Algemeen
Songfestival-lied Claude uitgelekt: Luister hier!
Claude’s Songfestivalnummer ‘C’est La Vie’ voortijdig uitgelekt
Het lied waarmee Claude Nederland gaat vertegenwoordigen op het Eurovisie Songfestival, is een dag voor de officiële release al op internet verschenen. Dit onverwachte lek zorgt voor veel opschudding onder fans en de Nederlandse inzending krijgt zo een onbedoelde vroege start.

Uitgelekt voordat het officieel werd uitgebracht
Claude’s nummer ‘C’est La Vie’ zou officieel pas op donderdag worden gepresenteerd, maar fans hebben het nu al kunnen beluisteren via verschillende online platforms. Het nummer, waarin Claude zowel Frans als Engels zingt, werd per ongeluk of wellicht bewust vroegtijdig verspreid, iets wat vaker voorkomt bij grote songfestivalinzendingen. De vraag blijft hoe het precies is uitgelekt en of dit gevolgen heeft voor de promotiecampagne rond het lied.
Een unieke stijl met een uptempo beat
Het nummer begint met zachte pianoklanken, waarna het zich opbouwt naar een dansbaar uptempo refrein. Dit past in de kenmerkende stijl van Claude, die bekend staat om zijn frisse mix van Franse en Engelse teksten. In eerdere interviews gaf de zanger al aan dat hij iets zou brengen dat zowel een Franse flair als een moderne popsound bevat.

‘C’est La Vie’ is een nummer dat direct in het hoofd blijft hangen en volgens insiders kan het een goede kans maken om ver te komen in het Songfestival. De zanger zelf heeft nog niet gereageerd op het voortijdig uitlekken van het lied, maar verwacht wordt dat hij donderdag bij de officiële presentatie dieper ingaat op de betekenis en het creatieve proces achter de inzending.
Claude treedt op in de eerste halve finale
Het Eurovisie Songfestival vindt dit jaar plaats op 13, 15 en 17 mei. Nederland is ingedeeld in de eerste halve finale, die op dinsdag 13 mei wordt gehouden. Daar zal Claude het podium betreden en proberen zich te plaatsen voor de grote finale op zaterdag 17 mei.

Met de vroege bekendmaking van het lied is de promotiecampagne in ieder geval een onverwachte wending ingeslagen. Fans van het festival en kenners uit de muziekindustrie speculeren nu al over hoe ‘C’est La Vie’ het zal doen in de competitie.
Positieve eerste reacties
Hoewel het uitlekken van een nummer vaak als een tegenslag wordt gezien, hoeft het niet per se nadelig te zijn. Op sociale media reageren veel fans positief op het nummer en menigeen voorspelt dat Nederland een goede kans maakt om de finale te bereiken.

Ook Songfestival-experts zijn enthousiast. Muziekcritici prijzen Claude’s unieke stijl en de pakkende melodie van ‘C’est La Vie’. “Het is een nummer dat zowel radiovriendelijk als geschikt voor het grote podium is,” aldus een commentator van een bekende Songfestivalblog.
Wat betekent dit voor Claude’s kansen?
Het voortijdig uitlekken van een Songfestivalnummer is niet uniek. In voorgaande jaren kwamen ook inzendingen van andere landen soms eerder naar buiten dan gepland. Vaak leidt dit tot een extra lading publiciteit, wat zowel positief als negatief kan uitpakken. In sommige gevallen resulteerde het in een grotere fanbase voordat het nummer officieel werd uitgebracht, terwijl het in andere situaties de spanning rond de officiële release wegnam.

Voor Claude kan het lek zowel een zegen als een uitdaging zijn. De hype rond het nummer is nu al begonnen en fans over de hele wereld hebben een eerste indruk gekregen. De Nederlandse delegatie zal zich nu moeten aanpassen en mogelijk hun promotiestrategie bijstellen.
Officiële release en verwachtingen
Ondanks het uitlekken, zal de officiële release van ‘C’est La Vie’ gewoon plaatsvinden op donderdag. Dan zal Claude waarschijnlijk meer vertellen over de boodschap achter het nummer en hoe hij zich voorbereidt op zijn optreden in mei.

Nederlandse Songfestivalfans zullen hopen dat dit voorval de impact van het nummer niet vermindert, maar juist zorgt voor extra aandacht in de aanloop naar het festival. Of ‘C’est La Vie’ zich zal ontpoppen tot een Songfestivalklassieker, zal in de komende maanden duidelijk worden. Maar één ding is zeker: Nederland heeft een inzending waar al volop over gesproken wordt.
🇳🇱 Claude – C’est La Vie – Eurovision 2025 pic.twitter.com/rYGK1hsvZ0
— Khaganatee 🇦🇿🇫🇮🇲🇹 (@Hsnxan3) February 26, 2025
Algemeen
Denise van der Laan onthult het salaris dat ze kreeg voor haar avontuur met De Hanslers

Wat voor veel kijkers overkomt als een droomscenario – meedoen aan een populaire realitysoap op nationale televisie – bleek voor Denise van der Laan in de praktijk allesbehalve een financieel sprookje. In een openhartige terugblik vertelt ze dat haar deelname aan de SBS6-soap De Hanslers haar nauwelijks vooruit heeft geholpen. Integendeel: het was vooral een periode van overleven, rekenen en emotionele druk, waarin elke euro telde.

“Ja, ik werd betaald – maar rijk werd ik niet”
Denise bevestigt zonder omwegen dat ze betaald werd door Talpa, het mediabedrijf achter het programma. Maar wie denkt dat een realitydeelname automatisch financiële zekerheid biedt, komt bedrogen uit. “Ja, ik werd inderdaad door Talpa betaald,” zegt ze. “Maar dat bedrag was vooral bedoeld om rond te komen. Meer niet.”
Volgens Denise was haar vergoeding eerder te vergelijken met een minimuminkomen dan met een lucratieve tv-deal. Het geld verdween vrijwel direct naar vaste lasten die onverminderd doorliepen, ondanks haar drukke leven voor de camera.

Vaste lasten stoppen niet voor televisie
In de periode dat De Hanslers werd opgenomen, zat Denise al in een kwetsbare privésituatie. Ze had te maken met vaste kosten waar geen ontsnappen aan was: ziektekostenverzekering, telefoonabonnement, autokosten en een dure opslag voor haar persoonlijke spullen. Uiteindelijk kwam daar zelfs de huur bij van de caravan waarin ze tijdelijk terechtkwam.
“Mijn inkomen van Talpa moest al die vaste lasten dekken,” legt ze uit. “Dat lukte nét. Maar sparen, vooruitkijken of iets opbouwen? Dat zat er niet in.” Volgens haar was het een voortdurende balans tussen rekeningen betalen en hopen dat er niets onverwachts zou gebeuren.

Een kil thuisfront
Wat de situatie extra zwaar maakte, was de gespannen relatie met haar toenmalige schoonfamilie. Denise woonde in die periode in de omgeving van haar vriend Mike Hansler en had veel te maken met zijn moeder, Monique Hansler. Die relatie omschrijft Denise als “kil” en belastend.
Monique vroeg Denise om kostgeld te betalen, terwijl zij tegelijkertijd onbetaald meewerkte in de nieuwe beachclub van de familie. Die combinatie zorgde volgens Denise voor een enorme mentale en financiële druk. “Ik werkte zes dagen per week in de beachclub, zonder salaris,” zegt ze. “En daarnaast werd verwacht dat ik kostgeld betaalde.”

Onbetaald werken in de beachclub
De beachclub, Beachclub Tammies, werd gepresenteerd als een gezamenlijk project, maar in de praktijk voelde het voor Denise als een verplichting zonder beloning. Ze stond er dagelijks, hielp mee waar nodig en combineerde dat met de opnames voor de soap.
Bijverdienen zat er daardoor nauwelijks in. “Ik had simpelweg geen tijd,” vertelt ze. “Overdag werken in de beachclub, ondertussen opnames voor televisie, en ’s avonds proberen alles bij elkaar te houden.” Het beeld van glamour en exposure stond in schril contrast met haar realiteit achter de schermen.
Gespreide betaling als noodzaak
Aanvankelijk zou Denise haar volledige vergoeding pas na afloop van het programma ontvangen. Maar dat bleek financieel niet haalbaar. Ze trok daarom aan de bel bij Talpa met het verzoek om de betaling te spreiden. “Begin juli kreeg ik al een deel,” vertelt ze. “Anders had ik het gewoon niet gered.”
Van dat eerste bedrag betaalde ze onder andere kostgeld aan Monique. Toch werd ook dat haar niet in dank afgenomen. “Volgens haar was het ‘niet genoeg’,” zegt Denise. Het onderstreept hoe gespannen de verhoudingen inmiddels waren en hoe weinig ruimte er was voor begrip of overleg.
Geen jackpot, wel uitputting
Denise is helder over de verschillen tussen haar situatie en die van anderen in het programma. “Misschien dat zij met z’n drietjes wel de jackpot hebben,” zegt ze, doelend op de rest van de familie. “Ik in elk geval niet.” Ze benadrukt dat zij een apart contract had en geen aanspraak kon maken op gezamenlijke inkomsten of voordelen.
Het idee dat realitysterren automatisch financieel binnenlopen, noemt ze een misverstand. “Voor mij was het gewoon werken,” zegt ze. “En dan ook nog werken onder omstandigheden die niet altijd eerlijk of prettig waren.”
Druk die doorsijpelde in de relatie
De financiële stress, het onbetaalde werk en de gespannen familiebanden lieten hun sporen na. Volgens Denise droeg de situatie direct bij aan het einde van haar relatie met Mike. “Alles bij elkaar werd het te veel,” zegt ze. “Je staat constant onder druk, zowel privé als financieel. Dat houdt niemand vol.”
De soap liet vooral hoogtepunten en conflicten zien die geschikt waren voor televisie, maar de dagelijkse zorgen bleven buiten beeld. “Kijkers zien niet wat er gebeurt als de camera’s uitstaan,” benadrukt ze.
Een realitycheck voor kijkers
Met haar verhaal wil Denise vooral laten zien dat reality-tv niet automatisch gelijkstaat aan financiële zekerheid of stabiliteit. Achter de schermen kan het juist extra druk opleveren, zeker als persoonlijke en zakelijke belangen door elkaar lopen.
“Veel mensen denken: je bent op tv, dus het zal wel goed gaan,” zegt ze. “Maar zo werkt het niet altijd.” Voor haar was de deelname aan De Hanslers geen springplank naar rijkdom, maar een periode waarin ze moest vechten om alles draaiende te houden.
Terugkijken zonder roze bril
Hoewel Denise geen spijt heeft van haar deelname, kijkt ze er wel realistischer op terug dan veel kijkers misschien verwachten. Ze heeft er financieel niets aan overgehouden, behalve de mogelijkheid om haar vaste lasten te betalen. Wat bleef, was vooral de ervaring – en de les dat zichtbaarheid niet hetzelfde is als zekerheid.
Haar openheid werpt een ander licht op de wereld van realitytelevisie. Niet als snelweg naar succes, maar als een omgeving waarin persoonlijke grenzen, financiële kwetsbaarheid en familierelaties hard met elkaar kunnen botsen. En juist dat maakt haar verhaal zo herkenbaar voor velen die achter de schermen van glamour en televisie een heel andere realiteit ervaren.