Algemeen
Zware kritiek op Mike uit B&B Vol Liefde: ‘Dit kan echt niet meer door de beugel!’
Anne ‘Zonnevlecht’ Verkleij, bekend van haar deelname aan B&B Vol Liefde vorig jaar, deelt wekelijks haar mening over de nieuwe afleveringen van de show via Veronica Superguide. Samen met haar nieuwe partner Jan bespreekt ze de ontwikkelingen rondom de B&B-houders en hun dates. Deze week viel hen vooral het gedrag van Mike in Spanje op, en dat zorgde voor de nodige kritiek.

Ongepast Gedrag van Mike
Tijdens de laatste afleveringen vroeg Mike zijn eerdere date Noor terug na een emotioneel gesprek tussen de twee. Dit gebeurde nadat Noor eerder vertrokken was, maar het leek erop dat Mike haar niet kon loslaten. Terwijl hij Noor terughaalde, zette hij de B&B op stelten met de twee andere overgebleven dates, Kia en Robin. Wat deze dames echter niet wisten, was dat Mike hen de volgende dag zou wegsturen om ruimte te maken voor Noor.

Volgens Jan kan dit gedrag echt niet door de beugel. “Je kunt het echt niet maken om met die twee dames nog een flinke party te bouwen, lekker knuffelen en rollebollen, en ze ondertussen niet vertellen dat ze morgen weg moeten,” stelt hij scherp. Ook Anne is het daar helemaal mee eens. Ze vindt het onhandig en respectloos van Mike. “Dan weet je echt niet hoe je met deze situatie moet omgaan,” voegt ze eraan toe. Zowel Jan als Anne vinden het onbegrijpelijk dat Mike op deze manier met de gevoelens van de andere vrouwen speelt, zonder hen op tijd in te lichten over zijn plannen.

Hoe Zal Het Afsluiten Tussen Noor en Mike?
Wat betreft de vraag of de relatie tussen Noor en Mike toekomst heeft, is Anne duidelijk. “Noor is een slimme meid,” zegt ze resoluut. “Zij zal uiteindelijk toch haar conclusies trekken en besluiten dat ze geen toekomst ziet met Mike. Ze trekt zijn twijfels, zijn emotionele uitbarstingen en zijn onstabiele houding niet. Dat kan je op termijn niet volhouden in een relatie.”

Jan deelt deze mening en voegt toe dat hij hoopt dat het zien van zichzelf op televisie een soort spiegel zal zijn voor Mike. “Misschien helpt het hem om in te zien waar zijn mentale pijnpunten liggen,” zegt Jan. Hij denkt dat de oppervlakkige relaties die Mike normaal gesproken heeft met toeristen in zijn B&B, hem niet de kans geven om echt te reflecteren op zijn gedrag. “De toeristenmeiden waarmee hij doorgaans een leuke twee weken doorbrengt, gaan daarna weer weg. Zij vertellen hem niet de waarheid, omdat het voor hen maar een korte flirt is,” legt Jan uit.

Een Leermoment Voor Mike?
Jan en Anne hopen allebei dat de ervaring op televisie Mike de kans biedt om zijn gedrag te veranderen. Volgens Jan hebben de vrouwen die aan het programma meedoen wél een blijvende impact op Mike, omdat zij verder kijken dan alleen het mooie plaatje. “Deze vrouwen vertellen hem de waarheid en houden hem een spiegel voor. Dat is duidelijk te zien geweest,” stelt Jan.

Anne sluit het gesprek af met de hoop dat Mike iets zal leren van deze ervaring en beter zal leren omgaan met zijn relaties in de toekomst. Of de terugkeer van Noor en de ontwikkelingen met haar Mike echt zullen helpen om zijn gedrag te verbeteren, blijft vooralsnog de vraag.
Algemeen
Suzan en Freek trotse ouders geworden van zoontje: Dit is zijn prachtige naam

Suzan en Freek verwelkomen zoontje Sef: een liefdevolle mijlpaal in een emotionele periode
Zondag was een dag die Suzan Stortelder en Freek Rikkerink nooit zullen vergeten. Het muzikale duo — bekend als Suzan & Freek — maakte via Instagram bekend dat ze ouders zijn geworden van hun eerste kindje, een zoon die de naam Sef draagt. Binnen tien minuten stroomden er al meer dan 100.000 likes binnen, een duidelijk teken van de enorme hoeveelheid liefde en steun die ze van hun fans ontvangen.

Bij de foto, waarop hun pasgeboren zoon liefdevol wordt vastgehouden, schreven ze:
“Hij is er, onze kleine jongen. Mogen we jullie voorstellen aan Sef. Afgelopen zondagavond, om elf over elf, is ons zoontje geboren. We stromen over van liefde voor Sef, voor elkaar en voor het leven. Lieve Sef, jij hoort bij ons.”
De post werd meteen massaal gedeeld. Fans, collega-artiesten en vrienden reageerden vanuit het hart op het bijzondere nieuws. Voor veel mensen voelt de geboorte van Sef als een lichtpuntje in een periode die voor het stel zowel intens, zwaar als hoopvol is geweest.
Een zwangerschap die Nederland nauwgezet volgde
In november maakten Suzan en Freek bekend dat zij met zwangerschapsverlof gingen. De aankondiging van hun zwangerschap eerder dit jaar werd breed omarmd door hun achterban. Het nieuws voelde warm, feestelijk en hoopvol. Maar achter die vreugde ging ook een emotioneel verhaal schuil, want kort daarvoor had Freek te horen gekregen dat hij kampt met een ernstige longaandoening die intensieve medische zorg vraagt.
Die dubbele realiteit — de vreugde van nieuw leven tegenover een zware medische strijd — zorgde ervoor dat veel mensen extra met hen meeleefden.

De periode rondom de diagnose: een emotionele aardverschuiving
In gesprekken met onder andere Eva Jinek vertelden Suzan en Freek eerder openhartig over de maanden voorafgaand aan de diagnose. Het begon met een harde knobbel in Freeks nek. Hoewel Suzan in eerste instantie dacht dat het misschien om een virus ging, besloot het stel toch naar de huisarts te gaan.
Daar werd vocht achter de longen geconstateerd, wat leidde tot verdere onderzoeken in het ziekenhuis. In gesprekken vertelde Freek hoe hij zich die week voelde: onzeker, maar hoopvol dat het iets onschuldigs zou zijn. Toen de longarts de kamer binnenkwam, zagen ze echter aan zijn houding dat het ernstiger was dan gehoopt.
“Je zag meteen dat het mis was,” zei Freek
daarover tijdens een interview.
“Hij ging zitten en begon
meteen met: ‘Freek, Suzan, ik heb heel slecht
nieuws.’”
Uit de onderzoeken bleek dat er meerdere gezwellen aanwezig waren: in beide longen, in de lymfeklieren, in zijn nek en in een van zijn organen. Een klap voor het stel, dat midden in een drukke werkperiode zat én net had gehoord dat er nieuw leven onderweg was. In die mix van emoties bleef één lichtpuntje overeind: er werden geen afwijkingen gevonden in zijn hoofd, wat de artsen als positief zagen binnen het geheel.

Levensverlengende behandeling en het zoeken naar balans
In het Antoni van Leeuwenhoek werd Freek gestart met een medicatietraject dat erop gericht is zijn gezondheid zo stabiel mogelijk te houden en tijd te winnen. De artsen benadrukten dat deze behandeling perspectief biedt, al blijft het doel vooral gericht op het verlengen van levenskwaliteit.
Freek vertelde hoe lastig het was om dat nieuws te verwerken. De mensen om hem heen waren opgelucht dat er een behandelplan lag, maar hijzelf voelde vooral boosheid en onmacht.
“Moet ik blij zijn dat ik misschien nog jaren heb? Dat ik er niet vanzelfsprekend ben wanneer mijn kind ouder wordt? Dat gevoel is dubbel.”
Die rauwe eerlijkheid maakte veel indruk op kijkers. Het gesprek werd een van de meest besproken fragmenten van het seizoen, juist omdat het liet zien hoe complex deze medische reis is voor jonge ouders die tegelijkertijd midden in een levensveranderend hoofdstuk zitten.

De geboorte van Sef: een symbolisch nieuw begin
En nu, enkele maanden later, is daar Sef. Een jongetje dat voor Suzan en Freek symbool staat voor liefde, hoop en kracht. In hun bericht op Instagram straalt die emotie door in elk woord. Ze schrijven hoe ze “overstromen van liefde” — en dat is voelbaar, zelfs door een scherm heen.
De timing van de geboorte maakt het extra bijzonder. Terwijl Freek nog steeds wordt behandeld en het stel veel tijd doorbrengt in het ziekenhuis, brengt Sef nieuw licht in hun leven. Hij is het hart van een toekomst die het stel vol liefde wil opbouwen, ongeacht welke uitdagingen hen nog te wachten staan.
Dit bericht op Instagram bekijken
Hoe gaat het nu met Freeks gezondheid?
De gezondheidssituatie van Freek blijft een onderwerp waar fans bezorgd naar informeren. Vrij recent gaf hij in de talkshow bij Jinek een update. Hij legde uit dat de medicatie aanslaat, dat hij zich op sommige dagen beter voelt dan verwacht en dat hij hoop put uit elk positief signaal van het medisch team.
Het traject blijft intens: controles, scans, behandelingen, rustmomenten en een nieuw ritme waarin zijn lichaam centraal staat. Toch vertelde Freek dat hij extra motivatie voelt sinds de komst van Sef.
Het besef dat er nu een klein jongetje is dat naar hem opkijkt, geeft hem kracht om naar eigen zeggen “er elke dag opnieuw voor te gaan”.
Suzan benadrukte daarbij
hoezeer ze als team functioneren:
ze ondersteunen elkaar, houden elkaar overeind en vinden samen
ruimte voor geluk — ook op moeilijke dagen.
Werk en toekomst: hoe ziet die eruit?
Ondanks hun intensieve privéleven bleven Suzan en Freek de afgelopen maanden betrokken bij hun projecten. Zo rondde het duo onlangs de opnames af van The Voice of Holland, waar ze in het nieuwe seizoen te zien zijn als zangcoaches.
De opnames waren al gepland voordat de medische situatie van Freek bekend werd, maar dankzij goede planning, ondersteuning van het team en heldere afspraken konden ze toch blijven werken. Het gaf hen afleiding én een gevoel van normaliteit.
Nu Sef geboren is, zullen ze het rustiger aan doen. Niet alleen vanwege de behandelingen van Freek, maar vooral om te kunnen wennen aan hun nieuwe rol als ouders. Fans hopen uiteraard dat er in de toekomst weer muziek komt, maar iedereen gunt hen vooral rust, herstel en tijd samen.
Waarom heel Nederland met hen meeleeft
De band die Nederland heeft met Suzan en Freek is bijzonder. Ze zijn open, toegankelijk, bescheiden en delen hun verhaal zonder dramatiseerdrang. Die oprechtheid raakt.
Mensen herkennen zichzelf in hun nuchtere manier van omgaan met grote emoties. Vooral sinds de diagnose van Freek zien fans niet alleen artiesten, maar twee jonge mensen die proberen hun weg te vinden tussen hoop, zorg, liefde en toekomstplannen.
De geboorte van Sef voelt voor velen als een klein stukje geluk dat ze graag samen met het stel vieren.
Een nieuw hoofdstuk vol liefde
Met de komst van Sef begint een heel nieuw verhaal voor Suzan en Freek. Een verhaal waarin liefde, verbondenheid en veerkracht centraal staan. Ondanks de medische uitdagingen die blijven bestaan, is er vooral dankbaarheid: voor nieuw leven, voor familie, voor de kleine momenten én voor de steun van hun enorme achterban.
Wat de toekomst ook brengt, Sef is nu het stralende middelpunt van hun wereld.