Algemeen
Wilde nacht in Phuket: Dronken toerist uit Rusland vecht met vijf agenten na overlast bij hotel!
In de vroege ochtenduren van een rustige nacht in Phuket veranderde de sfeer abrupt toen een Wit-Russische toerist voor chaos zorgde bij een strandhotel. De man, duidelijk onder invloed van alcohol, werd omstreeks 3 uur ’s nachts gearresteerd nadat hij een flinke verstoring had veroorzaakt. Wat begon met overlast eindigde in een gewelddadige worsteling met vijf politieagenten.
Een onrustige nacht
Volgens ooggetuigen begon het incident rond 2.30 uur in de buurt van een populair strandhotel in Phuket. De Wit-Russische toerist, wiens identiteit niet is vrijgegeven, veroorzaakte overlast door te schreeuwen, spullen omver te gooien en zich agressief te gedragen richting hotelgasten en personeel.
“Het was echt beangstigend,” vertelt een hotelgast die anoniem wil blijven. “Hij was volledig door het lint. Iedereen probeerde hem te ontwijken, maar hij bleef maar schreeuwen en tegen dingen slaan.”
Politie opgeroepen
Het hotelpersoneel belde de lokale politie toen de situatie onhoudbaar werd. Agenten arriveerden kort na 3 uur en probeerden de man te kalmeren en te arresteren. Maar in plaats van mee te werken, begon de toerist zich agressief te verzetten. Hij probeerde de agenten weg te duwen en viel hen fysiek aan.
“De situatie escaleerde snel,” zegt een politiewoordvoerder. “Hij vocht alsof hij nergens bang voor was. Het kostte uiteindelijk vijf agenten om hem onder controle te krijgen.”
Worsteling met de politie
Omstanders zagen hoe de politie worstelde om de man te arresteren. “Het leek wel een scène uit een actiefilm,” vertelt een getuige. “Hij vocht echt tegen iedereen, zelfs toen hij al op de grond lag. Uiteindelijk moesten ze hem met handboeien vastzetten en naar het politiebureau brengen.”
De politie bevestigt dat niemand ernstig gewond raakte, maar enkele agenten liepen wel lichte verwondingen op door de worsteling.
Dronkenschap en agressie
De Wit-Russische toerist bleek zwaar onder invloed van alcohol te zijn. Volgens de politie is dit niet de eerste keer dat buitenlandse toeristen in Phuket betrokken raken bij incidenten die worden veroorzaakt door dronkenschap.
“Het is een groot probleem in deze toeristische gebieden,” aldus de politiewoordvoerder. “Mensen komen hier om te ontspannen, maar sommigen overschrijden alle grenzen en brengen niet alleen zichzelf, maar ook anderen in gevaar.”
Reacties van het hotel en gasten
Het hotel heeft inmiddels laten weten samen te werken met de autoriteiten om de schade te beperken. Ze hebben extra beveiligingsmaatregelen aangekondigd om ervoor te zorgen dat dergelijke incidenten in de toekomst worden voorkomen.
Hotelgasten zijn geschokt door het incident. “Dit verwacht je niet als je op vakantie bent,” zegt een Britse toerist. “Het was echt angstaanjagend om mee te maken.”
Onderzoek en mogelijke vervolging
De Wit-Russische toerist wordt vastgehouden en wacht op verdere juridische stappen. Hij wordt aangeklaagd voor openbare dronkenschap, verstoring van de openbare orde en geweld tegen politieagenten. Als hij schuldig wordt bevonden, kan hij te maken krijgen met een stevige boete of zelfs gevangenisstraf.
Het incident benadrukt opnieuw de uitdagingen waarmee toeristische bestemmingen zoals Phuket worden geconfronteerd als het gaat om overmatig alcoholgebruik en respectloos gedrag van bezoekers. Terwijl de autoriteiten het onderzoek voortzetten, roept de politie toeristen op om zich verantwoordelijk te gedragen en de lokale wetgeving te respecteren.
Dit bericht op Instagram bekijken
Algemeen
Waarschuwing van Rijkswaterstaat: Temperatuur gaat gigantisch dalen

Na het gure en onstuimige weer van storm Goretti maakt Nederland zich op voor een uitgesproken winterweekend met een heel ander karakter. Waar de afgelopen dagen vooral werden gekenmerkt door wind, sneeuwjacht en onrust, volgt nu een scherpe weersomslag. De lucht klaart op, de wind neemt af en de kou krijgt vrij spel. Het resultaat: een weekend met zon, vrieskou en lokaal zelfs strenge tot zeer strenge vorst. Het KNMI heeft de code oranje in het noorden van het land verlengd tot zaterdagavond 21.00 uur, vooral vanwege aanhoudende gladheid en winterse omstandigheden.

Van storm naar stilte
De overgang van stormachtig winterweer naar heldere vrieskou voelt bijna surrealistisch. Na dagen waarin sneeuw werd opgejaagd door harde wind, ontstaat nu een veel rustiger, maar niet minder uitdagend weertype. Juist de combinatie van helder weer en een sneeuwdek kan zorgen voor sterke afkoeling, vooral ’s nachts. Daardoor krijgt Nederland dit weekend te maken met temperaturen die we de afgelopen jaren nauwelijks hebben gezien.
Zaterdag: ijsdag met zon en lokale sneeuw
Volgens Weeronline begint de zaterdag in het zuiden en zuidoosten van het land met lichte sneeuwval. Deze neerslag is het gevolg van restanten winterse lucht die daar nog aanwezig zijn. In de rest van Nederland blijft het droog en laat de zon zich geregeld zien. Dat zorgt voor fraaie winterse beelden, maar ook voor verraderlijke omstandigheden op de weg.
De temperaturen blijven de hele dag onder het vriespunt, wat betekent dat we officieel spreken van een ijsdag. In het uiterste westen van Zeeland kan het maximum nog rond de 1 graad uitkomen, maar in grote delen van het land blijft het kouder. In het oosten en noorden wordt het niet warmer dan -2 graden.

Middag en avond: kou neemt toe
In de loop van de middag blijft het in het westen en zuidwesten rond het vriespunt hangen. Landinwaarts daalt het kwik verder naar -1 tot -3 graden. De zon heeft overdag weinig kracht om het oppervlak op te warmen, zeker waar sneeuw ligt. Dat betekent dat wegen en fietspaden die overdag nat lijken, in de avond snel weer kunnen bevriezen.
Zodra de zon ondergaat, volgt een snelle temperatuurdaling. In de avond en nacht naar zondag wordt het aanzienlijk kouder. Regionaal kan de temperatuur zakken tot -10 graden, en plaatselijk zelfs tot onder de -13 graden. Daarmee is sprake van zeer strenge vorst, iets wat in Nederland nog maar zelden voorkomt.

Nachtelijke kou en winterse neerslag
Tijdens de nacht is verspreid over het land nog wat winterse neerslag mogelijk. Het gaat dan om lichte sneeuw of sneeuwkorrels, die in combinatie met de kou snel blijven liggen. Vooral in gebieden waar al sneeuw ligt, kan de afkoeling extra sterk zijn. Heldere nachten versterken dat effect, omdat warmte ongehinderd kan uitstralen.
Deze omstandigheden zijn gunstig voor natuurijs, maar tegelijkertijd risicovol voor verkeer en infrastructuur. Gladheid kan zich snel en onverwacht vormen, vooral op bruggen, viaducten en schaduwrijke wegen.

Zondag: ijzig, droog en winters mooi
Ook zondag blijft het winterweer dominant. Het wordt opnieuw een ijskoude dag, maar wel overwegend droog. Vanuit het westen trekken sluierwolken over het land, die later op de dag worden gevolgd door wat meer bewolking. Toch blijft er voldoende ruimte voor zon, wat zorgt voor een klassiek winters decor.
De zuidoostenwind voert koude lucht aan. In Zeeland komt de temperatuur uit rond -1 graad, terwijl het in het oosten en noorden van het land -3 tot -4 graden wordt. Door de wind voelt het kouder aan dan de thermometer aangeeft. In de avond loopt de temperatuur langzaam weer iets op, al blijft het vriezen in veel regio’s.
Wegen blijven verraderlijk
Ondanks de rustiger weersomstandigheden blijft de situatie op de wegen voorlopig verraderlijk. De combinatie van sneeuwresten, ijs en strenge vorst zorgt ervoor dat gladheid hardnekkig kan zijn. Om die reden blijft waakzaamheid geboden, ook na het passeren van storm Goretti.
Rijkswaterstaat heeft extra maatregelen genomen om de overlast te beperken. Zo is onder meer het speciale voertuig ‘Lavastorm’ ingezet, een machine die is ontworpen voor zware winterse omstandigheden. Dit voertuig kan grote hoeveelheden strooimiddel verspreiden en is effectief bij langdurige vorst en gladheid.
Wat is Lavastorm?
De inzet van Lavastorm laat zien hoe serieus de situatie wordt genomen. Het voertuig wordt normaal gesproken alleen ingezet bij extreme winterse omstandigheden. Het is bedoeld om snel en efficiënt hoofdwegen begaanbaar te houden, zelfs wanneer reguliere strooivoertuigen tekortschieten.
Toch benadrukt Rijkswaterstaat dat techniek niet alles kan oplossen. Weggebruikers wordt geadviseerd hun rijgedrag aan te passen, voldoende afstand te houden en alleen de weg op te gaan als dat echt nodig is.
Ook maandag opletten
Hoewel het weekend het koudst verloopt, is ook maandag extra waakzaamheid geboden. De winterse neerslag en lage temperaturen kunnen ervoor zorgen dat gladheid hardnekkig blijft, vooral in de ochtenduren. Schaduwrijke plekken warmen nauwelijks op en kunnen verraderlijk blijven, zelfs als de temperatuur iets oploopt.
Daarnaast kunnen heldere perioden opnieuw zorgen voor nachtelijke afkoeling, waardoor natte wegdelen snel veranderen in ijs.
Winterweer met twee gezichten
Dit weekend laat zien dat winterweer twee gezichten heeft. Aan de ene kant zijn er de fraaie beelden: zon boven een wit landschap, heldere lucht en knisperende kou. Aan de andere kant schuilen er risico’s in de vorm van gladheid, ijzige wegen en extreme temperaturen.
Voor liefhebbers van winter en natuurijs zijn dit bijzondere dagen. Voor verkeer, logistiek en dagelijkse routines vraagt het weer juist om aanpassing en voorzichtigheid.
Vooruitblik
Na het weekend blijft het weerbeeld onzeker. De kou houdt voorlopig aan, maar kleine verschuivingen in windrichting en bewolking kunnen grote invloed hebben op de temperatuur. Of de vorst nog langer standhoudt of langzaam plaatsmaakt voor zachter weer, wordt in de loop van de komende dagen duidelijk.
Voor nu is de boodschap helder: geniet van het winterse decor, maar onderschat de omstandigheden niet. Met zon, vrieskou en zeer lage nachttemperaturen belooft het een weekend te worden dat veel mensen zich nog lang zullen herinneren.





