Algemeen
Oranje-kijkers gaan los op één speler: ”Incapabele clown”
Nederlands Elftal in actie tegen Spanje: kritiek op Jorrel Hato
Het Nederlands Elftal is weer in actie en dit keer tegen niemand minder dan Spanje. De ploeg van bondscoach Ronald Koeman speelt een cruciale wedstrijd in de kwartfinale van de Nations League. De ruststand is 1-1, maar op sociale media klinkt kritiek op de jonge verdediger Jorrel Hato. Zijn prestaties liggen onder een vergrootglas, ondanks een belangrijke onderschepping voorafgaand aan de gelijkmaker van Oranje.

Nations League: het alternatief voor vriendschappelijke interlands
De UEFA besloot enkele jaren geleden om de traditionele vriendschappelijke interlands te vervangen door een competitie met meer prestige: de Nations League. Dit toernooi geeft landen de kans om tegen elkaar te spelen in een competitieformat, wat zorgt voor meer spanning en betere wedstrijden.
Nederland eindigde als tweede in de poule achter Duitsland, maar wist wel boven Hongarije en Bosnië en Herzegovina te eindigen. Hierdoor heeft Oranje zich geplaatst voor de kwartfinale, waarin Spanje de tegenstander is. De heenwedstrijd wordt gespeeld in De Kuip, terwijl de return over drie dagen volgt. De winnaar van deze tweestrijd plaatst zich voor de halve finale.

De Nations League mag dan officieel een toernooi zijn, het haalt niet dezelfde status als het EK of WK. De winnaar ontvangt een aanzienlijk geldbedrag en een trofee, maar de titel blijft vooral een symbolische eer. Toch is het een kans voor landen om zich te meten met de besten van Europa en een prijs toe te voegen aan de erelijst.
Spelbeeld: Oranje niet slecht, maar ook niet overtuigend
Nederland en Spanje begonnen fel aan de wedstrijd, met direct enkele gevaarlijke momenten aan beide kanten. De Spanjaarden kwamen al in de negende minuut op voorsprong via Nico Williams. Nederland had moeite om grip op het spel te krijgen, maar wist uiteindelijk de gelijkmaker te vinden. Cody Gakpo, de aanvaller van Liverpool, bracht Oranje in de 28e minuut weer op gelijke hoogte.

Qua spelbeeld is het geen spectaculaire wedstrijd. De expected goals (xG) laten zien dat beide ploegen weinig uitgespeelde kansen hebben gecreëerd. Nederland heeft een xG van 0,4, terwijl Spanje met 0,3 nauwelijks gevaarlijker is geweest. Dit wijst op een gesloten wedstrijd waarin beide teams weinig risico nemen.
Toch is er geen reden voor paniek. Nederland heeft laten zien dat het verdedigend redelijk stabiel staat, en met snelle uitbraken via Gakpo en Simons ligt er ruimte om gevaarlijk te worden in de tweede helft. Het publiek in De Kuip hoopt op een betere tweede helft, waarin Oranje het duel naar zich toe kan trekken.

Kritiek op Jorrel Hato: terecht of onterecht?
Op sociale media is veel discussie over de prestaties van Jorrel Hato. De jonge Ajax-verdediger kreeg de kans in de basis, maar sommige kijkers zijn niet onder de indruk van zijn spel. Hij wordt bekritiseerd voor zijn positionering en duelkracht, vooral bij de openingsgoal van Spanje.
Maar is deze kritiek terecht? Voorafgaand aan de 1-1 van Gakpo had Hato een belangrijke onderschepping, waardoor Nederland in balbezit bleef en kon opbouwen richting het doelpunt. Het laat zien dat zijn bijdrage niet alleen negatief is, maar juist van waarde kan zijn in de opbouw van het spel.

Het is niet ongebruikelijk dat jonge spelers onder een vergrootglas liggen wanneer ze debuteren of zich proberen te bewijzen op internationaal niveau. Hato heeft talent en kan groeien in zijn rol bij Oranje. Bondscoach Koeman gaf eerder al aan vertrouwen te hebben in de verdediger en ziet hem als een belangrijke schakel voor de toekomst.
Reacties op social media: gemengde meningen
Zoals altijd tijdens grote wedstrijden laten fans en analisten hun mening luid en duidelijk horen op social media. De kritiek op Hato is niet mals, maar er zijn ook supporters die vinden dat de jongeling te streng beoordeeld wordt.

Onderstaand enkele reacties die online circuleren:
- “Hato is duidelijk nog niet klaar voor dit niveau. Hij laat zich veel te makkelijk passeren.”
- “Mensen zijn echt te kritisch. Hij speelt prima en had een belangrijke onderschepping voor de gelijkmaker.”
- “Hij heeft potentie, maar moet nog veel leren. Dit soort wedstrijden zijn belangrijk voor zijn ontwikkeling.”
Zoals altijd zijn meningen verdeeld, maar één ding is zeker: Hato zal zich in de tweede helft willen herpakken en bewijzen dat hij thuishoort op dit niveau.

De tweede helft
Met een 1-1 ruststand is alles nog mogelijk in de tweede helft. Bondscoach Ronald Koeman zal ongetwijfeld enkele aanpassingen maken om meer grip op de wedstrijd te krijgen. Spanje speelt compact en beheerst het balbezit, waardoor Nederland slim moet omgaan met de momenten die zich voordoen.
Mogelijke tactische aanpassingen kunnen zijn:
- Meer druk op de Spaanse defensie: Nederland zou agressiever kunnen drukzetten om fouten af te dwingen en sneller balbezit te heroveren.
- Sneller omschakelen: Met snelle spelers zoals Gakpo en Simons kan Oranje gevaarlijk worden in de counter.
- Verdedigend sterker staan: Hato en zijn collega’s in de achterhoede moeten zorgen dat ze beter gepositioneerd staan om Spaanse aanvallen af te stoppen.
Met de return over drie dagen is het cruciaal om een goed resultaat neer te zetten in De Kuip. Een overwinning zou Oranje een uitstekende uitgangspositie geven voor de return in Spanje.

De bal is rond: alles kan nog gebeuren
Zoals Johan Cruijff ooit zei: “La pelota esta redonda.” Oftewel: “De bal is rond.” In het voetbal kan alles gebeuren, en met nog een helft te spelen heeft Nederland nog alle kans om de wedstrijd naar zich toe te trekken.
De komende 45 minuten zullen bepalen of Oranje met een goed gevoel naar Spanje afreist, of dat het een lastige opgave wordt in de return. Wat er ook gebeurt, de strijd is nog niet gestreden. Hup Oranje!
Natuurlijk. Je verwacht het niet. Eerste duel en Hato wordt kinderlijk aan de kant gezet. Conference League niveau. pic.twitter.com/nT5R5FEUBv
— Roderick (@jwroderic) March 20, 2025
Lekker man. Hato opstellen. Wat een idee . Wat een talent. Even zonder dollen: Koeman is de allergrootste, incapabele clown die dit Nederlands elftal in tijden heeft gehad. #nedspa
— Thomas Manning (@ThomasManning02) March 20, 2025
Zet Hato tegenover een echte voetballer en hij schijnt toch ineens niet zoveel talent te hebben. Overgewaarde voetballer!#NEDESP #nedspa
— Jürgen (@Amstaff__82) March 20, 2025
Een Hartman met een gescheurde knieband is nog beter dan die overhypte linksback uit de hoofdstad #NEDSPA #NEDSPA
— AntonioMilambio (@Milambooyah) March 20, 2025
Algemeen
Hélène Hendriks toont haar nieuwe vriendje: Een Bekende voetballer

In de nieuwste aflevering van HNM De Podcast heeft Hélène Hendriks een anekdote gedeeld die bij luisteraars meteen tot de verbeelding sprak. Niet vanwege groot drama of scherpe televisie-oordelen, maar juist door een onverwacht, licht ongemakkelijk én vooral humoristisch moment uit haar carrière. Het verhaal draait om Dani, de voormalige Portugese middenvelder die eind jaren negentig voor Ajax speelde en destijds bekendstond om zijn flair, uitstraling en zelfvertrouwen — eigenschappen die hij, zo blijkt, nooit helemaal is kwijtgeraakt.

Een werkdag die anders liep dan gepland
Het voorval speelde zich af tijdens een werkbezoek aan de Johan Cruijff ArenA, rond een wedstrijd van Ajax. Hendriks was daar in professionele hoedanigheid, samen met oud-internationals Wesley Sneijder en Khalid Boulahrouz, met wie ze regelmatig samenwerkt bij voetbaluitzendingen. Alles wees erop dat het een routineklus zou worden: interviews, analyses en daarna weer door naar de volgende uitzending.
Maar zoals zo vaak in de mediawereld kunnen onverwachte ontmoetingen een werkdag ineens een heel andere kleur geven.

“Wie was daar nog meer?”
In de podcast wordt het moment opnieuw opgerakeld door Noa Vahle, die met hoorbaar plezier terugblikt op het verhaal. “Jij was daar met Wesley en Khalid,” zegt ze tegen Hendriks. “Maar wie was daar nog meer?” Het antwoord volgt vrijwel meteen: Dani.
Voor veel voetbalfans is die naam nog altijd herkenbaar. Dani speelde tussen 1996 en 2000 bij Ajax en was een vaste waarde in een periode waarin de club internationaal aanzien genoot. Inmiddels is hij 49 jaar, maar volgens Hendriks heeft hij weinig van zijn charisma verloren.

Een onschuldige opmerking met gevolgen
Het moment waarop alles kantelde, ontstond volgens Noa vrij spontaan. Tijdens een interview — niet strak voorbereid, zoals Hendriks zelf ook toegeeft — liet ze zich ontvallen dat Dani er “nog steeds goed uitziet”. Een losse, collegiale opmerking, zoals die in mediakringen wel vaker wordt gemaakt.
Maar, zo concludeert Noa lachend in de podcast: “Dat was voor Dani the way in. Een vrijbrief.”
Het typeert de dynamiek die volgt. Wat voor de één een onschuldige observatie is, kan voor de ander een uitnodiging lijken. En Dani, met zijn bekende Zuid-Europese flair, liet die kans niet onbenut.

De charme-offensief
Volgens Hendriks kwam het moment kort na het interview. Dani werd gevraagd wat hij na de wedstrijd ging doen. Zijn antwoord was allesbehalve standaard. “Of jij en ik kunnen ook een hapje gaan eten,” zou hij hebben gezegd.
In de podcaststudio leidt die zin tot zichtbaar plezier en gegniffel. Hendriks vertelt het verhaal met zelfspot en gevoel voor timing, waardoor het eerder charmant dan ongemakkelijk wordt. Haar reactie was even gevat als professioneel: “Dat lijkt me uitstekend. Ik moet alleen nog even een programma doen.”
Een antwoord dat de deur op een kier laat — maar tegelijk duidelijk maakt dat werk voorgaat.

Professioneel tot het einde
Voor wie zich afvraagt of het aanbod nog een vervolg kreeg, is Hendriks helder. “Nee,” benadrukt ze. “Ik ben gewoon keurig bij Wesley en Khalid gebleven en we hebben lekker die uitzending gedaan.”
Daarmee wordt het verhaal precies wat het is: een luchtige anekdote, geen sensatie. Geen afspraakje, geen verborgen romance, maar een moment dat vooral laat zien hoe dun de lijn soms is tussen werk en persoonlijke interactie — zeker in een wereld waarin sport, media en persoonlijkheden samenkomen.
Hilariteit aan tafel
In de podcaststudio zorgt het verhaal voor veel gelach. Noa Vahle kan het niet laten om te concluderen: “Hij is zijn streken nog niet verloren.” Een opmerking die zowel plagerig als bewonderend klinkt.
Wat meespeelt, is dat Dani’s reputatie hem vooruitgaat. In zijn actieve jaren stond hij bekend als een stijlvolle speler met een grote persoonlijkheid. Dat beeld blijkt nog altijd springlevend, al is het nu vooral voer voor humoristische terugblikken.
Hendriks als verteller
Wat dit verhaal extra kracht geeft, is de manier waarop Hendriks het brengt. Ze zet zichzelf niet neer als middelpunt van een flirt, maar als observator van een licht absurd moment. Ze relativeert, lacht om zichzelf en benadrukt dat het vooral een grappige situatie was, ontstaan uit een spontane opmerking.
Juist die toon maakt het verhaal herkenbaar. Veel luisteraars zullen situaties kennen waarin een opmerking anders wordt opgevat dan bedoeld — zeker in een professionele context.
Media, sport en menselijke momenten
De anekdote onderstreept ook hoe menselijk de sportwereld is. Achter grote namen, stadions en camera’s schuilen gewone interacties: plagerijen, misverstanden en soms een charmante poging die nergens toe leidt.
Voor Hendriks is het inmiddels onderdeel van een lange carrière waarin ze talloze sporters, coaches en oud-spelers heeft ontmoet. Dat dit moment nu pas wordt gedeeld, laat zien dat het vooral een herinnering is die met de tijd alleen maar grappiger is geworden.
Een podcast vol persoonlijkheid
HNM De Podcast staat bekend om dit soort verhalen: open, ongefilterd en met ruimte voor zelfspot. Het is geen plek voor harde onthullingen, maar voor gesprekken die laten zien wie mensen achter de schermen zijn. Deze anekdote past daar perfect bij.
Het laat Hélène Hendriks zien als iemand die stevig in haar professionele schoenen staat, maar ook kan lachen om onverwachte situaties. En het laat Dani zien als iemand die, zelfs jaren na zijn voetbalcarrière, zijn charme nog niet heeft ingeleverd.
Een verhaal zonder bijbedoelingen
Aan het eind van de aflevering is één ding duidelijk: dit is geen verhaal over grenzen die overschreden worden, maar over een moment van luchtige bravoure. Een herinnering die nu, jaren later, vooral voor plezier zorgt bij luisteraars.
En misschien is dat precies waarom het zo aanslaat. Geen sensatie, geen geruchten, maar een menselijke anekdote uit de sport- en mediawereld — verteld met humor, relativering en een knipoog.