-

Algemeen

Familie van Gordon trekt aan de bel: ´Gordon opnieuw in de greep van versl@vingen!´

Avatar foto

Gepubliceerd

op

Recentelijk deelde Gordon nog dat hij gestopt was met dr@nk en verb0den middelen, maar nu geeft hij aan dat hij af en toe nog steeds dr@nkt en gebruikt omdat hij het nodig heeft. Deze bekentenis zorgt voor grote zorgen binnen zijn familie, die vrezen dat zijn versl@ving nog steeds een groot probleem is.

Gordon en zijn versl@ving

Het is algemeen bekend dat Gordon een verleden heeft met ernstige versl@ving aan dr@nk en verb0den middelen. Vijf jaar geleden besloot hij hulp te zoeken en liet hij zich opnemen in een afkickkliniek in Zuid-Afrika. Ondanks deze stappen geeft hij nu aan dat hij nog steeds zo nu en dan drugs en dr@nkt, wat door velen als zorgwekkend wordt gezien.

In zijn eigen woorden vertelt Gordon: “Het is niet meer zo dat ik pakken poeder bestel thuis en eenzaam aan de bar ga zitten.” Hij erkent dat hij soms nog steeds gebruikt en dr@nkt, maar beweert dat het niet zo ernstig is als vroeger.

“Ik ben niet bang voor een terugval, want ik weet dat ik af en toe terugval. En eerlijk gezegd heb ik het soms gewoon nodig,” zegt Gordon. Hij benadrukt wel dat hij tegenwoordig minder gebruikt dan voorheen. “Ik geloof niet dat ik echt een versl@@fde ben,” sluit hij af.

Familie bezorgd om Gordon’s gebruik

Voor de familie van Gordon is zijn situatie echter niet zo rooskleurig. Zij zien hem worstelen en maken zich ernstige zorgen om zijn gezondheid.

“Wij zijn de vaders, moeders, broers, zussen, partners en kinderen die van dichtbij zien hoe een geliefde langzaam verandert in iemand die we niet meer herkennen,” legt de familie uit. Ze uiten hun bezorgdheid over de beelden die ze zien in Gordon’s televisieserie, waarin hij zich vreemd, woedend en rancuneus gedraagt.

“Voor velen lijkt het misschien slechts entertainment of het zoveelste schandaal, maar voor ons is het herkenbaar en pijnlijk. Wij herkennen het bizarre gedrag van iemand die in de greep is van een versl@ving,” aldus de familie. Volgens hen is het gedrag dat hij vertoont geen ’typische Gordon’, maar eerder het gedrag van iemand die worstelt met een serieuze versl@ving.

Algemeen

Lidewij de Vos drijft ‘bedrieger’ Rob Jetten in het nauw

Avatar foto

Gepubliceerd

op

Felle woordenwisseling in de Kamer: debat over verkiezingsuitslag en migratiebeleid krijgt onverwachte wending

Tijdens een verder technisch debat over de verkiezingsuitslag kreeg de Tweede Kamer te maken met een opvallend moment. FvD-Kamerlid Lidewij de Vos nam het woord tijdens een interruptie en richtte zich fel tot Rob Jette, die zij aansprak op uitspraken die hij tijdens de campagne had gedaan. Het moment veranderde de sfeer in de Kamer en zorgde voor een debat dat nog lang na resonantie veroorzaakte.

Campagnebeloften onder de loep

Volgens De Vos had Jette in de campagne een duidelijke belofte gedaan: de instroom van migranten terugbrengen en op termijn beter beheersbaar maken. In haar optiek was die belofte onvoldoende waargemaakt. Ze hield hem nauwkeurig passages uit interviews en speeches voor waarin hij sprak over het “beperken van de instroom”, en stelde dat het gevoerde beleid volgens haar eerder het tegenovergestelde resultaat had opgeleverd.

Het was duidelijk dat haar woorden impact hadden. De spanning in de zaal liep merkbaar op, vooral toen een aantal andere Kamerleden aandachtig begon mee te luisteren. Wat eerder klonk als een gebruikelijke interruptie, groeide uit tot een centraal moment in het debat.

Rob Jette verdedigt zijn standpunt

Rob Jette reageerde zichtbaar behoedzaam op de kritiek. Hij benadrukte dat Nederland gebonden is aan internationale afspraken, en dat veranderingen op het gebied van migratie niet met één nationaal besluit kunnen worden afgedwongen. Volgens hem vraagt het migratiedossier om Europese samenwerking, zorgvuldigheid en realisme.

De Vos vond die uitleg ontoereikend. In haar ogen werd al jaren verwezen naar Europese verplichtingen, waardoor echte stappen uitbleven. Ze vroeg zich hardop af welke partij nog verantwoordelijkheid neemt wanneer het telkens blijft bij verwijzen naar regels, verdragen of procedures. De stilte die na haar woorden viel, liet zien dat haar opmerkingen breed binnenkwamen.

Een verschuiving in de Tweede Kamer

De Vos wees vervolgens op een groeiende beweging binnen de Kamer. Waar een strenger migratiebeleid eerder vooral door rechtse partijen werd uitgedragen, wordt die koers volgens haar inmiddels door meerdere partijen onderschreven. Ze verwees naar de verkiezingsprogramma’s van onder meer VVD, CDA, D66 en GroenLinks-PvdA, waarin allemaal varianten staan van het streven om de totale instroom te beperken.

Volgens haar is de verkiezingsuitslag een duidelijk signaal van de kiezer. “De samenleving heeft gesproken,” benadrukte ze, “en van partijen wordt nu verwacht dat zij die woorden omzetten in concrete besluiten.” Ze noemde daarbij dat ongeveer 117 zetels in de Kamer vertegenwoordigd worden door partijen die in hun programma’s spreken over het terugbrengen van de instroom.

Druk op gemeenten en woningmarkt

In haar betoog verwijst De Vos ook naar maatschappelijke zorgen die steeds vaker naar voren komen. Gemeenten geven al langer aan dat zij moeite hebben met het vinden van opvanglocaties. Daarnaast speelt de woningmarkt een belangrijke rol in de discussie: starters kunnen moeilijk aan een betaalbare woning komen en sommige regio’s ervaren extra druk op voorzieningen.

De Vos haalde rapportages aan waarin wordt beschreven dat migratie een van de factoren is die bijdraagt aan de druk op de woningmarkt. Tegelijkertijd benadrukte ze dat gemeenten financiële uitdagingen ervaren als zij noodopvang moeten organiseren, wat zorgt voor extra spanning tussen het Rijk en lokale overheden.

Een samenleving op zoek naar duidelijkheid

In haar bijdrage ging De Vos ook in op het bredere maatschappelijke debat. Ze stelde dat veel Nederlanders behoefte hebben aan duidelijke grenzen, heldere afspraken en een gevoel van overzicht. Volgens haar heeft de publieke opinie in de afgelopen periode een versnelde verschuiving doorgemaakt, mede door incidenten die veel aandacht kregen in de media.

Hoewel Kamerleden doorgaans terughoudend zijn om op emotionele gebeurtenissen in te gaan, wees De Vos erop dat maatschappelijke gebeurtenissen de toon van het gesprek onvermijdelijk beïnvloeden. Het publiek wil volgens haar dat de politiek verantwoordelijkheid neemt en transparant is over de keuzes die worden gemaakt.

Kiezersvertrouwen en geloofwaardigheid

Een belangrijk deel van haar betoog richtte zich op vertrouwen. De Vos stelde dat de geloofwaardigheid van meerdere partijen nu ter discussie staat. Tijdens de campagnes spraken zij zich uit voor een beperking van de instroom, en volgens haar is het nu aan diezelfde partijen om die woorden in de praktijk te brengen.

Ze waarschuwde dat het vertrouwen van kiezers verder zal afnemen als er opnieuw grote plannen worden gemaakt zonder zichtbare resultaten. “De kiezer kijkt mee,” zei ze, “en beoordeelt op daden, niet op goede bedoelingen.”

Concrete maatregelen versus nieuwe commissies

De Vos riep het kabinet en de Kamer op om niet opnieuw te vervallen in het instellen van werkgroepen of commissies die maandenlang onderzoek doen. Volgens haar is dat in het verleden vaak gebeurd, terwijl de situatie in de tussentijd nauwelijks veranderde.

Als mogelijke maatregelen noemde ze onder meer tijdelijke beperkingen op het aantal aanvragen en het opnieuw bespreken van internationale afspraken. Voor sommige partijen gaan die voorstellen te ver; andere fracties willen juist dat de Kamer alle opties onderzoekt. Het leidde tot verhitte reacties, maar ook tot nieuwe allianties tussen partijen die zich eerder minder fel mengden in het debat.

Remigratie als onderwerp van gesprek

De Vos bracht ook remigratie ter sprake — een onderwerp dat al sinds de jaren tachtig onderdeel is van het beleid. Zij vindt dat bestaande regelingen meer onder de aandacht moeten komen en dat er gekeken moet worden naar verbeteringen voor mensen die vrijwillig willen terugkeren.

Hoewel dit deel van haar betoog op tegenstand stuitte, kreeg zij opvallend genoeg ook steun van enkele lokale bestuurders die meepraten over de praktische uitvoering van migratiebeleid in hun gemeenten.

Politiek op een kruispunt

Het debat liet zien dat migratie allang geen randthema meer is, maar een centraal onderdeel van de politieke agenda. Steeds meer partijen zien dat de samenleving om duidelijkheid vraagt. Tegelijkertijd is het een dossier waar juridische, internationale en morele aspecten elkaar raken — wat tot complexe afwegingen leidt.

De Vos benadrukte dat de Kamer op een cruciaal moment staat. “Wie nu blijft wachten,” sprak ze, “riskeert niet alleen verlies van vertrouwen, maar ook verlies van verbinding met de mensen voor wie wij hier zitten.”

Wat gebeurt er nu?

De komende weken staan nieuwe overleggen gepland waarin partijen verder praten over migratie, opvang en instroom. De vraag is of er daadwerkelijk een gezamenlijke koers ontstaat, of dat politieke verschillen opnieuw leiden tot vertraging en langdurige onderhandelingen.

Wat duidelijk is: het debat van vandaag zette het onderwerp opnieuw op scherp. De Vos maakte haar standpunt helder, en meerdere partijen zullen de komende tijd moeten laten zien of ze de uitgesproken ambities uit hun verkiezingsprogramma’s waarmaken.

Lees verder