Algemeen
Heftige beelden van gecrashte vliegtuig: 179 doden en 2 overlevenden
Een vliegtuig met 181 inzittenden is tijdens de landing op de internationale luchthaven van Muan, in het zuiden van Zuid-Korea, van de landingsbaan geraakt en gecrasht. Volgens het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap, op basis van informatie van de br*ndweer, zijn bij het 0ngeluk vermoedelijk 179 mensen 0mgekomen. Twee bemanningsleden – een man en een vrouw – hebben de r*mp 0verleefd, hoewel ze zware verw0ndingen opliepen. De cr*sh zou het gevolg zijn van een vermoedelijke ‘bird strike’ die leidde tot het falen van een motor en het landingsgestel.
De cr*sh
Het 0ngeluk gebeurde zondag om 09.03 uur lokale tijd (01.03 uur Belgische tijd). Het toestel, een Boeing 737-800 van de Zuid-Koreaanse luchtvaartmaatschappij Jeju Air, kwam uit Bangkok en probeerde te landen in Muan.
Vijf minuten voor de cr*sh stuurde de piloot een noodsignaal uit vanwege een vermoedelijke ‘bird strike’. Kort daarna raakte het vliegtuig de landingsbaan zonder een werkend landingsgestel. Op videobeelden is te zien hoe het toestel op zijn buik over de landingsbaan schuift, het gras in schiet en uiteindelijk met een harde klap tegen een muur botst, waarna het in brand vloog.
De impact was zo hevig dat sommige passagiers door de klap uit het toestel werden geslingerd.
Slechts twee inzittenden, beiden bemanningsleden, werden levend uit de staart van het vliegtuig gehaald. Zij zijn met ernstige verw0ndingen naar het z!ekenhuis gebracht. De br*ndweer vermoedt dat alle andere inzittenden, bestaande uit 175 passagiers en vier bemanningsleden, zijn 0mgekomen.
Oorzaken en eerste onderzoek
Volgens het hoofd van de br*ndweer van Muan wijst alles erop dat een combinatie van een ‘bird strike’ en slechte weersomstandigheden de cr*sh veroorzaakte.
De verkeerstoren had vlak voor de ramp een waarschuwing gestuurd over de aanwezigheid van vogels in de buurt. Een ontpl0fte motor door de ‘bird strike’ leidde er volgens overlevenden toe dat het landingsgestel niet functioneerde, waardoor het toestel niet veilig kon landen.
De precieze oorzaak wordt nog onderzocht door luchtvaartautoriteiten. Het wr*k van het vliegtuig, dat bijna volledig verwoest is, maakt het moeilijk om slacht0ffers te identificeren. Het bergen van de st0ffelijke resten zal daarom veel tijd in beslag nemen, aldus de br*ndweer.
Impact op de regio
De cr*sh heeft geleid tot de annulering en omleiding van alle vluchten van en naar de luchthaven van Muan, die ongeveer 288 kilometer ten zuidwesten van de hoofdstad Seoel ligt. H*lpdiensten hebben in 43 minuten de brand weten te blussen, maar de ravage op en rondom de luchthaven is groot. Op beelden zijn tientallen br*ndweerlieden, amb*lances en lich*men te zien die in blauwe l!jkwaden worden afgevoerd.
Een zwarte dag voor de luchtvaart
Het tragische incident heeft diepe indruk gemaakt in Zuid-Korea en daarbuiten. Het is een herinnering aan hoe kwetsbaar moderne luchtvaart kan zijn, zelfs bij relatief routineuze vluchten. Voor de nabesta*nden van de slacht0ffers blijft de pijn onbeschrijfelijk, terwijl autoriteiten hun best doen om antwoorden te vinden en een dergelijke r*mp in de toekomst te voorkomen.
Algemeen
Relatieproblemen voor John de Bever en Kees: ‘Er moet gepraat worden’

Het geruchtencircuit draait op volle toeren: zou het huwelijk van John de Bever en Kees Stevens onder druk staan? Volgens paragnost Thomas Woolthuis is er in ieder geval reden om alert te zijn. In een interview met weekblad Party spreekt hij over signalen die erop zouden wijzen dat het stel momenteel door een lastige fase gaat. Niet met grote explosies of openlijke ruzies, maar met sluimerende spanningen die zich langzaam opstapelen.

Geen breuk, wel frictie
Woolthuis staat bekend om zijn uitgesproken uitspraken over het privéleven van bekende Nederlanders. Hij benadrukt echter dat hij niet meteen spreekt over een breuk. “Ik heb eerder voorspeld dat John en Kees het samen niet lang meer zouden uithouden,” zegt hij. “Maar misschien keek ik toen wat te ver vooruit. In iedere relatie zijn er nu eenmaal momenten waarop het wringt.” Die nuance is volgens hem belangrijk, omdat geen enkel huwelijk probleemloos verloopt – zeker niet wanneer beide partners volop in de schijnwerpers staan.
Toch ziet hij meer dan alleen de gebruikelijke relatiehobbels. Volgens Woolthuis zijn er tekenen dat de spanningen zich aan het opstapelen zijn. “Gaandeweg lijkt er toch echt een probleempje te ontstaan,” zegt hij voorzichtig. Het gaat daarbij niet om één concrete gebeurtenis, maar om een combinatie van factoren die samen voor druk zorgen.

Druk van buitenaf
Een belangrijke oorzaak zou volgens de paragnost liggen in stress en een overvolle agenda. John de Bever, bekend van zijn muziekcarrière en publieke optredens, is vrijwel constant onderweg. Optredens, televisie, interviews en andere verplichtingen vragen veel tijd en energie. Kees Stevens, die jarenlang naast John stond als steun en toeverlaat, heeft eveneens zijn eigen verantwoordelijkheden en bezigheden.
Wanneer twee levens zo volgepland zijn, blijft er soms weinig ruimte over voor rust en echte aandacht voor elkaar. Woolthuis verwoordt het als volgt: “Het lijkt alsof ze een beetje klaar zijn met een aantal dingen. Niet met elkaar, maar met de omstandigheden waarin ze leven.” Volgens hem is het juist die voortdurende druk die relaties kwetsbaar maakt, vooral als er te weinig tijd is om gevoelens uit te spreken.

Het belang van praten
Wat volgens Woolthuis nu cruciaal is, is communicatie. “Er zal eens flink gepraat moeten worden,” zegt hij. Dat klinkt als een open deur, maar in de praktijk is het vaak lastiger dan het lijkt. Drukke schema’s, vermoeidheid en de wens om conflicten te vermijden kunnen ervoor zorgen dat gesprekken worden uitgesteld. Intussen blijven kleine irritaties zich opstapelen.
De paragnost spreekt van “iets dat rammelt”. Dat hoeft niet meteen iets groots te zijn, maar het kan wel uitgroeien tot iets groters als het te lang blijft liggen. “Als je niet oplet, kan zo’n gevoel van onvrede langzaam tussen twee mensen in gaan staan,” waarschuwt hij.

Liefde in de spotlights
Het huwelijk van John en Kees is vanaf het begin zichtbaar geweest voor het publiek. Hun relatie werd door velen gezien als warm, open en liefdevol. Juist daarom zijn geruchten over mogelijke problemen extra gevoelig. Fans zijn gehecht aan het beeld van het stel en hopen dat het hen goed blijft gaan.
Tegelijkertijd brengt publieke aandacht ook extra druk met zich mee. Elk gerucht, elke uitspraak of vermeende blik wordt uitvergroot. Dat kan het lastiger maken om problemen binnenskamers te houden en op eigen tempo op te lossen. Woolthuis benadrukt dat bekende koppels vaak minder ruimte ervaren om even stil te staan en te reflecteren. “Alles gaat door, ook als je privé eigenlijk even op de rem zou willen trappen.”
Nuancering blijft belangrijk
Hoewel de woorden van de paragnost tot onrust kunnen leiden, is het belangrijk te benadrukken dat het hier gaat om interpretaties en signalen, niet om vaststaande feiten. John en Kees zelf hebben zich niet uitgelaten over relatieproblemen. Naar buiten toe tonen ze zich nog altijd als een hecht stel, dat samen lacht en het leven viert.
Woolthuis zelf lijkt zich daar ook bewust van. Hij spreekt niet in absolute termen en laat ruimte voor herstel en groei. “In veel relaties komt er een punt waarop je opnieuw moet kiezen voor elkaar,” zegt hij. “Dat hoeft geen slecht teken te zijn. Soms is het juist een kans om sterker terug te komen.”
Een fase, geen einde
Relaties kennen fases. Zeker na jaren samen kan de dynamiek veranderen. Wat ooit vanzelf ging, vraagt soms meer aandacht en inzet. Dat geldt voor ieder stel, beroemd of niet. Het verschil is dat bij bekende Nederlanders elke mogelijke wrijving meteen onderwerp van gesprek wordt.
Volgens Woolthuis is dit mogelijk zo’n fase voor John en Kees: een moment van herbezinning. “Ze moeten misschien opnieuw kijken naar wat ze belangrijk vinden en hoe ze hun leven samen willen vormgeven.” Dat klinkt minder dramatisch dan een naderende breuk, maar wel als een serieuze uitdaging.
Afwachten wat volgt
Of de zorgen van de paragnost terecht zijn, zal de tijd moeten uitwijzen. Voorlopig blijft het bij signalen en vermoedens. Fans hopen ongetwijfeld dat John en Kees samen de rust en ruimte vinden om eventuele spanningen te bespreken en achter zich te laten.
Wat vaststaat, is dat relaties – zeker langdurige – onderhoud vergen. Liefde alleen is soms niet genoeg; aandacht, communicatie en begrip zijn minstens zo belangrijk. Of zoals Woolthuis het samenvat: “Er rammelt iets, maar dat betekent niet dat het onherstelbaar is.”
Voor nu blijft het afwachten. Gaat het om een tijdelijke dip of om een structureel probleem? Alleen John en Kees kennen het echte antwoord. Eén ding is zeker: zolang zij zelf zwijgen, blijft voorzichtigheid geboden bij het trekken van conclusies.



