-

Algemeen

Monique Westenberg deelt foto van haar zwangerschapsbuikje

Avatar foto

Gepubliceerd

op

Monique Westenberg straalt van geluk tijdens zwangerschap: “Ik voel me nog steeds een ‘lekkere chick’”

Monique Westenberg (46), de partner van zanger en presentator André Hazes (30), geniet met volle teugen van haar zwangerschap. Het stel verwacht volgende maand hun kindje, een jongetje. Op Instagram deelt Monique haar vreugde over hoe goed haar zwangerschap verloopt. Bij een stijlvolle foto schrijft ze zelfverzekerd: “Ik vind mezelf nog best een ‘lekkere chick.’”


Zwangerschap verloopt soepel ondanks griep

Monique, die deze week terugkeerde van een vakantie in Bangkok, is inmiddels 33 weken zwanger. Ondanks dat ze tijdens haar verblijf in Thailand werd getroffen door griep, kijkt ze positief terug op haar zwangerschap. “Ik voel me al die maanden héél goed en had van tevoren niet gedacht dat ik mezelf nog best een ‘lekkere chick’ zou vinden tijdens het groeien,” vertelt ze openhartig.

De blondine, die sinds 2014 een stel vormt met André, benadrukt hoe bijzonder deze fase in haar leven is. Samen bereiden ze zich voor op het ouderschap en genieten ze van de laatste weken voordat hun “kleine wondertje” ter wereld komt.


De glow van het moederschap

Monique noemt zichzelf dankbaar voor de zogenaamde zwangerschapsglow die ze ervaart. Ze voelt zich stralend en mooi, wat haar extra zelfvertrouwen geeft in deze bijzondere tijd. “Daarom durf ik ook best een foto als deze te plaatsen,” schrijft ze bij een zwart-wit kiekje waarop ze in een stijlvolle zwarte bikini onder een buitendouche poseert.

“Trots op dat ik mama mag worden van, voor ons, een wondertje,” voegt ze eraan toe. Haar volgers reageren massaal met hartverwarmende felicitaties en complimenten, waarmee ze de liefde en steun vanuit haar fans voelt.


Een bijzonder avontuur samen

Monique en André, die in de zomer van 2014 hun relatie begonnen, kijken vol verwachting uit naar de komst van hun zoon. Voor Monique is dit haar eerste zwangerschap, en hoewel ze al eerder openhartig heeft gesproken over de uitdagingen die ze heeft ervaren om zwanger te raken, noemt ze deze periode een “droom die uitkomt.” André, die ondanks zijn jonge leeftijd al een drukke carrière heeft als artiest, is volgens Monique een betrokken en liefdevolle partner tijdens deze reis.

De vakantie in Bangkok was voor het stel een kans om nog even samen te ontspannen voordat de baby komt. Hoewel Monique last had van griep tijdens de reis, benadrukt ze dat de tijd samen met André bijzonder waardevol was.


Liefde en steun van volgers

Op Instagram wordt Monique overspoeld met steun en lieve woorden van haar volgers. Veel mensen prijzen haar zelfverzekerdheid en uitstraling. “Je ziet er prachtig uit, Monique! Stralend zoals altijd,” schrijft een volger. Een ander reageert: “Wat een mooie mama word jij. Je kindje mag zich gelukkig prijzen met zulke ouders.”

Het delen van deze intieme momenten heeft haar alleen maar dichter bij haar fans gebracht. Monique is altijd open geweest over haar leven en kiest ervoor om deze bijzondere periode te vieren, ondanks dat ze soms kritiek ontvangt op sociale media.


Een nieuw hoofdstuk voor André en Monique

Voor André is het ouderschap een nieuw avontuur. Hoewel hij pas 30 jaar oud is, kijkt hij volgens Monique met veel enthousiasme uit naar zijn rol als vader. Het stel heeft samen al veel meegemaakt, waaronder de druk van een leven in de schijnwerpers. Toch hebben ze elkaar altijd gesteund en zijn ze vastbesloten om samen een liefdevolle omgeving te creëren voor hun zoon.

De zwangerschap heeft André en Monique nog dichter bij elkaar gebracht. Ze genieten niet alleen van de voorbereidingen op het ouderschap, maar ook van de kleine momenten samen. Het stel heeft laten weten dat ze zich goed voorbereiden op hun nieuwe gezinsleven en dat ze met vertrouwen uitkijken naar wat komen gaat.


Trots op het moederschap

Monique’s trotse houding ten opzichte van haar zwangerschap inspireert veel vrouwen. Haar openheid over de veranderingen in haar lichaam en haar gevoelens benadrukt dat het moederschap een prachtige ervaring is, ongeacht de uitdagingen die het met zich meebrengt. Haar woorden: “Trots op dat ik mama mag worden van een wondertje,” resoneren bij veel volgers die hun bewondering voor haar blijven uiten.

Monique laat zien dat moederschap niet alleen een fysiek, maar ook een emotioneel en spiritueel avontuur is. Ze straalt niet alleen vanwege haar “glow,” maar ook door de liefde en vreugde die ze voelt terwijl ze zich voorbereidt op de komst van haar kindje.


Wat de toekomst brengt

De komende weken zijn spannend voor Monique en André. Met de uitgerekende datum in zicht bereiden ze zich voor op een nieuw hoofdstuk in hun leven. Monique heeft aangegeven dat ze blij is met de steun die ze van André krijgt en dat ze samen een sterk team vormen.

Hun reis naar het ouderschap wordt met veel liefde gevolgd door hun fans en vrienden. En terwijl Monique zich blijft focussen op haar gezondheid en het genieten van de laatste weken van haar zwangerschap, is het duidelijk dat dit stel klaar is om hun gezin te verwelkomen.

Monique eindigt haar Instagram-bericht met een boodschap die haar vreugde en dankbaarheid perfect samenvat: “Ik ben zo trots dat ik mama mag worden. Dit is een droom die uitkomt.”

Algemeen

Prinses Beatrix betrapt op dansfestival: ‘Ze vertoonde vreemd gedrag’ – Het was zó gênant

Avatar foto

Gepubliceerd

op

Het zorgde voor gefluister, opgetrokken wenkbrauwen en drukte op sociale media: Prinses Beatrix werd samen met Prins Constantijn en Prinses Laurentien gespot bij de opening van de twintigste editie van het Holland Dance Festival. Sommige aanwezigen en online toeschouwers spraken al snel over ‘opvallend’ of zelfs ‘vreemd’ gedrag van de voormalige koningin. Maar wie verder kijkt dan een paar losse beelden en korte observaties, ziet geen ongemak of misplaatste situatie. Wat zichtbaar werd, was iets anders: een diepgewortelde, levenslange liefde voor dans en podiumkunst.

Bevestiging van koninklijke aanwezigheid

De Rijksvoorlichtingsdienst bevestigde maandag dat het koninklijke drietal op 4 februari aanwezig was bij de feestelijke opening van het jubileumfestival. Die vond plaats in Amare in Den Haag, waar het Nederlands Dans Theater de openingsvoorstelling verzorgde. Het ging om een avond vol internationale choreografieën, muzikaliteit en expressieve beweging – precies het soort voorstelling dat al decennialang op warme belangstelling van prinses Beatrix kan rekenen.

Volgens betrokkenen was de voormalige koningin zichtbaar geraakt door wat zich op het podium afspeelde. Ze reageerde enthousiast, expressief en aandachtig. Voor sommigen viel dat buiten het beeld dat zij hebben van een lid van het koningshuis: beheerst, ingetogen en vooral onbewogen. Maar juist die interpretatie doet geen recht aan wie prinses Beatrix is, en al helemaal niet aan haar relatie met de danswereld.

Reacties uit de danswereld

In de danswereld zelf was er geen spoor van verbazing of kritiek. Integendeel. Samuel Wuersten, artistiek directeur van het Holland Dance Festival, sprak vol waardering over de aanwezigheid van de koninklijke gasten en in het bijzonder over prinses Beatrix.

“Wij zijn ontzettend blij dat prinses Beatrix, prins Constantijn en prinses Laurentien bij deze twintigste jubileumeditie aanwezig zijn,” liet hij weten. “En prinses Beatrix heeft zelf ook een jubileum met ons te vieren: maar liefst tien edities mochten wij haar verwelkomen bij onze internationale dansbiënnale.”

Die woorden onderstrepen hoe structureel haar betrokkenheid is. Het gaat hier niet om een eenmalig bezoek of een verplicht koninklijk optreden, maar om jarenlange, consequente steun aan de danssector.

Geen etiquette, maar authenticiteit

Volgens Wuersten is de betrokkenheid van prinses Beatrix allesbehalve oppervlakkig. “Met haar scherpe belangstelling en oprechte interesse kunnen we ons geen betere ambassadeur voor de dans wensen,” aldus de artistiek directeur. Dat zij soms zichtbaar meebeweegt op muziek, intens reageert op een choreografie of zich laat raken door emotie, is volgens kenners juist een kracht.

Waar sommigen ‘vreemd gedrag’ meenden te zien, herkennen mensen uit de kunstwereld iets heel anders: authenticiteit. Prinses Beatrix bezoekt voorstellingen niet vanuit protocol, maar vanuit persoonlijke fascinatie. Ze kijkt niet alleen, ze beleeft.

Dans als rode draad in haar leven

Dans vormt al jarenlang een rode draad in het leven van prinses Beatrix. Tijdens haar koningschap, maar ook na haar aftreden, bleef zij een trouwe bezoeker van dansvoorstellingen, opera’s en concerten. Ze staat bekend als iemand die zich grondig voorbereidt, choreografen kent bij naam en inhoudelijke vragen stelt na afloop van een voorstelling.

Juist daarom is haar aanwezigheid bij het Holland Dance Festival zo betekenisvol. Het festival geldt als een van de belangrijkste internationale dansbiënnales van Nederland en brengt vernieuwende choreografieën samen met gevestigde namen. Voor Beatrix is het geen onbekend terrein, maar een vertrouwde omgeving waar kunst en diepgang samenkomen.

Een jubileum met betekenis

De twintigste editie van het Holland Dance Festival is niet zomaar een editie. Het jubileum markeert twintig jaar internationale dans in Nederland, met producties die de grenzen van beweging, muziek en expressie opzoeken. Het festival vindt plaats van 4 tot en met 21 februari en strijkt neer in vijf steden: Den Haag, Delft, Rotterdam, Utrecht en Tilburg.

Gedurende deze weken staat Nederland volledig in het teken van dans, met gezelschappen van wereldniveau en jonge makers die experimenteren met nieuwe vormen. De aanwezigheid van prinses Beatrix bij de opening geeft het festival extra glans, maar ook erkenning.

Meer dan symboliek

Wat haar aanwezigheid extra bijzonder maakt, is dat zij al tien edities eerder haar opwachting maakte bij het festival. Dat betekent dat zij de ontwikkeling van het Holland Dance Festival van dichtbij heeft meegemaakt: van groeiende internationale reputatie tot een vaste plek in het culturele landschap.

Volgens insiders binnen het festival is haar steun ook inhoudelijk van waarde. “Ze kijkt niet alleen, ze ziet,” klinkt het. “En dat verschil voel je.” Dat maakt haar tot meer dan een symbolische ambassadeur. Ze is een betrokken toeschouwer met kennis van zaken.

De Jiří Kylián Ring

Op 4 februari werd tijdens het festival bovendien voor de elfde keer de prestigieuze Jiří Kylián Ring uitgereikt. Deze onderscheiding is bedoeld voor personen die een uitzonderlijke en inspirerende bijdrage hebben geleverd aan de ontwikkeling van de dans in Nederland.

De uitreiking van deze ring is een vast hoogtepunt binnen het festival en ligt prinses Beatrix nauw aan het hart. Ze heeft in het verleden meermaals haar waardering uitgesproken voor dansvernieuwers en makers die internationale erkenning wisten te combineren met artistieke diepgang.

Sociale media versus context

De ophef die ontstond na de opening laat vooral zien hoe snel beelden zonder context hun eigen leven gaan leiden op sociale media. Een expressieve reactie wordt losgeknipt van haar achtergrond, een emotionele betrokkenheid vertaald naar ‘opvallend gedrag’. Maar wie de geschiedenis kent, ziet juist consistentie.

Prinses Beatrix heeft zich nooit laten beperken door een strak keurslijf als het om kunstbeleving gaat. Ze heeft altijd ruimte gelaten voor emotie, verwondering en enthousiasme. Dat zij dat ook nu nog doet, getuigt niet van vreemdheid, maar van trouw blijven aan zichzelf.

Een kracht in plaats van een tekortkoming

Wat door sommigen misschien werd bestempeld als ‘gênant’ of ‘onwennig’, blijkt bij nadere beschouwing juist een kracht. Een voormalige koningin die zich durft te laten raken door kunst, die haar emoties niet wegdrukt om aan verwachtingen te voldoen, maar ze toelaat.

In de ogen van velen in de danswereld maakt dat haar onmisbaar. Niet als ceremoniële figuur, maar als mens die kunst serieus neemt. En precies dat is wat dans nodig heeft: aandacht, betrokkenheid en ruimte om te raken.

Het beeld van prinses Beatrix bij de opening van het Holland Dance Festival is daarmee geen curiositeit, maar een bevestiging. Van haar liefde voor dans. Van haar rol als stille, maar krachtige pleitbezorger voor de kunsten. En van het feit dat echte betrokkenheid soms zichtbaar mag zijn.

Lees verder