Algemeen
OML-Eva deelt uitslag scan: ”Ik ben uitbehandeld”
Eva Hermans-Kroot, bekend van het televisieprogramma Over Mijn Lijk, heeft vandaag hartverscheurend nieuws gedeeld op haar Instagram-account: ze is uitbehandeld. De artsen kunnen niets meer voor haar doen. “Ik ben verdoofd. Het komt nog niet goed binnen,” schrijft ze in haar emotionele bericht.

Het Zware Nieuws
Eva is een bekend gezicht geworden door haar openhartige en moedige deelname aan Over Mijn Lijk, waarin ze haar strijd tegen kanker deelt. Vandaag deelde ze dat de behandelingen niet meer aanslaan en dat de medische mogelijkheden zijn uitgeput. “Ik ben uitbehandeld,” schrijft ze. “Afgelopen maandag sprak ik naar Matthijs uit dat ik geen goed gevoel had bij de kuur. Ik werd benauwder, hoest meer, verslik mezelf meer.” Deze symptomen gaven haar het gevoel dat er iets niet goed zat, maar ze probeerde zichzelf nog moed in te spreken. “Misschien komt het voort uit angst, dacht ik, en is het gewoon een voorbereiding op slecht nieuws in plaats van dat het echt zo is.”
De Ongerustheid Bevestigd
Eva’s onrust bleek helaas gegrond. Na vier weken mocht ze eindelijk terug naar het ziekenhuis voor een scan om te zien of de nieuwe kuur, talazoparib, effect had. “Toen de arts binnenkwam met de uitslag van de scan, kon ik het al aan zijn gezicht aflezen,” beschrijft ze. Het nieuws sloeg in als een bom: “Het heeft niets gedaan,” kreeg ze te horen. Eva reageerde geschokt: “Helemaal niks?!” De artsen bevestigden haar angst en gaven aan dat er geen verdere behandelingsopties meer beschikbaar zijn. “We gaan je weer osimertinib geven zodat het niet gaat exploseren in de groei, maar we hebben geen andere behandelingen voor je meer.”
De Onzekere Toekomst
Wat volgt is een periode van onzekerheid, waarin niemand precies kan zeggen hoe lang Eva nog te leven heeft. “Het kan twee maanden zijn, maar ook zes maanden. In elk geval groeit het en er is nu echt niets meer aan te doen,” deelt ze. De harde realiteit van deze boodschap is moeilijk te bevatten voor haar, en ze geeft aan dat ze zich verdoofd voelt: “Het komt nog niet helemaal binnen.”
Een Lichtpuntje: Het Schrijven van een Boek
Ondanks dit zware nieuws, blijft Eva vasthouden aan de dingen die haar kracht geven. Een van die dingen is het boek dat ze aan het schrijven is. Eerder deze week vertelde ze in een interview met Shownieuws over haar schrijfproces. “Ik vind het fijn om van me af te schrijven,” legt ze uit. “Toen ik ziek werd, ben ik er meteen mee begonnen. Maar ik liep vast en heb het daarna gelaten.” Haar plannen voor het boek kregen een nieuwe impuls toen een uitgeverij interesse toonde. “Dit was meant to be. Het geeft me een stip aan de horizon,” zegt ze.

Het schrijven biedt haar niet alleen afleiding, maar ook een manier om haar gevoelens, gedachten en ervaringen te delen met anderen. Voor Eva is het boek een waardevol project, iets dat haar nog hoop en doel geeft in een periode waarin het leven onvoorspelbaar en fragiel is.
Een Moment van Stilte en Steun
Het nieuws dat Eva uitbehandeld is, heeft veel mensen diep geraakt. Haar eerlijkheid en kwetsbaarheid in het delen van dit proces met haar volgers maken haar tot een bron van inspiratie voor velen. De reacties op haar bericht zijn dan ook vol steun, liefde en medeleven. Mensen laten massaal hartverwarmende berichten achter om haar te laten weten dat ze aan haar denken.
Het is moeilijk voor te stellen hoe ingrijpend dit nieuws moet zijn voor Eva en haar naasten. Het besef dat de tijd beperkt is en dat de behandelingen niet meer helpen, maakt dit een ongelooflijk moeilijke periode. Toch laat Eva zien dat ze blijft vechten, niet tegen de ziekte, maar voor de kwaliteit van de tijd die ze nog heeft. Ze kiest ervoor om betekenisvolle dingen te blijven doen, zoals het schrijven van haar boek, waarmee ze een blijvende herinnering wil achterlaten.

De Kracht van Eva
Eva’s verhaal is er een van doorzettingsvermogen, moed en liefde. Ondanks de donkere vooruitzichten blijft ze vechten om iets waardevols achter te laten voor de mensen die haar liefhebben. Haar openheid over haar situatie, haar angsten en haar hoop zijn inspirerend en bieden een kijkje in de kracht die mensen kunnen vinden in de moeilijkste tijden.
Het schrijven van haar boek geeft Eva niet alleen een creatieve uitlaatklep, maar biedt haar ook een vorm van troost en zingeving. Het idee dat ze iets kan nalaten, zelfs wanneer het einde in zicht komt, geeft haar de kracht om door te gaan. “Dit was meant to be,” zegt ze, en dat geloof in betekenis, zelfs in de laatste fase van haar leven, is indrukwekkend.

Laten We Eva Steunen
In tijden als deze is het belangrijk om steun en warmte te bieden aan degenen die het nodig hebben. Eva heeft veel mensen geraakt met haar verhaal en haar strijd. Door een lieve reactie achter te laten of gewoon aan haar te denken, kunnen we laten zien dat ze er niet alleen voor staat. Het is duidelijk dat Eva niet zomaar opgeeft, maar elke dag blijft vechten om iets moois te maken van de tijd die haar nog rest.
De realiteit van haar situatie is moeilijk te verwerken, maar Eva blijft een lichtpuntje voor velen. Haar woorden, haar doorzettingsvermogen en haar openheid over de emoties die gepaard gaan met het weten dat het einde nadert, maken haar een bijzonder mens. Ze herinnert ons eraan hoe waardevol het leven is, zelfs in de moeilijkste momenten.
Dit bericht op Instagram bekijken
Een Afsluiting Vol Dankbaarheid
Eva’s reis is een verhaal van moed in het aangezicht van onoverkomelijke uitdagingen. Ze heeft laten zien dat het mogelijk is om zelfs in het donkerste uur hoop te vinden, door betekenis te geven aan wat nog komt. Of het nu haar boek is, de liefde van haar dierbaren, of de steun van de mensen om haar heen, Eva kiest ervoor om met kracht en waardigheid door te gaan.
Haar boodschap is duidelijk: waardeer elk moment en deel het met de mensen die belangrijk voor je zijn. Laten we allemaal, net als Eva, proberen om iets positiefs achter te laten, ongeacht de omstandigheden. Het leven is kwetsbaar en onzeker, maar ook vol betekenis, zolang we het vullen met liefde, verbinding en hoop.
Algemeen
Weerplaza: Volgende week eerst warm, maar op deze dag krijgen we een flink pak sneeuw

Van nazomer naar bijna winter: grote weersomslag op komst in Nederland
Het Nederlandse weer blijft ons verrassen. Waar we begin volgende week nog kunnen genieten van opvallend zachte temperaturen en zonnige momenten, lijkt het aan het eind van de week allemaal om te slaan. Volgens meteorologen van Weerplaza gaan we van bijna terrasweer naar mogelijk zelfs winterse neerslag.

Weerman Jeroen Elferink waarschuwt voor een “gure overgang” die het einde markeert van een uitzonderlijk zachte novemberperiode. Wat dat precies betekent voor de komende dagen, lees je hieronder.
Zonnige start van de week
Laten we beginnen met het weer van morgen. Maandag start op veel plekken met een vriendelijk zonnetje. De temperatuur ligt in de middag rond de 11 graden, wat volgens Elferink “helemaal normaal is voor de tijd van het jaar.”
“Het is typisch novemberweer,” zegt de meteoroloog. “Niet te koud, niet te nat. Gewoon een prima dag om even naar buiten te gaan.”
Toch blijft het niet de hele dag droog. Rond het middaguur neemt de bewolking toe, en vooral in de namiddag en avond kan er wat regen vallen. Gelukkig gaat het maar om lichte buien en wordt er geen grote hoeveelheid neerslag verwacht.

Dinsdag: wolken en af en toe zon
Ook dinsdag begint de dag met bewolking, vooral in het westen van het land. Hier en daar kan een lokale bui vallen, maar grote hoeveelheden regen blijven opnieuw uit. Later op de dag klaart het zelfs wat op, en laat de zon zich nog even zien.
De temperatuur stijgt iets en komt uit rond de 13 graden. Daarmee is het opvallend zacht voor november. “We hebben niets te klagen,” merkt Elferink op. “Voor de tijd van het jaar is dit mild en aangenaam weer.”
Op sociale media klinkt dan ook een mix van verwondering en dankbaarheid. Een gebruiker op X (voorheen Twitter) schrijft:
“Nog maar even genieten van het zachte weer dan! Van terrasweer naar winterse neerslag – wat een omslag.”
Woensdag en donderdag: bijna lente in november
Halverwege de week stroomt zachte lucht vanuit Zuid-Europa ons land binnen. En dat is goed te merken. Woensdag en donderdag worden de warmste dagen van de week, met temperaturen die kunnen oplopen tot 16 à 18 graden.

In het zuiden en oosten van het land kan het lokaal zelfs 19 of 20 graden worden. Daarmee zitten we ruim boven de gebruikelijke waarden voor midden november.
“Dit zijn bijzonder hoge temperaturen,” zegt Elferink. “We zouden zomaar een aantal nieuwe dagrecords kunnen breken.”
De zon laat zich volgens hem ook geregeld zien, waardoor het zelfs nog even terrasweer kan zijn. “Wie nog één keer wil genieten van een drankje in de buitenlucht, krijgt waarschijnlijk de kans.”
In sommige regio’s, vooral in Limburg en Brabant, voelt het volgens de meteoroloog zelfs “bijna lenteachtig” aan. De wind is zacht, de lucht droog, en het contrast met de dagen ervoor zal groot zijn.
Vrijdag: omslag in zicht
Maar aan die zachtheid lijkt vrijdag een einde te komen. Volgens de huidige voorspellingen komt er dan een duidelijke weersverandering aan.
Vanuit het zuiden blijft de warme lucht nog even naar Nederland stromen, maar tegelijkertijd trekt koude lucht vanaf de Noordzee richting Centraal-Europa. Dat zorgt voor botsende luchtstromingen boven ons land – een recept voor onrustig weer.

“De kans op een omslag naar kouder weer tijdens het weekend neemt flink toe,” aldus Elferink. “We gaan mogelijk van 18 graden naar temperaturen die overdag nog maar net de 8 graden halen.”
Het verschil kan dus oplopen tot wel tien graden in slechts één of twee dagen tijd.
Kans op nachtvorst en winterse buien
Wanneer de koude lucht echt terrein wint, kan het in de nacht flink afkoelen. “Er is zelfs een kans dat het licht gaat vriezen,” waarschuwt de meteoroloog.
In sommige scenario’s zien de modellen tekenen van winterse neerslag, zoals natte sneeuw of hagelbuien. Vooral in het binnenland en het oosten van Nederland zou dat tot de mogelijkheden behoren.
“Als dit gebeurt, krijgen we een typische novemberwisseling,” zegt Elferink. “Een week die begint in de lente en eindigt in de winter.”
Het zou voor het eerst dit najaar zijn dat Nederland te maken krijgt met neerslag die in de buurt komt van sneeuw.
Nog veel onzekerheid
Toch houdt de weerman een slag om de arm. De exacte koers van de luchtstromen is nog niet helemaal zeker, waardoor er verschillende scenario’s op tafel liggen.
“In het warmste scenario blijft de zachte lucht wat langer hangen,” legt hij uit. “Dan kan het in het weekend nog steeds 17 tot 19 graden worden.”
In het koudste scenario gebeurt juist het tegenovergestelde. “Dan daalt de temperatuur fors, en kunnen we ’s nachts min vijf graden aantikken.”
Dat verschil toont aan hoe grillig novemberweer kan zijn. “De kleinste verschuiving in de luchtstroming maakt een wereld van verschil,” zegt Elferink.
Van terras naar trui
De plotselinge overgang van bijna zomers naar winters weer is voor veel Nederlanders even schakelen. Terwijl de een zich verheugt op frisse lucht en winterse sferen, geniet de ander nog volop van de laatste warme dagen.
“Het is een week van uitersten,” vat Elferink samen. “We beginnen met zon en 20 graden en eindigen misschien wel met vorst aan de grond. Dat zie je niet vaak in november.”
Ook op sociale media wordt de mogelijke omslag druk besproken. “Van zonnebril naar sjaal in vijf dagen,” grapt iemand. Een ander schrijft: “Ik ga deze week nog één keer barbecueën, gewoon omdat het kan.”
Vooruitzicht: onstuimige dagen op komst
Voor wie plannen maakt voor het weekend, luidt het advies van Weerplaza: houd de weerapp goed in de gaten. Vrijdag kan er regen vallen en neemt de wind mogelijk toe. Daarna is het afhankelijk van welke luchtstroming de overhand krijgt.
Mocht de koude lucht winnen, dan kunnen we volgens Elferink rekenen op “frisse, heldere nachten” met kans op gladheid in de vroege ochtend.
In het zachtere scenario blijft het wisselvallig met af en toe zon, maar zonder extreme kou.
“Het wordt hoe dan ook interessant weer,” besluit de meteoroloog. “Eén ding is zeker: de komende week gaan we van alles meemaken.”
Samenvattend
-
Maandag: zon en lichte regen, rond 11 graden
-
Dinsdag: bewolkt, af en toe zon, 13 graden
-
Woensdag & donderdag: zeer zacht, tot 19 à 20 graden, veel zon
-
Vrijdag: omslag, kans op regen en dalende temperatuur
-
Weekend: mogelijk kouder met kans op nachtvorst of winterse buien