-

Algemeen

Laatste woorden van OML-Eva bekendgemaakt 💔😔

Avatar foto

Gepubliceerd

op

Eva Hermans-Kroot: Haar Ontroerende Laatste Afscheid

Op zaterdag 30 november 0verleed Eva Hermans-Kroot op 26-jarige leeftijd na een langdurig en moedige strijd tegen longk*nker. Haar 0verlijden laat een groot verdriet achter bij haar familie, vrienden, en de vele mensen die haar door haar openhartigheid in het programma Over Mijn Lijk en op sociale media in hun hart hadden gesloten. De dag voor haar 0verlijden belde Eva nog in bij Qmusic om afscheid te nemen van Mattie Valk en Marieke Elsinga. Haar emotionele laatste woorden zijn vandaag gedeeld, en hebben luisteraars diep geraakt.


Laatste Gesprek met Qmusic

Eva, die bekend stond om haar kracht en optimisme, belde op de dag voor haar 0verlijden naar Qmusic. Marieke Elsinga was op dat moment niet aanwezig, en Mattie Valk vroeg haar of ze later op de dag wilde terugbellen. Eva gaf aan dat dit niet mogelijk was. Ze voelde dat haar tijd beperkt was en wilde de resterende uren doorbrengen met haar dierbaren.

Mattie vertelde aan luisteraars dat het eerste wat Eva zei toen ze belde, was: “Sorry dat ik moet huilen.” Mattie reageerde begripvol en emotioneel: “Het laatste wat je moet doen is je excuses maken. Dankjewel dat je dit moment nog met ons wilt delen.”


Afscheid Met Woorden Vol Emotie

Met haar stem vol emotie gaf Eva aan dat ze niet langer kon vechten: “Ik kan niet meer. Ik weet dat het waarschijnlijk eindig gaat zijn. Daarom heb ik vandaag besloten om afscheid te nemen van de mensen die me het meest dierbaar zijn.”

Haar woorden raakten iedereen die luisterde: “Het voelt zo paniekerig nu. Straks ben ik er niet meer en dan heb ik geen afscheid genomen. Ik wil rust vinden in het feit dat ik iedereen die ik liefheb nog heb kunnen spreken.”

Mattie, duidelijk aangeslagen, prees Eva’s moed en veerkracht: “Jouw stem, jouw lach zullen altijd blijven nagalmen in het hoofd van onze luisteraars. Het was een voorrecht om jou te mogen kennen. Dankjewel, Eva. Ik zal je nooit vergeten.”

Eva wist met haar laatste woorden nog iedereen te bedanken: “Ik ga jou ook nooit vergeten. En Marieke niet. En alle lieve mensen van de redactie. En natuurlijk alle luisteraars die me zoveel liefde hebben gegeven. Dank jullie wel.”


Een Land Vol R0uw

Het nieuws van Eva’s 0verlijden veroorzaakte een golf van verdriet door het hele land. Haar Instagram-account Longeneeslijk, waar ze haar leven en z!ekteproces deelde, werd overspoeld met hartverwarmende reacties van haar 520.000 volgers. Mensen prezen haar moed, haar openhartigheid, en haar vermogen om ondanks alles te blijven lachen en lief te hebben.

Tim Hofman, presentator van Over Mijn Lijk, deelde ook een persoonlijk eerbetoon aan Eva. Hij beschreef haar als een “straal van licht” en noemde het een eer om haar gekend te hebben. “Eva was een waanzinnig mens, een voorbeeld voor velen. Haar positiviteit en moed waren ongeëvenaard. Ze heeft de wereld mooier achtergelaten dan ze hem aantrof.”


Eva’s Erfenis van Inspiratie

Eva’s verhaal begon in 2021, toen ze de diagnose longk*nker kreeg. Ondanks de zware vooruitzichten bleef ze vechten en haar verhaal delen. Haar openheid inspireerde duizenden mensen. Ze wist met haar Instagram-posts en optredens in de media niet alleen bewustzijn te creëren voor haar z!ekte, maar ook om anderen aan te moedigen het leven ten volle te leven.

In 2023 bereikte ze een van haar grootste persoonlijke mijlpalen: ze voltooide haar hbo-opleiding Communicatie en trouwde met de liefde van haar leven, Matthijs. Ondanks haar z!ekte bleef Eva altijd een bron van inspiratie en kracht, waarbij ze benadrukte dat het belangrijk is om te genieten van elk moment.


Een Ontroerend Herinneringsmoment

Eva’s laatste gesprek met Qmusic heeft een diepe indruk achtergelaten. Luisteraars noemden haar woorden “hartverscheurend maar prachtig”. Haar dankbaarheid en liefde voor het leven spraken uit elke zin die ze uitsprak, zelfs in haar laatste momenten.

Mattie Valk sloot af met een persoonlijke boodschap: “Eva, jouw lach en stem zullen voor altijd bij ons blijven. Je hebt ons zoveel geleerd over veerkracht en liefde. Rust zacht, lieve Eva.”


In Stilte Herinnerd

Eva’s crematie zal in besloten kring plaatsvinden, zoals ze zelf had aangegeven. Haar wens was dat haar inner circle rust zou vinden en niet continu herinnerd zou worden aan het verlies. Ze wilde dat haar familie en vrienden na haar 0verlijden weer konden genieten van het leven.

Haar verhaal heeft echter een blijvende impact op velen. Eva herinnerde ons eraan dat het leven kostbaar is en dat zelfs in de moeilijkste tijden er ruimte is voor hoop, liefde, en verbinding.


Een Boodschap Voor Iedereen

Eva’s laatste boodschap aan de wereld blijft een krachtig advies: “We denken allemaal dat we onverwoestbaar zijn, maar uiteindelijk leeft iedereen met de dag. Plan niet je hele toekomst. Leef nu. Kijk wat het leven je brengt.”

Met haar woorden heeft Eva niet alleen afscheid genomen, maar ook een nalatenschap achtergelaten van inspiratie, moed en liefde. Haar leven mag dan ten einde zijn gekomen, haar verhaal zal nog lang blijven voortleven in de harten van iedereen die ze heeft geraakt.

Algemeen

Weerkaart op donkerrood: Op deze dag wordt het 42 graden in Nederland

Avatar foto

Gepubliceerd

op

Extreem zomerweer in Nederland: hitterecords, noodweer én een mogelijk tropische verrassing?

De zomer laat zich dit jaar in Nederland van haar meest intense kant zien. De afgelopen dagen liepen de temperaturen in ons land op tot maar liefst 38 graden. Op sommige plekken voelde het zelfs nog warmer aan, vooral in de volle zon en zonder een zuchtje wind. En wie dacht dat het daarmee wel gedaan was, komt misschien bedrogen uit: er zou nóg een hittegolf kunnen aankomen.

Records gebroken

De afgelopen dagen zijn officieel de warmste 1 en 2 juli ooit gemeten in Nederland. Daarmee zijn er opnieuw hitterecords gebroken. De zomer van 2025 staat nu al in de boeken als een uitzonderlijk warme periode.

Maar zoals vaker bij extreem zomerweer, sloeg het weer gisteravond plotseling om. In meerdere provincies werd code geel of zelfs code oranje afgegeven vanwege zwaar onweer, hagel en stormachtige windstoten. Hoewel er soms wat lacherig wordt gedaan over deze waarschuwingen, bleek dat in Winterswijk helaas onterecht: daar stortte een deel van een dak van een bedrijfspand in door de storm, en stonden straten compleet blank. Een serieuze wake-up call.

Zuid-Europa zucht onder de hitte

Wie denkt dat het in Nederland heet is, hoeft maar even naar Zuid-Europa te kijken om te zien dat het nóg extremer kan. In landen als Spanje, Frankrijk en Griekenland is de situatie nijpend. De temperaturen schieten daar boven de 40 graden uit en op diverse plekken zijn natuurbranden uitgebroken. Op Kreta, Griekenland, laaien de vlammen inmiddels op — iets wat we helaas bijna elk jaar lijken te zien in de zomermaanden.

Afnemende hitte, maar mogelijk niet voor lang

Voor de komende dagen zijn de vooruitzichten wat gematigder. De temperaturen dalen iets, er is kans op bewolking en af en toe regen. Het typische Hollandse zomerweer keert voorlopig terug, met waarden rond de 22 tot 25 graden. Toch blijft het weer grillig en kunnen de omstandigheden snel omslaan.

Komt er op 14 juli een zinderende uitschieter?

Volgens de weersite Weer1.nl is het mogelijk dat we op 14 juli een onverwachte tropische piek gaan meemaken. De voorspelde temperatuur? Maar liefst 42 graden Celsius. Dat zou niet alleen een nieuw record betekenen, maar ook de warmste dag ooit gemeten in Nederland.

Toch is enige nuance hier op zijn plaats. Hoe verder een weersvoorspelling in de toekomst ligt, hoe groter de onzekerheid. Korte termijnvoorspellingen – vandaag en morgen – zijn doorgaans vrij betrouwbaar. Maar een schatting elf dagen vooruit is met de nodige voorzichtigheid te interpreteren.

Wat zeggen andere bronnen?

De schatting van 42 graden roept uiteraard vragen op. Andere bekende weerdiensten zijn minder uitgesproken. Buienradar voorspelt voor diezelfde dag een maximumtemperatuur van ongeveer 26 graden – fors lager dan het eerdergenoemde scenario. Het KNMI, het officiële meteorologisch instituut van Nederland, geeft vooruitzichten tot 9 juli, en daaruit blijkt nog niets over eventuele extreme hitte.

Kortom: voorlopig is het gissen. Dat een nieuw warmterecord in de maak is, lijkt op dit moment nog speculatie, maar in deze zomer vol extremen is niets helemaal uitgesloten.

Wat denk jij?

Zien we straks opnieuw een verzengende zomerdag die de geschiedenisboeken ingaat? Of blijft het bij een milde Hollandse zomer met af en toe een plensbui? Wat denk jij: krijgen we echt 42 graden op 14 juli? Deel je mening in de reacties!

Lees verder