-

Algemeen

Compleet onverwachte mededeling over K3: ´We stoppen met pijn in het hart´

Avatar foto

Gepubliceerd

op

Na 27 jaar van bijdragen aan de iconische geluiden van K3 nemen Alain Vande Putte en Peter Gillis afscheid als componisten voor de meidengroep. Samen met Miguel Wiels waren de heren jarenlang de vaste liedjesschrijvers voor K3. Miguel ging in 2019 al met pensioen, en nu is het ook tijd voor Alain en Peter om het stokje over te dragen.

Nieuwe Richting voor K3

Studio 100, het productiebedrijf achter K3, heeft aangekondigd niet langer met een vast schrijversteam te werken. Alain en Peter bevestigen hun vertrek met pijn in het hart, maar geven aan dat het tijd is voor vernieuwing.

“We stoppen met pijn in het hart, maar tegelijk voelen we dat het tijd is voor iets nieuws,” aldus het duo in een bericht in Het Laatste Nieuws.

Zwangerschapsverlof van Marthe en Vervangster Nora Gharib

In een ander belangrijk nieuwsfeit binnen K3, gaat Marthe binnenkort met zwangerschapsverlof. Zij wordt tijdelijk vervangen door Nora Gharib, die eerder deelnam aan K3 zoekt K3 in 2015. Nora zal haar debuut maken in de nieuwe K3-show Zeesterren, zoals vorige week aangekondigd.

Ongeluk Tijdens Act Schokt K3 en Fans

K3-fans hadden onlangs een schrikmoment toen er een misser plaatsvond tijdens een live act. Zangeres Julia werd de lucht in gegooid, maar helaas werd ze niet goed opgevangen door de dansers. De beelden van dit incident zorgden voor bezorgde reacties van fans, maar gelukkig bleek Julia ongedeerd.

Algemeen

Realityserie van de Meilandjes per direct van de buis: Dit is de reden

Avatar foto

Gepubliceerd

op

De Meilandjes stoppen met hun realitysoap: “Ons leven is nu te saai”

Na jaren vol hilarische momenten, tranen, verbouwingen en Franse avonturen komt er een einde aan één van de populairste realityseries van Nederland: Chateau Meiland. De familie Meiland heeft laten weten dat na de komende kerstspecial het doek definitief valt. “Het was een prachtige tijd,” zegt Martien, “maar ons leven is nu te saai voor televisie.”


Een weloverwogen besluit

Het nieuws komt niet helemaal onverwacht. De afgelopen jaren sprak Martien Meiland al vaker over een mogelijk einde van de serie. Steeds weer twijfelde hij, maar dit keer is de knoop echt doorgehakt.

Aan RTL Boulevard vertelt de familie:

“We hebben besloten dat we niet in het nieuwe huis gaan draaien, dus het zat er al een beetje aan te komen.”

Volgens Erica Meiland speelde de gedachte al langer. “Aan het eind van een draaiperiode is Martien vaak moe, dan zegt hij dat hij wil stoppen. Maar dit keer voelt het anders. We hebben er goed over nagedacht.”


Martien: “Ik ga vooral de crew missen”

Hoewel het besluit met overtuiging is genomen, voelt het afscheid dubbel. Vooral Martien heeft moeite met het idee dat de vaste filmploeg straks niet meer over de vloer komt.

“Dat zijn allemaal lieve mensen,” vertelt hij. “We hebben samen zoveel meegemaakt. Van Frankrijk tot Noordwijk, het voelde soms als één grote familie.”

Wat hij níet gaat missen? De negatieve reacties die af en toe kwamen kijken bij de enorme populariteit van de serie.

“Sommige mensen hebben altijd commentaar. Dan denk ik: maak wat van je eigen leven, in plaats van altijd lopen zeuren.”


Nog één keer feest met de kerstspecial

Voordat de camera’s definitief worden opgeborgen, maken de Meilandjes nog één feestelijke kerstspecial. Dat wordt een laatste kans voor de fans om het bekende gezin samen op het scherm te zien.

“Het was een hele mooie tijd, maar overal komt een einde aan,” zegt Martien. “Ondanks dat we nog steeds een hit zijn, kan de reality niet meer. Ons leven is nu gewoon te rustig.”

Volgens Erica is dat precies de reden om te stoppen. “We willen niet doorgaan alleen omdat het kan. De kracht van Chateau Meiland zat in de spontaniteit, in de chaos. Die tijd is nu voorbij.”


Van ‘Ik Vertrek’ tot Televizier-Ring

De Meilandjes begonnen hun televisieavontuur achttien jaar geleden in het NPO-programma Ik Vertrek. Destijds vertrok het gezin naar het Franse dorpje Thénioux, waar ze een oud kasteel kochten om er een Bed & Breakfast van te maken.

Hoewel dat avontuur niet helemaal liep zoals gehoopt – Erica en dochter Maxime kregen heimwee naar Nederland – bleek het wel de start van iets groots. Hun natuurlijke humor, openheid en onhandige charme vielen op bij het publiek.

In 2019 kregen ze hun eigen serie op SBS6: Chateau Meiland. De realitysoap werd meteen een gigantisch succes. Kijkcijfers schoten omhoog, de uitspraken van Martien werden legendarisch (“Wijnen, wijnen, wijnen!”) en de familie won zelfs de Gouden Televizier-Ring.


Acht seizoenen vol hoogtepunten

Sinds die eerste aflevering in 2019 volgden maar liefst acht seizoenen, waarin kijkers getuige waren van zowel chaotische verbouwingen als intieme gezinsmomenten. Van hun leven in Frankrijk tot de verhuizing terug naar Nederland — niets bleef verborgen voor de camera.

De populariteit leidde ook tot diverse spin-offs, waaronder Chateau Meiland: En Route en Chateau Meiland: La Dolce Vita. Die laatste reeks is momenteel nog op televisie te zien.

“We hebben alles laten zien: de lach, de traan, de ruzies en de verzoeningen,” zegt Erica. “Er valt eigenlijk niet veel meer te vertellen.”


Waarom stoppen ze echt?

De reden voor het stoppen lijkt simpel maar eerlijk: er is geen televisie meer te maken zonder verhaal. Martien zegt het met zijn typische zelfspot:

“We zijn te saai geworden! We wonen fijn, we hebben rust, en dat is heerlijk — maar niet echt spannend voor de kijker.”

Volgens insiders speelde ook mee dat de familie behoefte had aan meer privacy. Na jaren waarin hun leven volledig werd vastgelegd, willen ze weer een stap terug doen. “We hebben onze tijd gehad,” aldus Martien. “En wat een tijd was het.”


Een warm afscheid

Fans reageren gemengd op het nieuws. Op sociale media is te lezen hoe velen het jammer vinden, maar ook begrip tonen. “Ze hebben ons jarenlang vermaakt, dat gun je ze wel — een beetje rust,” schrijft een kijker op X.

Een ander reageert: “Chateau Meiland was pure feelgood-televisie. Ze waren echt zichzelf. Dat ga ik missen.”

De zender SBS6 heeft inmiddels laten weten dat het programma met een “warme en feestelijke kerstaflevering” zal worden afgesloten.

Meilandjes


Een blijvende erfenis

Of we de familie Meiland ooit nog terugzien op tv, blijft afwachten. Zowel Martien als Erica sluiten een comeback niet volledig uit, maar voorlopig willen ze genieten van het gewone leven.

“We gaan niet verdwijnen,” zegt Martien met een knipoog. “We blijven gewoon wie we zijn, alleen even zonder camera’s erbij.”

Hun nalatenschap in televisieland is hoe dan ook groot. Met hun openhartigheid, humor en eigenaardigheid brachten de Meilandjes echtheid terug op de Nederlandse televisie — iets wat kijkers nog lang zal bijblijven.

 

Dit bericht op Instagram bekijken

 

Een bericht gedeeld door Martien Meiland (@martienmeiland)


Samenvatting

  • De familie Meiland stopt met hun realitysoap Chateau Meiland na de aankomende kerstspecial.

  • Martien: “Het was een prachtige tijd, maar ons leven is nu te saai.”

  • De serie kende acht seizoenen en diverse spin-offs.

  • De Meilandjes begonnen hun tv-carrière achttien jaar geleden in Ik Vertrek.

  • Ze wonnen in 2019 een Gouden Televizier-Ring.

  • Fans reageren met gemengde gevoelens: verdrietig, maar ook vol begrip.


Conclusie:
Na jaren van openhartige televisie nemen de Meilandjes afscheid van de camera’s. Hun reis van een Frans kasteel tot de Nederlandse huiskamer leverde talloze iconische momenten op. En hoewel het avontuur stopt, blijft één ding zeker: Chateau Meiland heeft een onuitwisbare indruk achtergelaten op de Nederlandse televisiegeschiedenis.

Lees verder