-

Algemeen

Diederik Ebbinge is plotseling kasteelheer: ´Hoe heeft hij dat voor elkaar gekregen?´

Avatar foto

Gepubliceerd

op

Na jaren van afwezigheid keert Diederik Ebbinge terug op de Nederlandse televisie. Dit keer niet met een nieuwe variant van Promenade, maar met een volledig nieuw concept: Chateau Promenade. Dit programma speelt zich af in een sfeervol kasteel in Noord-Frankrijk, waar Ebbinge zijn gasten uitnodigt voor een bijzondere ervaring vol gesprekken en beproevingen.

Een kasteel als decor

Het is onduidelijk of Diederik Ebbinge daadwerkelijk de eigenaar is van het Noord-Franse kasteel waarin het programma wordt opgenomen. Wat vaststaat, is dat hij deze locatie als decor gebruikt voor zijn nieuwe show. In Chateau Promenade ontvangt hij zes weken lang drie vaste gasten die hij beter wil leren kennen.

Naast diepgaande gesprekken staat er ook een spel centraal in het programma. De gasten zullen niet alleen genieten van Frans eten en goede wijn, maar ook worden onderworpen aan loodzware beproevingen. Dit zorgt volgens Ebbinge voor een unieke combinatie van ontspanning en uitdaging.

Van Promenade naar Chateau Promenade

Met Chateau Promenade slaat Ebbinge een nieuwe weg in. Hij was eerder succesvol met programma’s als Promenade, Zomerpromenade en Gewoon Promenade. Na deze reeksen besloot hij zich terug te trekken in Frankrijk, waar hij inspiratie opdeed voor een nieuw format. Dit resulteerde in een programma waarin gesprekken, spel en sfeer samenkomen in een chique en mysterieuze setting.

Diederik Ebbinge woont normaal gesproken met zijn gezin in Amsterdam. Zijn partner, actrice Roosmaijn Luyten, speelde een van de hoofdrollen in de succesvolle musical Onze Jordaan, die door Ebbinge werd geschreven. Zijn nieuwe programma laat een andere kant van hem zien, waarbij hij als gastheer zijn gasten uitdaagt om zichzelf bloot te geven.

Goede gesprekken en zware proeven

Ebbinge omschrijft Chateau Promenade als een bijzondere ervaring voor zijn gasten.

“In Frankrijk ontvang ik zes weken lang drie vaste gasten in mijn prachtige chateau. Drie Nederlanders die ik beter wil leren kennen. Met heerlijk eten, goede gesprekken en natuurlijk af en toe een beetje ontspannen.”

Toch is niet alles zo idyllisch als het lijkt. De gasten zullen een spel spelen waarbij ze zware beproevingen moeten doorstaan. Wat deze precies inhouden, blijft nog geheim, maar het belooft een pittige ervaring te worden.

De diepte in

Naast de fysieke en mentale uitdagingen draait Chateau Promenade om diepgaande gesprekken. Ebbinge wil zijn gasten echt leren kennen en stelt vragen over hun verleden, hun opvoeding en hun levenskeuzes.

“Waar komen ze vandaan? Wat kregen ze mee van hun ouders, en leven ze überhaupt nog? Hebben ze ergens spijt van, of juist niet? En waarom dan niet?”

Met deze persoonlijke insteek hoopt Ebbinge een programma te maken dat zowel vermakelijk als ontroerend is.

Bienvenue à Chateau Promenade

Met zijn kenmerkende ironie en scherpzinnigheid sluit Ebbinge zijn uitleg over het programma af:

“Bienvenue à Chateau Promenade. Mon nom est Diederik Ebbinge.”

Het is nog niet bekend wanneer Chateau Promenade precies te zien zal zijn, maar de verwachtingen zijn hooggespannen. Zal dit nieuwe concept net zo’n succes worden als zijn eerdere werk?

Algemeen

Weerplaza: Volgende week eerst warm, maar op deze dag krijgen we een flink pak sneeuw

Avatar foto

Gepubliceerd

op

Van nazomer naar bijna winter: grote weersomslag op komst in Nederland

Het Nederlandse weer blijft ons verrassen. Waar we begin volgende week nog kunnen genieten van opvallend zachte temperaturen en zonnige momenten, lijkt het aan het eind van de week allemaal om te slaan. Volgens meteorologen van Weerplaza gaan we van bijna terrasweer naar mogelijk zelfs winterse neerslag.

Weerman Jeroen Elferink waarschuwt voor een “gure overgang” die het einde markeert van een uitzonderlijk zachte novemberperiode. Wat dat precies betekent voor de komende dagen, lees je hieronder.


Zonnige start van de week

Laten we beginnen met het weer van morgen. Maandag start op veel plekken met een vriendelijk zonnetje. De temperatuur ligt in de middag rond de 11 graden, wat volgens Elferink “helemaal normaal is voor de tijd van het jaar.”

“Het is typisch novemberweer,” zegt de meteoroloog. “Niet te koud, niet te nat. Gewoon een prima dag om even naar buiten te gaan.”

Toch blijft het niet de hele dag droog. Rond het middaguur neemt de bewolking toe, en vooral in de namiddag en avond kan er wat regen vallen. Gelukkig gaat het maar om lichte buien en wordt er geen grote hoeveelheid neerslag verwacht.


Dinsdag: wolken en af en toe zon

Ook dinsdag begint de dag met bewolking, vooral in het westen van het land. Hier en daar kan een lokale bui vallen, maar grote hoeveelheden regen blijven opnieuw uit. Later op de dag klaart het zelfs wat op, en laat de zon zich nog even zien.

De temperatuur stijgt iets en komt uit rond de 13 graden. Daarmee is het opvallend zacht voor november. “We hebben niets te klagen,” merkt Elferink op. “Voor de tijd van het jaar is dit mild en aangenaam weer.”

Op sociale media klinkt dan ook een mix van verwondering en dankbaarheid. Een gebruiker op X (voorheen Twitter) schrijft:

“Nog maar even genieten van het zachte weer dan! Van terrasweer naar winterse neerslag – wat een omslag.”


Woensdag en donderdag: bijna lente in november

Halverwege de week stroomt zachte lucht vanuit Zuid-Europa ons land binnen. En dat is goed te merken. Woensdag en donderdag worden de warmste dagen van de week, met temperaturen die kunnen oplopen tot 16 à 18 graden.

In het zuiden en oosten van het land kan het lokaal zelfs 19 of 20 graden worden. Daarmee zitten we ruim boven de gebruikelijke waarden voor midden november.

“Dit zijn bijzonder hoge temperaturen,” zegt Elferink. “We zouden zomaar een aantal nieuwe dagrecords kunnen breken.”

De zon laat zich volgens hem ook geregeld zien, waardoor het zelfs nog even terrasweer kan zijn. “Wie nog één keer wil genieten van een drankje in de buitenlucht, krijgt waarschijnlijk de kans.”

In sommige regio’s, vooral in Limburg en Brabant, voelt het volgens de meteoroloog zelfs “bijna lenteachtig” aan. De wind is zacht, de lucht droog, en het contrast met de dagen ervoor zal groot zijn.


Vrijdag: omslag in zicht

Maar aan die zachtheid lijkt vrijdag een einde te komen. Volgens de huidige voorspellingen komt er dan een duidelijke weersverandering aan.

Vanuit het zuiden blijft de warme lucht nog even naar Nederland stromen, maar tegelijkertijd trekt koude lucht vanaf de Noordzee richting Centraal-Europa. Dat zorgt voor botsende luchtstromingen boven ons land – een recept voor onrustig weer.

“De kans op een omslag naar kouder weer tijdens het weekend neemt flink toe,” aldus Elferink. “We gaan mogelijk van 18 graden naar temperaturen die overdag nog maar net de 8 graden halen.”

Het verschil kan dus oplopen tot wel tien graden in slechts één of twee dagen tijd.


Kans op nachtvorst en winterse buien

Wanneer de koude lucht echt terrein wint, kan het in de nacht flink afkoelen. “Er is zelfs een kans dat het licht gaat vriezen,” waarschuwt de meteoroloog.

In sommige scenario’s zien de modellen tekenen van winterse neerslag, zoals natte sneeuw of hagelbuien. Vooral in het binnenland en het oosten van Nederland zou dat tot de mogelijkheden behoren.

“Als dit gebeurt, krijgen we een typische novemberwisseling,” zegt Elferink. “Een week die begint in de lente en eindigt in de winter.”

Het zou voor het eerst dit najaar zijn dat Nederland te maken krijgt met neerslag die in de buurt komt van sneeuw.


Nog veel onzekerheid

Toch houdt de weerman een slag om de arm. De exacte koers van de luchtstromen is nog niet helemaal zeker, waardoor er verschillende scenario’s op tafel liggen.

“In het warmste scenario blijft de zachte lucht wat langer hangen,” legt hij uit. “Dan kan het in het weekend nog steeds 17 tot 19 graden worden.”

In het koudste scenario gebeurt juist het tegenovergestelde. “Dan daalt de temperatuur fors, en kunnen we ’s nachts min vijf graden aantikken.”

Dat verschil toont aan hoe grillig novemberweer kan zijn. “De kleinste verschuiving in de luchtstroming maakt een wereld van verschil,” zegt Elferink.


Van terras naar trui

De plotselinge overgang van bijna zomers naar winters weer is voor veel Nederlanders even schakelen. Terwijl de een zich verheugt op frisse lucht en winterse sferen, geniet de ander nog volop van de laatste warme dagen.

“Het is een week van uitersten,” vat Elferink samen. “We beginnen met zon en 20 graden en eindigen misschien wel met vorst aan de grond. Dat zie je niet vaak in november.”

Ook op sociale media wordt de mogelijke omslag druk besproken. “Van zonnebril naar sjaal in vijf dagen,” grapt iemand. Een ander schrijft: “Ik ga deze week nog één keer barbecueën, gewoon omdat het kan.”


Vooruitzicht: onstuimige dagen op komst

Voor wie plannen maakt voor het weekend, luidt het advies van Weerplaza: houd de weerapp goed in de gaten. Vrijdag kan er regen vallen en neemt de wind mogelijk toe. Daarna is het afhankelijk van welke luchtstroming de overhand krijgt.

Mocht de koude lucht winnen, dan kunnen we volgens Elferink rekenen op “frisse, heldere nachten” met kans op gladheid in de vroege ochtend.

In het zachtere scenario blijft het wisselvallig met af en toe zon, maar zonder extreme kou.

“Het wordt hoe dan ook interessant weer,” besluit de meteoroloog. “Eén ding is zeker: de komende week gaan we van alles meemaken.”


Samenvattend

  • Maandag: zon en lichte regen, rond 11 graden

  • Dinsdag: bewolkt, af en toe zon, 13 graden

  • Woensdag & donderdag: zeer zacht, tot 19 à 20 graden, veel zon

  • Vrijdag: omslag, kans op regen en dalende temperatuur

  • Weekend: mogelijk kouder met kans op nachtvorst of winterse buien

Lees verder