-

Algemeen

Mensen woedend op Tom Waes na bekentenis dronken rijden: ´Wat een l*l, alle kosten op hem verhalen!´

Avatar foto

Gepubliceerd

op

Het hele land leefde afgelopen weekend met Tom Waes mee na zijn bijna fatale auto-ongeluk. Wat aanvankelijk zorgde voor massaal medelijden, is inmiddels omgeslagen in woede. De Vlaamse presentator gaf toe dat zijn crash veroorzaakt werd door overmatig alcoholgebruik, een bekentenis die hem zwaar wordt aangerekend.

De bekentenis van Tom Waes

Tom Waes onthulde dat hij zich niets meer herinnert van het ongeluk. Hij vertelde: “Feit is dat ik die avond in een restaurant en café was, en te veel gedronken heb om nog te mogen rijden. Toch ben ik in mijn auto gestapt. Onbegrijpelijk. Dat had ik nooit mogen doen.” In een verklaring bood hij zijn excuses aan, zowel aan het publiek als aan zijn naasten. “Ik voel me verschrikkelijk en wil mijn oprechte spijt betuigen. Ik heb ontzettend veel geluk gehad, zowel dat ik het overleefd heb als dat er geen andere slachtoffers waren.”

Reactie van VRT

Zijn werkgever, de Vlaamse publieke omroep VRT, reageerde boos op het incident. Volgens woordvoerder Yasmine Van der Borght kunnen dergelijke acties echt niet door de beugel. “Onze schermgezichten hebben een voorbeeldfunctie. Dit gedrag staat daar lijnrecht tegenover. We verwachten dat Tom zijn verantwoordelijkheid neemt en hier lessen uit trekt.” Voorlopig zal Waes uit de media blijven. Hij kondigde aan zich te willen focussen op zijn herstel en revalidatie en voorlopig geen verdere publieke verklaringen te doen.

Woede op sociale media

De bekentenis van Waes heeft geleid tot een storm van kritiek op sociale media. Vooral op X, het voormalige Twitter, uiten mensen hun frustratie. Story-hoofdredacteur Guido den Aantrekker noemde Waes “een lul” en stelde dat hij alle kosten van het ongeluk zou moeten vergoeden. Andere commentatoren wezen op de hypocrisie van een rijke beroemdheid die een taxi had kunnen nemen. “Als multimiljonair had hij makkelijk een andere optie kunnen kiezen,” stelde influencer MiesBee.

Humor en sarcasme

Ondanks de boosheid zorgde het incident ook voor cynische grappen. Sommigen haalden uit naar Waes’ publieke imago, terwijl anderen sarcastische suggesties deden over hoe hij zijn dagen zou moeten doorbrengen. De scherpe toon op sociale media benadrukt de publieke afkeuring van dronken rijden, vooral wanneer het om bekende figuren gaat.

De impact op Toms carrière

Veel stemmen roepen om harde consequenties. Zo vindt een deel van het publiek dat Waes nooit meer met belastinggeld op de Vlaamse televisie mag verschijnen. “Hij moet maar weer portier of duiker worden,” schreef iemand. Hoewel sommigen begrip tonen voor zijn openheid, lijkt het draagvlak voor Waes’ terugkeer op televisie voorlopig klein.

Kans op herstel en reflectie

Waes heeft aangegeven zich volledig te willen richten op zijn herstel, zowel fysiek als mentaal. Dit omvat ook het herwinnen van vertrouwen bij het publiek. Hoewel hij zich voorlopig terugtrekt uit de media, zal de toekomst uitwijzen of hij in staat is zijn carrière weer op te pakken.

Een waarschuwing voor anderen

Het incident met Tom Waes is een harde les over de gevaren van rijden onder invloed. Het herinnert iedereen eraan hoe snel een fout levens op het spel kan zetten. Hoewel Waes geluk had dat er geen andere slachtoffers vielen, laat de publieke woede zien dat dergelijke acties onacceptabel zijn.

Algemeen

Douwe Bob verlaat Nederland: Veiligheid gezin in groot gevaar

Avatar foto

Gepubliceerd

op

Douwe Bob tijdelijk naar het buitenland na ophef rond afgezegd optreden

Zanger Douwe Bob heeft Nederland tijdelijk verlaten. Op advies van de p0litie heeft hij ervoor gekozen om met zijn gezin naar het buitenland te vertrekken, zo laat hij weten via sociale media. De reden: aanhoudende commotie en bedreigingen na een afgezegd optreden tijdens een kinderevenement in Amsterdam.

Veiligheid boven alles

“Om de veiligheid van mijn gezin en mezelf te waarborgen hebben wij besloten voorlopig te vertrekken,” schrijft de 32-jarige artiest op Facebook. De stap komt na een tumultueuze week waarin hij onderwerp werd van landelijke discussies, zowel in media als politiek.

Volgens Douwe Bob is zijn privéadres online gedeeld en ontvangt hij sindsdien bedreigingen. Dat, in combinatie met de publieke reacties op zijn besluit om niet op te treden bij een voetbalevenement voor kinderen, heeft geleid tot zijn tijdelijke vertrek.

Niet opgetreden tijdens kinderevenement

Het ging om het evenement Jom Ha Voetbal, afgelopen zondag op het terrein van voetbalclub AFC in Amsterdam. Douwe Bob had daar een muzikaal optreden gepland, maar besloot last minute zijn optreden niet door te laten gaan. De reden? Volgens hem waren er afspraken gemaakt dat het evenement vrij zou zijn van religieuze of politieke uitingen – iets wat volgens hem niet is nagekomen.

De zanger noemt onder meer het aanwezige drukwerk dat volgens hem ‘politieke boodschappen’ bevatte. “Er waren posters en pamfletten aanwezig waarvan ik het gevoel kreeg dat het niet past bij een kinderfeest,” schrijft hij. De organisatie achter het evenement ontkent echter dat dergelijke afspraken zijn gemaakt.

Ophef en publieke verontwaardiging

Na het afgezegde optreden barstte er een mediastorm los. Op sociale media werd de zanger fel bekritiseerd. Ook politiek leiders mengden zich in de discussie. Zo uitte VVD-voorzitter Dilan Yesilgöz stevige kritiek op Douwe Bob via X (voorheen Twitter), waarbij ze suggereerde dat het besluit van de zanger te maken zou hebben met de achtergrond van de kinderen.

Douwe Bob reageerde op deze beschuldiging met de mededeling dat hij zich niet herkent in dat beeld en dat hij excuses eist. Tot op heden blijft de politica echter bij haar standpunt.

Persoonlijke uitleg

In een interview bij de talkshow Renze op RTL 4 gaf Douwe Bob tekst en uitleg over zijn keuze. Volgens hem was zijn beslissing niet gericht tegen de kinderen of hun achtergrond, maar draaide het om het niet naleven van duidelijke afspraken. Hij benadrukte dat het volgens hem niet gepast is om een kinderevenement te koppelen aan politieke boodschappen, van welke aard dan ook.

“Ik wil voor kinderen spelen, altijd. Maar wel in een neutrale, verbindende setting,” legde hij uit in de uitzending. Hij gaf aan dat hij vindt dat het evenement in een andere richting werd getrokken dan oorspronkelijk afgesproken.

Wens om alsnog voor kinderen op te treden

Ondanks de ontstane situatie is Douwe Bob nog steeds bereid om op te treden voor de kinderen. Via zijn eigen kanalen laat hij weten in gesprek te zijn met de organisatie achter Jom Ha Voetbal om alsnog iets positiefs te organiseren – buiten het oog van de camera’s, en los van religieuze of politieke lading.

“Want daar gaat het uiteindelijk om,” schrijft hij. “Verbinden via muziek. Samen zingen en even de verschillen laten voor wat ze zijn.”

P0litie: geen reactie vooralsnog

De p0litie is benaderd met vragen over het veiligheidsadvies aan Douwe Bob, maar heeft tot dusver nog geen publieke verklaring gegeven over de situatie. Wat wel duidelijk is, is dat er zorgen waren over de veiligheid van de zanger en zijn naasten. Daarom is besloten hem te adviseren tijdelijk uit het publieke zicht te verdwijnen.

Reflectie op polarisatie

De situatie rond Douwe Bob raakt aan bredere discussies in de samenleving. Over vrijheid van meningsuiting, de grenzen van artistieke expressie, maar ook over de toenemende verharding van het publieke debat. Zeker op sociale media is de toon vaak scherp, en de ruimte voor nuance beperkt.

De zanger zelf lijkt zich bewust van de impact die woorden kunnen hebben. “Als mensen denken dat ik niet wilde optreden vanwege de achtergrond van kinderen, dan snap ik hun woede. Maar dat is niet wat er is gebeurd.”

Voorlopig buiten beeld

Voorlopig zal Douwe Bob dus uit beeld blijven. Of hij snel terugkeert naar Nederland, hangt waarschijnlijk af van hoe de situatie zich ontwikkelt. Fans en collega-artiesten hebben online hun steun betuigd. Zij roepen op tot nuance en meer wederzijds begrip.


Samenvattend: Douwe Bob heeft op p0litieadvies besloten tijdelijk het land te verlaten, na bedreigingen en een publieke storm van kritiek. Zijn besluit om niet op te treden tijdens een kinderfestival leverde felle reacties op. De zanger hoopt alsnog een muzikaal moment te creëren voor de kinderen, in een sfeer van verbinding en zonder politieke lading.

Lees verder