-

Algemeen

‘’Een onbeschofte kledingwinkel assistent vernederde mijn oma.’’

Avatar foto

Gepubliceerd

op

Mijn oma, de liefste en meest liefdevolle persoon die ik ken, stapte vol hoop een plaatselijke luxe boetiek binnen, op zoek naar de perfecte jurk voor mijn aanstaande bruiloft. Wat daar gebeurde, bracht een golf van verontwaardiging teweeg die me dwong tot actie.

Vernedering in de Boetiek

Toen oma de winkel betrad, werd ze begroet door een verkoopassistente met een neerbuigende grijns. “Kan ik u helpen?” vroeg ze op een toon die duidelijk mijn oma’s zelfvertrouwen probeerde te ondermijnen.

Oma, altijd beleefd, glimlachte en deelde haar doel: “Ja, ik ben op zoek naar een jurk voor de bruiloft van mijn kleindochter.”

Maar de assistente had andere plannen. Met een opgetrokken wenkbrauw en een spottende lach antwoordde ze: “Voor jou? Veel succes met het vinden van iets dat niet op een tent lijkt.

Onze jurken zijn voor modernere figuren. Maar ga je gang, sla jezelf knock-out.” De assistente’s beledigende woorden raakten oma diep.

Reactie van Oma

Ondanks de vernedering bleef oma vastberaden om een jurk te vinden. Bij elke poging om een jurk te passen, werd ze echter opnieuw belachelijk gemaakt door de assistente, die haar leeftijd en lichaamsgrootte bespotte.

Het was hartverscheurend om te zien hoe mijn oma, die altijd anderen met liefde en respect behandelt, zo werd behandeld.

Mijn Actie

Ik kon dit onrecht niet laten gebeuren. Niemand verdient het om zo behandeld te worden, vooral niet mijn oma.

Daarom nam ik het heft in eigen handen en benaderde de eigenaar van de winkel, Danielle, via sociale media.

Ik deelde het schokkende verhaal en smeekte haar om actie te ondernemen. Danielle, geschokt door wat ze hoorde, besloot niet alleen om zich te verontschuldigen bij mijn oma en mij, maar ook om de assistente een lesje te leren.

Confrontatie in de Winkel

Danielle zette een briljant plan in werking. Ze stuurde haar eigen grootmoeder, gekleed in bescheiden kleding, de winkel in om te zien hoe zij zou worden behandeld.

Zoals verwacht, kreeg ook zij dezelfde respectloze behandeling van de assistente, Nicole. Op het moment dat Nicole op het punt stond om Danielle’s oma weg te jagen, verscheen Danielle zelf.

Haar gezicht vertrok van schrik toen ze haar oma zag en met vreugde begroette: “O, oma! Hoi! Heb je al iets voor jezelf uitgekozen?”

Nicole stond met de mond vol tanden terwijl Danielle haar excuses aanbood aan haar oma en aan mijn oma.

Danielle maakte het meteen duidelijk dat dit gedrag onacceptabel was, en Nicole werd ter plekke ontslagen voor haar respectloze gedrag.

Overwinning en Herstel

Terwijl Nicole de consequenties van haar daden onder ogen zag, vonden mijn oma en ik elders een prachtige jurk.

We werden warm verwelkomd in een andere boetiek, waar oma de perfecte smaragdgroene jurk vond die haar deed stralen.

Op mijn trouwdag schitterde mijn oma in haar prachtige jurk. Tijdens de receptie nam ik de tijd om haar te eren en het verhaal van onze ervaring te delen. Ik benadrukte het belang van opkomen voor geliefden en het verspreiden van vriendelijkheid.

Belangrijke Lessen

Dit verhaal onderstreept enkele cruciale lessen:

  • Het Belang van Opkomen voor Geliefden: Zelfs in de kleinste situaties is het belangrijk om degenen van wie we houden te beschermen en voor hen op te komen.
  • De Kracht van Vriendelijkheid en Respect: Het tonen van respect en vriendelijkheid, zelfs in het aangezicht van onrecht, kan een groot verschil maken.
  • Actie Ondernemen tegen Onaanvaardbaar Gedrag: Het aanpakken van respectloos gedrag helpt bij het bevorderen van een cultuur van respect en mededogen.

Conclusie

Het incident in de boetiek toonde niet alleen de kwetsbaarheid van mijn oma, maar ook haar vastberadenheid en onze gezamenlijke kracht om onrecht te bestrijden.

Door op te komen voor wat juist is en actie te ondernemen tegen onacceptabel gedrag, kunnen we bijdragen aan een vriendelijkere en rechtvaardigere wereld.

Mijn oma’s ervaring heeft niet alleen rechtvaardigheid gebracht, maar ook onze band versterkt en het belang van liefde en respect in ons leven benadrukt.

Algemeen

Floortje Dessing getrffen door ernstige ziekte: ‘Al dagen niet gegeten en bonkende hoofdpijn’

Avatar foto

Gepubliceerd

op

Tv-maker Floortje Dessing (52) heeft tijdens opnames op Bali naar eigen zeggen een naar ’tropisch v!rus’ opgelopen. Ze heeft al dagenlang niet kunnen eten en kan alleen wat water binnenhouden.

Hoewel ze voor werk op het Indonesische eiland verblijft, hoopte ze ook te kunnen ontspannen tijdens haar verblijf.

Het is voor het eerst in zeven jaar dat ze terug is op Bali, en ze geniet van de veranderingen en kleine details, zoals een bijzondere boom bij haar logeeradres. Helaas kan Dessing echter niet echt genieten vanwege haar z!ekte.

Ze deelde haar situatie met haar 63.000 volgers op social media en vertelde over het ‘n*sty tropisch v!rus’ dat haar al op de tweede dag van haar reis te pakken had genomen.

Ze verblijft momenteel alleen maar binnen onder een muggennet en heeft last van bonzende h00fdpijn.

Het is niet duidelijk welk v!rus ze precies heeft, maar het heeft haar flink te pakken. Ze heeft al dagen niet kunnen eten en houdt alleen water en paracetam0l binnen.

Ondanks haar tegenslag blijft Dessing nuchter en 0ptimistisch. Ze zegt: “Dat is ook reizen… Maar even doorb!jten en we zijn er vast weer.”

Haar volgers sturen haar beterschapswensen, wat haar enigszins helpt om zich wat beter te voelen.

Het is niet de eerste keer dat Dessing wordt getr0ffen door een typische reisaand0ening. In het verleden heeft ze al te maken gehad met verschillende infect!es en aand0eningen tijdens haar reizen, zoals schist0somiasis in Colombia, knokkelk00rts op Bali, hondsd0lheid in Cambodja en tekenencefalitis in Zweden.

Ze heeft zelfs ooit beweerd dat ze werd aangev*llen door duizenden wespen op een eiland in de Stille Oceaan.

Ondanks deze uitdagingen leveren haar reisavonturen prijswinnende tv-programma’s op. Onlangs werd ze geëerd met de Media Oeuvre Award voor haar jarenlange carrière vol ‘schitterende’ programma’s en mooie verhalen.

Ze won in 2016 de Gouden Televizier-Ring met haar programma ‘Floortje naar het einde van de wereld’.

Dessing wordt beschouwd als een ‘klasse apart’ door de jury, bestaande uit AD-columnist Angela de Jong en Spreekbuis-uitgever Richard Otto.

Lees verder