-

Algemeen

Tygo Gernandt krijgt spreekverbod: ´Dit is wel heel raar!´

Avatar foto

Gepubliceerd

op

De controverse rond het vertrek van Tygo Gernandt uit Flikken Maastricht laait weer op. Nieuwe onthullingen suggereren dat zijn vertrek niet te maken had met de eerder gecommuniceerde ‘privéomstandigheden’, maar met ernstig wangedrag op de set. Volgens bronnen heeft Gernandt een medewerkster geïntimideerd, ongepaste handelingen verricht en haar fysiek aangevallen.

Incidenten op de Set

Het gedrag van Gernandt zou zo ernstig zijn geweest dat de getroffen medewerkster EMDR-therapie nodig had, gefinancierd door Warner Bros of AvroTros. Ondanks de ernst van de situatie, hebben beide partijen zich in stilte gehuld. RTL Boulevard’s Frank Dane en verslaggever Aran Bade kaarten het gebrek aan transparantie aan, waarbij ze zich afvragen waarom er geen duidelijke antwoorden worden gegeven over de situatie.

Mogelijke Geheimhoudingsverklaring

Het vermoeden bestaat dat de medewerkster een geheimhoudingsverklaring heeft moeten tekenen, wat haar zou verbieden om over de incidenten te spreken. Dit roept vragen op over de ethiek van dergelijke overeenkomsten, vooral wanneer het gaat om strafbare feiten.

Reacties uit de Media

De mediawereld, die doorgaans streeft naar transparantie en respectvol samenwerken, vindt het stilzwijgen rondom deze kwestie problematisch. Misdaadjournalist Jermaine Ellenkamp wijst erop dat als een geheimhouding onder druk is getekend, het slachtoffer alsnog de mogelijkheid heeft om zich uit te spreken.

Reactie van Tygo’s Management

Het management van Tygo Gernandt heeft aangegeven geen verdere mededelingen te doen, maar stelt dat de interpretatie van de gebeurtenissen door Privé onjuist is. Deze reactie laat ruimte voor speculatie over de werkelijke toedracht van de incidenten.

Deze onthullingen zetten druk op AvroTros en Warner Bros om meer duidelijkheid te verschaffen en hun rol in deze zaak te verantwoorden.

Algemeen

John Heitinga per direct ontslagen door Ajax, dit wordt zijn opvolger

Avatar foto

Gepubliceerd

op

Ajax zet John Heitinga op non-actief na tegenvallende resultaten: “Een pijnlijke, maar noodzakelijke beslissing”

De directie van Ajax heeft hoofdtrainer John Heitinga op non-actief gesteld. Slechts drie maanden na de start van het seizoen komt daarmee een abrupt einde aan het dienstverband van de 41-jarige oud-international. De Amsterdammers kampen met een reeks teleurstellende resultaten in zowel de Eredivisie als de Champions League, en de clubleiding acht ingrijpen onvermijdelijk.

Ook assistent-trainer Marcel Keizer moet vertrekken. Voorlopig neemt Fred Grim de honneurs waar en zal hij zondag tijdens de uitwedstrijd tegen FC Utrecht op de bank zitten.


“Het is een pijnlijke beslissing”

De maatregel volgt na een reeks sportieve teleurstellingen die de club in een moeilijke positie hebben gebracht. Technisch directeur Alex Kroes licht de beslissing toe:

“Het is een pijnlijke beslissing,” zegt Kroes in een verklaring. “Maar als je kijkt naar de afgelopen maanden, moeten we concluderen dat het anders is gelopen dan gehoopt. We zien te weinig ontwikkeling en hebben onnodig veel punten laten liggen.”

De directie verwijt Heitinga een gebrek aan vooruitgang in het spel van Ajax. De ploeg verloor in korte tijd veel terrein in de Eredivisie en presteerde teleurstellend in Europa.


Pijnlijk slechte start

Na elf speelronden in de Eredivisie heeft Ajax al in zes wedstrijden punten verspeeld. De club staat daardoor acht punten achter op de felbegeerde eerste en tweede plek, die recht geven op een Champions League-ticket. Op dit moment worden die posities bezet door PSV en Feyenoord, waardoor de druk op Heitinga steeds verder toenam.

Ook op het Europese toneel verloopt het seizoen dramatisch. Ajax staat onderaan in de Champions League-groep met nul punten uit vier wedstrijden. De ploeg kreeg veertien doelpunten tegen en scoorde slechts één keer — en dat nog uit een strafschop.

De 0-3-nederlaag tegen Galatasaray in de Johan Cruijff ArenA was de vierde verliespartij op rij en bleek uiteindelijk de druppel voor de clubleiding.

“We weten dat het tijd kost om te bouwen aan een nieuw team,” zegt Kroes. “John heeft die kans gekregen, maar we denken dat het nu beter is om iemand anders de leiding te geven. We willen snel een nieuwe hoofdtrainer presenteren.”


Geen intentie om zelf op te stappen

Heitinga liet na de nederlaag tegen Galatasaray nog weten niet van plan te zijn om zelf zijn functie neer te leggen. Hij benadrukte dat hij vertrouwen hield in zijn visie en het team.

Voor de clubleiding, die vooraf acht punten had begroot in de groepsfase van de Champions League, was de zoveelste nederlaag echter te veel. Op donderdag — een vrije dag voor de spelersselectie — besloot de directie het vertrouwen in Heitinga op te zeggen.

Het besluit kwam hard aan, vooral omdat Heitinga een echte clubman is die jarenlang deel uitmaakte van Ajax als speler, jeugdtrainer en later als coach.


Kroes blijft ondanks onrust

Opvallend is dat ook technisch directeur Alex Kroes zijn positie ter beschikking stelde na het ontslag van Heitinga. Hij vond zichzelf medeverantwoordelijk voor de sportieve malaise. Toch weigerden de overige directieleden en de raad van commissarissen zijn vertrek te accepteren.

“Mijn contract loopt tot het einde van het seizoen,” zegt Kroes. “Mocht de club eerder een nieuwe technisch directeur aanstellen, dan draag ik mijn werkzaamheden netjes over. Tot die tijd blijf ik me volledig inzetten voor Ajax.”


De terugkeer van Heitinga

Heitinga werd eind mei aangesteld als opvolger van Francesco Farioli, die Ajax in het voorgaande seizoen onverwacht nog dichtbij de landstitel had gebracht. Farioli besloot op te stappen na meningsverschillen over het sportieve beleid.

Voor Heitinga betekende het een nieuwe kans in de Johan Cruijff ArenA, ondanks dat hij eerder al eens tussentijds moest vertrekken als interim-coach. De oud-international had in de tussentijd ervaring opgedaan in Engeland, waar hij als assistent-trainer werkte in de Premier League.

Samen met zijn assistent Marcel Keizer, eveneens een bekende naam binnen Ajax, wilde Heitinga de club terugbrengen naar aanvallend, herkenbaar voetbal.

“Ik wil gedoseerd aanvallen,” zei Heitinga nog in juli bij zijn aanstelling. “We moeten weer met lef spelen, maar ook met verstand.”

Die ambitie kwam echter niet van de grond. De resultaten bleven uit, en de ploeg oogde onzeker en onherkenbaar.


Sportieve crisis

Onder leiding van Heitinga wist Ajax nauwelijks indruk te maken. Waar de Amsterdammers vroeger bekend stonden om dominant spel en veel doelpunten, moest de ploeg dit seizoen alle zeilen bijzetten tegen clubs als Telstar, Volendam en NAC.

De supporters begonnen hun geduld te verliezen, en het vertrouwen in de technische staf brokkelde af. De sfeer in de ArenA was grimmig tijdens de laatste wedstrijden, met spandoeken en fluitconcerten als duidelijk signaal aan het bestuur.

De clubleiding zag geen andere uitweg dan ingrijpen.

“We moeten eerlijk zijn,” zei Kroes. “Het voetbal was niet wat we voor ogen hadden. Ajax hoort in de top van Nederland én Europa mee te doen. Daar werken we nu opnieuw naartoe.”


Fred Grim neemt tijdelijk over

Tot er een nieuwe hoofdtrainer is aangesteld, neemt Fred Grim tijdelijk de leiding over. Grim kent Ajax goed: hij was eerder keeper van de club en werkte later in verschillende technische functies binnen de organisatie.

Zondag wacht voor Grim direct een zware klus: de uitwedstrijd tegen FC Utrecht. De verwachting is dat de club de komende weken gesprekken voert met mogelijke opvolgers.


De naam van Erik ten Hag valt opnieuw

Volgens diverse bronnen is Erik ten Hag één van de kandidaten om Ajax opnieuw te leiden. De oud-trainer, die tussen 2017 en 2022 grote successen vierde in Amsterdam, werd eerder dit seizoen ontslagen bij Bayer Leverkusen.

Ten Hag wordt door veel fans gezien als de man die Ajax weer op de rails kan krijgen. Onder zijn leiding bereikte de club in 2019 de halve finale van de Champions League en werden meerdere landstitels behaald.

Technisch directeur Kroes bevestigt dat hij contact heeft gehad met Ten Hag:

“We hebben gesproken. Erik kent de club door en door, maar er zijn meerdere kandidaten. We willen de juiste keuze maken, niet de snelste.”


Een hoofdstuk dat anders had moeten eindigen

Voor John Heitinga is het ontslag een bittere pil. Als oud-speler, jeugdtrainer en trotse Ajacied had hij gehoopt de club weer naar de top te leiden.

Zijn aanstelling werd destijds met enthousiasme ontvangen, vooral omdat hij symbool stond voor de Ajax-cultuur: hard werken, loyaliteit en durf. Maar het avontuur kreeg niet de kans om zich te ontwikkelen zoals gehoopt.

“Het doet pijn om dit afscheid zo vroeg te moeten meemaken,” zei een woordvoerder van Ajax. “John heeft veel betekend voor deze club, op en naast het veld. We wensen hem het allerbeste in zijn verdere loopbaan.”


Toekomst van Ajax

Met het ontslag van Heitinga begint Ajax opnieuw aan een periode van heropbouw. De sportieve prestaties moeten verbeteren, maar ook het vertrouwen van de achterban moet worden hersteld.

Alex Kroes vat het samen:

“We willen terug naar waar Ajax thuishoort: bovenaan in Nederland, en met trots in Europa. Dat vraagt om moeilijke keuzes, maar ook om geloof in de toekomst.”

De komende weken zullen uitwijzen wie de nieuwe hoofdtrainer wordt — en of Ajax de weg naar succes weer weet te vinden.


💬 Wat vind jij van het besluit van Ajax om John Heitinga op non-actief te stellen? Laat je mening achter in de reacties hieronder.

Lees verder