Algemeen
Keiharde breuk: Marieke Elsinga moet vertrekken bij Qmusic

De samenwerking tussen Marieke Elsinga en Mattie Valk bij Qmusic lijkt steeds meer onder druk te staan. Waar het duo ooit een frisse en energieke dynamiek had, ontstaan er nu steeds vaker spanningen in de uitzending. Criticasters stellen dat het einde van Marieke bij de radiozender in zicht is, vooral na een recente discussie die hoog opliep.
Babypraat zorgt voor frustratie
Sinds Marieke moeder is geworden, heeft haar privéleven een prominente rol gekregen in de radioshow. Ze praat veel over haar kinderen, iets wat op zich begrijpelijk is, maar niet iedereen lijkt het te waarderen dat dit onderwerp zo vaak ter sprake komt. Vooral Mattie Valk lijkt er inmiddels genoeg van te hebben.
Afgelopen week escaleerde de situatie toen het duo in discussie raakte over het aankomende verbod op natte doekjes, waaronder babydoekjes. Mattie verloor zichtbaar zijn geduld en vroeg zich hardop af waarom het ‘altijd over baby’s’ moest gaan. Dit schoot bij Marieke in het verkeerde keelgat, wat resulteerde in een gespannen sfeer in de uitzending.
Na afloop van de show gaf Marieke toe dat de twee daadwerkelijk ruzie hadden gehad. Volgens haar is dit een gevolg van het feit dat ze ouder zijn geworden en hun levens veranderd zijn. Toch lijkt de breuk in hun samenwerking steeds zichtbaarder te worden.
Meer kritiek op Marieke
Naast de interne strubbelingen met Mattie krijgt Marieke ook kritiek vanuit de media. Dit keer komt die van niemand minder dan Harm Edens, bekend van Dit Was Het Nieuws en tevens radiokenner. Hij ergert zich aan Marieke en haar veelvuldige zwangerschapsverhalen.
“Ik denk dat het echt een wissel trekt. Zij gaat er twee keer uit, of vier keer… Hoeveel kinderen heeft ze nu? Heel veel. Twee, ja, dat zeg ik. En dan heb je die aanloop. Dan ben je zwanger, dan ben je weer misselijk en moet je weer augurken en weet ik veel wat. Dat ontregelt heel erg.”
Edens stelt dat Marieke haar zwangerschappen en het moederschap nadrukkelijk in de radioshow verwerkt, maar dat dit tegelijkertijd ook ten koste gaat van de dynamiek. Hij voegt hieraan toe:
“Aan de ene kant maakt ze daar gebruik van, want dat gaat ook weer de show in, maar dan moet ze weg, moet ze bevallen, krijgt ze verlof. Dan komt ze weer terug en dan belt de Filipijnse au pair dat er weer een driewieler door de kast van de buren geflikkerd is. Het is omnipresent natuurlijk, dus die Mattie wordt er iebel van.”
Luisteraars raken geïrriteerd
Niet alleen Mattie lijkt moe te worden van de constante babygesprekken, ook luisteraars beginnen zich eraan te storen. Edens merkt op dat de luisteraars waarschijnlijk ook niet meer zitten te wachten op een vijfde keer dat Marieke vertelt hoe onmisbaar billendoekjes zijn.
“Ik denk dat de luisteraar het niet meer trekt dat je vijf keer zegt dat je niet meer zonder billendoekjes kan en dat je die dan maar biologisch koopt.”
Dit sluit aan bij eerdere kritiek die Marieke ontving. Tijdens haar zwangerschapsverlof werd ze tijdelijk vervangen door Miljuschka Witzenhausen, en veel luisteraars vonden de vervanging een verademing. Op sociale media werd toen al gesuggereerd dat Qmusic misschien beter een definitieve vervanger kon zoeken.
Dreigt een breuk tussen Mattie en Marieke?
Er zijn steeds meer signalen dat de samenwerking tussen Mattie en Marieke onder druk staat. Waar ze ooit een dynamisch duo vormden, lijken de irritaties nu de overhand te krijgen. De recente confrontatie over babydoekjes en de aanhoudende kritiek van buitenaf doen de vraag rijzen of Qmusic actie moet ondernemen.
Veel luisteraars vinden dat de chemie tussen Mattie en Marieke verdwenen is en dat dit invloed heeft op de kwaliteit van de show. Er gaan zelfs geluiden op dat Qmusic een drastische beslissing moet nemen en Marieke moet vervangen. De situatie lijkt steeds meer op een kantelpunt af te stevenen.
Gaat Qmusic ingrijpen?
Voorlopig blijft het speculeren of Qmusic daadwerkelijk zal ingrijpen. Hoewel er steeds meer kritiek is op de samenwerking tussen Mattie en Marieke, blijft de radiozender stil over de toekomst van het duo. Het is mogelijk dat ze nog een kans krijgen om hun samenwerking te verbeteren, maar als de spanningen blijven oplopen, zou een breuk onvermijdelijk kunnen zijn.
De komende periode zal cruciaal zijn. Kan Marieke de balans terugvinden tussen haar persoonlijke leven en haar rol als radiohost? En zal Mattie het geduld kunnen opbrengen om de samenwerking te redden? Eén ding is zeker: de toekomst van Marieke Elsinga bij Qmusic hangt aan een zijden draadje.

Algemeen
Dit vinden Stars On Stage-kijkers van de winnares van gisteravond

Spannende finale Stars on Stage: Numidia wint, maar kijkers verdeeld
De finale van het muzikale tv-programma Stars on Stage zorgde vrijdagavond voor een ware explosie aan emoties, lof en kritische reacties op sociale media. Drie indrukwekkende finalistes stonden in de spotlights: Numidia, Emma Kok en Janice Blok. Elk van hen wist de afgelopen weken indruk te maken op zowel jury als publiek, waardoor het tot op het laatste moment spannend bleef wie er met de overwinning vandoor zou gaan.
Finaleavond vol talent en emotie
Na wekenlange voorbereidingen, optredens en coaching brak op vrijdagavond eindelijk het beslissende moment aan. Stars on Stage, dat op 24 mei van start ging, eindigde in een spetterende livefinale waarin de kandidaten alles gaven. De combinatie van zang, performance en acteerwerk vormde opnieuw de kern van de show, en de drie vrouwen lieten zien dat ze niet alleen vocaal sterk zijn, maar ook echte podiumdieren.
De jury – bestaande uit Paul de Leeuw, Chantal Janzen en gastjurylid Albert Verlinde – had het zichtbaar moeilijk. Elk jurylid bracht hun stem uit op basis van artistieke groei, overtuigingskracht en charisma. Daarnaast had ook het publiek thuis een belangrijk aandeel in het bepalen van de winnaar. Via stemmen en online reacties maakten duizenden kijkers duidelijk waar hun voorkeur lag.
De winnaar: Numidia
Uiteindelijk werd Numidia uitgeroepen tot winnaar van Stars on Stage. Haar krachtige stem, strakke choreografie en emotionele betrokkenheid tijdens de optredens maakten diepe indruk op de jury. Volgens Paul de Leeuw “zong ze met haar hart” en wist ze de kijkers écht te raken. Ook Chantal Janzen noemde haar “een geboren performer” en “een vrouw die elke keer opnieuw wist te verrassen”.
Maar zoals bij elk programma met een publieksstemming, bleef de uitkomst niet zonder discussie.
Verdeelde reacties op sociale media
Op X, Instagram en Facebook lieten fans van de andere finalisten massaal van zich horen. Vooral de achterban van Emma Kok en Janice Blok had op een andere uitslag gehoopt. De reacties varieerden van felicitaties tot licht kritische geluiden over de eerlijkheid van de uitslag.
Een kijker schreef: “Niet mee eens, maar ja… we zagen het al weken aankomen. Numidia moest en zou winnen.” Iemand anders grapte: “Gefeliciteerd Emm… oeps, Numidia bedoel ik. Tof hoor!”
Er werd ook gespeculeerd over mogelijke partijdigheid binnen het team van Paul de Leeuw. Een fan van Janice merkte op: “Janice was zeker net zo goed. En sorry, qua acteren was zij gewoon beter. Dit voelt toch niet helemaal eerlijk.”
Juryverdediging
In een korte reactie na afloop verdedigde Paul de Leeuw de uitslag: “Iedere kandidaat stond hier terecht. Maar Numidia heeft in mijn ogen het totaalplaatje: uitstraling, stem, drive én ontwikkeling.” Chantal Janzen voegde toe: “Dit is geen sportwedstrijd. Soms gaat het om gevoel en beleving. En die bracht Numidia vanavond absoluut.”
Albert Verlinde was ook positief: “We hebben vanavond drie potentiële sterren gezien. Maar ik geloof dat Numidia op dit moment het meest klaar is voor het grote werk.”
De finalistes over elkaar
Ondanks de discussies op social media, bleef de sfeer tussen de finalisten respectvol en warm. In een backstage-interview zei Emma Kok: “Ik ben trots op wat ik heb neergezet. Winnen is prachtig, maar samen op het podium staan met zulke sterke vrouwen was al een cadeau.”
Janice Blok sloot zich daarbij aan: “We hebben elkaar gesteund, niet beconcurreerd. En dat voelde heel bijzonder. Natuurlijk wil je winnen, maar ik gun het Numidia ook van harte.”
Numidia zelf was zichtbaar geëmotioneerd bij de bekendmaking. Ze bedankte het publiek, de jury én haar medekandidaten. “Dit is voor mij zo’n bijzonder moment. Ik heb veel van mezelf laten zien de afgelopen weken, en dat werd blijkbaar gezien. Dank jullie wel!”
Vooruitblik
De finale van Stars on Stage markeert niet alleen het einde van een succesvol seizoen, maar misschien ook het begin van nieuwe carrières. Alle drie de finalisten hebben laten zien dat ze klaar zijn voor grotere podia, theaters of wellicht zelfs platencontracten.
Er wordt inmiddels druk gespeculeerd over een mogelijke live-tour of vervolgshow met de finalisten. De producenten van het programma hebben daarover nog niets officieel bevestigd, maar geven wel aan “mogelijkheden te verkennen”.
Ook RTL lijkt tevreden over de kijkcijfers en impact van het programma. De combinatie van muziek, emotie en persoonlijke groei heeft duidelijk een snaar geraakt bij het Nederlandse publiek.
Kijkers blijven betrokken
Wat vooral opvalt, is hoe betrokken kijkers zich voelen bij de kandidaten. Een programma als Stars on Stage is meer dan alleen een zangwedstrijd; het draait ook om kwetsbaarheid, ontwikkeling en het tonen van lef. Dat maakt de reacties op social media soms fel, maar ook oprecht.
Zoals een fan het mooi verwoordde: “Ik ben het niet eens met de uitslag, maar ik heb wel van iedereen genoten. Deze vrouwen hebben mij geraakt, en daar gaat het uiteindelijk om.”
Conclusie:
De finale van Stars on
Stage was er een die emoties losmaakte – op het podium én
thuis bij de kijker. Met een terechte winnaar, maar ook een
discussie over eerlijke kansen, laat het programma zien hoe groot
de impact van live-televisie nog steeds is. Voor Numidia is dit een
prachtige mijlpaal. Voor Emma en Janice is het hopelijk het begin
van nog veel meer.
Niet mee eens, maar ja. We wisten al weken dat Numidia moest winnen. #StarsOnStage
— Davey (@Davey_JF) July 12, 2025
Gefeliciteerd Emm.. ooh Numidia, tof 👏😃 #StarsOnStage
— Lianne van Veen (@Liedje87) July 12, 2025
Gelukkig heeft in elk geval mijn favoriet van de vrouwen gewonnen!! #StarsOnStage
— Veroeska Fuchten (@VFuchten) July 12, 2025
Ik krijg heel erge Rachel Berry vibes uit glee van haar.. ze kan goed zingen maar de rest… nope…
— Blue ☆ Parang (@StarAWings) July 12, 2025