Algemeen
Monique Smit zwaar in opspraak: ´Moeder, zangeres én drankorgel!´
Monique Smit lijkt het nooit goed te kunnen doen in de ogen van haar volgers. De zangeres en presentatrice deelt regelmatig momenten uit haar leven op Instagram, maar krijgt daar steevast bakken kritiek overheen. Dit keer ligt ze onder vuur vanwege haar wintersportvakantie, waar ze zichzelf trakteerde op een drankje. Dat viel bij sommige volgers totaal verkeerd. Ze gaan compleet los in de reacties en sommigen noemen haar zelfs een alcoholist.

‘Jullie moeten je kapot schamen’
Het is niet de eerste keer dat Monique kritiek krijgt op haar manier van leven. Dit keer werd ze overspoeld met negatieve berichten vanwege haar vakantiefoto’s. “Alcoholisten. Jullie moeten je kapot schamen. Een beetje zingen en vakantie houden,” sneert een volger in haar DM’s. Monique, inmiddels wel gewend aan online veroordelingen, besloot het bericht op haar Instagram Stories te delen. Ze reageerde met een laconiek: “DM nummer zoveel.” Hiermee geeft ze aan dat dit soort reacties voor haar niets nieuws zijn en dat ze er nauwelijks nog van opkijkt.

Steeds onder vuur
De kritiek op Monique lijkt een patroon te worden. Waar ze ook gaat en wat ze ook doet, er zijn altijd mensen die er iets op aan te merken hebben. Vooral haar liefde voor feestjes en tripjes met vriendinnen lijkt een doorn in het oog van veel volgers. In een eerder interview met het AD vertelde ze openhartig waarom deze momenten voor haar belangrijk zijn. “Even geen moeder of ‘vrouw van’ zijn, maar meiden onder elkaar. En buitenlandtripjes ontspannen me,” vertelde ze.

Toch krijgt ze daar flink wat negatieve reacties op. “Vooral vanwege die soloreisjes – ik zou mijn kinderen te weinig zien. Afgunst denk ik. Ja schat, reageer ik dan, jij zou hetzelfde doen als je de kans zou krijgen.” Volgens Monique is de kritiek vooral afkomstig van mensen die zelf in haar schoenen zouden willen staan.

Vakanties zonder gezin blijven gevoelig
Dat Monique af en toe zonder haar gezin op vakantie gaat, wordt haar niet in dank afgenomen door haar volgers. Velen vinden dat ze als moeder altijd bij haar kinderen zou moeten zijn. Monique ziet dat anders. “Soms heb ik optredens in het buitenland en plak ik er een paar dagen aan vast. Voorheen nam ik mijn gezin dan mee, maar dat brak me op – het was nogal een volksverhuizing,” legt ze uit.

Volgens haar is het juist gezond om af en toe tijd voor jezelf te nemen, maar veel mensen lijken daar anders over te denken. Of haar volgers ooit zullen accepteren dat Monique Smit gewoon haar eigen leven leidt? Waarschijnlijk niet.
Algemeen
Relatieproblemen voor John de Bever en Kees: ‘Er moet gepraat worden’

Het geruchtencircuit draait op volle toeren: zou het huwelijk van John de Bever en Kees Stevens onder druk staan? Volgens paragnost Thomas Woolthuis is er in ieder geval reden om alert te zijn. In een interview met weekblad Party spreekt hij over signalen die erop zouden wijzen dat het stel momenteel door een lastige fase gaat. Niet met grote explosies of openlijke ruzies, maar met sluimerende spanningen die zich langzaam opstapelen.

Geen breuk, wel frictie
Woolthuis staat bekend om zijn uitgesproken uitspraken over het privéleven van bekende Nederlanders. Hij benadrukt echter dat hij niet meteen spreekt over een breuk. “Ik heb eerder voorspeld dat John en Kees het samen niet lang meer zouden uithouden,” zegt hij. “Maar misschien keek ik toen wat te ver vooruit. In iedere relatie zijn er nu eenmaal momenten waarop het wringt.” Die nuance is volgens hem belangrijk, omdat geen enkel huwelijk probleemloos verloopt – zeker niet wanneer beide partners volop in de schijnwerpers staan.
Toch ziet hij meer dan alleen de gebruikelijke relatiehobbels. Volgens Woolthuis zijn er tekenen dat de spanningen zich aan het opstapelen zijn. “Gaandeweg lijkt er toch echt een probleempje te ontstaan,” zegt hij voorzichtig. Het gaat daarbij niet om één concrete gebeurtenis, maar om een combinatie van factoren die samen voor druk zorgen.

Druk van buitenaf
Een belangrijke oorzaak zou volgens de paragnost liggen in stress en een overvolle agenda. John de Bever, bekend van zijn muziekcarrière en publieke optredens, is vrijwel constant onderweg. Optredens, televisie, interviews en andere verplichtingen vragen veel tijd en energie. Kees Stevens, die jarenlang naast John stond als steun en toeverlaat, heeft eveneens zijn eigen verantwoordelijkheden en bezigheden.
Wanneer twee levens zo volgepland zijn, blijft er soms weinig ruimte over voor rust en echte aandacht voor elkaar. Woolthuis verwoordt het als volgt: “Het lijkt alsof ze een beetje klaar zijn met een aantal dingen. Niet met elkaar, maar met de omstandigheden waarin ze leven.” Volgens hem is het juist die voortdurende druk die relaties kwetsbaar maakt, vooral als er te weinig tijd is om gevoelens uit te spreken.

Het belang van praten
Wat volgens Woolthuis nu cruciaal is, is communicatie. “Er zal eens flink gepraat moeten worden,” zegt hij. Dat klinkt als een open deur, maar in de praktijk is het vaak lastiger dan het lijkt. Drukke schema’s, vermoeidheid en de wens om conflicten te vermijden kunnen ervoor zorgen dat gesprekken worden uitgesteld. Intussen blijven kleine irritaties zich opstapelen.
De paragnost spreekt van “iets dat rammelt”. Dat hoeft niet meteen iets groots te zijn, maar het kan wel uitgroeien tot iets groters als het te lang blijft liggen. “Als je niet oplet, kan zo’n gevoel van onvrede langzaam tussen twee mensen in gaan staan,” waarschuwt hij.

Liefde in de spotlights
Het huwelijk van John en Kees is vanaf het begin zichtbaar geweest voor het publiek. Hun relatie werd door velen gezien als warm, open en liefdevol. Juist daarom zijn geruchten over mogelijke problemen extra gevoelig. Fans zijn gehecht aan het beeld van het stel en hopen dat het hen goed blijft gaan.
Tegelijkertijd brengt publieke aandacht ook extra druk met zich mee. Elk gerucht, elke uitspraak of vermeende blik wordt uitvergroot. Dat kan het lastiger maken om problemen binnenskamers te houden en op eigen tempo op te lossen. Woolthuis benadrukt dat bekende koppels vaak minder ruimte ervaren om even stil te staan en te reflecteren. “Alles gaat door, ook als je privé eigenlijk even op de rem zou willen trappen.”
Nuancering blijft belangrijk
Hoewel de woorden van de paragnost tot onrust kunnen leiden, is het belangrijk te benadrukken dat het hier gaat om interpretaties en signalen, niet om vaststaande feiten. John en Kees zelf hebben zich niet uitgelaten over relatieproblemen. Naar buiten toe tonen ze zich nog altijd als een hecht stel, dat samen lacht en het leven viert.
Woolthuis zelf lijkt zich daar ook bewust van. Hij spreekt niet in absolute termen en laat ruimte voor herstel en groei. “In veel relaties komt er een punt waarop je opnieuw moet kiezen voor elkaar,” zegt hij. “Dat hoeft geen slecht teken te zijn. Soms is het juist een kans om sterker terug te komen.”
Een fase, geen einde
Relaties kennen fases. Zeker na jaren samen kan de dynamiek veranderen. Wat ooit vanzelf ging, vraagt soms meer aandacht en inzet. Dat geldt voor ieder stel, beroemd of niet. Het verschil is dat bij bekende Nederlanders elke mogelijke wrijving meteen onderwerp van gesprek wordt.
Volgens Woolthuis is dit mogelijk zo’n fase voor John en Kees: een moment van herbezinning. “Ze moeten misschien opnieuw kijken naar wat ze belangrijk vinden en hoe ze hun leven samen willen vormgeven.” Dat klinkt minder dramatisch dan een naderende breuk, maar wel als een serieuze uitdaging.
Afwachten wat volgt
Of de zorgen van de paragnost terecht zijn, zal de tijd moeten uitwijzen. Voorlopig blijft het bij signalen en vermoedens. Fans hopen ongetwijfeld dat John en Kees samen de rust en ruimte vinden om eventuele spanningen te bespreken en achter zich te laten.
Wat vaststaat, is dat relaties – zeker langdurige – onderhoud vergen. Liefde alleen is soms niet genoeg; aandacht, communicatie en begrip zijn minstens zo belangrijk. Of zoals Woolthuis het samenvat: “Er rammelt iets, maar dat betekent niet dat het onherstelbaar is.”
Voor nu blijft het afwachten. Gaat het om een tijdelijke dip of om een structureel probleem? Alleen John en Kees kennen het echte antwoord. Eén ding is zeker: zolang zij zelf zwijgen, blijft voorzichtigheid geboden bij het trekken van conclusies.