-

Algemeen

Herman van der Zandt onthult bizar geheim over NOS Journaal: ´Niemand heeft dit ooit opgemerkt!´

In de meest recente aflevering van Dit Was Het Nieuws zorgde Herman van der Zandt, aankomend presentator van De Slimste Mens, voor hilarische momenten toen hij zijn oude werkgever, de NOS, op de hak nam.

De journalist, die eerder dit jaar de titel van Slimste heeft gewonnen in de populaire quizshow, liet een opvallend kijkje achter de schermen zien van hoe het NOS Journaal omgaat met lastige onderwerpen.

Fragment over armoede

Het begon allemaal met een fragment over armoede in Nederland. Terwijl presentator Jan Jaap van der Wal het onderwerp introduceerde, ging Herman in op een uitdaging waar het NOS Journaal vaak mee te maken heeft: geschikte beelden vinden bij dergelijke onderwerpen.

“Je moet het maar eens proberen,” begon Herman. “Als je iemand ziet die in zijn portemonnee kijkt en er zit niks in, dat ziet er ook raar uit. En toch moet je als journaal iets visueels laten zien terwijl erover wordt gesproken.” Dit zorgde ervoor dat Herman zijn kijkers een kijkje gaf in de creativiteit van het journaalteam bij het zoeken naar passende beelden.

Dezelfde grieppatiënt

Herman had meteen een voorbeeld om dit punt te illustreren. “Bij griepepidemieën bijvoorbeeld,” legde hij uit. “Als er beelden nodig zijn van een grieppatiënt, komt er steeds dezelfde patiënt in beeld. Je ziet iemand in bed liggen naast een kastje vol met vieze zakdoekjes, maar wat mensen niet weten, is dat die patiënt eigenlijk gewoon een redacteur is.”

Het publiek en zijn medepanelleden lagen in een deuk, vooral toen Herman toevoegde dat het telkens hetzelfde beeldmateriaal is, omdat het moeilijk is om een echte grieppatiënt te vinden die bereid is gefilmd te worden.

Humoristische reacties van de panelleden

Jan Jaap van der Wal en Peter Pannekoek, de andere panelleden, konden de grap niet laten liggen en gingen er meteen mee aan de haal. Ze maakten er een running gag van door gedurende de aflevering steeds terug te grijpen naar het idee dat het journaal beelden van een redacteur gebruikt in allerlei situaties. Toen het later in de aflevering ging over Donald Trump die covidvaccins zou hebben gegeven aan Vladimir Poetin, grapte Jan Jaap dat Poetin waarschijnlijk ook gewoon een redacteur van het NOS Journaal was.

“Ik heb nu al spijt dat ik het gezegd heb”

Herman van der Zandt, die duidelijk comfortabel was in zijn rol als panelgast, gaf lachend toe dat hij misschien iets te veel had gedeeld. “Ik heb nu al spijt dat ik het gezegd heb,” zei hij met een brede glimlach, maar het publiek genoot zichtbaar van de openhartige blik achter de schermen. Zijn ontspannen en humoristische optreden in de show maakte duidelijk dat Herman zich prima thuis voelt in het humoristische televisieformat.

Vooruitblik op De Slimste Mens

Deze aflevering van Dit Was Het Nieuws laat zien dat Herman van der Zandt klaar is voor zijn nieuwe rol als presentator van De Slimste Mens, waarin hij aankomende zomer het stokje overneemt van Philip Freriks.

Zijn natuurlijke flair voor humor en verhalen, gecombineerd met zijn ervaring als nieuwslezer, belooft veel goeds voor de toekomst van het programma. Met deze aflevering bewees Herman dat hij niet alleen scherpe humor en anekdotes kan delen, maar ook zichzelf niet al te serieus neemt – iets wat hem ongetwijfeld een publieksfavoriet zal maken als nieuwe presentator van de quizshow.

Dit Was Het Nieuws is elke donderdagavond om 21.30 uur te zien op NPO 1.