-

Algemeen

Miljoenenjacht-kijkers gaan helemaal los en stippen allemaal hetzelfde aan

Avatar foto

Gepubliceerd

op

Na maanden wachten is het eindelijk zover: een gloednieuw seizoen van Postcodeloterij Miljoenenjacht gaat vanavond van start. De populaire spelshow wordt traditiegetrouw gepresenteerd door Linda de Mol, terwijl Winston Gerschtanowitz op pad gaat om een thuiswinnaar te verrassen met – hopelijk – een gigantisch bedrag.


Eerste winnaar in de studio: 94-jarige kandidaat wint groot bedrag

De avond begon met een bijzondere winnaar: een 94-jarige studiogast wist een indrukwekkend bedrag van 74.000 euro in de wacht te slepen. Een fantastisch moment, waarmee de toon direct werd gezet voor een spannende uitzending.

Met deze winst was het tijd voor de grote finale, waarin één gelukkige finalist de kans kreeg om miljoenen binnen te slepen. Maar al snel bleek dat niet iedereen even blij was met de uiteindelijke deelnemer aan het finalespel.


Finalist tandarts Vincent zorgt voor veel ophef

De finale werd gespeeld door Vincent, een goedlachse tandarts die dolblij was met zijn plek in de laatste ronde. Toch bleek hij niet bepaald de publieksfavoriet. Op social media stroomden negatieve reacties binnen, iets wat zelden in zulke extreme mate voorkomt bij een finalist.

Veel kijkers vonden hem arrogant overkomen en gunden hem daarom geen grote winst. Op X (voorheen Twitter) werd Vincent flink bekritiseerd:

“Wat een verschrikkelijke vent! Hoop dat hij met niks naar huis gaat.”
“Ongelooflijk hoe irritant deze man is. Zet dat geld maar in een tandartsfonds.”
“Zelden zo’n arrogante finalist gezien bij Miljoenenjacht.”

https://twitter.com/HighwaymanNH/status/1898820991566115121?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1898820991566115121%7Ctwgr%5Eabce124269406033126025c2fc33fbdfe265e8b6%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fshowblad.nl%2Fentertainment%2Fmiljoenenjacht-kijkers-gaan-helemaal-los-en-stippen-allemaal-hetzelfde-aan


Massa hoopt op ‘lage winst’ voor Vincent

Het was zelfs zo erg dat sommige kijkers actief hoopten dat Vincent slechts een klein bedrag mee naar huis zou nemen. Dat zou automatisch betekenen dat de thuiswinnaar ook minder geld zou krijgen, maar voor veel mensen leek dat geen probleem.

“Als hij maar niet met een groot bedrag naar huis gaat. Bah.”
“Eerste keer dat ik hoop dat de thuiswinnaar weinig krijgt.”

https://twitter.com/MrScaryPicture/status/1898826228825493912?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1898826228825493912%7Ctwgr%5Eabce124269406033126025c2fc33fbdfe265e8b6%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fshowblad.nl%2Fentertainment%2Fmiljoenenjacht-kijkers-gaan-helemaal-los-en-stippen-allemaal-hetzelfde-aan

Gelukkig waren er ook kijkers die Vincent wel een mooie prijs gunden. Zij spraken zich uit tegen de negativiteit en wezen erop dat iemand niet per se minder sympathiek is omdat hij succesvol is in zijn werk.

“Ik blijf het vreemd vinden dat mensen hier iemand direct arrogant noemen omdat hij een goede baan heeft. Jaloers misschien?”
“Wat een afgunst richting Vincent. Mag iemand die misschien al goed verdient niks winnen of zo?”

https://twitter.com/AstridTerlouw/status/1898830488040783886?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1898830488040783886%7Ctwgr%5Eabce124269406033126025c2fc33fbdfe265e8b6%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fshowblad.nl%2Fentertainment%2Fmiljoenenjacht-kijkers-gaan-helemaal-los-en-stippen-allemaal-hetzelfde-aan


Hoeveel won Vincent uiteindelijk?

Ondanks alle ophef wist Vincent een flink bedrag te winnen. De tandarts verliet de finale met maar liefst 475.000 euro, een prijs die – hoe dan ook – zijn leven aanzienlijk zal verrijken.

Daarnaast ging hetzelfde bedrag naar de thuiswinnaar, die thuis op de bank zat te wachten op een telefoontje van Winston. Daarmee eindigde de aflevering toch nog in een groot feest, ondanks de gemengde reacties op de finalist.


Kansspelbelasting: niet alles blijft in eigen zak

Hoewel 475.000 euro een indrukwekkend bedrag is, moet zowel Vincent als de thuiswinnaar flink wat belasting afdragen. In 2025 is de kansspelbelasting namelijk verhoogd, wat betekent dat een groot deel van de winst richting de belastingdienst gaat.

Toch blijft er genoeg over om iets leuks mee te doen. En ongeacht de reacties op Vincent, is het duidelijk dat hij een avond beleefde die hij nooit zal vergeten.


Wat vond jij van de eerste aflevering?

De eerste aflevering van Miljoenenjacht zorgde voor flink wat discussie. Was Vincent echt arrogant, of was het puur afgunst van de kijkers? En wat vond jij van de eerste thuiswinnaar?

Laat het weten in de reacties op Facebook en deel jouw mening over deze spraakmakende start van het nieuwe seizoen!

Algemeen

Nieuw groot schandaal uitgelekt rondom Esmah Lahlah (nummer 2 van GL-PvdA)

Avatar foto

Gepubliceerd

op

Onrust bij GroenLinks-PvdA: eerste dag van Jesse Klaver overschaduwd door nieuwe rel rond Esmah Lahlah

De eerste werkdag van Jesse Klaver als nieuwe fractievoorzitter van GroenLinks-PvdA had feestelijk moeten zijn. Na het vertrek van Frans Timmermans kreeg Klaver opnieuw de leiding over de linkse samenwerking in de Tweede Kamer. Maar nog voordat hij goed en wel aan zijn bureau zat, brak er een nieuw schandaal los binnen de partij.

Volgens een onthulling van het Algemeen Dagblad blijkt partijgenoot Esmah Lahlah niet alleen te hebben gesolliciteerd naar het burgemeesterschap van Tilburg, maar óók naar diezelfde functie in Delft. Daarmee laait de discussie over haar loyaliteit aan de Haagse politiek opnieuw op — precies op het moment dat de partij juist rust en stabiliteit wilde uitstralen.


De eerste storm: de sollicitatie in Tilburg

Het was pas twee weken geleden dat de naam van Esmah Lahlah voor het eerst in opspraak kwam. Tijdens de landelijke verkiezingscampagne, waarin zij als nummer twee op de lijst stond en een belangrijk boegbeeld was naast Timmermans, bleek ze gesolliciteerd te hebben naar het burgemeesterschap van Tilburg.

Dat kwam bij de partijtop als een verrassing. De fractieleiding wist niets van haar sollicitatie, en dat zorgde voor flinke onrust binnen de partij én bij kiezers. De timing was ongelukkig: terwijl Lahlah kiezers opriep om op haar te stemmen, bleek ze tegelijk te kijken naar een functie buiten Den Haag.

In talkshow Pauw & De Wit noemde presentator Jeroen Pauw het “een vorm van kiezersbedrog”. Volgens hem mag van een kandidaat verwacht worden dat die zich volledig inzet voor de functie waarvoor men campagne voert. Zijn woorden vonden weerklank op sociale media, waar Lahlah dagenlang onder vuur lag.

De politica reageerde destijds met spijtbetuigingen en zei dat ze het anders had moeten aanpakken. Ze benadrukte dat ze “niet wegliep voor haar verantwoordelijkheid”, maar de schade was al aangericht.


Een tweede sollicitatie duikt op

Toen de storm net wat was gaan liggen, bracht het AD maandagochtend nieuw nieuws naar buiten. Lahlah had namelijk óók gesolliciteerd naar de burgemeestersfunctie in Delft.

Die onthulling kwam hard aan — niet alleen bij kiezers, maar ook bij haar eigen partij. Terwijl GroenLinks-PvdA probeert het vertrouwen van het publiek te herstellen na een teleurstellende verkiezingsuitslag, lijkt de fractie opnieuw verstrikt te raken in interne onrust.

Toen Lahlah door de krant werd gevraagd om een reactie, gaf ze een opmerkelijk ontwijkend antwoord:

“We hebben het de afgelopen weken de hele tijd gehad over vertrouwelijke zaken en vertrouwenscommissies. Als daar iets over uitlekt, is dat vreemd. Ik ontken de sollicitatie niet, maar ik bevestig het ook niet.”

Die reactie zorgde niet voor rust, maar juist voor extra speculatie.


Jesse Klaver probeert de rust te herstellen

Voor Jesse Klaver was het de slechtst denkbare timing. Op zijn eerste dag als fractievoorzitter moest hij zich verdedigen tegen vragen over partijdiscipline en interne communicatie. Hij probeerde de schade te beperken door de nadruk te leggen op Lahlah’s kwaliteiten en betrokkenheid.

“Ik ken Esmah als iemand met een grote maatschappelijke inzet, zowel landelijk als lokaal,” zei Klaver in een eerste reactie. “We hebben goede mensen zoals zij nodig. Ze blijft deze hele periode bij ons in Den Haag.”

Toch leidde zijn uitspraak tot nieuwe vragen. Als Klaver al wist van de sollicitatie in Delft, waarom had hij dat dan niet eerder gedeeld? En waarom koos de partij ervoor deze informatie stil te houden, zeker nu het leiderschap officieel van Timmermans op hem was overgegaan?

Volgens het AD “roept het nieuws opnieuw vragen op over de transparantie en loyaliteit binnen de partijtop”.


Kritiek van buitenaf: “Een rommeltje bij GroenLinks-PvdA”

De politieke concurrentie reageerde voorspelbaar scherp. Geert Wilders, leider van de PVV, greep de situatie aan om de linkse fusiepartij belachelijk te maken. Op X (voorheen Twitter) plaatste hij een foto van Lahlah met de tekst:

“Wat een bende daar. Wat een onbetrouwbaarheid. Wat een vals spel. Ze wil zo graag weg maar het lukt maar niet. Dan toch maar op nummer 2 op de lijst. En ondertussen nog even in Tilburg solliciteren. Met zulke vrienden heeft GL/PvdA geen vijanden nodig.”

Ook De Telegraaf was hard in haar analyse. De krant schreef dat de kwestie Klaver “meteen in verlegenheid brengt” en zijn start als fractievoorzitter overschaduwt. Voor een partij die juist probeert stabiliteit te tonen na het vertrek van Frans Timmermans, komt dit nieuws bijzonder slecht uit.


Spanningen binnen de partij

Volgens ingewijden binnen GroenLinks-PvdA groeit de irritatie over de voortdurende onrust rond Lahlah. Veel fractieleden zouden vinden dat het tijd is om zich te concentreren op inhoudelijke politiek in plaats van persoonlijke kwesties.

“De timing is rampzalig,” zegt een anonieme bron binnen de partij. “We willen bouwen aan vertrouwen, maar telkens wordt de aandacht afgeleid door incidenten. Dat werkt verlammend.”

Daarnaast sijpelen er berichten door over spanningen tussen de twee bloedgroepen van de fusiepartij: de sociaal-democratische PvdA en het progressieve GroenLinks. Sommige leden zouden vinden dat de samenwerking te stroperig verloopt en dat de interne communicatie te wensen overlaat.


Een leiderschapstest voor Klaver

Voor Jesse Klaver is dit een cruciaal moment. Na jaren als partijleider van GroenLinks keerde hij terug aan het roer van de fusiefractie, met de missie om de partij een duidelijke koers te geven. Maar nu wordt hij meteen geconfronteerd met een vertrouwenskwestie binnen zijn eigen team.

Politieke analisten spreken van “een eerste serieuze test” voor zijn leiderschap. Als Klaver erin slaagt de rust te herstellen, kan dat zijn positie versterken. Maar als de onrust voortduurt, dreigt het beeld van een wankele fractie te blijven hangen.

“Klaver moet nu laten zien dat hij boven de emoties kan staan,” zegt politicoloog Nicolas Bouteca (UGent). “De partij kan zich geen nieuwe vertrouwenscrisis permitteren, zeker niet nu de coalitievorming in Den Haag in een cruciale fase zit.”

https://twitter.com/hendrikotten3/status/1985396538730848348?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1985396538730848348%7Ctwgr%5E9aaac55db3f93ebecd0b4cedf0346904c45e6094%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Frumeurs.nl%2Fnieuw-schandaal-uitgelekt-rondom-esmah-lahlah-nummer-2-van-gl-pvda%2F


De nasleep voor Esmah Lahlah

De positie van Lahlah komt intussen steeds meer onder druk te staan. Hoewel ze formeel nog gewoon Kamerlid is, klinkt er achter de schermen discussie over haar toekomst binnen de fractie. Sommige leden vragen zich af of zij haar werk nog met volle overtuiging kan doen, nu haar naam opnieuw negatief in het nieuws komt.

Volgens bronnen binnen de partijtop wordt er intern gesproken over mogelijke vervolgstappen. Er zouden gesprekken gepland staan om “de situatie te evalueren” en te bepalen hoe de fractie verdergaat.

Voorlopig houdt Lahlah echter vast aan haar zetel. In gesprekken met collega’s zou ze hebben aangegeven dat ze zich volledig blijft inzetten voor haar werk in Den Haag.


Een partij op zoek naar evenwicht

De timing van het incident kon haast niet slechter. Na het vertrek van Frans Timmermans stond GroenLinks-PvdA op een kantelpunt: een nieuwe fase, met Jesse Klaver als gezicht van vernieuwing en samenwerking. De partij wilde de blik vooruit richten, richting beleid en oppositie, niet terug naar interne ruis.

Maar het beeld van verdeeldheid en onduidelijkheid dringt zich opnieuw op. Volgens insiders is het essentieel dat Klaver de komende weken eenheid weet te creëren. Alleen dan kan de partij zich profileren als een betrouwbaar alternatief in het huidige politieke landschap.

“De fusie tussen GroenLinks en PvdA is nog jong,” aldus een partijstrateeg. “Zulke groeipijnen horen erbij, maar het is nu aan Klaver om te tonen dat hij de touwtjes in handen heeft.”


Conclusie: een valse start, maar niet per se het einde

Wat bedoeld was als een frisse start voor Jesse Klaver, is uitgelopen op een ongemakkelijke vuurdoop. De dubbele sollicitatie van Esmah Lahlah werpt een schaduw over zijn eerste dagen als fractievoorzitter, maar biedt tegelijk ook een kans om leiderschap te tonen.

Of de partij dit incident kan ombuigen tot een les in transparantie en interne discipline, zal de komende weken blijken. Eén ding is duidelijk: de linkse fusiepartij heeft rust nodig om haar politieke ambities waar te maken. En dat begint met helderheid — over wie blijft, wie vertrekt, en wie de koers bepaalt.


💬 Wat vind jij: moet Esmah Lahlah aanblijven als Kamerlid, of is het tijd voor een nieuwe start binnen GroenLinks-PvdA? Deel je mening via onze sociale kanalen.

Lees verder