-

Algemeen

Uitgelekt: Dit is de echte reden van de ruzie tussen Mattie en Marieke

Avatar foto

Gepubliceerd

op

Mattie Valk en Marieke Elsinga hebben jarenlang een iconisch duo gevormd bij Qmusic, maar de samenwerking lijkt steeds meer onder druk te staan. Volgens Evert Santegoeds is de sfeer tussen de twee flink bekoeld en zouden er grote irritaties spelen. De vraag rijst nu: is dit het begin van het einde voor het populaire radioduo?

Ophef in de uitzending: ruzie over baby’s

Een paar dagen geleden escaleerde de situatie tussen Mattie en Marieke live op de radio. Mattie zou zich mateloos hebben geïrriteerd aan de voortdurende gesprekken over baby’s in de uitzending. Sinds Marieke moeder is geworden, heeft het ouderschap een prominente rol gekregen in de radioshow. Maar blijkbaar vindt niet iedereen dat even interessant.

Toen Mattie zich hardop afvroeg waarom het altijd over baby’s moest gaan, schoot dat volledig in het verkeerde keelgat bij Marieke. Wat volgde, was een felle discussie tussen de twee. Na de uitzending bevestigde Marieke dat ze inderdaad ruzie hadden gehad.

Evert Santegoeds onthult de oorzaak

Volgens Evert Santegoeds, die de radio-uitzending niet had gehoord maar wel de ophef meekreeg, broeit er al langer iets tussen het duo.

“Ik luister echt nooit naar Qmusic, dus ik heb het een beetje gemist, maar ik hoorde wel een fragmentje en het is toch wel heftig. Het zijn echt grote irritaties die er ineens uitkomen.”

Santegoeds suggereert dat de onderlinge spanning zich al langer opbouwde en dat deze recente discussie slechts het topje van de ijsberg is. Maar er lijkt nóg een diepere oorzaak achter Mattie’s irritatie te zitten.

Heeft Mattie een ‘baby-trauma’?

Evert Santegoeds denkt dat Mattie’s reactie niet zomaar uit de lucht komt vallen. Hij wijst op een pijnlijk hoofdstuk uit het verleden van de radiopresentator.

In 2016 dacht Mattie vader te worden van een tweeling. De schok was dan ook groot toen later bleek dat de kinderen niet van hem waren, maar van een andere man. Dit drama had een enorme impact op Mattie en leidde uiteindelijk tot het einde van zijn relatie.

Santegoeds: “Dan lijkt het me ook irritant om iedere keer te horen hoe geweldig het is om baby’s te hebben.”

Telegraaf-verslaggever Jordi Versteegden haakt hierop in: “Veel mensen denken nu dat dit het begin van het einde is.”

Santegoeds antwoordt resoluut: “Ja, dat zou heel goed kunnen. Het was al knap dat hij na Wietze weer zo snel een nieuwe partner vond en dat dat ook een succes werd.”

De breuk met Wietze: geschiedenis herhaalt zich?

Eerder ging Mattie al door een andere beruchte breuk, namelijk die met Wietze de Jager. De twee vormden jarenlang een onafscheidelijk duo op Qmusic, totdat Mattie zonder overleg een solo-contract tekende. Dit leidde tot een pijnlijke en publiekelijk uitgevochten breuk tussen de twee.

Het lijkt erop dat Mattie opnieuw in een gespannen werkrelatie zit, maar dit keer met Marieke. Net als toen met Wietze wordt er nu openlijk gespeculeerd over een mogelijke breuk.

Luisteraars merken de spanning op

Op sociale media reageren veel luisteraars op de spanningen tussen Mattie en Marieke. Sommige fans zijn teleurgesteld en hopen dat de twee hun relatie kunnen herstellen, terwijl anderen vinden dat het duo zijn beste tijd heeft gehad.

Mattie Valk

Een greep uit de reacties:

  • “Het is niet meer zoals vroeger. De chemie is weg.”
  • “Mattie lijkt zich echt te ergeren, dat hoor je gewoon.”
  • “Ik vond Marieke altijd leuk, maar het gaat nu wel heel vaak over baby’s.”
  • “Dit voelt als Wietze 2.0.”

Hoe nu verder?

Voorlopig blijven Mattie en Marieke op de radio te horen, maar de onderlinge spanning is duidelijk merkbaar. De vraag is of ze erin slagen hun samenwerking te herstellen of dat Qmusic binnenkort voor een moeilijke beslissing komt te staan.

Veel luisteraars vragen zich af of Marieke het radioprogramma zal blijven presenteren, of dat er een nieuwe co-host wordt gezocht. Mocht de situatie verder escaleren, dan zou dit het einde kunnen betekenen van een van de bekendste duo’s op de Nederlandse radio.

Conclusie: barst de bom bij Qmusic?

De ruzie tussen Mattie en Marieke lijkt niet zomaar een incident te zijn, maar eerder een symptoom van diepere spanningen. Of het nu komt door Mattie’s verleden, de veranderde dynamiek sinds Marieke moeder is geworden, of simpelweg door botsende karakters – het is duidelijk dat de samenwerking niet meer zo soepel verloopt als voorheen.

De komende weken zullen uitwijzen of de twee nog samen door kunnen, of dat Qmusic op zoek moet naar een nieuwe radiodynamiek. Eén ding is zeker: dit verhaal is nog lang niet voorbij.

Algemeen

Ook lichaam van vermiste Paul gevonden in Frankrijk: Dit is er gebeurd, vreselijk

Avatar foto

Gepubliceerd

op

Verdrietig nieuws: Paul Klapper (83) gevonden na dagenlange vermissing – familie spreekt van noodlottige samenloop

De zoektocht naar Paul Klapper (83), die ruim een week vermist was na zijn vertrek uit Nederland richting Frankrijk, is tot een verdrietige conclusie gekomen. Op woensdag is zijn lichaam aangetroffen, kort nadat ook zijn echtgenote Gerda werd gevonden. Beiden waren sinds vorige week spoorl00s na hun vertrek uit Alphen aan den Rijn richting hun vakantiehuisje in het Franse Planchez.

De familie van het echtpaar spreekt in een verklaring van een “noodlottige samenloop van omstandigheden”. De autoriteiten laten weten dat een misdrijf is uitgesloten.


Zware dagen voor familieleden

De afgelopen dagen waren bijzonder zwaar voor de kinderen en kleinkinderen van Paul en Gerda Klapper. Nadat er geen contact meer met hen mogelijk was, sloeg de onrust toe. Hun drie dochters en twee schoonzonen besloten daarop onmiddellijk af te reizen naar Frankrijk om zelf te helpen zoeken.

Via de instantie ‘Namens de Familie’, die hen begeleidt in deze moeilijke periode, werd woensdag bekendgemaakt dat Paul inmiddels ook is gevonden. De familie is diep aangeslagen door het verlies, maar voelt zich gesterkt door de vele steunbetuigingen.

“Ze zijn verdrietig, maar vinden ook troost in de steun van elkaar en de warme reacties uit de omgeving,” aldus de verklaring.


Wat er precies gebeurde, blijft vooralsnog onduidelijk

De omstandigheden rond het 0verlijden van het echtpaar worden voorlopig niet openbaar gemaakt. De p0litie doet nog onderzoek. Ook de locatie waar Paul en Gerda zijn aangetroffen, is niet gedeeld door de autoriteiten.

Volgens de Franse krant Le Progrès zouden de lichamen van Paul en Gerda zijn gevonden in de omgeving van hun witte Peugeot, op enkele honderden meters afstand van elkaar. Deze informatie is echter niet officieel bevestigd.

In het belang van het onderzoek zijn de verklaringen van p0litie en justitie tot nu toe beperkt gebleven. De familie vraagt nadrukkelijk om rust en privacy, zodat ze op hun eigen manier afscheid kunnen nemen.


Een geliefd echtpaar uit Alphen aan den Rijn

Paul en Gerda Klapper waren bekende gezichten in hun woonplaats Alphen aan den Rijn. Gerda was jarenlang actief binnen GroenLinks en stond meermaals op de kieslijst van de partij bij gemeenteraadsverkiezingen. Haar overlijden komt bij de partij hard aan.

“Het nieuws moet echt nog even indalen,” zegt gemeenteraadslid René Driesen, die al sinds de jaren negentig met Gerda samenwerkte. “Ze was enorm betrokken, een vrouw met een groot hart voor de medemens.”

Ook bij buren en bekenden uit de omgeving heerst verslagenheid. Een buurman die tijdens hun afwezigheid op hun huis paste, laat weten dat hij het nieuws online las. “Verdrietig, maar ook een vorm van opluchting dat er duidelijkheid is. Je hoopt op een goede afloop, maar ergens hield ik hier al rekening mee.”


Plannen voor een laatste reis liepen anders dan gehoopt

Het echtpaar Klapper had begin vorige week nog een helder plan: samen een laatste keer afreizen naar hun geliefde tweede huis in Planchez, Frankrijk. Ze waren van plan te genieten van de omgeving, herinneringen op te halen, en daarna het vakantiehuisje te verkopen. Een symbolisch afscheid van een belangrijke plek in hun leven.

Donderdag vertrokken ze met hun auto richting Frankrijk. Onderweg leek er niets aan de hand. Ze werden gezien in een pizzeria in het Belgische Charleroi en pintransacties werden geregistreerd in het Franse Rethel en Saint-Dizier. Echter, later bleek er ook een betaling te zijn verricht in Orange — een stad ruim 400 kilometer ten zuiden van hun beoogde eindbestemming. Dat leidde tot zorgen bij de familie: hadden Paul en Gerda die betaling zelf gedaan? Of was er iets anders aan de hand?


Mogelijke verwarring en kwetsbaarheid

Kleindochter Lynn meldde eerder bij Omroep West dat de familie vermoedde dat Paul en Gerda in verwarde toestand op reis waren gegaan. Paul zou zijn medicatie niet hebben meegenomen, en ook het gebruikelijke ritueel om de buren te vragen op de planten te letten, was ditmaal achterwege gebleven. Kleine signalen die in de context van hun verdwijning ineens zwaar wogen.

De p0litie in Frankrijk liet eerder weten dat het stel sinds hun vertrek slechts één keer werd gesignaleerd, op een regionale weg in het departement Haute-Marne. Dat ligt op zo’n 200 kilometer van Planchez, de plaats waar hun vakantiehuis zich bevindt. Vanaf dat moment ontbrak elk spoor.


Geen misdrijf, wel veel vragen

Nu Paul en Gerda zijn gevonden, heeft de p0litie bevestigd dat er geen sprake is van een misdrijf. Wat er dan precies is gebeurd, blijft vooralsnog onduidelijk. Mogelijk hebben lichamelijke ongemakken of desoriëntatie een rol gespeeld. Pas na afronding van het onderzoek kan hierover met zekerheid iets worden gezegd.

De familie, die zich de afgelopen week heeft vastgehouden aan hoop, vraagt nu vooral om rust. Ze willen de ruimte krijgen om dit verlies in alle stilte te verwerken. “Ze begrijpen dat er veel vragen zijn, maar willen op dit moment geen aanvullende details geven,” aldus ‘Namens de Familie’.


Burgemeester reageert op verlies

Peter Rehwinkel, burgemeester van Alphen aan den Rijn, heeft in een verklaring zijn medeleven betuigd. “Het is afschuwelijk om als familie in zo’n lange periode van onzekerheid te verkeren. Mijn gedachten gaan uit naar alle nabestaanden en vrienden van Paul en Gerda. Ik wens hen veel sterkte toe.”


Een leven van betrokkenheid en verbondenheid

Paul en Gerda Klapper worden herinnerd als een betrokken echtpaar. Niet alleen binnen hun buurt, maar ook daarbuiten waren ze actief. Gerda werd gezien als iemand die zich met hart en ziel inzette voor sociale kwesties, met name voor mensen die het minder goed hadden. Paul, die een rustige en bedachtzame indruk maakte, stond bekend als een loyale echtgenoot en familieman.

Hun 0verlijden komt als een schok, maar brengt ook een stroom van herinneringen op gang. Herinneringen aan wie zij waren, aan wat ze hebben betekend en aan de warmte die ze om zich heen verspreidden.


Tot slot: ruimte voor rouw

De komende periode staat voor de familie in het teken van afscheid. Met het terugvinden van beide ouders is er duidelijkheid gekomen — maar ook verdriet. Er is dankbaarheid voor de hulp van de Franse en Nederlandse p0litie, maar bovenal heerst er nu de wens om in alle rust het verlies te verwerken.

De zoektocht is voorbij. De vragen zijn nog niet allemaal beantwoord. Maar wat blijft, is de liefde voor Paul en Gerda — en de wens dat ze hun laatste reis in vrede hebben mogen maken.

Lees verder