Algemeen
Bizar grote doorbraak in zaak tegen Marco Borsato
De moeder van het vermeende slacht0ffer in de zaak tegen Marco Borsato heeft opnieuw haar stem laten horen. De beschuldigingen, die de inmiddels 58-jarige zanger al jaren in de schaduw van de publieke aandacht houden, zorgen nog altijd voor veel onzekerheid en emotionele pijn bij alle betrokkenen.

De beschuldigingen
Volgens de moeder ontdekte zij de vermeende aanranding via het dagboek van haar dochter. Het meisje beweert dat Marco Borsato haar begon aan te randen toen ze pas vijftien jaar oud was. Opmerkelijk is dat de moeder destijds al 25 jaar professioneel samenwerkte met de zanger, wat de zaak extra beladen maakt.
Een bron dicht bij de familie verklaart dat er veel frustratie heerst over het gebrek aan voortgang in de zaak. “Het duurt niet alleen lang voor hem, maar ook voor hen,” aldus de bron. Ook Marco zelf zou geen inzicht hebben in de huidige stand van het onderzoek.
Hoewel de moeder van het vermeende slacht0ffer vasthoudt aan haar beschuldigingen, lijkt zij niet in de weg te staan van een mogelijke terugkeer van Marco in de muziekindustrie. “Als zijn fans daar behoefte aan hebben, moet hij dat doen,” zegt de bron. Tegelijkertijd benadrukt ze dat Marco moet boeten voor wat hij volgens haar heeft gedaan.
Open voor contact
In een opmerkelijke wending heeft de moeder aangegeven open te staan voor contact met de zanger. In gesprek met weekblad Story liet ze weten dat ze zelfs zou overwegen om met Marco te schikken. “Als hij de behoefte voelt om contact op te nemen, kan hij haar bellen. Haar nummer is niet veranderd,” bevestigt de bron.
Dit zou een grote stap kunnen zijn in een zaak die zowel juridisch als emotioneel enorm beladen is. De r*chtszaak wordt naar verwachting dit jaar behandeld, wat hopelijk duidelijkheid zal brengen voor alle betrokkenen.

Reacties van prominenten
De zaak rondom Marco Borsato blijft verdeeldheid zaaien in zowel de publieke opinie als onder prominente Nederlanders. Catherine Keyl, die Marco soms ontmoet heeft, noemt zijn huidige situatie “mensonterend”. “Hij weet al jaren niet waar hij aan toe is. Dat is onmenselijk,” vertelde ze in een interview met Weekend.
De kwestie blijft de gemoederen bezig houden. Sommige fans pleiten voor een snelle en eerlijke rechtsgang, terwijl anderen twijfelen of Marco ooit nog een plek in de muziekindustrie kan vinden.
Pleidooi voor snellere rechtsgang
Frits Wester heeft zich in de talkshow van Renze Klamer uitgesproken over de zaak. Hij vindt dat deze met voorrang behandeld moet worden. Volgens Wester duurt de zaak veel te lang en veroorzaakt dit onnodig leed voor zowel de verdachte als de slacht0ffers.
“Ik ken Marco al heel lang. Ik kan me niet voorstellen dat hij dit gedaan heeft,” zei Wester in de uitzending. Tegelijkertijd benadrukte hij dat hij hiermee de ervaringen van slacht0ffers niet wil bagatelliseren, maar dat het gebrek aan duidelijkheid slopend is.

Wester pleit ervoor dat zedenzaken die veel media-aandacht krijgen sneller afgehandeld worden. “Waarom kan zoiets niet sneller?” vroeg hij zich hardop af. Hij verwees ook naar andere bekende zaken, zoals die van Ali B. “De publieke veroordeling wordt alleen maar zwaarder naarmate de zaak langer duurt,” aldus Wester.
Tegengeluid
Rechtbankverslaggever Saskia Belleman deelt deze mening echter niet. In dezelfde uitzending legde zij uit dat veel zedenzaken al jaren wachten op behandeling. “Er zijn talloze slacht0ffers die zich afvragen wanneer zij eindelijk aan de beurt zijn,” zei ze. Volgens Belleman is het niet eerlijk om bekende Nederlanders voorrang te geven. “Elke zaak verdient evenveel aandacht, ongeacht wie erbij betrokken is.”

Wat nu?
De zaak tegen Marco Borsato sleept al jaren voort. Voor het vermeende slacht0ffer, haar familie en de zanger zelf blijft de situatie onzeker en emotioneel zwaar. Of de r*chtszaak dit jaar daadwerkelijk zal plaatsvinden en of er dan eindelijk duidelijkheid komt, blijft afwachten. Wat wel zeker is, is dat deze zaak zowel juridisch als maatschappelijk grote impact heeft en de publieke discussie over zedenzaken blijft voeden.
Uw mening?
Wat vindt u van de voortgang in deze zaak? Moeten bekende Nederlanders voorrang krijgen in de rechtsgang of is dat oneerlijk ten opzichte van andere slacht0ffers? Deel uw gedachten in de reacties.
Algemeen
Mary Borsato brengt groot nieuws naar buiten over de zaak van haar zoon Marco

Johan Derksen nuanceert eerdere uitspraken na bericht van advocaat Peter Plasman: “Het kwam niet van haar, maar van Mary Borsato”
De uitspraken van Johan Derksen over de zaak rond Marco Borsato hebben opnieuw voor opschudding gezorgd. De Vandaag Inside-presentator suggereerde maandagavond dat er sprake zou zijn geweest van chantage voorafgaand aan de rechtszaak tegen de zanger. Een dag later kwam hij daar echter op terug, nadat hij een duidelijke e-mail had ontvangen van advocaat Peter Plasman, die de belangen behartigt van het vermeende slacht0ffer in de zaak.

Opmerkelijke bewering in Vandaag Inside
Het begon met een opmerking die Derksen maandagavond maakte aan tafel bij Vandaag Inside, het praatprogramma waarin hij samen met Wilfred Genee en René van der Gijp de actualiteit bespreekt. Tijdens het gesprek over de lopende rechtszaak tegen Marco Borsato zei Derksen dat de zanger in het verleden gechanteerd zou zijn, en dat hij de kwestie destijds “had kunnen afkopen”.
“Hij wist dat dit zou komen en hij had het af kunnen kopen,” zei Derksen. “Achteraf denk ik: jongen, had het maar gedaan, dat had je een hoop ellende bespaard.”
De uitspraak zorgde direct voor gefronste wenkbrauwen, want Derksen suggereerde hiermee dat er sprake was geweest van een vorm van druk of dreiging vanuit de kant van het vermeende slacht0ffer of haar familie.
De mail van advocaat Peter Plasman
Advocaat Peter Plasman, die optreedt namens de betrokken familie, reageerde vrijwel onmiddellijk op de bewering. Hij stuurde een e-mail naar Derksen om duidelijk te maken dat de informatie niet klopt.

Tijdens de uitzending van dinsdagavond vertelde Wilfred Genee dat Plasman contact had gezocht.
“Peter Plasman heeft Johan vandaag een mail gestuurd,” legde Genee uit. “Hij vroeg me zelfs of hij jouw e-mailadres mocht gebruiken om een bericht te sturen.”
Derksen bevestigde het bericht te hebben ontvangen en gaf toe dat zijn eerdere uitspraak te kort door de bocht was geweest.
“Hij stuurde inderdaad een vrij opgewonden briefje,” aldus Derksen. “Maar hij heeft zich ten onrechte opgewonden, want er is wel contact geweest over een mogelijke financiële regeling, maar dat kwam niet van de tegenpartij. Dat kwam van de kant van Mary Borsato, Marco’s moeder.”
“Mary zag aankomen dat er iets ging spelen”
Volgens Derksen was het juist Mary Borsato, de moeder van Marco, die in het verleden contact zou hebben gezocht om een conflict te voorkomen.
“Zij zag waarschijnlijk aankomen dat er iets aan zat te komen en wilde dat sussen,” zei Derksen. “Maar dat betekent dus niet dat er vanuit de andere kant sprake was van chantage. Het initiatief lag niet bij hen.”
Derksen benadrukte dat zijn woorden maandag verkeerd konden worden geïnterpreteerd en dat hij daarom de situatie wilde rechtzetten.

Geen sprake van chantage
Advocaat Peter Plasman zou in zijn e-mail aan Derksen hebben uitgelegd dat de suggestie van chantage niet alleen onjuist, maar ook onrechtvaardig is richting zijn cliënt en haar familie. Hij stelde dat het vermeende slacht0ffer zich juist in het geheel niet met geld wilde bezighouden, maar uitsluitend met de waarheid en gerechtigheid.
Tijdens de uitzending legde Wilfred Genee uit dat Plasman hem eerder op de dag had laten weten dat er geen enkele aanwijzing is dat de familie Borsato onder druk is gezet.
“Dan was het afdreiging geweest,” zei Genee. “En dat is het niet. Dat is ook nooit het motief geweest. Dit meisje wilde gewoon duidelijk maken dat ze niet goed behandeld is. Dat is het enige waar het haar om te doen is.”
Ook Vandaag Inside-jurist Job Knoester bevestigde dat, als er aan de kant van de aanklagers sprake was geweest van druk of geldzucht, dat in de rechtszaal meteen naar voren zou zijn gebracht. “Dat had de verdediging dan direct gebruikt,” aldus Knoester.

Derksen: “Het was niet mijn bedoeling iemand te beschadigen”
Na de uitzending van dinsdagavond liet Derksen weten dat hij de kwestie wilde nuanceren.
“Ik heb nooit de bedoeling gehad iemand te beschadigen,” zei hij. “Ik had die opmerking niet moeten maken zonder te weten waar het precies vandaan kwam. Achteraf gezien had ik dat anders moeten formuleren.”
Derksen, die bekendstaat om zijn uitgesproken meningen, gaf toe dat hij zich soms laat meeslepen in de dynamiek van het programma. “Het gaat er bij Vandaag Inside vaak stevig aan toe, maar in dit geval was het verstandiger geweest iets meer afstand te houden.”

Een gevoelige kwestie
De zaak rond Marco Borsato blijft een gevoelig onderwerp. De zanger stond onlangs voor de rechter in verband met een onderzoek naar grensoverschrijdend gedrag. Het 0penbaar Ministerie heeft inmiddels een onvoorwaardelijke gev*ngenisstraf van vijf maanden geëist. De uitspraak van de rechtbank wordt later deze maand verwacht.
Omdat de zaak veel emoties oproept, reageren media, publiek en betrokkenen vaak fel. Voor advocaten zoals Peter Plasman is het daarom belangrijk dat er zorgvuldig wordt omgegaan met wat er over hun cliënten wordt gezegd — zeker in televisieprogramma’s met miljoenen kijkers.
Plasman liet in eerdere interviews al weten dat zijn cliënt rust en respect verdient, en dat wilde hij met zijn e-mail aan Derksen opnieuw benadrukken.
Vandaag Inside en de publieke opinie
Het incident past in een langere traditie van Vandaag Inside, waar maatschappelijke kwesties en rechtszaken regelmatig onderwerp van gesprek zijn. Johan Derksen is één van de vaste tafelgasten die niet bang is om uitgesproken meningen te delen, maar juist daardoor soms op kritiek kan rekenen.
Collega Wilfred Genee probeerde dinsdag de rust te bewaren door de kwestie zorgvuldig te bespreken. “We moeten niet vergeten dat dit voor alle betrokkenen een zeer persoonlijke zaak is,” zei hij. “Wat er nu gebeurt, is voor niemand makkelijk.”
Derksen stemde daarmee in. “Ik denk dat het goed is om te erkennen dat ik te snel heb gesproken,” zei hij. “Dat is ook het eerlijke om te doen.”
Reacties van kijkers
De discussie leverde veel reacties op sociale media op. Sommige kijkers prezen Derksen voor het tonen van zelfreflectie, anderen vonden dat de opmerking nooit gemaakt had mogen worden.
Een veelgelezen reactie op X (voorheen Twitter) luidde:
“Fijn dat Derksen zijn fout rechtzet, maar dit soort suggesties kunnen mensen echt beschadigen. Hopelijk leert hij ervan.”
Anderen toonden juist begrip:
“Iedereen zegt weleens iets te snel. Belangrijkste is dat hij het rechtzet. En dat doet hij hier netjes.”
Het laat zien hoe gepolariseerd het debat blijft rond deze zaak — niet alleen over Marco Borsato zelf, maar ook over hoe de media ermee omgaan.
Een les in zorgvuldigheid
Het voorval rond Derksen en Plasman benadrukt opnieuw het belang van zorgvuldige communicatie in gevoelige kwesties. Uitspraken die in een luchtige televisiesetting worden gedaan, kunnen in de context van een lopende rechtszaak grote gevolgen hebben.
Juristen wijzen erop dat publieke figuren extra verantwoordelijkheid dragen wanneer ze praten over zaken die nog onder de rechter zijn.
“Zodra er sprake is van een gerechtelijke procedure, moeten media uiterst voorzichtig zijn,” zegt media-analist Bart Schinkel. “Wat als een losse opmerking begint, kan snel uitgroeien tot een golf van misverstanden.”
Rust en respect
Aan het eind van de uitzending van dinsdagavond sloot Wilfred Genee af met een oproep tot rust.
“Laten we afwachten wat de rechter besluit. Het is belangrijk dat iedereen de ruimte krijgt om gehoord te worden — zonder oordeel vooraf.”
Daarmee was de toon gezet: meer rust, minder speculatie. Ook Johan Derksen leek die boodschap te omarmen.
“Ik ben fel, dat weet iedereen,” zei hij. “Maar in dit geval had ik beter moeten weten. Soms is zwijgen inderdaad goud waard.”
💬 Wat vind jij van de reactie van Johan Derksen na de mail van Peter Plasman? Vind je het terecht dat hij zijn woorden nuanceerde, of had hij beter helemaal niets kunnen zeggen? Laat je mening achter in de reacties hieronder.
