-

Algemeen

Joost Klein richt zich in een video aan de EBU, de organisatie die hem diskwalificeert!

Avatar foto

Gepubliceerd

op

Joost Klein is gediskwalificeerd voor het Eurovisie Songfestival van 2024, waardoor Nederland voor het eerst in de geschiedenis niet mee zal doen aan het liedjesfestijn.

De EBU, de organisator van het festival, staat nu onder vu*r vanwege de beslissing.

Er zouden vermeende woorden zijn gevallen tussen Joost en een medewerker van het festival, wat resulteerde in zijn diskwalificatie.

Er wordt beweerd dat het incident plaatsvond tussen Joost en een vrouwelijke Israëlische journalist of fotograaf, waarbij Joost zich mogelijk bedre!gd voelde nadat hij belachelijk zou zijn gemaakt over zijn 0verleden ouders.

Hoewel sommigen beweren dat het incident “nauwelijks iets voorstelt”, rechtvaardigt de EBU de diskwalificatie door te stellen dat het onderzoek naar het voorval nog enkele weken zal duren, waardoor het ongepast wordt geacht om Nederland te laten optreden.

Joost Klein spreekt zich uit tegen de EBU over deze kwestie. Hoewel hij tot nu toe vrij stil is gebleven, laait de discussie op Twitter en andere platforms op, waarbij veel mensen zich solidair verklaren met Joost.

Er is een groeiende roep om Nederland permanent terug te trekken uit het Songfestival.

Actrice Babette van Veen pleit hiervoor: “Dan nu rug recht houden en de fik erin.

Overal van terugtrekken. Inclusief commentaar en uitreiking van de punten.”

Ook Jeroen Snel is klaar met het Songfestival: “2024 gaat de geschiedenis in als het jaar waarin Nederland voor de laatste keer meedeed aan het Eurovisie Songfestival.”

Guido den Aantrekker sluit zich hierbij aan: “Haha, stop toch ook gewoon met die malle politieke freakshow.

Heeft niets meer met goede songs te maken.” Joost Klein heeft ook een boodschap voor de EBU:

“Mijn stilte heeft lang genoeg geduurd. Het is tijd dat de EBU verantwoordelijkheid neemt voor hun beslissing om mij te diskwalificeren van het Eurovisie Songfestival.

Ik ben onschuldig aan de beschuldigingen die tegen mij zijn geuit.

Het is onacceptabel dat ik word gestraft zonder enige vorm van eerlijk proces.

Ik heb het recht om mijn naam te zuiveren en mijn reputatie te verdedigen. De EBU moet transparantie bieden over het onderzoek en de feiten openbaar maken.

Ik eis gerechtigheid en ik zal niet rusten voordat ik het heb gekregen.”

Algemeen

Jan de Hoop opgenomen in ziekenhuis na hartklachten: “Ambulance reed met sirenes de camping op”

Avatar foto

Gepubliceerd

op

Een onverwachte wending tijdens zijn vakantie: televisie- en radiopresentator Jan de Hoop kreeg onlangs te maken met een medisch incident dat hem en zijn omgeving flink liet schrikken. De geliefde oud-nieuwslezer van het RTL Ontbijtnieuws werd afgelopen vrijdag met spoed opgenomen in het ziekenhuis van Terneuzen, nadat hij zich niet goed voelde op zijn vakantieadres. Inmiddels gaat het naar omstandigheden goed met hem, maar de komende weken staan voor Jan in het teken van rust en herstel.

Pijn in de borst, kaak en keel: “Toen wist ik dat het mis was”

De 70-jarige Jan de Hoop verbleef samen met zijn echtgenoot Coen op een camping in Zeeuws-Vlaanderen, waar het stel genoot van een welverdiende vakantie. Maar op vrijdagochtend sloeg de sfeer plotseling om. Jan werd wakker met een benauwend gevoel en pijn op meerdere plekken in zijn bovenlichaam. In een gesprek met Radio Gelderland blikte hij openhartig terug:
“Ik had pijn op mijn borst, in mijn kaak en keel. Dat voelde niet goed. Toen ben ik gaan googelen en dacht: dit zou weleens een hartinfarct kunnen zijn.”

Zijn voorgevoel bleek akelig accuraat. Hij twijfelde geen moment en besloot hulp in te schakelen. Al snel verscheen er een ambulance op de camping, met zwaailichten en sirenes. Het tafereel trok begrijpelijkerwijs de aandacht van andere kampeerders. “Het was een beetje gênant. Zo’n ambulance die midden op de camping komt voorrijden met loeiende sirenes. Maar ik ben natuurlijk blij dat ze zo snel waren.”

Ingrijpen in het ziekenhuis: snelle diagnose, vakkundige behandeling

Eenmaal aangekomen in het ziekenhuis in Terneuzen werd snel duidelijk dat het inderdaad ging om een hartinfarct. Er bleek sprake van een verstopping in een zijtakje van een kransslagader. Gelukkig konden de artsen direct ingrijpen. Jan vertelt:
“Het zat gelukkig op een plek die ze goed konden bereiken. De verstopping is verwijderd en het herstel is goed ingezet. De artsen en verpleegkundigen hier zijn ontzettend deskundig en vriendelijk geweest.”

De presentator toonde zich dankbaar voor de snelle en professionele hulp die hij kreeg. Al op zondag mocht hij het ziekenhuis verlaten om thuis verder te herstellen. Wel moet hij de komende weken rustig aan doen. De uitzending van zijn radioprogramma De Hoop op Zaterdag op Omroep Gelderland werd zaterdag overgenomen door collega’s.

Bekend gezicht bij RTL en Radio Gelderland

Jan de Hoop is al decennialang een vertrouwd gezicht én geluid op de Nederlandse televisie en radio. Zijn warme stem, positieve uitstraling en kenmerkende glimlach maakten hem tot een geliefde presentator bij een breed publiek. Hij verwierf vooral bekendheid door zijn rol als nieuwslezer bij het RTL Ontbijtnieuws, waar hij maar liefst 33 jaar lang het ochtendnieuws verzorgde. In 2022 nam hij afscheid van die rol, met een indrukwekkende uitzending waarin collega’s, vrienden en kijkers hem bedankten voor zijn inzet.

Na zijn vertrek bij RTL bleef hij actief als presentator. Sinds 2016 presenteert hij iedere zaterdagochtend het radioprogramma De Hoop op Zaterdag bij Omroep Gelderland, waar hij met zijn vertrouwde stem luisteraars door het weekend begeleidt. Zijn programma staat bekend om de persoonlijke toon, vrolijke gesprekken en menselijke verhalen die hij met zorg en aandacht brengt.

Een leven in balans: wonen in Radio Kootwijk

Samen met zijn echtgenoot Coen woont Jan in het karakteristieke plaatsje Radio Kootwijk, gelegen in de bossen bij Apeldoorn. Het dorp staat bekend om zijn rust, natuur en het iconische zendstation, dat als decor dient voor films en evenementen. Voor Jan en Coen is het een ideale plek om tot rust te komen, omringd door groen en stilte.

Jan deelt regelmatig beelden van hun leven in Radio Kootwijk via sociale media. Zijn liefde voor natuur, dieren en rustgevende wandelingen blijkt uit bijna elke post. Ook hun huisdieren, waaronder honden en kippen, spelen een belangrijke rol in hun dagelijks leven.

De kracht van openheid: Jan deelt zijn ervaring

Wat velen waarderen aan Jan de Hoop is zijn openheid. Ook nu schuwt hij het niet om zijn ervaring te delen, hoe spannend of ongemakkelijk het ook was. Met zijn herkenbare zelfspot en nuchtere blik vertelde hij bij Radio Gelderland eerlijk hoe hij de situatie beleefde. “Het is natuurlijk even schrikken. En ik weet dat ik rustig aan moet doen. Maar ik voel me goed en ben vooral dankbaar dat het zo snel is opgemerkt en behandeld.”

Die openheid maakt hem menselijk en toegankelijk, eigenschappen die hij altijd heeft behouden ondanks zijn bekende status. Juist door te vertellen over deze kwetsbare momenten, laat Jan zien dat gezondheid iets is waar we allemaal alert op moeten blijven – ongeacht leeftijd of levensstijl.

Reacties uit het hele land: steun en warmte voor Jan

Na het nieuws over zijn opname stroomden de reacties binnen. Op sociale media en via Omroep Gelderland deelden luisteraars, collega’s en bekenden hun steun en wensen voor een voorspoedig herstel. Velen spreken hun dankbaarheid uit voor alles wat Jan de afgelopen decennia voor het Nederlandse medialandschap heeft betekend.

Ook oud-collega’s van RTL lieten van zich horen. “Jan is een van de meest warme en betrouwbare mensen met wie ik ooit heb gewerkt,” liet een voormalige collega weten. “Hij is altijd geïnteresseerd in anderen, en zelfs nu maakt hij zich nog zorgen of mensen zich geen zorgen maken om hém.”

Terug naar de basis: rust, natuur en herstel

Voorlopig staan werk en media-evenementen op een lager pitje. Jan zal de komende weken in alle rust herstellen, omringd door zijn man Coen en hun dierbaren. De natuur van de Veluwe biedt daarvoor de perfecte omgeving. Of het nu gaat om wandelingen in het bos, het verzorgen van de dieren of gewoon even een boek lezen in de zon – alles staat in het teken van ontspanning.

Jan weet als geen ander hoe belangrijk het is om naar je lichaam te luisteren. “Ik voel me gesteund door iedereen, en dat doet me ontzettend goed,” liet hij nog weten. “Het is tijd om even pas op de plaats te maken en te genieten van de kleine dingen.”

Een levensles voor iedereen

Het voorval met Jan de Hoop benadrukt nog maar eens hoe belangrijk het is om alert te zijn op signalen van je lichaam. Pijn op de borst, uitstraling naar de kaak of keel, benauwdheid: het zijn tekenen die niet genegeerd mogen worden. Jan’s snelle reactie en het direct inschakelen van medische hulp maakten mogelijk het verschil.

Zijn verhaal herinnert ons eraan dat gezondheid kwetsbaar is en dat het belangrijk is om goed voor jezelf te zorgen – ook, of juist, wanneer je het gevoel hebt sterk en energiek te zijn.

Vooruitkijken met vertrouwen

Hoewel het even spannend was, kijkt Jan nu vooral vooruit. Hij laat weten zich inmiddels beter te voelen en kijkt uit naar de komende weken van rust en reflectie. De kans is groot dat hij in de toekomst weer met plezier terugkeert op de radio, maar alles op zijn tijd.

Voor nu wenst Nederland hem vooral een goed herstel, veel liefde en rust toe. Zijn nuchtere blik, gevoel voor humor en warme uitstraling maken hem tot iemand die gemist wordt als hij er even niet is – en des te meer gewaardeerd wordt als hij straks weer terugkeert.

Lees verder