-

Algemeen

Grote zorgen om moeder Wendy van Dijk: ´Dit is gewoon afschuwelijk´

Avatar foto

Gepubliceerd

op

In het begin van 2024 was er veel ongerustheid bij Wendy van Dijk (53) en Erland Galjaard (57) toen hun dochter Lizzy (14) plotseling moest worden opgenomen in het ziekenhuis.

Het bleek dat Lizzy leed aan een zeldzame bloedziekte, waardoor haar lichaam geen bloedcellen meer aanmaakte. Wendy besloot haar tv-werk neer te leggen om er volledig voor Lizzy te zijn. Gelukkig sloegen de behandelingen aan, en na vier weken mocht Lizzy het ziekenhuis verlaten om thuis in Nigtevecht verder te herstellen. Gaandeweg hervatte Wendy haar werkzaamheden en keerde de rust terug.

Zorg voor Ouders en Schuldgevoel

Naast de zorgen om hun dochter, maken Wendy en Erland zich ook zorgen om hun ouders. In een interview met Plus Magazine deelt Wendy dat beide moeders inmiddels weduwe zijn. Haar vader Jaap stierf in 2006 aan darmkanker, en in 2022 overleed haar schoonvader Hans op 87-jarige leeftijd.

“Langzaam komen we in een fase waarin je continu zorg voelt voor je mama’s, en het schuldgevoel in je hoofd rondkruipt. In ons hart willen we er dag en nacht voor ze zijn, en we doen wat we kunnen, maar altijd weer denk ik: laat ze niet eenzaam zijn, want eenzaamheid is zo afschuwelijk,” vertelt Wendy.

Steeds Meer Afhankelijkheid

Erland zorgt ervoor dat zijn moeder Henriëtte (89) in Rotterdam regelmatig bezoek krijgt, terwijl Wendy’s moeder Tiny (80) gelukkig dicht bij hen woont.

“Mijn moeder woont pal naast ons, maar – en ze kan daar niks aan doen – ze wordt steeds afhankelijker van ons,” zegt Wendy. Dit gaat haar zwaar aan het hart. “Het schiet vaak door mijn hoofd: je zal maar een dag lang niemand zien, van ’s ochtends vroeg tot ’s avonds laat stilte om je heen.”

De zorgen voor hun kinderen en ouders blijven Wendy en Erland bezighouden, maar ze doen hun best om zowel de zorg voor hun naasten als hun eigen werk te combineren.

 

Dit bericht op Instagram bekijken

 

Een bericht gedeeld door Wendy van Dijk (@wendyvandijk3)

Algemeen

Imiteerde Maxima de Amerikaanse president nou echt? De koningin geeft eindelijk opheldering

Avatar foto

Gepubliceerd

op

Koningin Máxima reageert op ‘Trump-mondje’: “Ik zei gewoon ‘Thank you’”

Vorige week ging koningin Máxima massaal viraal na een kort moment tijdens de NAVO-top. Een opvallende mondbeweging zorgde voor een stortvloed aan reacties online. Vooral in buitenlandse media werd volop gespeculeerd: deed de koningin daar een imitatie van voormalig Amerikaans president Donald Trump? Vandaag komt Máxima zelf met een verhelderende reactie.

Zomerfotosessie met primeurs

Tijdens de jaarlijkse zomerfotosessie op landgoed De Horsten kwam het koninklijk gezin uitgebreid aan het woord. Daarbij was er bijzondere aandacht voor kroonprinses Amalia, die haar plannen bekendmaakte: ze gaat Nederlands recht studeren én zal betrokken worden bij Defensie. Een opvallende combinatie die past binnen haar voorbereiding op haar toekomstige rol.

Ook prinses Ariane, die onlangs achttien is geworden, gaf voor het eerst een interview. De jongste dochter van het koningspaar treedt daarmee in de voetsporen van haar zussen, die op jongvolwassen leeftijd vaker het woord nemen bij publieke momenten.

“Geen grap, geen imitatie”

Natuurlijk kwam tijdens het persmoment ook het ‘Trump-momentje’ ter sprake. De beelden, waarin Máxima haar lippen tuitte en even met haar tong bewoog, werden wereldwijd gedeeld. De timing – exact tijdens een fotomoment met Donald Trump – leidde tot talloze grappen en vergelijkingen op sociale media.

Sommige Amerikaanse media namen het minder luchtig op en vonden het gedrag ‘onprofessioneel’ of ‘respectloos’. Maar de koningin zelf laat daar nu geen twijfel meer over bestaan.

“Het was een totaal onschuldig moment,” zegt ze nuchter. “Ik zei ‘Thank you’ tegen iemand die me op dat moment hielp met mijn plaats of kleding. Het zag er op beeld misschien grappig uit, maar er zat niks achter.” Ze lacht erbij: “Er was geen enkele intentie om iemand te imiteren.”

Een luchtige reactie die wat haar betreft het hoofdstuk afsluit. De interpretaties, hoe creatief ook, blijken dus simpelweg gebaseerd op een ongelukkig geframed moment.

Willem-Alexander over Rutte: “Hij kan nu WhatsAppen”

Naast de opheldering van Máxima, zorgde koning Willem-Alexander voor een ander luchtig moment tijdens de persbijeenkomst. Hij gaf een klein inkijkje in de digitale vooruitgang van demissionair premier Mark Rutte.

Rutte stond jarenlang bekend om zijn simpele Nokia-telefoon en hield technologische ontwikkelingen liever op afstand. Maar volgens de koning is daar nu verandering in gekomen.

“Hij heeft eindelijk een smartphone. En hij gebruikt zelfs WhatsApp,” vertelde Willem-Alexander met een glimlach. “Dat is toch een mooie vooruitgang, zeker nu hij NAVO-chef wordt.”

Een ontspannen start van de zomer

De jaarlijkse fotosessie bood niet alleen ruimte voor nieuws en toelichtingen, maar ook voor een ontspannen sfeer tussen het koninklijke gezin en de media. Ondanks de recente virale ophef lijkt Máxima’s houding onveranderd: vriendelijk, helder en met humor.

Voor het koningspaar en hun dochters is het nu tijd voor een welverdiende zomervakantie. En wat het virale moment betreft? Dat kan na Máxima’s toelichting met gerust hart worden afgesloten.

Lees verder