn al sinds hun middelbare schooltijd een stel. Ze trouwden in december 2023 en verwachtten eind 2025 hun eerste kind. Hun muzikale carrière begon met het plaatsen van covers op Facebook onder de naam “De Minuut”. In 2018 brachten ze hun eerste originele nummer uit, “Als het avond is”, dat een grote hit werd. Sindsdien hebben ze meerdere succesvolle albums en singles uitgebracht en zijn ze uitgegroeid tot een van de meest geliefde muziekduo’s van Nederland.
Toekomst en hoop
Ondanks de zware tijden blijven Suzan & Freek hoopvol. Ze gaven aan zoveel mogelijk te willen genieten van de tijd die ze samen hebben. In hun eigen woorden: “We zijn compleet verslagen. We zijn al 18 jaar onafscheidelijk en hebben samen nog zo veel moois om voor te leven.”
De steun van fans en de muziekgemeenschap biedt hen kracht in deze moeilijke periode.
Het massale eerbetoon met “Lichtje Branden” toont de diepe verbondenheid tussen het duo en hun publiek. Zoals ze zelf zeiden: “Liefde is alles.”
Bekijk hier de video waarin Suzan & Freek hun fans bedanken:

Algemeen
Uit De Schulden-kijkers gaan helemaal los en zeggen nu allemaal hetzelfde

Laatste aflevering Uit de Schulden stuit op kritiek: ‘Is dit nu de boodschap die je wilt uitdragen?’
De slotaflevering van het RTL-programma Uit de Schulden heeft voor gemengde reacties gezorgd. Waar sommige kijkers geraakt werden door de persoonlijke verhalen en afsluitende gesprekken van de deelnemers, klonk er op sociale media ook stevige kritiek – met name op het verhaal van deelneemster Wilma. Haar keuze om zich op een carrière als vlogger te storten, roept vragen op bij kijkers én mediakenners.
Afsluiten in stijl
In de laatste aflevering van het seizoen worden vijf huishoudens gevolgd die wekenlang hulp hebben gekregen bij het aanpakken van hun financiële situatie. De serie wordt afgesloten met een positieve noot: alle deelnemers krijgen een make-over en een professionele fotoshoot, om hen een nieuwe start te geven – uiterlijk én innerlijk.
Het is een moment van terugblikken, maar ook van vooruitkijken. Voor veel deelnemers was het traject intens en emotioneel, met soms schrijnende schulden en uitzichtloze situaties. Dat er nu iets van licht aan het einde van de tunnel is, geeft hoop. Maar niet alles werd met gejuich ontvangen.
Wilma in de spotlights
De meeste aandacht gaat deze aflevering naar Wilma, een vrouw die openhartig vertelt over haar deelname aan het programma én over haar toekomstplannen. Ze zit momenteel in de wettelijke schuldsanering (Wsnp), en heeft – naar eigen zeggen – haar leven weer enigszins op de rit. Over anderhalf jaar zou ze schuldenvrij moeten zijn.
Tijdens de aflevering vertelt Wilma dat ze zich volledig richt op ‘vloggen’. Het programma haakt hierop in en nodigt een professionele influencer uit om haar advies en tips te geven over hoe ze haar online aanwezigheid kan verbeteren. Ze krijgt onder meer uitleg over cameragebruik, contentplanning en volgersgroei.
Hoewel het segment bedoeld lijkt als positieve stimulans voor persoonlijke groei, leidt het bij veel kijkers tot verbazing en zelfs frustratie.
“Is schuldsanering nu een feestje?”
Op sociale media wordt de keuze om Wilma’s vlogs centraal te stellen stevig bekritiseerd. Veel kijkers uiten hun onbegrip over het feit dat er geen concretere stap richting duurzaam werk wordt gezet.
Een veelgelezen reactie op X (voorheen Twitter):
“Wat een gemiste kans dat ze deze mensen niet aan een échte baan helpen. Dit voelt als een sprookje verkopen, in plaats van realistische hulp.”
Een ander merkt op:
“Ik irriteer me mateloos aan hoe de schuldsanering wordt neergezet als een soort beloning. Alsof dit het einddoel is, in plaats van een moeilijke weg met verantwoordelijkheid en doorzettingsvermogen.”
Ook het idee dat Wilma op termijn van vloggen zou kunnen leven, wordt door sommigen met scepsis bekeken. Er wordt gewezen op het feit dat een succesvolle online carrière uitzonderlijk is, en slechts voor weinigen weggelegd.
Ik irriteer me mateloos aan het feit dat in #uitdeschulden De WSNP (Wettelijke Schuldsanering Natuurlijke Personen) als een soort feestje gebracht wordt. Zo van huppa daar kom je zo even in joh
— Veerle (@Veertje87) June 24, 2025
Wat een gemiste kans dat ze deze mensen niet aan/naar een duurzame echte baan helpen. #UitDeSchulden pic.twitter.com/ORFoFNQJ70
— Ragna Post (@Ragnapost) June 24, 2025
Persoonlijke verhalen versus publieke opinie
Toch valt er ook begrip te bespeuren. Verschillende kijkers geven aan dat Wilma oprecht overkomt, en dat haar enthousiasme wellicht voortkomt uit hernieuwde hoop na jaren van financiële zorgen. Een kleine groep fans noemt haar plannen “moedig” en “creatief”.
Een reactie op Instagram:
“We kunnen ook gewoon blij zijn dat ze iets gevonden heeft waar ze blij van wordt. Laat haar tenminste proberen haar weg te vinden in plaats van haar meteen af te branden.”
Maar die stemmen vormen een minderheid. De algemene teneur is kritisch, vooral over de boodschap die de aflevering – volgens kijkers – onbedoeld uitstraalt. In plaats van een voorbeeld te stellen van structureel herstel en herintreding op de arbeidsmarkt, lijkt de aflevering het beeld te schetsen dat online zichtbaarheid voldoende is om een nieuw leven op te bouwen.
Juichen omdat iemand in de schuldsanering gaat. Ergens gaat er toch iets mis. En blijft krom dat na 1.5 jaar alle schulden weg zijn. Ik heb gewoon alles zelf afbetaald. Ik lijk wel gek #uitdeschulden
— Linda van der Ende (@lin1975) June 24, 2025
Tina Nijkamp: “RTL moet zich schamen”
De kritiek bleef niet beperkt tot het publiek. Ook oud-zenderbaas en televisiekenner Tina Nijkamp uitte haar zorgen in duidelijke bewoordingen. Op haar socialmediakanaal schreef zij:
“Waarom zou John Williams de wijsheid in pacht hebben om mensen met zware financiële en psychische problemen op camera te begeleiden?”
“Is hij afgestudeerd psycholoog? Heeft hij schulddienstverlening gestudeerd? Waarom RTL dit programma heeft uitgezonden is mij een raadsel.”