-

Algemeen

Kijkers Miljoenenjacht gaan los om finalist en zeggen allemaal hetzelfde

Avatar foto

Gepubliceerd

op

De finale van Postcodeloterij Miljoenenjacht was weer een avond vol spanning en verrassingen. Finalist Barry stond in de schijnwerpers en kreeg de taak om met een flinke prijs naar huis te gaan.

Toch zorgden enkele van zijn uitspraken voor een storm van reacties op sociale media, waarbij kijkers niet wisten wat ze van hem moesten denken.

Een bijzondere keuze: koffer 16

Tijdens de finale mocht Barry zijn geluksnummer kiezen. Hij ging uiteindelijk voor koffer 16, hoewel hij eerder koffer 18 in gedachten had. Zijn motivatie voor de keuze bracht de nodige verwarring.

Linda de Mol: “Waarom heb je koffer 16 gekozen?”

Barry: “Dat vind ik een mooie leeftijd.”

Linda, zichtbaar nieuwsgierig, vroeg door: “Was je op die leeftijd het gelukkigst?”

Barry: “Nee, dat niet. Maar wel heel gelukkig.”

Kijkers vonden dit een opmerkelijk antwoord. De opmerkingen op sociale media volgden al snel. Sommige mensen waren verbaasd over Barry’s uitleg, terwijl anderen het gewoon vreemd vonden.

Een huwelijk in de wacht

Tijdens het gesprek met Linda de Mol werd nog iets opmerkelijks duidelijk. Barry’s vrouw Corry wacht al 22 jaar op een huwelijksaanzoek. Maar volgens Barry hoeft zij niet te hopen op een trouwring. Trouwen lijkt geen prioriteit voor hem. Zijn droom? Een reis naar Thailand.

Deze combinatie van uitspraken deed veel kijkers vermoeden dat er meer achter zijn plannen zat. Het werd het onderwerp van discussie op platforms zoals Twitter.

Merel schreef: “Ik vind het een vreemde snuiter.”

Helen Noah voegde toe: “16 een mooie leeftijd, wil niet trouwen maar een reis naar Thailand… Ik heb zo mijn bedenkingen bij deze man.”

Sociale media ontploft

Barry’s uitspraken werden in een mum van tijd trending, en de reacties waren verdeeld. Veel kijkers waren kritisch en plaatsten hem al snel in een hokje. Toch waren er ook mensen die geen kwaad in Barry zagen en vonden dat de kritiek overdreven was.

Positieve reacties: Enkele kijkers wezen erop dat Barry gewoon zichzelf was en dat mensen hem niet zo snel moesten beoordelen. “Hij speelt het spel en maakt zijn keuzes. Laat hem lekker,” schreef een gebruiker.

Kritische reacties: Anderen vonden zijn opmerkingen opvallend en konden niet anders dan speculeren over de betekenis ervan.


De grote beslissing: 281.000 euro

Na een reeks zenuwslopende keuzes besloot Barry te dealen bij een bedrag van 281.000 euro. Hoewel hij de kans op 5 miljoen euro in koffer 8 liet liggen, bleek zijn keuze verstandig. In zijn geliefde koffer 16 zat slechts 1.000 euro.

Met zijn gewonnen bedrag kan Barry zijn droomreis naar Thailand realiseren. Of er nog een huwelijksaanzoek voor Corry in zit, blijft een raadsel.

Maar één ding is zeker: Barry zorgde met zijn deelname voor een van de meest besproken finales van Postcodeloterij Miljoenenjacht.


Een finale om niet te vergeten

Het optreden van Barry heeft opnieuw laten zien hoe een televisieprogramma als Miljoenenjacht niet alleen draait om het winnen van geld, maar ook om de persoonlijkheden en verhalen van de deelnemers.

Terwijl de meningen verdeeld blijven, heeft Barry een bedrag gewonnen dat zijn leven kan veranderen.

En zoals altijd zorgde Postcodeloterij Miljoenenjacht weer voor een avond vol spanning, emotie en gesprekken die nog lang zullen doorgaan.

Algemeen

Asmara Thielen over rechtszaak Borsato: ‘Victim blaming op hogeschoolniveau’

Avatar foto

Gepubliceerd

op

Advocaat van Asmara Thielen: “Ze voelde zich slacht0ffer van victim blaming tijdens de rechtszaak tegen Marco Borsato”

De zaak rond Marco Borsato blijft veel losmaken in Nederland. Terwijl het land verdeeld reageert op de gebeurtenissen in de rechtszaal, heeft Peter Plasman, de advocaat van Asmara Thielen – het meisje dat de zanger beschuldigt van grensoverschrijdend gedrag – zijn zorgen uitgesproken over de manier waarop de zitting is verlopen.

Tijdens een openhartig gesprek in het programma Pauw & De Wit op NPO 1 vertelde Plasman dat zijn cliënt de behandeling van de zaak als “een vorm van victim blaming” heeft ervaren. Volgens hem was het pijnlijk om te zien hoe de aandacht in de rechtszaal meer gericht leek op haar gedrag dan op wat haar is overkomen.


De terugblik bij Pauw & De Wit

Presentator Jeroen Pauw opende het programma met een korte terugblik op de afgelopen week, waarin de rechtszaak tegen Marco Borsato centraal stond.

“Vorige week waren alle ogen gericht op zanger Marco Borsato,” begon Pauw. “Hij moest zich twee dagen lang verantwoorden tegenover de rechter, omdat hij wordt verdacht van grensoverschrijdend gedrag met een vijftienjarig meisje.”

Daarna kondigde Pauw aan dat Peter Plasman te gast was als advocaat van het vermeende slacht0ffer. Plasman, die al vaker in spraakmakende zaken optrad, gaf aan dat hij niet van plan was te reageren op elk detail, maar wel op de toon van het publieke debat.


“Victim blaming op hoog niveau”

Plasman vertelde dat hij eerder in de week het interview had gezien met de advocaten van Marco Borsato, die bij dezelfde talkshow aan tafel hadden gezeten. Dat optreden had hem geraakt.

“Ja, en dat is eigenlijk de reden dat ik nu hier zit,” zei hij. “Wat ik toen zag, vond ik victim blaming op hogeschoolniveau.”

Volgens Plasman voelde zijn cliënt dat ook zo. Ze zou het idee hebben gekregen dat haar gedrag en keuzes ter discussie werden gesteld, terwijl de zaak juist om het gedrag van de verdachte draait.

“Dat was victim blaming pur sang,” zei Plasman nadrukkelijk.


Geen details over haar situatie

Hoewel Pauw probeerde meer te weten te komen over hoe het nu met het meisje gaat, bleef Plasman discreet.

“Daar ga ik helemaal niets over zeggen,” benadrukte hij. “Dat wil zij zelf niet. Ook niet over haar moeder. Zij heeft ervoor gekozen om zich niet publiekelijk uit te spreken, en dat respecteren we.”

De advocaat benadrukte dat het voor zijn cliënt al zwaar genoeg is om te weten dat haar naam en verhaal opnieuw in de openbaarheid komen.


“Ze is niet bekend geworden, ze is beschadigd”

Pauw merkte op dat het meisje door de rechtszaak opnieuw in de media is verschenen, en dus bij het grote publiek bekend is geworden. Plasman reageerde daar scherp op:

“Bekend geworden? Nee, ze is juist min of meer kapotgemaakt bij het grote publiek,” zei hij. “Mijn cliënten zijn niet beroemd geworden, ze zijn beschadigd. Dat is een groot verschil.”

Volgens Plasman is het publieke oordeel vaak genadeloos, zeker wanneer het om bekende personen gaat. “De druk van buitenaf, de commentaren op sociale media — het is iets wat mensen onderschatten,” legde hij uit.


De kern van de zaak

Daarna beschreef Pauw kort de achtergrond van de zaak, zonder in juridische details te treden.

“We hebben het hier over een meisje dat vijftien was, en over wat haar is aangedaan in de periode voordat ze zestien werd,” zei Pauw.

Plasman bevestigde dat het ging om gebeurtenissen vlak voor haar zestiende verjaardag — een leeftijd waarop volgens de wet duidelijke grenzen gelden.

“De wet is daar helder over,” zei hij. “Het maakt niet uit hoe iemand zich gedraagt of wat iemand zegt, een volwassene moet die grens respecteren.”

Pauw voegde toe:

“Je blijft met je handen van een minderjarige af.”

Plasman antwoordde:

“Precies. Ook als die minderjarige zegt dat ze het leuk vindt of zelfs iets uitlokt — dat verandert niets aan de verantwoordelijkheid van de volwassene.”


“Ze wilde alleen erkenning”

Tijdens het gesprek ging Pauw dieper in op de persoonlijke motivatie van het meisje om destijds aangifte te doen. Plasman benadrukte dat het haar nooit om wraak of geld ging, maar om erkenning.

“Mijn cliënt heeft vanaf het begin gezegd: ik wil alleen erkenning,” vertelde Plasman. “Ik wil niet dat hij de gevangenis in gaat. Ik hoef geen geld. Ik wil alleen dat hij erkent dat hij dit heeft gedaan.”

Volgens de advocaat had een vroegere erkenning veel kunnen voorkomen. “Er zijn momenten geweest waarop dit niet zo ver had hoeven komen,” zei hij.


Waarom kwam die erkenning er niet?

Pauw vroeg waarom die erkenning nooit is gekomen. Plasman antwoordde dat hij dat niet weet, maar dat het een vraag is “die alleen Marco Borsato kan beantwoorden”.

“Misschien heeft hij de gevolgen niet kunnen overzien,” zei Plasman. “Het is nooit makkelijk om te zeggen: ‘Ik heb dat gedaan.’ Maar soms is dat de enige manier om dingen goed te maken. Tenzij je ervan overtuigd bent dat je niets verkeerd hebt gedaan.”

Pauw reageerde met een verwijzing naar de verdediging van Borsato:

“Hij zegt ook steeds dat hij niet iets kan bekennen wat hij niet heeft gedaan.”

Plasman bleef bij zijn standpunt:

“Dat zegt hij, maar ik vind de bewijzen meer dan voldoende om tot een veroordeling te komen.”


Een zaak vol emoties en meningen

De zitting tegen Marco Borsato duurde twee dagen en werd breed gevolgd door de media. Buiten de rechtbank verzamelden zich zowel sympathisanten van de zanger als mensen die hun steun betuigden aan het vermeende slacht0ffer. De publieke aandacht maakte de ervaring extra zwaar voor alle betrokkenen.

Plasman benadrukte dat het niet alleen een juridische strijd is, maar ook een emotionele. “Voor mijn cliënt gaat het om erkenning, maar ook om herstel van eigenwaarde,” zei hij. “Het is moeilijk als je het gevoel hebt dat jouw verhaal telkens in twijfel wordt getrokken.”


Reacties in het land

Na de uitzending van Pauw & De Wit ontstonden er online duizenden reacties. Sommige kijkers prezen Plasman om zijn rustige maar duidelijke woorden.

Een veel gedeelde reactie luidde:

“Wat een integere man. Hij zegt precies wat veel mensen voelen: dat slacht0ffers vaker worden beoordeeld dan gehoord.”

Anderen vonden dat het beter was geweest om de zaak niet in een talkshow te bespreken zolang er nog geen uitspraak is. “Iedereen heeft recht op een eerlijk proces,” schreef een kijker. “Zowel het meisje als de verdachte.”

De discussie toont aan hoe complex de balans is tussen openbaarheid en privacy bij dit soort gevoelige zaken.


Wachten op de uitspraak

Het 0penbaar Ministerie heeft in deze zaak vijf maanden cel geëist tegen Marco Borsato. De rechtbank doet naar verwachting volgende maand uitspraak. Tot die tijd blijft het stil aan beide kanten.

Plasman zei in Pauw & De Wit dat zijn cliënt de uitspraak met spanning tegemoetziet, maar probeert om zich zoveel mogelijk op haar eigen herstel te richten. “Ze wil verder met haar leven,” zei hij. “Maar dat kan pas echt als dit hoofdstuk is afgesloten.”


Reflectie op het publieke debat

Het gesprek tussen Pauw en Plasman kreeg veel aandacht, niet alleen vanwege de juridische details, maar vooral door de onderliggende boodschap: de manier waarop we in Nederland omgaan met slacht0ffers van grensoverschrijdend gedrag.

Pauw sloot de uitzending af met een reflectie:

“Wat deze zaak ons leert, is dat woorden ertoe doen. In de rechtszaal, maar ook daarbuiten. Hoe we praten over slacht0ffers bepaalt vaak hoe veilig mensen zich voelen om hun verhaal te delen.”

Daarop reageerde Plasman instemmend:

“Precies dat. Het gaat om respect, erkenning en menselijkheid. Dat verdient iedereen.”

Lees verder