Algemeen
Arjen Lubach haalt zwaar uit naar Glennis Grace: ´Lekker grensoverschrijdend boodschappen doen!´
Glennis Grace heeft onlangs opnieuw in de schijnwerpers gestaan, niet vanwege haar muziek, maar door een komische opmerking van Arjen Lubach in zijn tv-programma De Avondshow met Arjen Lubach. In de uitzending maakte Arjen een grap over het incident met Glennis in een supermarkt in 2022, wat opnieuw de aandacht op haar heeft gevestigd.

Arjen Lubach’s Opmerking
Tijdens een aflevering van De Avondshow met Arjen Lubach blikte Arjen terug op een NOS-item over grenscontroles in Duitsland. In het item sprak de verslaggever over ‘grensoverschrijdend boodschappen doen’, een term die Arjen met een knipoog koppelde aan Glennis Grace. “Grensoverschrijdend boodschappen doen?

Dat concept is ooit bedacht door Glennis Grace, maar kennelijk gebeurt het nog steeds,” zei Arjen in zijn typische, satirische stijl. Hoewel de opmerking humoristisch bedoeld was, was het weer een herinnering aan het controversiële supermarktincident van Glennis.

Glennis Grace’s Reactie
Tot op heden heeft Glennis Grace niet gereageerd op de grap van Arjen Lubach op Instagram. De zangeres heeft echter eerder aangegeven dat ze geleerd heeft om met dergelijke publiciteit om te gaan.

Ondanks de negatieve aandacht en de impact van het supermarktincident op haar carrière, heeft Glennis laten zien dat ze een “dikke huid” heeft ontwikkeld. In een recent interview met Shownieuws vertelde ze dat ze zich niet teveel aantrekt van negativiteit en dat ze het nieuws erover gewoon negeert.

De Kaartverkoop van Haar Concert
Ondanks de negatieve aandacht rondom het supermarktincident, blijft Glennis gefocust op haar carrière. Er zijn echter berichten dat de kaartverkoop voor haar Whitney Houston-concert moeizaam verloopt, wat deels wordt toegeschreven aan de naweeën van de Jumbo-affaire. Desondanks blijft Glennis vastberaden en probeert ze zich te concentreren op haar optredens en muziek.

Het Supermarktincident
Het incident waar Glennis Grace in 2022 bij betrokken was, leidde tot haar veroordeling voor geweld in een Jumbo-supermarkt. Deze gebeurtenis had een aanzienlijke impact op haar carrière, met veel geannuleerde optredens en samenwerkingen.

De show in AFAS Live op 6 oktober zal een van haar eerste grote optredens zijn sinds de controverse, en markeert een belangrijke stap in haar poging om haar carrière weer op te bouwen.

Glennis heeft openhartig gesproken over de moeilijke momenten die ze heeft doorgemaakt sinds het incident, maar ze blijft vastbesloten om door te gaan en haar carrière weer op te bouwen. Haar vermogen om te reageren op kritiek en de uitdagingen waarmee ze te maken heeft gehad, toont haar veerkracht en toewijding aan haar vak.
Algemeen
Finale The tribute: battle of the bands krijgt verrassende wending: Kijkers zeggen allemaal hetzelfde

De finale van The Tribute: Battle of the Bands kreeg zaterdagavond een ontknoping die niemand had zien aankomen. Waar normaal gesproken één band met de winst naar huis gaat, bleek dit seizoen zo uitzonderlijk spannend dat de jury en het scorebord geen keuze konden afdwingen. De uitslag liet zien dat Beach Boys’ Best en Donna’s Hot Stuff exact hetzelfde aantal punten hadden verzameld. Het resultaat: twee winnaars, twee dolblije bands en een finale die nog lang zal worden besproken.

Een seizoen vol topniveau
Al vanaf de eerste afleveringen werd duidelijk dat dit seizoen van The Tribute er één was van een bijzonder hoog niveau. De deelnemende tributebands legden de lat telkens een stukje hoger en de jury strooide regelmatig met hoge cijfers. Ook in de halve finales gaven de juryleden al aan hoe moeilijk het werd om onderscheid te maken. Elke band bracht niet alleen muzikaal vakmanschap, maar ook emotie, podiumprésence en een overtuigende vertolking van iconische artiesten.
Dat hoge niveau zorgde voor een spannende aanloop naar de finale. Kijkers thuis hadden hun favorieten, maar ook zij merkten dat het verschil tussen de overgebleven acts flinterdun was. Het leek dan ook haast onvermijdelijk dat de finale een bijzondere wending zou krijgen.

Een onverwachte uitslag
Toen de punten na de laatste optredens werden opgeteld, ontstond er verwarring in de studio. Op het scorebord verscheen een gelijke stand: Beach Boys’ Best en Donna’s Hot Stuff hadden exact hetzelfde totaal behaald. Voor het eerst in de geschiedenis van het programma kon er geen duidelijke winnaar worden aangewezen.
Zanger en drummer Tim Beudel van Beach Boys’ Best vertelt later dat het moment surrealistisch aanvoelde. Hij dacht zelfs even dat er nog een extra optreden zou volgen om de doorslag te geven. Dat bleek niet nodig: de programmamakers besloten beide bands tot winnaar uit te roepen. Een beslissing die zorgde voor verrassing, maar ook voor een warm applaus vanuit het publiek.

Beach Boys’ Best: favoriet én winnaar
Beach Boys’ Best werd vanaf de eerste aflevering gezien als een van de grote kanshebbers. Hun loepzuivere samenzang, authentieke sound en liefde voor het repertoire van The Beach Boys maakten indruk op zowel jury als kijkers. In de finale wisten ze opnieuw te raken met een gevoelige uitvoering die bij jurylid Angela Groothuizen zichtbaar emoties losmaakte.
Tim Beudel kijkt met trots terug op dat moment. Tijdens het optreden zelf was hij volledig gefocust op de muziek, maar pas achteraf drong door wat het had losgemaakt. Het besef dat je iemand zo kunt raken met muziek, noemt hij een van de mooiste ervaringen van het hele traject. Dat de band nu ook daadwerkelijk als winnaar de geschiedenis ingaat, voelt als de kroon op weken van hard werken.
Donna’s Hot Stuff: een droom die uitkomt
Voor Donna’s Hot Stuff was de winst minstens zo bijzonder. Zangeres Irma Derby (54) ziet de overwinning als de vervulling van een langgekoesterde droom. Jaren geleden begon ze vol ambitie aan haar muzikale carrière, maar zoals bij zovelen bleek doorbreken geen eenvoudige opgave. De deelname aan The Tribute bracht haar terug naar dat oorspronkelijke gevoel van hoop en passie.
Dat ze nu, samen met haar band, als winnaar wordt uitgeroepen, voelt voor haar als erkenning. Ze hoopt dat de overwinning zal leiden tot meer bekendheid en nieuwe kansen. Toch blijft ze nuchter: ze kijkt vooral uit naar de komende optredens en laat alles wat daarna komt rustig op zich afkomen.
Twee winnaars, één podium
Het unieke aan deze finale is niet alleen de gedeelde winst, maar ook de sfeer die daarbij ontstond. In plaats van teleurstelling of rivaliteit was er vooral wederzijds respect. Beide bands gunden elkaar het succes en vierden samen het resultaat. Die houding werd ook door kijkers gewaardeerd, die op sociale media spraken van een “mooie en sportieve ontknoping”.
De beslissing om twee winnaars aan te wijzen voelt voor velen dan ook passend bij dit seizoen. Het weerspiegelt hoe dicht het niveau bij elkaar lag en hoe lastig het was om één act boven de ander te plaatsen. In plaats van een geforceerde keuze kreeg de finale zo een extra dimensie.

Op naar de Ziggo Dome
Een belangrijk onderdeel van de prijs is het optreden in de Ziggo Dome, een droompodium voor veel artiesten. Zowel Beach Boys’ Best als Donna’s Hot Stuff kijken hier enorm naar uit. Voor beide bands betekent het een kans om hun muziek voor een nog groter publiek te brengen en hun succes verder uit te bouwen.
Tim Beudel benadrukt dat alleen al het vooruitzicht van dat optreden hen euforisch maakte, los van de uiteindelijke winst. Voor Irma Derby voelt het als een bevestiging dat het nooit te laat is om je dromen na te jagen. De Ziggo Dome wordt zo het gezamenlijke eindpunt – én tegelijk een nieuw begin.
Een finale die bijblijft
De finale van The Tribute: Battle of the Bands zal de boeken ingaan als een van de meest bijzondere ooit. Niet door controverse of drama, maar door de zeldzame situatie waarin talent, inzet en passie zo gelijkwaardig bleken dat er geen winnaar te kiezen viel. Het resultaat was een gedeelde overwinning die recht doet aan beide bands.
Voor kijkers betekende het een verrassende, maar ook bevredigende afsluiting van een sterk seizoen. Voor de deelnemers is het een herinnering die ze hun leven lang zullen meedragen. En voor het programma zelf is het een bewijs dat muziek soms belangrijker is dan winnen alleen.