-

Algemeen

Youp van ´t Hek gaat ook vieze appjes sturen naar chatliefje van Rob Goossens

Avatar foto

Gepubliceerd

op

Cabaretier Youp van ’t Hek heeft zich in zijn column in de VARAgids op humoristische wijze uitgelaten over de roddelstorm rond RTL Boulevard-kenner Rob Goossens. Volgens Youp is de hele situatie rond Rob, die beschuldigd wordt van suggestieve chats met een 18-jarige vrouw, vooral voer voor de roddelpers en podcasts. Hij noemt Rob spottend een “gelovig ogende coltrui” en stelt de vraag waarom hij zijn misstap publiekelijk moest toegeven.

RoddelPraat openbaart de chats

De aanleiding voor de ophef was het programma RoddelPraat, dat de chats van Rob Goossens onthulde. Volgens presentator Dennis Schouten zijn de berichten “veelzeggend,” maar benadrukt hij dat de jongedame in kwestie Rob zou hebben verleid. Victor Vlam, die eerder weigerde de chats te publiceren, wordt door sommigen gezien als een mediabondgenoot van Rob.

“De smurrie van de juicewereld”

Youp, die de kwestie slechts vluchtig volgt via de “volkse kranten,” steekt de draak met het fenomeen juichjournalistiek. “Een juicetrol heeft zijn hitsige gehijg op straat gegooid. Moet je dan met de billen bloot? In dat wereldje wel.” Voor Youp is het spektakel een combinatie van “smurrie” en amusement, hoewel hij de betrokkenheid van podcasts die elkaar eindeloos bekritiseren hilarisch noemt.

Kritiek op het podcastlandschap

Ook het podcastlandschap krijgt ervan langs in zijn column. “Waarschijnlijk luisteren de podcastmakers alleen zelf naar hun eigen misbaksels,” sneert Youp. Hij wijst erop hoe eindeloos wordt gediscussieerd over de persoonlijke kwesties van mediapersoonlijkheden zoals René van der Gijp, alsof dat van cruciaal belang is.

Een plagend besluit

Youp sluit zijn column af met een knipoog naar de hele rel. “Zo, dit stukje is klaar en nu ga ik lekker vieze dingen appen met de vrouw van Rob Goossens. Zij is volgens mij wel toe aan een verzetje.” De opmerking is typisch Youp: scherp, sarcastisch en met een flinke dosis humor, waarmee hij opnieuw laat zien dat hij meester is in het prikkelen van zijn publiek.

Een nieuwe rel?

De reactie van Rob Goossens op deze speelse steek van Youp laat vooralsnog op zich wachten. Eén ding is zeker: de juicewereld blijft een onuitputtelijke bron van inspiratie voor cabaretiers en roddelpers.

Algemeen

Kledingkeuze van Hélène Hendriks in Oranjewinter zorgt voor knallende kijkcijfers!

Avatar foto

Gepubliceerd

op

De eerste aflevering van De Oranjewinter heeft meteen laten zien hoe onvoorspelbaar live televisie kan zijn. Nog voordat de gesprekken aan tafel echt op gang kwamen, was er al een ander onderwerp dat de avond domineerde. Niet de actualiteit, niet de gasten en zelfs niet de inhoud van het programma, maar de outfit van presentatrice Hélène Hendriks werd het gesprek van de dag.

Hoewel aan tafel bekende namen zaten als Thomas van Groningen, Ronald Molendijk en Nicky van der Gijp, verschoof de aandacht al snel naar iets heel anders. Op sociale media barstte vrijwel direct een discussie los over de kledingkeuze van Hendriks. Haar topje, dat volgens sommige kijkers “net iets te veel” liet zien, werd binnen enkele minuten trending onderwerp op X, het platform dat voorheen bekendstond als Twitter.

Van talkshow naar kledingdebat

Het is niet de eerste keer dat een presentator of presentatrice onderwerp van gesprek wordt vanwege een opvallende outfit, maar de snelheid waarmee dit nu gebeurde was opmerkelijk. Al tijdens de eerste minuten van de uitzending verschenen er tientallen berichten online. Kijkers deelden hun verbazing, maakten grappen of spraken juist hun bewondering uit. Voor sommigen leidde het de aandacht af van de gesprekken aan tafel, terwijl anderen het zagen als een verfrissende breuk met de vaak veilige, voorspelbare stijl die talkshows kenmerkt.

“Gaat het nog over de inhoud, of kijken we allemaal naar hetzelfde topje?” schreef een kijker. Een ander merkte cynisch op dat de stylist van Hendriks “waarschijnlijk een avondje vrij had genomen”. Tegelijkertijd klonken er ook positieve reacties. Sommige kijkers prezen haar lef en vonden dat ze zich niets moest aantrekken van de kritiek. “Eindelijk eens iets anders dan het standaardpakje,” was een veelgehoorde reactie.

Verdeelde meningen, één gesprek

Wat vooral opviel, was hoe verdeeld de meningen waren. Waar de ene helft van de kijkers vond dat de outfit niet paste bij een talkshow over sport, politiek en actualiteit, zag de andere helft het juist als een persoonlijke keuze die geen invloed zou moeten hebben op de inhoud. Dat spanningsveld is kenmerkend voor discussies over uiterlijk in de media. Vrouwelijke presentatoren worden nog altijd vaker beoordeeld op hun kleding dan hun mannelijke collega’s, en deze aflevering van De Oranjewinter maakte dat opnieuw pijnlijk zichtbaar.

Toch was de discussie niet uitsluitend kritisch. Er waren ook kijkers die benadrukten dat Hendriks al jaren bekendstaat om haar zelfverzekerde uitstraling en dat haar kleding daar een verlengde van is. “Ze zit daar niet om een modepolitie tevreden te houden,” schreef iemand. “Ze presenteert en dat doet ze goed.”

De impact op het programma

Los van de inhoudelijke discussie over stijl en uitstraling, had het kledingdebat één onmiskenbaar effect: De Oranjewinter stond meteen volop in de schijnwerpers. Op sociale media werd het programma massaal genoemd, gedeeld en besproken. Voor een eerste aflevering is dat goud waard. In televisieland geldt immers vaak: zolang er over je gepraat wordt, besta je.

De buzz rondom Hendriks’ outfit zorgde ervoor dat ook mensen die normaal misschien niet zouden kijken, nieuwsgierig werden. Fragmenten circuleerden online, screenshots werden gedeeld en de naam van het programma dook op in uiteenlopende discussies. Of die aandacht uiteindelijk structureel leidt tot hogere kijkcijfers, zal de komende weken moeten blijken, maar de start was in elk geval allesbehalve geruisloos.

Afleiding of slimme marketing?

De vraag die na afloop bleef hangen, was of deze aandacht de inhoud van het programma overschaduwde of juist versterkte. Critici vonden dat het jammer was dat de gesprekken aan tafel ondergesneeuwd raakten door een kledingdiscussie. Zij vrezen dat de show daardoor minder serieus wordt genomen. Anderen zagen het juist als een slimme, zij het onbedoelde, vorm van marketing. In een tijd waarin programma’s vechten om aandacht, kan een onverwacht moment het verschil maken.

Hendriks zelf liet zich tijdens de uitzending niet uit over de reacties en presenteerde zoals altijd professioneel en ontspannen. Dat werd door sommige kijkers juist gewaardeerd. “Ze liet zich niet afleiden en deed gewoon haar werk,” klonk het. Dat onderstreepte voor velen dat de ophef vooral buiten de studio plaatsvond.

Meer dan alleen een outfit

Uiteindelijk zegt de discussie misschien meer over het publiek en de tijdgeest dan over Hendriks zelf. In een mediatijdperk waarin alles direct wordt becommentarieerd, kan één detail uitgroeien tot het hoofdonderwerp van de avond. De Oranjewinter kreeg daardoor een start die niemand had voorspeld: niet door een spraakmakend debat of een felle discussie aan tafel, maar door een kledingkeuze die emoties losmaakte.

Of de outfit van Hélène Hendriks nu als geslaagd of misplaatst wordt gezien, één ding staat vast: de eerste aflevering van De Oranjewinter werd niet genegeerd. En in televisieland is aandacht vaak de belangrijkste valuta. De komende afleveringen zullen moeten uitwijzen of het programma die aandacht weet vast te houden met inhoud, of dat deze avond vooral herinnerd zal worden als het moment waarop een topje de show stal.

Lees verder