-

Algemeen

Frans Bauer breekt uit in tranen na alle geruchten: ´Ik zit er compleet doorheen´

Avatar foto

Gepubliceerd

op

De concertreeks van Frans Bauer is doorgaans een feestje van gezelligheid en uitbundig gezang, maar tijdens zijn optreden in Ahoy kwam er voor de zanger een bijzonder emotioneel moment. Het was voor het eerst dat hij weer in het iconische stadion stond sinds het overlijden van zijn vader, Chris Bauer. Terwijl hij terugdacht aan de mooie herinneringen met zijn vader, kwam het gevoelige moment voor Frans, en de tranen vloeiden over zijn wangen.

Emotioneel moment in Ahoy

Frans Bauer stond voor de eerste keer in Ahoy sinds het verlies van zijn vader en de herinneringen aan zijn steun waren overweldigend. Tijdens een terugblik op de mooie momenten met zijn vader, die altijd voor hem klaarstond, liet Frans zijn emoties de vrije loop. “Zo was het. En nu komen er weer andere leuke dingen voor terug. Nu maak ik ook weer nieuwe herinneringen, en wordt dat voor de toekomst weer een huilmoment,” zei hij, terwijl hij met een lach probeerde de situatie te verlichten.

Gelukkig was zijn moeder in staat om het bijzondere moment in Ahoy bij te wonen. Toen hem werd gevraagd of zijn moeder erbij was, knikte Frans, maar het moment werd even te veel voor hem. Hij barstte in tranen uit, terwijl zijn zonen vertelden: “Het zijn allemaal herinneringen natuurlijk, met opa. Hij is er altijd heen geweest met opa.”

Kerstspecial: Terug naar de Bauers

Naast de emotionele momenten op het podium, kijkt Frans ook vooruit naar de kerstspecial van Kerst met de Bauers, waarin de familie gezamenlijk terugblikt op het jaar. Dit keer zullen de concerten in Ahoy uiteraard niet ontbreken. Frans vertelt dat de familie met veel plezier terugblikt op de belangrijke momenten van het jaar, maar ook dat het verlies van zijn vader een blijvende impact heeft.

Reacties op De Bauers

Het nieuws over de kerstspecial werd begin oktober bekendgemaakt in het programma Marcel in de Morgen op NPO Sterren NL Radio. Frans en zijn familie keren terug met een speciale kersteditie van Kerst met de Bauers, die doet denken aan de afleveringen van twintig jaar geleden, toen de kinderen nog klein waren. De kerstspecial biedt de fans van de realityserie een kans om de familie opnieuw te zien, nu met volwassen kinderen en veel veranderde dynamieken.

Mariska Bauer

Het tweede seizoen van De Bauers, twintig jaar na het oorspronkelijke seizoen, was een groot succes. Frans deelde dat de reacties van het publiek overweldigend waren, vooral door de positieve kijkcijfers. Ondanks geruchten over een mogelijk nieuw seizoen, liet Frans weten dat de familie had besloten het bij deze speciale kersteditie te houden. “Als we het weer doen, dan doen we het eenmalig,” zei hij.

De kerstspecial zal dus niet alleen een moment zijn om terug te blikken, maar ook om nieuwe herinneringen te creëren, met zowel vrolijke als emotionele momenten.

 

Dit bericht op Instagram bekijken

 

Een bericht gedeeld door AVROTROS (@avrotros)

Algemeen

KNMI waarschuwt de bevolking voor zware orkanen en massale stroomuitval

Avatar foto

Gepubliceerd

op

Het Koninklijk Nederlands Meteorologisch Instituut (KNMI) heeft een indringend rapport gepubliceerd waarin wordt gewaarschuwd dat klimaatverandering ervoor zorgt dat scenario’s die lange tijd als “onvoorstelbaar” golden, ook in Nederland realistisch worden. In het zogenoemde extreem rapport schetst het weerinstituut negen mogelijke weersituaties en gevolgscenario’s die in de nabije toekomst zouden kunnen voorkomen. Het doel van het rapport is nadrukkelijk niet om paniek te zaaien, maar om bewustwording te creëren en bestuurders, organisaties en burgers aan te zetten tot betere voorbereiding.

Bewustwording, geen paniek

Volgens KNMI-directeur Maarten van Aalst is het rapport bedoeld als een wake-upcall. “We zien dat de grenzen van wat we kennen verschuiven,” stelt hij. “Situaties die vroeger extreem zeldzaam waren, komen dichterbij. En als we ons daar niet op voorbereiden, kunnen de gevolgen groot zijn.” Van Aalst benadrukt dat het KNMI liever vooruitkijkt dan achteraf moet constateren dat schade en maatschappelijke ontwrichting voorkomen hadden kunnen worden.

De timing van het rapport is niet toevallig. Precies tien jaar geleden werd het Akkoord van Parijs gesloten, waarin werd afgesproken de wereldwijde opwarming te beperken tot maximaal 1,5 graad. Inmiddels wordt steeds duidelijker dat dit doel moeilijk haalbaar is. Daardoor neemt de kans toe op weerextremen die buiten onze historische ervaring vallen.

Stormen met ongekende kracht

Een van de scenario’s in het rapport gaat over zware stormen die hun oorsprong vinden boven warmer zeewater. Door stijgende zeetemperaturen kunnen stormsystemen meer energie opnemen. Dat vergroot de kans dat zeer krachtige stormen ook West-Europa bereiken.

Als voorbeeld wordt verwezen naar een zware storm die vorig jaar over Frankrijk trok, nadat deze onverwacht richting Europa was afgebogen. Onderzoek laat zien dat zo’n systeem ook Nederland had kunnen treffen, met zeer zware windstoten en aanzienlijke schade aan natuur, infrastructuur en gebouwen. Niet alleen materiële schade speelt hierbij een rol, maar ook de mentale impact op bewoners en hulpdiensten.

Kwetsbaarheid van het energiesysteem

Een ander belangrijk aandachtspunt in het rapport is de kwetsbaarheid van het elektriciteitsnet. Niet zozeer door één extreem weertype, maar door een combinatie van factoren. Denk aan een langdurig hogedrukgebied in de winter, met weinig wind en zon, terwijl de energievraag juist hoog is.

Onderzoekers hebben doorgerekend wat er gebeurt als windmolens nauwelijks draaien en zonnepanelen weinig opleveren, terwijl huishoudens en bedrijven veel stroom gebruiken. In zo’n situatie zou tijdelijk niet aan de volledige vraag kunnen worden voldaan. Hoewel de kans hierop klein is, onderstreept het rapport dat dit soort scenario’s serieus genomen moeten worden bij de inrichting van het energiesysteem.

Extreme hitte in steden

Steden zijn extra kwetsbaar voor hitte. Het KNMI kijkt daarom ook naar het scenario van een zeer zware en langdurige hitteperiode, vooral in dichtbebouwde gebieden zoals Amsterdam. In eerdere zomers is al gebleken dat infrastructuur zoals spoorlijnen, bruggen en openbaar vervoer gevoelig is voor langdurige hoge temperaturen.

Volgens het rapport had een eerdere hittegolf al ernstiger gevolgen kunnen hebben als verkoelende weersystemen iets later waren gearriveerd. In een toekomstscenario met langdurige extreme hitte kan de druk op zorg, hulpdiensten en energievoorziening sterk toenemen. Dat vraagt om gerichte maatregelen, zoals vergroening van steden, schaduwplekken en hitteplannen voor kwetsbare groepen.

Gezondheid en nieuwe risico’s

Klimaatverandering heeft niet alleen invloed op het weer, maar ook op de volksgezondheid. In het rapport wordt aandacht besteed aan het mogelijke vaker voorkomen van bepaalde ziekteverwekkers die profiteren van warmere omstandigheden. Zo wordt gekeken naar virussen die via insecten worden overgedragen.

Onderzoekers geven aan dat langere, warmere zomers het leefgebied van bepaalde insecten kunnen vergroten. Daardoor kunnen ziekteverwekkers zich gemakkelijker verspreiden. Dit betekent niet dat er direct reden is tot ongerustheid, maar wel dat monitoring, onderzoek en preventie belangrijker worden.

Wateroverlast en overstromingen

Nederland is van oudsher gewend om met water te leven, maar klimaatverandering stelt dat vermogen op de proef. Het rapport beschrijft scenario’s met extreme neerslag in korte tijd, wat kan leiden tot wateroverlast in stedelijke gebieden en druk op dijken en waterkeringen.

Hoewel Nederland goed beschermd is, benadrukt het KNMI dat systemen ontworpen zijn op basis van historische gegevens. Als die omstandigheden veranderen, moeten ook de veiligheidsnormen en plannen mee-evolueren.

Samenhang van gevolgen

Wat het rapport vooral duidelijk maakt, is dat extremen zelden op zichzelf staan. Een hittegolf kan leiden tot stroomproblemen, druk op zorg en verminderde mobiliteit. Een zware storm kan infrastructuur beschadigen en economische schade veroorzaken. Die samenhang maakt voorbereiding complex, maar ook noodzakelijk.

Van Aalst noemt dit “meervoudige risico’s”: “Het gaat niet om één gebeurtenis, maar om de keten van gevolgen die daarop volgt. Juist daar moeten we beter op anticiperen.”

Vooruitdenken als sleutel

Het KNMI benadrukt dat veel schade voorkomen kan worden door tijdig beleid en aanpassingen. Dat betekent investeren in klimaatbestendige infrastructuur, het aanpassen van steden, het versterken van energie- en watersystemen en goede communicatie richting burgers.

Het rapport roept bestuurders op om scenario’s niet weg te zetten als onwaarschijnlijk, maar ze te gebruiken als oefenmateriaal. “Als je weet wat er kan gebeuren, kun je betere keuzes maken,” aldus Van Aalst.

Wat betekent dit voor inwoners?

Voor inwoners betekent het rapport vooral dat het verstandig is om bewust te zijn van veranderende omstandigheden. Dat kan variëren van voorbereid zijn op hitte, tot het volgen van adviezen bij extreem weer. Tegelijk blijft Nederland een veilig en goed georganiseerd land, waar veel kennis en middelen beschikbaar zijn om risico’s te beperken.

Een realistische blik vooruit

Het extreem rapport van het KNMI schetst geen doembeeld, maar een realistische blik op een veranderend klimaat. Door mogelijke scenario’s nu al te benoemen, ontstaat ruimte om te handelen voordat situaties zich voordoen. De boodschap is helder: wat ooit ondenkbaar leek, vraagt nu om aandacht, planning en samenwerking.

Niet uit angst, maar uit verantwoordelijkheid voor de toekomst.

Lees verder