-

Algemeen

B&B vol liefde: Els loopt een blauwtje op en was dit een verkapte doodsbedreiging?

Avatar foto

Gepubliceerd

op

In de recente aflevering van B&B Vol Liefde hadden de deelnemers te maken met allerlei emotionele en ongemakkelijke situaties. Van scheve verhoudingen tot onverwachte uitspraken, het zat de kandidaten niet bepaald mee. Vooral Thijz, die zijn grote schoonmaakactie doorzette, leek vastberaden om Ammarie zo snel mogelijk te laten vertrekken. Ondertussen verliep de situatie bij Mirjam zonder enige romantische vooruitzichten, ondanks de schunnige opmerkingen van Robert Jan die meer beleefdheid dan flirten bleken te zijn. Alleen in Griekenland bloeide de liefde voorzichtig op.

Respectloos vertrek

Ammarie, een enthousiaste wildplukster, verliet de B&B van Thijz met een bittere nasmaak. “Hij gaat vrij respectloos met mij om,” zei ze op de ochtend van haar vertrek. Thijz, een zelfingenomen hippie, had haar willen wegsturen naar een andere camping, een voorstel dat Ammarie duidelijk niet accepteerde. Ondanks een laatste poging tot gesprek en een vriendelijk gebaar met een bosje lelietjes-van-dalen, was Thijz onvermurwbaar. Hij hielp haar slechts met inpakken om er zeker van te zijn dat ze zo snel mogelijk vertrok. Hij zwaaide haar uit terwijl hij haar camper nakeek, om zeker te weten dat ze echt weg was.

Nieuwe hoop met Mariël

Nauwelijks was Ammarie vertrokken of de sprankelende Mariël arriveerde bij de B&B van Thijz. Hij was verrast door haar verschijning en gaf toe dat hij haar alleen maar tot haar schouders had gezien. “Ik had haar alleen maar tot haar schouders gezien,” vertelde hij aan de camera. Het was duidelijk dat hij blij was dat ze niet dik was, want anders had ze haar kont niet kunnen keren in het rode busje waarin ze moest overnachten.

Mariël was enthousiast over alles wat ze zag en deed, wat Thijz op zijn beurt weer charmeerde. Hij begon meteen over zijn passie voor schilderen en legde uit dat hij het leuk vond om ongegeneerd een heel lichaam te bekijken tijdens het schilderen. “Ik probeer een beetje door je kleren heen te kijken, als je het niet erg vindt,” zei hij tegen Mariël. “Ik vind het leuk dat je ongegeneerd een heel lichaam gaat bekijken. Dus je kijkt naar benen en borsten en billen…”

Of Mariël degene zal zijn die Thijz kan bekoren, blijft de vraag. Ze lijkt zich in ieder geval niet te storen aan de rommelige staat van de B&B, maar of dat genoeg is om de klik te behouden, valt nog te bezien.

Spanningen in Zuid-Afrika

In Zuid-Afrika lijkt Marcel zichzelf boven Jacco te plaatsen. De voormalige marinier twijfelt aan Jacco’s overlevingsvaardigheden en laat dat duidelijk merken. “Voor mij is het gesneden koek,” zei hij zelfverzekerd. “Ik zie hem niet als geduchte concurrent.” Marcel leek zelfs een steek onder water te geven toen hij tijdens het graven van een gat opmerkte: “Je graaft je eigen graf,” een opmerking die mogelijk de eerste doodsbedreiging in de geschiedenis van B&B Vol Liefde was.

Tijdens een date met Mirjam liet Jacco een wat minder avontuurlijke kant van zichzelf zien. Het gesprek ging vooral over fietsen, wat Mirjam met een beleefd lachje onderging. Ze maakte zelfs een grap over fietsen met een leeuw, wat de overlevingskansen van Jacco in haar ogen niet veel goeds deed. Uiteindelijk werd de date abrupt beëindigd toen Mirjam aangaf dat het te koud was. De avond eindigde met Jacco die braaf in zijn tent bleef, terwijl de cameraploeg wel heen en weer kon lopen, een duidelijke aanwijzing dat Mirjam niet veel interesse in hem had.

Internationaal geklets en verrassende wendingen

Marcel scoorde punten bij Mirjam met zijn “internationaal geklets,” waarmee hij haar imponeerde. Het leek erop dat hij, ondanks eerdere twijfels, toch een kanshebber werd in de strijd om Mirjams hart. De vraag blijft echter of zijn charme voldoende zal zijn om haar te overtuigen.

Ondertussen in Griekenland lijken Iris en Jan het goed met elkaar te kunnen vinden. Ze bespreken openlijk hun toekomstplannen en dromen over avonturen op een zeilboot. Toch blijft er een mysterieuze spanning hangen, vooral wanneer Jan opmerkt: “Op de voorpagina van Quote kom je te staan met mij.” Dit roept vragen op over hun ware bedoelingen en achtergrond.

Misverstanden in Schotland

In Schotland kreeg Els eindelijk weer wat tijd alleen met Robert Jan, na het vertrek van de verjaardagsvisite en kandidate Annemarie. De twee maakten grapjes over beddengoed en stofzuigen, wat Els als flirten interpreteerde. Robert Jan zag dit echter gewoon als beleefdheid en was niet van plan om de andere dames die nog zouden komen, geen eerlijke kans te geven.

Tijdens een wandeling probeerde Els het ijs te breken met een grap over “meisjes plagen,” maar Robert Jan leek zich hier niet veel van te herinneren. “Meisjes plagen is… ik weet het niet meer,” antwoordde hij, wat voor Els duidelijk een blauwtje betekende.

Hoogte- en dieptepunten

Hoogtepunt: Iris en Jan die openlijk over een gezamenlijke toekomst nadenken. Hun avontuurlijke plannen en speelse interacties geven hoop op een succesvolle match.

Dieptepunt: Het respectloze gedrag van Thijz tegenover Ammarie. Zijn onverschilligheid en botte houding verdienen geen schoonheidsprijs.

Verrassing: Marcel, die met zijn onverwachte kennis van de Spaanse taal (“Si, si, claro!”) ineens een kanshebber lijkt te worden voor Mirjam, ondanks eerdere twijfelachtige momenten.

De komende afleveringen zullen uitwijzen of deze deelnemers hun liefdesavonturen succesvol kunnen afsluiten of dat er nog meer onverwachte wendingen op hen wachten. Met zoveel verschillende persoonlijkheden en onverwachte gebeurtenissen is B&B Vol Liefde dit seizoen spannender dan ooit.

Algemeen

Finale The tribute: battle of the bands krijgt verrassende wending: Kijkers zeggen allemaal hetzelfde

Avatar foto

Gepubliceerd

op

De finale van The Tribute: Battle of the Bands kreeg zaterdagavond een ontknoping die niemand had zien aankomen. Waar normaal gesproken één band met de winst naar huis gaat, bleek dit seizoen zo uitzonderlijk spannend dat de jury en het scorebord geen keuze konden afdwingen. De uitslag liet zien dat Beach Boys’ Best en Donna’s Hot Stuff exact hetzelfde aantal punten hadden verzameld. Het resultaat: twee winnaars, twee dolblije bands en een finale die nog lang zal worden besproken.

Een seizoen vol topniveau

Al vanaf de eerste afleveringen werd duidelijk dat dit seizoen van The Tribute er één was van een bijzonder hoog niveau. De deelnemende tributebands legden de lat telkens een stukje hoger en de jury strooide regelmatig met hoge cijfers. Ook in de halve finales gaven de juryleden al aan hoe moeilijk het werd om onderscheid te maken. Elke band bracht niet alleen muzikaal vakmanschap, maar ook emotie, podiumprésence en een overtuigende vertolking van iconische artiesten.

Dat hoge niveau zorgde voor een spannende aanloop naar de finale. Kijkers thuis hadden hun favorieten, maar ook zij merkten dat het verschil tussen de overgebleven acts flinterdun was. Het leek dan ook haast onvermijdelijk dat de finale een bijzondere wending zou krijgen.

Een onverwachte uitslag

Toen de punten na de laatste optredens werden opgeteld, ontstond er verwarring in de studio. Op het scorebord verscheen een gelijke stand: Beach Boys’ Best en Donna’s Hot Stuff hadden exact hetzelfde totaal behaald. Voor het eerst in de geschiedenis van het programma kon er geen duidelijke winnaar worden aangewezen.

Zanger en drummer Tim Beudel van Beach Boys’ Best vertelt later dat het moment surrealistisch aanvoelde. Hij dacht zelfs even dat er nog een extra optreden zou volgen om de doorslag te geven. Dat bleek niet nodig: de programmamakers besloten beide bands tot winnaar uit te roepen. Een beslissing die zorgde voor verrassing, maar ook voor een warm applaus vanuit het publiek.

Beach Boys’ Best: favoriet én winnaar

Beach Boys’ Best werd vanaf de eerste aflevering gezien als een van de grote kanshebbers. Hun loepzuivere samenzang, authentieke sound en liefde voor het repertoire van The Beach Boys maakten indruk op zowel jury als kijkers. In de finale wisten ze opnieuw te raken met een gevoelige uitvoering die bij jurylid Angela Groothuizen zichtbaar emoties losmaakte.

Tim Beudel kijkt met trots terug op dat moment. Tijdens het optreden zelf was hij volledig gefocust op de muziek, maar pas achteraf drong door wat het had losgemaakt. Het besef dat je iemand zo kunt raken met muziek, noemt hij een van de mooiste ervaringen van het hele traject. Dat de band nu ook daadwerkelijk als winnaar de geschiedenis ingaat, voelt als de kroon op weken van hard werken.

Donna’s Hot Stuff: een droom die uitkomt

Voor Donna’s Hot Stuff was de winst minstens zo bijzonder. Zangeres Irma Derby (54) ziet de overwinning als de vervulling van een langgekoesterde droom. Jaren geleden begon ze vol ambitie aan haar muzikale carrière, maar zoals bij zovelen bleek doorbreken geen eenvoudige opgave. De deelname aan The Tribute bracht haar terug naar dat oorspronkelijke gevoel van hoop en passie.

Dat ze nu, samen met haar band, als winnaar wordt uitgeroepen, voelt voor haar als erkenning. Ze hoopt dat de overwinning zal leiden tot meer bekendheid en nieuwe kansen. Toch blijft ze nuchter: ze kijkt vooral uit naar de komende optredens en laat alles wat daarna komt rustig op zich afkomen.

Twee winnaars, één podium

Het unieke aan deze finale is niet alleen de gedeelde winst, maar ook de sfeer die daarbij ontstond. In plaats van teleurstelling of rivaliteit was er vooral wederzijds respect. Beide bands gunden elkaar het succes en vierden samen het resultaat. Die houding werd ook door kijkers gewaardeerd, die op sociale media spraken van een “mooie en sportieve ontknoping”.

De beslissing om twee winnaars aan te wijzen voelt voor velen dan ook passend bij dit seizoen. Het weerspiegelt hoe dicht het niveau bij elkaar lag en hoe lastig het was om één act boven de ander te plaatsen. In plaats van een geforceerde keuze kreeg de finale zo een extra dimensie.

Op naar de Ziggo Dome

Een belangrijk onderdeel van de prijs is het optreden in de Ziggo Dome, een droompodium voor veel artiesten. Zowel Beach Boys’ Best als Donna’s Hot Stuff kijken hier enorm naar uit. Voor beide bands betekent het een kans om hun muziek voor een nog groter publiek te brengen en hun succes verder uit te bouwen.

Tim Beudel benadrukt dat alleen al het vooruitzicht van dat optreden hen euforisch maakte, los van de uiteindelijke winst. Voor Irma Derby voelt het als een bevestiging dat het nooit te laat is om je dromen na te jagen. De Ziggo Dome wordt zo het gezamenlijke eindpunt – én tegelijk een nieuw begin.

Een finale die bijblijft

De finale van The Tribute: Battle of the Bands zal de boeken ingaan als een van de meest bijzondere ooit. Niet door controverse of drama, maar door de zeldzame situatie waarin talent, inzet en passie zo gelijkwaardig bleken dat er geen winnaar te kiezen viel. Het resultaat was een gedeelde overwinning die recht doet aan beide bands.

Voor kijkers betekende het een verrassende, maar ook bevredigende afsluiting van een sterk seizoen. Voor de deelnemers is het een herinnering die ze hun leven lang zullen meedragen. En voor het programma zelf is het een bewijs dat muziek soms belangrijker is dan winnen alleen.

Lees verder