Algemeen
Wolter Kroes heeft heilige schrik van Rachel Hazes: ´Zweet in m´n bilnaad!´
Wolter Kroes heeft zich in een lastige positie gemanoeuvreerd door publiekelijk partij te kiezen in de familieruzie tussen André Hazes jr. en zijn moeder Rachel Hazes. Showbizzkenner Rob Goossens verwacht dat Wolter nu met spanning afwacht hoe Rachel zal reageren. “Hij wist dat hij dat niet had moeten zeggen.”

Geen kritiek op Rachel
Voor Nederlandstalige artiesten die hopen op een plekje bij Holland Zingt Hazes of ooit nog iets met het Hazes-repertoire willen doen, is er één ongeschreven regel: lever geen kritiek op Rachel Hazes. Peter Beense heeft dit al eens ondervonden en lijkt volledig uit de gratie te zijn gevallen. Nu lijkt Wolter Kroes hetzelfde lot te riskeren.

Steun voor André
Tijdens een interview met Shownieuws nam Wolter het op voor André Hazes jr. en uitte hij zijn onbegrip over de situatie. “Ik kan het me niet van Ras voorstellen dat ze zegt: ‘Jij mag geen André Hazes meer heten.’”

Hij probeerde zich nog in te houden en zei: “Eigenlijk wil ik me er helemaal niet mee bemoeien, want Holland Zingt Hazes is een van de mooiste evenementen van het jaar, daar wil je graag staan. Maar ik snap André. Mijn kinderen zijn goud voor mij. Ja, misschien zeg ik nu wel weer veel te veel.”

Dreigende gevolgen
Volgens Rob Goossens was direct zichtbaar dat Wolter zich realiseerde dat hij misschien te ver was gegaan. “Je zag bij hem het zweet tussen de bilnaad stromen. Hij wist dat hij dat niet had moeten zeggen.” Goossens noemt het wel moedig dat Wolter zijn mening uitsprak. “Misschien volgen er nog anderen als het eerste schaap over de dam is.”

Angst voor Rachel
Veel artiesten durven volgens Rob niets negatiefs over Rachel te zeggen, uit angst dat ze hun plek bij Holland Zingt Hazes verliezen. “Het evenement is voor de meeste artiesten een enorme inkomstenbron. Zelfs voor de allergrootsten. Ze weten hoe rancuneus Rachel kan zijn en zijn doodsbang dat ze dan hun mooie plekje kwijtraken.”

Wat betekent dit voor Wolter?
Wolter Kroes is naar verluidt dit jaar al rond voor Holland Zingt Hazes, maar de vraag is of hij volgend jaar nog welkom is. Rachel staat erom bekend weinig geduld te hebben met kritiek, en eerdere artiesten die zich negatief over haar uitlieten, zijn in de vergetelheid geraakt.

Toekomst onzeker
Het blijft afwachten hoe Rachel zal reageren, maar de toon is gezet. De muziekindustrie rondom Hazes blijft een wereld waar loyaliteit wordt beloond en kritiek genadeloos wordt afgestraft. Wolter Kroes zal zich de komende tijd ongetwijfeld afvragen of zijn woorden gevolgen zullen hebben voor zijn toekomst bij Holland Zingt Hazes.
Algemeen
Relatieproblemen voor John de Bever en Kees: ‘Er moet gepraat worden’

Het geruchtencircuit draait op volle toeren: zou het huwelijk van John de Bever en Kees Stevens onder druk staan? Volgens paragnost Thomas Woolthuis is er in ieder geval reden om alert te zijn. In een interview met weekblad Party spreekt hij over signalen die erop zouden wijzen dat het stel momenteel door een lastige fase gaat. Niet met grote explosies of openlijke ruzies, maar met sluimerende spanningen die zich langzaam opstapelen.

Geen breuk, wel frictie
Woolthuis staat bekend om zijn uitgesproken uitspraken over het privéleven van bekende Nederlanders. Hij benadrukt echter dat hij niet meteen spreekt over een breuk. “Ik heb eerder voorspeld dat John en Kees het samen niet lang meer zouden uithouden,” zegt hij. “Maar misschien keek ik toen wat te ver vooruit. In iedere relatie zijn er nu eenmaal momenten waarop het wringt.” Die nuance is volgens hem belangrijk, omdat geen enkel huwelijk probleemloos verloopt – zeker niet wanneer beide partners volop in de schijnwerpers staan.
Toch ziet hij meer dan alleen de gebruikelijke relatiehobbels. Volgens Woolthuis zijn er tekenen dat de spanningen zich aan het opstapelen zijn. “Gaandeweg lijkt er toch echt een probleempje te ontstaan,” zegt hij voorzichtig. Het gaat daarbij niet om één concrete gebeurtenis, maar om een combinatie van factoren die samen voor druk zorgen.

Druk van buitenaf
Een belangrijke oorzaak zou volgens de paragnost liggen in stress en een overvolle agenda. John de Bever, bekend van zijn muziekcarrière en publieke optredens, is vrijwel constant onderweg. Optredens, televisie, interviews en andere verplichtingen vragen veel tijd en energie. Kees Stevens, die jarenlang naast John stond als steun en toeverlaat, heeft eveneens zijn eigen verantwoordelijkheden en bezigheden.
Wanneer twee levens zo volgepland zijn, blijft er soms weinig ruimte over voor rust en echte aandacht voor elkaar. Woolthuis verwoordt het als volgt: “Het lijkt alsof ze een beetje klaar zijn met een aantal dingen. Niet met elkaar, maar met de omstandigheden waarin ze leven.” Volgens hem is het juist die voortdurende druk die relaties kwetsbaar maakt, vooral als er te weinig tijd is om gevoelens uit te spreken.

Het belang van praten
Wat volgens Woolthuis nu cruciaal is, is communicatie. “Er zal eens flink gepraat moeten worden,” zegt hij. Dat klinkt als een open deur, maar in de praktijk is het vaak lastiger dan het lijkt. Drukke schema’s, vermoeidheid en de wens om conflicten te vermijden kunnen ervoor zorgen dat gesprekken worden uitgesteld. Intussen blijven kleine irritaties zich opstapelen.
De paragnost spreekt van “iets dat rammelt”. Dat hoeft niet meteen iets groots te zijn, maar het kan wel uitgroeien tot iets groters als het te lang blijft liggen. “Als je niet oplet, kan zo’n gevoel van onvrede langzaam tussen twee mensen in gaan staan,” waarschuwt hij.

Liefde in de spotlights
Het huwelijk van John en Kees is vanaf het begin zichtbaar geweest voor het publiek. Hun relatie werd door velen gezien als warm, open en liefdevol. Juist daarom zijn geruchten over mogelijke problemen extra gevoelig. Fans zijn gehecht aan het beeld van het stel en hopen dat het hen goed blijft gaan.
Tegelijkertijd brengt publieke aandacht ook extra druk met zich mee. Elk gerucht, elke uitspraak of vermeende blik wordt uitvergroot. Dat kan het lastiger maken om problemen binnenskamers te houden en op eigen tempo op te lossen. Woolthuis benadrukt dat bekende koppels vaak minder ruimte ervaren om even stil te staan en te reflecteren. “Alles gaat door, ook als je privé eigenlijk even op de rem zou willen trappen.”
Nuancering blijft belangrijk
Hoewel de woorden van de paragnost tot onrust kunnen leiden, is het belangrijk te benadrukken dat het hier gaat om interpretaties en signalen, niet om vaststaande feiten. John en Kees zelf hebben zich niet uitgelaten over relatieproblemen. Naar buiten toe tonen ze zich nog altijd als een hecht stel, dat samen lacht en het leven viert.
Woolthuis zelf lijkt zich daar ook bewust van. Hij spreekt niet in absolute termen en laat ruimte voor herstel en groei. “In veel relaties komt er een punt waarop je opnieuw moet kiezen voor elkaar,” zegt hij. “Dat hoeft geen slecht teken te zijn. Soms is het juist een kans om sterker terug te komen.”
Een fase, geen einde
Relaties kennen fases. Zeker na jaren samen kan de dynamiek veranderen. Wat ooit vanzelf ging, vraagt soms meer aandacht en inzet. Dat geldt voor ieder stel, beroemd of niet. Het verschil is dat bij bekende Nederlanders elke mogelijke wrijving meteen onderwerp van gesprek wordt.
Volgens Woolthuis is dit mogelijk zo’n fase voor John en Kees: een moment van herbezinning. “Ze moeten misschien opnieuw kijken naar wat ze belangrijk vinden en hoe ze hun leven samen willen vormgeven.” Dat klinkt minder dramatisch dan een naderende breuk, maar wel als een serieuze uitdaging.
Afwachten wat volgt
Of de zorgen van de paragnost terecht zijn, zal de tijd moeten uitwijzen. Voorlopig blijft het bij signalen en vermoedens. Fans hopen ongetwijfeld dat John en Kees samen de rust en ruimte vinden om eventuele spanningen te bespreken en achter zich te laten.
Wat vaststaat, is dat relaties – zeker langdurige – onderhoud vergen. Liefde alleen is soms niet genoeg; aandacht, communicatie en begrip zijn minstens zo belangrijk. Of zoals Woolthuis het samenvat: “Er rammelt iets, maar dat betekent niet dat het onherstelbaar is.”
Voor nu blijft het afwachten. Gaat het om een tijdelijke dip of om een structureel probleem? Alleen John en Kees kennen het echte antwoord. Eén ding is zeker: zolang zij zelf zwijgen, blijft voorzichtigheid geboden bij het trekken van conclusies.