Algemeen
Hagel en onweer op komst: Hier gaat het straks helemaal los

Weersvoorspelling: van lenteweer naar stormachtige buien – dit kun je verwachten
Na een heerlijk weekend met zonnige lentedagen en zachte temperaturen, slaat het weer vandaag om naar een veel onstuimiger karakter. Meteorologen waarschuwen voor intense buien met hagel en onweer, vooral in de middag en avond. Dit betekent dat de paraplu en regenjas weer tevoorschijn mogen komen.
Van regenachtige ochtend naar een onstuimige middag
De dag begon vanochtend al grijs en regenachtig, maar later op de dag kunnen we ons opmaken voor nog zwaarder weer. Volgens de voorspellingen van Hart van Nederland zullen vooral de kustgebieden te maken krijgen met felle regenbuien.
Wat kun je precies verwachten?
- Intense buien: Lokaal kan er flink wat neerslag vallen in korte tijd.
- Hagelbuien: In sommige regio’s zullen de buien vergezeld gaan met hagel.
- Onweer: Kans op stevige onweersbuien, vooral in de kustgebieden.
- Temperatuurdaling: Waar het eerder deze week nog rond de 14 graden was, keldert de temperatuur tijdens de buien naar slechts 5 graden.
- Koele noordwestenwind: De wind uit het noordwesten maakt het extra guur en kan ervoor zorgen dat het buiten nóg kouder aanvoelt.
Wie vandaag naar buiten moet, doet er goed aan om rekening te houden met natte en koude omstandigheden.
Donderdag en vrijdag: meer hagel en wisselvalligheid
Als je dacht dat het vandaag al guur is, dan moet je je goed voorbereiden op morgen. Ook op donderdag blijft het weer wisselvallig, met opnieuw een kans op:
✅ Korrelhagel
✅ Onweer
✅ Flinke
buien
De temperatuur blijft rond de 7 graden schommelen, met een koude wind die ervoor zorgt dat het nog kouder aanvoelt.
Ook op vrijdag krijgen we te maken met lage temperaturen rond de 8 graden, terwijl de zon slechts mondjesmaat door het wolkendek breekt. Het blijft koud en onstuimig, wat betekent dat het winterse gevoel nog even aanhoudt.
Goed nieuws: lenteweer keert snel terug!
Na een paar kille, natte dagen is er gelukkig goed nieuws aan de horizon. Vanaf het weekend trekt het slechtere weer weg en kunnen we opnieuw uitkijken naar drogere en zonnigere dagen.
- Weekendweer: De temperaturen zullen nog relatief laag blijven, maar het weer knapt op en er is minder neerslag.
- Volgende week: De weermodellen laten zien dat het lenteweer terugkeert.
Als de voorspellingen uitkomen, betekent dit dat we na het weekend weer richting de 15 graden kunnen gaan met meer zon en minder neerslag.
Wat betekent dit voor jou?
✅ Vandaag en morgen:
Houd rekening met nat en
onstuimig weer. Trek een warme jas aan en vergeet je paraplu
niet!
✅ Vrijdag: Nog steeds
fris, maar minder buien.
✅ Weekend:
Weer verbetert, maar
blijft aan de koele kant.
✅ Vanaf maandag:
Lentegevoel keert
terug!
Hoewel het weer in Nederland altijd kan verrassen, lijkt het erop dat we na een korte kou-inval weer kunnen uitkijken naar zachtere en zonnigere dagen.
Laat in de reacties weten of jij ook uitkijkt naar de lente! 🌤️🌱

Algemeen
Suzan & Freek doen verrassende aankondiging: ´Fans zijn in extase!´

Suzan & Freek hebben iets heel bijzonders aangekondigd: ze zullen optreden op Koningsdag dit jaar in Doetinchem, net als de legendarische Achterhoekse band Normaal. Dit werd woensdag bekendgemaakt tijdens de presentatie van het programma en de route voor de festiviteiten.
Normaal en Suzan & Freek
De Achterhoekse band Normaal zal een iconisch optreden verzorgen, waarbij ze het bekende nummer Oerend Hard zullen spelen bij de ontvangst van de koninklijke familie. Het programma en de route zijn inmiddels gepresenteerd en het belooft een bijzondere dag te worden.
Suzan & Freek zullen het hoofdpodium betreden, ontworpen door de makers van de Zwarte Cross, en gaan optreden met hun nummer De Overkant. Het duo gaf in een videoboodschap aan dat ze het optreden een “hele grote eer” vinden en ze kijken er enorm naar uit.
Koninklijke Wandeling en Festivalterrein
De koninklijke familie viert dit jaar Koningsdag op zaterdag 26 april in Doetinchem. De dag begint met de koninklijke wandeling, die start bij het Amphion en eindigt aan de oever van de Oude IJssel. De route wordt afgesloten op het festivalterrein bij de Doetinchemse Walmolen, waar Suzan & Freek hun optreden zullen verzorgen.
Repetitieproblemen voor het Duo
Afgelopen week gaven Suzan & Freek in een interview aan dat ze enige moeite hadden met de repetities voor hun aankomende shows. Ze hebben al een tijdje niet opgetreden en hadden verschillende keren de tekst van hun eigen liedjes vergeten. Freek Rikkerink vertelde in De 538 Ochtendshow dat ze zelfs via Google moesten zoeken naar de tekst van hun eigen nummers.
“Het voelt heel triest dat je dan naar songteksten.nl moet gaan voor je eigen songtekst,” zei Freek lachend, maar ook met een knipoog naar hun situatie. Ze geven echter aan dat ze snel weer in het ritme komen, ondanks de korte periode van onzekerheid.
Sabbatical in 2023
Suzan & Freek hadden eind vorig jaar een sabbatical van drie maanden, waarin ze door Nieuw-Zeeland, Australië en Japan reisden. Nu zijn ze weer helemaal terug en klaar om hun optredens voor het publiek te hervatten, te beginnen met dit bijzondere optreden tijdens Koningsdag.
Het belooft een onvergetelijke dag te worden voor het duo en hun fans, met hun optreden voor de koninklijke familie als hoogtepunt van de festiviteiten.