-

Algemeen

Bizarre video van prinses Alexia gaat de hele wereld rond: ´Dit gaat echt veel te ver!´

Avatar foto

Gepubliceerd

op

Prinses Alexia, de 19-jarige dochter van koning Willem-Alexander en koningin Máxima, staat wederom in het middelpunt van de aandacht. Dit keer is de aanleiding een video die recent op sociale media circuleert.

In het filmpje is de prinses dansend te zien, maar het blijkt echter niet te gaan om een authentieke video. De beelden zijn gemanipuleerd met behulp van AI, wat een storm van kritiek heeft veroorzaakt. Veel mensen vinden dat deze video een grens overschrijdt en respectloos is ten opzichte van de prinses: “Dit gaat veel te ver.”

Recente media-aandacht rondom Alexia

De afgelopen tijd is Alexia al vaker het onderwerp van media-aandacht geweest. Tijdens de Olympische Spelen kwam ze in beeld toen een fotograaf haar vastlegde terwijl ze kauwgombellen blies. Hoewel dit op het eerste gezicht een onschuldige situatie lijkt, veroorzaakte het toch de nodige ophef. Velen vonden het niet gepast dat een prinses zich zo presenteerde, terwijl anderen de ophef juist overdreven vonden.

Kritiek op een flesje cola

Een dag later werd de prinses opnieuw gefotografeerd, dit keer met een flesje cola in haar hand, rond negen uur in de ochtend. Ook dit beeld zorgde voor ophef in de Nederlandse media.

Journalisten, waaronder Sandra Schuurhof, spraken er schande van dat de prinses een dergelijk beeld naar buiten bracht. Het incident illustreert hoe Alexia’s publieke optredens vaak worden uitvergroot, zelfs wanneer ze triviaal van aard zijn.

Alexia’s toekomst in Londen

Onlangs heeft Alexia aangekondigd dat ze haar studie in Londen zal voortzetten. Dit nieuws heeft veel enthousiasme losgemaakt, vooral bij de Britse media. Volgens Engeland-correspondent Neil Sean is de pers daar enthousiast over haar verblijf in de Britse hoofdstad. Ze wordt al besproken in diverse modetijdschriften en op online platforms. De verwachting is dat Alexia ook in het Verenigd Koninkrijk een populaire publieke figuur zal worden.

Blikvanger op Prinsjesdag

Tijdens Prinsjesdag trok Alexia opnieuw de aandacht, samen met haar oudere zus Amalia. De prinsessen verschenen in prachtige outfits, waarbij de rode jurk van Alexia veel indruk maakte. Haar verschijning werd breed geprezen en zette haar opnieuw in de schijnwerpers. Toch blijkt dat publieke optredens niet zonder gevolgen zijn, zoals het incident met de gemanipuleerde video aantoont.

Misbruik van AI-technologie

Met de vooruitgang van kunstmatige intelligentie (AI) zijn er steeds meer mogelijkheden om video’s te manipuleren. In het geval van de video van Alexia werd haar jurk verkort en doorschijnend gemaakt, wat een geheel andere lading aan de beelden gaf. Veel mensen vinden het gebruik van dergelijke technologieën ongepast en respectloos, vooral wanneer het om een jong persoon zoals Alexia gaat.

Verontwaardiging over de video

De reacties op de video waren dan ook niet mals. Veel mensen spraken er schande van en gaven aan dat dit soort video’s veel te ver gaan. Het feit dat de video kunstmatig was aangepast om een bepaalde sensatie te creëren, leidde tot nog meer kritiek. “Dit soort video’s zou nooit gemaakt worden van de dochters van de mensen die ze creëren,” was een veelgehoorde opmerking.

Alexia in de toekomst

Hoewel de prinses onvrijwillig vaak in de schijnwerpers staat, blijft ze een populaire publieke figuur, zowel in Nederland als daarbuiten. Met haar verhuizing naar Londen zal ze waarschijnlijk nog meer media-aandacht krijgen. Hoe ze daarmee om zal gaan, valt nog te bezien, maar het is duidelijk dat de ogen van de wereld op haar gericht blijven.

@tombos241 #royal #royalfamily #royals #royalehigh #alexia #princessalexia #princessalexiaofnetherlands #princessalexiaofthenetherlands ♬ origineel geluid – tombos241

Algemeen

Floortje Dessing getrffen door ernstige ziekte: ‘Al dagen niet gegeten en bonkende hoofdpijn’

Avatar foto

Gepubliceerd

op

Tv-maker Floortje Dessing (52) heeft tijdens opnames op Bali naar eigen zeggen een naar ’tropisch v!rus’ opgelopen. Ze heeft al dagenlang niet kunnen eten en kan alleen wat water binnenhouden.

Hoewel ze voor werk op het Indonesische eiland verblijft, hoopte ze ook te kunnen ontspannen tijdens haar verblijf.

Het is voor het eerst in zeven jaar dat ze terug is op Bali, en ze geniet van de veranderingen en kleine details, zoals een bijzondere boom bij haar logeeradres. Helaas kan Dessing echter niet echt genieten vanwege haar z!ekte.

Ze deelde haar situatie met haar 63.000 volgers op social media en vertelde over het ‘n*sty tropisch v!rus’ dat haar al op de tweede dag van haar reis te pakken had genomen.

Ze verblijft momenteel alleen maar binnen onder een muggennet en heeft last van bonzende h00fdpijn.

Het is niet duidelijk welk v!rus ze precies heeft, maar het heeft haar flink te pakken. Ze heeft al dagen niet kunnen eten en houdt alleen water en paracetam0l binnen.

Ondanks haar tegenslag blijft Dessing nuchter en 0ptimistisch. Ze zegt: “Dat is ook reizen… Maar even doorb!jten en we zijn er vast weer.”

Haar volgers sturen haar beterschapswensen, wat haar enigszins helpt om zich wat beter te voelen.

Het is niet de eerste keer dat Dessing wordt getr0ffen door een typische reisaand0ening. In het verleden heeft ze al te maken gehad met verschillende infect!es en aand0eningen tijdens haar reizen, zoals schist0somiasis in Colombia, knokkelk00rts op Bali, hondsd0lheid in Cambodja en tekenencefalitis in Zweden.

Ze heeft zelfs ooit beweerd dat ze werd aangev*llen door duizenden wespen op een eiland in de Stille Oceaan.

Ondanks deze uitdagingen leveren haar reisavonturen prijswinnende tv-programma’s op. Onlangs werd ze geëerd met de Media Oeuvre Award voor haar jarenlange carrière vol ‘schitterende’ programma’s en mooie verhalen.

Ze won in 2016 de Gouden Televizier-Ring met haar programma ‘Floortje naar het einde van de wereld’.

Dessing wordt beschouwd als een ‘klasse apart’ door de jury, bestaande uit AD-columnist Angela de Jong en Spreekbuis-uitgever Richard Otto.

Lees verder