-

Algemeen

André van Duin openhartig: ‘Fernando heeft mijn leven compleet veranderd’

Avatar foto

Gepubliceerd

op

André van Duin vindt opnieuw geluk en overwint vliegangst dankzij nieuwe liefde

Na een moeilijke periode in zijn leven heeft André van Duin opnieuw de liefde gevonden. De 78-jarige komiek sprak openhartig in het programma Ivo op Zaterdag over zijn relatie met Fernando Reyes, die drie jaar geleden begon. Dankzij zijn nieuwe partner heeft André niet alleen weer plezier in het leven, maar durft hij ook het vliegtuig weer in te stappen, iets wat hij jarenlang had vermeden.


Een nieuw hoofdstuk na groot verdriet

In januari 2020 verloor André zijn echtgenoot Martin Elferink, die op slechts 55-jarige leeftijd 0verleed aan botk*nker. Dit tragische verlies liet een diepe indruk achter op de komiek, die lange tijd moeite had om het leven weer op te pakken.

Toch heeft hij na drie jaar opnieuw geluk gevonden in zijn relatie met Fernando. “Buiten dat ik Martin mis, voel ik me bevoorrecht weer iemand te hebben ontmoet,” vertelde hij in het interview.

Zijn relatie met Fernando heeft hem geholpen weer nieuwe dingen te ondernemen en oude gewoontes los te laten. Een van de grootste veranderingen is zijn hernieuwde vertrouwen in vliegen.

“Ik was gestopt met vliegen,” legde André uit. “Ik dacht: ik heb zoveel gevlogen in mijn leven, het is altijd goed gegaan. Waarom zou ik nog risico’s nemen? Maar nu vlieg ik weer, zonder problemen.”


Een bijzondere band: André en Fernando

Hoewel hun liefdesrelatie pas drie jaar geleden begon, kennen André en Fernando elkaar al veertig jaar. In het verleden hadden ze regelmatig contact en brachten André en zijn eerste partner Wim veel tijd met Fernando door.

Fernando was toen danser en leidde een ander leven, maar het contact tussen hen verwaterde door de jaren heen. Pas na het overlijden van Martin zocht Fernando opnieuw contact met André. Wat begon als een simpele ontmoeting voor een kop koffie, groeide uit tot een diepere connectie en uiteindelijk een serieuze relatie.

De band tussen hen is sterk en gebaseerd op vertrouwen en vriendschap die al tientallen jaren teruggaat.


De balans tussen verleden en toekomst

Hoewel André veel steun vindt in zijn relatie met Fernando, blijft Martin een belangrijk onderdeel van zijn leven. In een eerder interview met De Telegraaf gaf hij toe dat de rouw nog niet volledig verwerkt is.

“Natúúrlijk is die rouw allemaal nog niet verwerkt. Maar ik ben ook niet iemand die heel lang alleen kan zijn.”

André benadrukt dat Fernando zijn liefde voor Martin volledig begrijpt en daar nooit een probleem van heeft gemaakt.

“Martin blijft mijn grote liefde, dat zal nooit veranderen. En dat weet Fernando ook.”

Zijn nieuwe relatie biedt hem gezelschap en steun, zonder de herinneringen aan Martin te verdringen.


Reizen naar Mallorca: een nieuw avontuur

Fernando heeft veertig jaar lang op Mallorca gewoond, waardoor het eiland een speciale plek in zijn leven inneemt. Sinds hun relatie reizen André en Fernando regelmatig naar Spanje, waar ze samen genieten van de rust en het mooie weer.

“We gaan regelmatig naar Mallorca. Fernando heeft daar veertig jaar gewoond,” vertelde André.

De reizen naar Spanje geven hem een nieuwe blik op het leven en brengen hem in een omgeving die hij eerder minder goed kende. Het is voor hem een manier om te genieten van het heden, zonder het verleden uit het oog te verliezen.


Een toekomst vol liefde en nieuwe herinneringen

Ondanks de moeilijke periode die André achter de rug heeft, lijkt hij nu opnieuw gelukkig. Zijn relatie met Fernando heeft hem nieuwe energie gegeven en hem geholpen om weer positief naar de toekomst te kijken.

Zijn liefde voor Martin blijft bestaan, maar tegelijkertijd durft hij zich weer open te stellen voor nieuwe ervaringen en avonturen. Dankzij Fernando heeft hij geleerd dat liefde in verschillende vormen kan bestaan en dat geluk ook na een groot verlies mogelijk is.

Met regelmatige reizen naar Spanje, nieuwe herinneringen en hernieuwde moed om te vliegen, heeft André een nieuw hoofdstuk in zijn leven ingeslagen. Een hoofdstuk waarin liefde, vriendschap en respect samenkomen.

Algemeen

Lichamen Gerda en Paul lagen 4 kilometer uit elkaar: ‘Dit is vreemd’

Avatar foto

Gepubliceerd

op

Paul en Gerda Klapper 0verleden in Frankrijk: lichamen kilometers van elkaar gevonden

Het tragische einde van Paul (83) en Gerda Klapper (80), het echtpaar uit Alphen aan den Rijn dat sinds vorige week vermist was in Frankrijk, roept veel vragen op. Deze week werd bekend dat hun lichamen zijn gevonden in de buurt van het afgelegen gehucht Orquevaux, in het noordoosten van Frankrijk — op zo’n 200 kilometer van hun beoogde eindbestemming: hun vakantiehuisje in de Morvan.

Wat vooral opvalt: de lichamen lagen maar liefst vier kilometer van elkaar verwijderd toen ze werden aangetroffen. Een raadselachtig detail dat het verdrietige verhaal van hun vermissing nog aangrijpender maakt.


Eerste vondst: Gerda Klapper in bosgebied

Op woensdagmiddag, rond 15.00 uur, werd als eerste het lichaam van Gerda Klapper gevonden. Zij werd aangetroffen in een dichtbebost gebied, op ongeveer 100 meter afstand van de witte Peugeot 2008 waarmee het echtpaar naar Frankrijk was afgereisd. De auto zelf was al eerder ontdekt, zonder zichtbare schade, aldus de Franse aanklager Denis Devallois.

De locatie, vlakbij een smalle slingerweg in een bosrijk gebied, ligt niet ver van een ravijn van meer dan 60 meter diep. De plek is bekend onder de naam Le Cul du Cerf, een schilderachtig uitkijkpunt dat bij wandelaars geliefd is. Op foto’s in Franse media zijn rode linten te zien die de politie ter plaatse heeft aangebracht, wat erop wijst dat daar sp0renonderzoek is verricht.


Autopsie sluit geweld uit

Een dag na de vondst van Gerda werd er autopsie uitgevoerd. Daaruit blijkt dat er geen sprake is van een gew*lddadig incident. “Een gew*lddadige d00d is uitgesloten,” aldus Devallois. Daarmee lijkt een misdrijf uitgesloten te kunnen worden.

Wat zich precies heeft afgespeeld in het bosgebied, blijft echter vooralsnog onduidelijk. Waarom Gerda en Paul de auto verlieten, en waarom hun lichamen zo ver uit elkaar lagen, is nog een raadsel.


Tweede vondst: Paul Klapper bij een schuur

Op donderdagmiddag, bijna 24 uur na de vondst van Gerda, werd ook het lichaam van Paul gevonden. Zijn st0ffelijk overschot lag zo’n vier kilometer verderop, in de buurt van een schuur, zo melden Franse media. Het exacte pad dat Paul zou hebben afgelegd na het verlaten van de auto, is niet bekend. De resultaten van de autopsie op zijn lichaam zijn nog niet vrijgegeven.


Een reis die tragisch eindigde

Paul en Gerda Klapper vertrokken op donderdag 12 juni uit Alphen aan den Rijn. Ze wilden nog één keer genieten van hun vakantiehuis in het Franse dorpje Planchez, om het daarna mogelijk te verkopen. Maar ze bereikten hun bestemming nooit.

De laatste levenssignalen van het echtpaar dateren van vrijdag 13 juni. Die dag werden ze nog opgemerkt in de regio Saint-Dizier in Noordoost-Frankrijk — ongeveer 50 kilometer verwijderd van Orquevaux, waar ze uiteindelijk zijn teruggevonden. Daarna bleef het stil.

De familie sloeg alarm toen er geen contact meer mogelijk was, en in samenwerking met de Franse autoriteiten begon op dinsdag 18 juni een grootschalige z0ekactie. Daarbij werden helikopters, drones, speurhonden en meer dan negentig gendarmes ingezet.


Gezondheidsproblemen mogelijk van invloed

Volgens aanklager Devallois was bekend dat het echtpaar gezondheidsproblemen had. Familieleden zouden hebben verklaard dat zowel Paul als Gerda medicijnen gebruikten en zich de laatste tijd niet optimaal voelden. Of die omstandigheden direct verband houden met hun 0verlijden, is nog onderwerp van onderzoek.

Wat wel duidelijk is, is dat de familie van het echtpaar ervan overtuigd is dat er sprake is geweest van een noodlottige samenloop van omstandigheden. Mogelijk raakte het stel verdwaald, oververmoeid of gedesoriënteerd.


Een tragisch en pijnlijk verlies

De familie van Paul en Gerda heeft via een woordvoerder laten weten dat ze intens verdrietig zijn, en het verlies als een familiedrama ervaren. “We willen in alle rust r0uwen,” luidt het verzoek. “Het is aangrijpend en verdrietig, zeker omdat het wellicht nooit helemaal duidelijk zal worden wat er precies is gebeurd.”

De ontdekking dat de lichamen van Paul en Gerda vier kilometer uit elkaar lagen, roept veel vragen op. Maar tot nu toe lijken er geen aanwijzingen te zijn dat er sprake is van een misdrijf.


Franse en Nederlandse media leven mee

De verdwijning en het droevige einde van Paul en Gerda Klapper maakten niet alleen in Nederland indruk. Ook Franse media hebben uitvoerig verslag gedaan van de zaak, mede vanwege het grote aantal politie-inzet in een doorgaans rustige regio. Hun vakantiehuisje in Planchez – waar veel mooie herinneringen aan kleefden – werd symbool voor een reis die eindigde in verdriet.


Wat nu?

Voor de nabestaanden rest nu een periode van r0uw en verwerking. De exacte toedracht blijft voorlopig onduidelijk. De Franse autoriteiten gaan verder met het onderzoek, maar benadrukken dat er geen directe aanwijzingen zijn voor crimineel handelen.

Voor velen blijft het mysterie rondom de laatste dagen van Paul en Gerda pijnlijk. Toch is het respect voor het verdriet van de familie nu het belangrijkste.

Lees verder