-

Algemeen

Pr-man Rachel Hazes echt keihard aangepakt op tv: ‘André liegt!’

Avatar foto

Gepubliceerd

op

Het afgelopen seizoen van Shownieuws heeft menig kijker op het puntje van zijn stoel gekregen, maar de aflevering van gisteravond leverde een bijzonder scherpe discussie op. Hoofdredacteur van Story, Guido den Aantrekker, kwam onder vuur te liggen vanwege zijn verdediging van Rachel Hazes. Zijn collega’s, waaronder Bart Ettekoven, Tooske Ragas en Eline de Ruig, spaarden hem niet tijdens een verhitte discussie over Rachel’s beslissing om haar zoon André Hazes jr. te dagvaarden op kerstavond.


Rachel Hazes en de dagvaarding: een familieconflict met impact

Het onderwerp dat de discussie aanwakkerde, was de controversiële beslissing van Rachel Hazes om haar zoon André Hazes jr. op kerstavond een dagvaarding te sturen. De reden? Rachel wil dat André jr. weer optreedt onder de naam “André Hazes jr.”, zoals oorspronkelijk was afgesproken.

Het conflict draait om de merkrechten van de naam Hazes, die Rachel beheert, en de timing van de dagvaarding — op de avond voor Kerstmis — zorgde voor veel verontwaardiging in de media.

De timing van de juridische stap werd door velen gezien als een bewuste actie om André’s feestdagen te verstoren. Terwijl de meeste mensen deze actie veroordeelden, koos Guido den Aantrekker ervoor om Rachel te verdedigen. Dit zette de toon voor een pittige discussie aan de Shownieuws-desk.


Guido’s verdediging en de reacties van zijn collega’s

Guido opende de discussie door de situatie “merkwaardig” te noemen, maar niet vanwege Rachel’s keuze. In plaats daarvan suggereerde hij dat André jr. het moment van de dagvaarding mogelijk zelf had geframed om publiciteit te genereren.

“Ik vind het zelf een beetje ongeloofwaardig dat je precies op kerstavond een aangetekend stuk aan de deur krijgt,” zei Guido. Hij suggereerde dat de brief waarschijnlijk eerder was bezorgd, maar door André jr. op een strategisch moment online werd gedeeld.

Deze uitspraak schoot bij zijn collega’s in het verkeerde keelgat. Bart Ettekoven wees Guido direct op het feit dat dagvaardingen doorgaans door een gerechtsdeurwaarder worden bezorgd en niet afhankelijk zijn van postbezorging.

Ook Eline de Ruig en Tooske Ragas benadrukten dat de timing — of het nu op kerstavond of eerder die dag was — nog steeds ongelukkig blijft.


“Het is gewoon pesten,” zegt Bart Ettekoven

Bart was niet terughoudend in zijn kritiek op Guido’s verdediging van Rachel. Hij noemde de actie van Rachel niets minder dan een “onuitstaanbaar pesterijtje”.

Guido probeerde de situatie te nuanceren door te stellen dat Rachel misschien een zakelijke reden had om vóór 1 januari actie te ondernemen, maar Bart liet dat argument niet staan.

“Je weet wel dat je iemand zijn kerst probeert te verzieken, vind je dat niet?” vroeg Bart. Guido bleef echter voet bij stuk houden dat Rachel hier geen opzet in het spel had.

Tooske Ragas voegde scherp toe dat Rachel de dagvaarding net zo goed na de feestdagen had kunnen versturen, bijvoorbeeld op 5 januari. “Ze had ook on purpose kunnen wachten tot na de jaarwisseling,” merkte ze op. Deze suggestie werd door Guido weggewuifd als speculatie.


De feiten versus emoties

Tijdens de discussie benadrukte Guido dat hij liever bij de feiten bleef. Volgens hem was André jr. ooit een afspraak aangegaan om altijd op te treden onder de naam “André Hazes jr.” en zou de dagvaarding voortvloeien uit een zakelijk conflict.

“Het is toch het erfgoed wat Rachel bewaakt en beheert,” verdedigde Guido. Hij stelde dat Rachel zich vooral bekommert om de nalatenschap van André Hazes sr.

Eline en Bart bleven echter kritisch. Bart benadrukte dat het hier niet alleen om zakelijke belangen gaat, maar om een relatie tussen moeder en zoon. “Maar het is je bloedeigen kind. En dan doe je dit?” vroeg Bart scherp. Guido erkende dat hij het ook vreemd vond, maar bleef bij zijn standpunt dat de kwestie vooral zakelijk van aard was.


Een familiebedrijf in chaos

Guido probeerde de situatie te relativeren door de familie Hazes te vergelijken met een familiebedrijf. Hij noemde de spanningen een normaal onderdeel van de dynamiek binnen familiebedrijven. “Er zijn natuurlijk ook tv-series volgeschreven over familiebedrijven waar het misgaat. Hazes is een familiebedrijf!”

Toch kon deze vergelijking weinig goedmaken in de ogen van zijn collega’s. Bart wees erop dat de conflicten binnen de familie Hazes al jaren escaleren en dat Rachel’s aanpak vooral pijnlijk en ongevoelig overkomt.

“Dat je een rechtvaardigheidsgevoel hebt jegens zakelijke partners, dat snap ik. Maar richting je eigen kinderen? Dat vind ik zó gek.”


Sociale media en publieke reacties

De discussie aan de Shownieuws-desk weerspiegelde wat op sociale media al langere tijd speelt: een breed gevoel van verontwaardiging over Rachel’s aanpak. Veel mensen nemen het André jr. niet kwalijk dat hij de kwestie publiekelijk heeft gedeeld, juist omdat het zoveel emotionele impact heeft. Het publiek lijkt Rachel steeds meer als een antagonist te zien in dit conflict, terwijl André jr. veel sympathie krijgt.


Guido’s positie: verdedigen tot het einde

Hoewel Guido den Aantrekker onder vuur lag aan de desk, bleef hij Rachel tot het einde verdedigen. Hij wees erop dat Rachel volgens hem altijd een sterk rechtvaardigheidsgevoel heeft gehad en dat haar acties mogelijk verkeerd worden geïnterpreteerd.

“Ik heb ook wel eens tegen haar gezegd: ‘Joh, laat die teugels nou eens een beetje vieren.’ Maar ze blijft gewoon heel zakelijk.”

Tooske en Bart bleven echter sceptisch. Het idee dat Rachel’s acties voortkomen uit rechtvaardigheidsgevoel en niet uit persoonlijke wrok, vonden zij moeilijk te geloven. Volgens hen was er weinig rechtvaardigs aan de timing van de dagvaarding, die precies tijdens de feestdagen binnenkwam.


Conclusie: een desk vol spanning

De discussie over Rachel Hazes en haar dagvaarding aan het adres van haar zoon André jr. maakte duidelijk hoe verdeeld meningen kunnen zijn, zelfs binnen een team van showbizzexperts.

Guido den Aantrekker blijft een loyale verdediger van Rachel, maar zijn collega’s waren niet bang om hem kritisch aan te pakken.

De discussie benadrukt niet alleen de complexiteit van het conflict binnen de familie Hazes, maar ook de kracht van live televisie om uiteenlopende perspectieven te belichten.

Voor nu lijkt het erop dat de spanningen binnen de familie Hazes voorlopig niet zullen verdwijnen, en het is maar de vraag hoe de situatie zich in het nieuwe jaar zal ontwikkelen.

Algemeen

Insider onthult nieuwe stap: Donkere donderwolken boven hoofd Nathalie Thielen!

Avatar foto

Gepubliceerd

op

Marco Borsato na vrijspraak: kijkt de zanger nu naar juridische stappen?

Na een lange en intensieve periode van juridische onzekerheid werd donderdag bekend dat Marco Borsato is vrijgesproken in de veelbesproken rechtszaak die jarenlang het nieuws beheerste. De rechtbank oordeelde dat er onvoldoende bewijs was om tot een veroordeling te komen, waardoor de zanger nu voor het eerst in jaren een nieuw hoofdstuk kan openen. Maar dat nieuwe hoofdstuk lijkt niet alleen te draaien om rust en herstel: volgens het Instagramkanaal RealityFBI onderzoekt Borsato of hij schade kan verhalen vanwege de langdurige procedure en de impact die de beschuldigingen op zijn leven zouden hebben gehad. Opvallend: het zou daarbij niet draaien om Asmara zelf, maar om haar moeder, Nathalie Thielen.

Deze mogelijke vervolgstap zorgt voor nieuwe gesprekken online. Fans, juristen en mediavolgers vragen zich af welke richting de zaak de komende tijd opgaat, en of de vrijspraak van de rechtbank ook daadwerkelijk het einde betekent van alle juridische beweging rondom de zanger. In dit uitgebreide artikel zetten we de achtergrond, de reacties en de mogelijke gevolgen op een rij, zodat duidelijk wordt waarom dit onderwerp opnieuw volop in de belangstelling staat.


Vrijspraak na een langdurige en complexe procedure

De rechtbank in Utrecht concludeerde afgelopen week dat er onvoldoende steunbewijs was om Marco Borsato te veroordelen. De verklaringen, berichten en opnames die in het dossier aanwezig waren, bleken volgens de rechters niet sterk genoeg om tot een juridisch sluitende beoordeling te komen. Daarmee kwam een einde aan een periode die door zowel Marco als de betrokken familie als bijzonder intensief werd omschreven.

Hoewel de uitspraak voor Borsato een belangrijke opluchting betekent, gaf advocaat Peter Plasman — die de belangen van Asmara vertegenwoordigt — direct aan dat de zaak mogelijk nog een vervolg krijgt. Het 0penbaar Ministerie, dat eerder een celstraf van vijf maanden had geëist, heeft tot halverwege deze maand de tijd om te beslissen of het in hoger beroep gaat. Dat zorgt ervoor dat de toekomst nog enigszins onzeker blijft, al bracht de vrijspraak op zichzelf al een golf van reacties teweeg.


Een juridisch traject dat jarenlang voortduurde

De zaak rondom Borsato heeft niet alleen veel aandacht gekregen vanwege de betrokken personen, maar ook door de duur en complexiteit. Jarenlang werkte een team van advocaten aan de verdediging van de zanger. Juridische experts wijzen erop dat zo’n langdurig traject vaak gepaard gaat met hoge kosten, uitgebreide documentatie en talloze procedures.

Een exact bedrag is niet bekendgemaakt, maar het is algemeen bekend dat het advocatenkantoor dat Marco inschakelde — het gerenommeerde kantoor van Geert-Jan Knoops — behoort tot de duurdere in Nederland. Voor Marco waren de juridische kosten dan ook niet alleen financieel zwaar, maar ook emotioneel en professioneel, aangezien zijn muziekcarrière volledig stil kwam te liggen.

Volgens RealityFBI kijkt Borsato nu naar de mogelijkheid om een schadevergoeding te eisen voor de jarenlange impact die de beschuldigingen op zijn leven zouden hebben gehad. Op hun kanaal werd hierover gedeeld:

“Het wordt vooral een interessant jaar wat betreft het aansprakelijk stellen van de schade die Marco al die tijd heeft opgelopen.”
“Ik heb vernomen dat daar al de eerste hengeltjes toe zijn uitgeworpen. 2026 wordt een spannend jaar.”

Dat wijst erop dat er achter de schermen al wordt nagedacht over vervolgstappen, al is nog niets bevestigd door Borsato zelf of zijn juridische team. Wel is duidelijk dat een eventuele schadeclaim ingewikkeld kan worden, gezien de emotionele lading en de betrokken partijen.


Eerdere aangifte tegen Asmara en Nathalie nog altijd een factor

Wie dieper in de achtergrond duikt, ontdekt dat het idee van juridische stappen niet nieuw is. Al in 2012 deed Marco Borsato aangifte tegen zowel Asmara als haar moeder Nathalie. Die aangifte had betrekking op valse meldingen, smaad en laster. Dit traject kwam destijds echter op een laag pitje te staan omdat de latere zaak tegen Marco voorrang kreeg en jarenlang het middelpunt van de aandacht bleef.

Nu er een vrijspraak ligt, lijkt het logisch dat de zanger opnieuw kijkt naar de mogelijkheden die deze eerdere aangifte zou kunnen bieden. De vraag is daarbij vooral of er juridisch nog ruimte bestaat om dat dossier nieuw leven in te blazen.

Experts benadrukken dat dergelijke procedures veel tijd en zorgvuldigheid vergen. Niet alleen moeten oude dossiers opnieuw worden beoordeeld, ook moet er worden bekeken of er voldoende reden is om een dergelijke zaak opnieuw op te starten. Tegelijkertijd leeft bij veel volgers de gedachte dat Marco mogelijk behoefte heeft aan een vorm van erkenning of genoegdoening na een periode die voor hem persoonlijk ingrijpend is geweest.


Fans reageren massaal — steun groeit zichtbaar op sociale media

Een van de meest opvallende ontwikkelingen direct na de vrijspraak was de plotselinge stijging in het aantal volgers van Marco Borsato op Instagram. Waar veel mensen zich de afgelopen jaren stil hielden of afstand namen, kozen sommigen er nu voor om opnieuw hun steun uit te spreken.

Ook verschillende bekende Nederlanders, die eerder geen uitspraken deden over de situatie of neutraal bleven, reageerden nu opvallend warm en bemoedigend. Voor Marco moet dat een bijzondere ervaring zijn geweest: na jaren waarin vooral kritiek en speculatie overheersten, wordt hij nu door een deel van het publiek weer openlijk gesteund.

Toch blijft de zanger zelf voorzichtig. In een korte reactie liet hij weten dat het nog veel te vroeg is om na te denken over een muzikale comeback. Hoewel sommige fans hopen dat hij snel weer optreedt, benadrukt Marco dat hij eerst tijd nodig heeft om de afgelopen zes jaar te verwerken. Hij wil rust voor zichzelf én voor zijn gezin, dat eveneens zwaar is belast door alle aandacht en onzekerheden.

Die reactie werd positief ontvangen: veel volgers vinden het verstandig dat hij de tijd neemt om alles een plek te geven voordat hij professionele stappen zet.


Wat betekent dit voor zijn toekomstplannen?

De vrijspraak geeft Borsato ongetwijfeld meer ruimte om na te denken over wat hij met zijn toekomst wil doen. Maar dat betekent niet dat alle obstakels zijn verdwenen. De mogelijkheid van een hoger beroep door het 0penbaar Ministerie blijft nog even nadrukkelijk aanwezig. Pas wanneer duidelijk is of die stap wordt gezet, ontstaat er meer helderheid over de juridische situatie.

Mocht het OM afzien van hoger beroep, dan ligt de weg open voor een periode van relatieve rust. Of Borsato dan muziek gaat maken of zich wil richten op andere projecten, is volledig aan hem. Zijn recente uitspraken suggereren in ieder geval dat hij geen overhaaste beslissingen zal nemen.

Ook eventuele schadeclaims zouden pas op langere termijn concreet kunnen worden. Zulke trajecten vergen tijd, overleg met juristen en een duidelijke strategie. Als RealityFBI gelijk heeft dat er al “hengeltjes zijn uitgegooid”, dan kan 2026 inderdaad een jaar worden waarin er opnieuw juridische ontwikkelingen plaatsvinden.


Conclusie: een nieuw hoofdstuk, maar nog lang geen stilte

De vrijspraak van Marco Borsato markeert een belangrijk moment na jaren van onzekerheid, procedures en publieke aandacht. Toch betekent deze uitspraak niet dat alle kwesties zijn afgerond. Mogelijke vervolgstappen, eerdere aangiftes en de reactie van het 0penbaar Ministerie houden de situatie nog altijd in beweging.

Wat wel duidelijk is: Borsato probeert de balans terug te vinden en neemt de tijd om alles te verwerken. Zijn fans keren langzaam terug, collega’s tonen zich steunend en de media volgen elke ontwikkeling aandachtig.

Of 2026 daadwerkelijk een jaar wordt waarin nieuwe juridische hoofdstukken worden geopend, blijft afwachten — maar dat er nog veel over dit onderwerp gesproken zal worden, staat vast.

Lees verder