Algemeen
Excuus-video van Joost Klein is precies in de roos: ‘Sorry voor mijn gedrag…’

Joost Klein blijft het onderwerp van gesprek nu er langzaam meer duidelijkheid komt over ‘het incident’.
Vandaag heeft Joost via zijn advocaat laten weten dat hij geen strafbaar feit heeft gepleegd, ondanks wat de European Broadcasting Union (EBU) beweert.
Joost zou de camera een duw hebben gegeven, maar geen klap hebben uitgedeeld. Maatschappelijk werker Tom Ribbens suggereert dat de DARVO-tactiek is toegepast: Deny, Attack, and Reverse Victim and Offender.
Met andere woorden, de schuldige beschuldigt het slachtoffer om de aandacht van zichzelf af te leiden.
Ribbens merkt op: “Waar de EBU oorspronkelijk het probleem was,
worden de rollen nu omgedraaid en wordt Klein neergezet als de
grote schuldige, als zondebok.
Het lijkt erop dat de EBU vooral bezig is met het handhaven van hun eigen macht en controle, en het oppoetsen van hun imago.”
Hoewel er behoefte is aan opheldering van Joost zelf, zijn we langzamerhand wel klaar met alle speculaties en roddels die aan dit incident worden verbonden.
We zouden graag van Joost zelf willen horen wat er precies is
gebeurd, maar hij heeft wat tijd nodig.
Het is nog niet duidelijk of Joost in een talkshow zal verschijnen om zijn kant van het verhaal te vertellen, aangezien de artiest niet erg happig lijkt te zijn op media-optredens.
Een video waarin Joost een gedicht voordraagt en zijn excuses aanbiedt, circuleert momenteel op sociale media. Vermoedelijk heeft een fan deze video gemaakt en onder het gedicht geplaatst, waardoor het veel aandacht krijgt.
De vraag blijft echter wat er daadwerkelijk is gebeurd en wie
verantwoordelijk is voor het incident.
Het is van cruciaal belang dat alle betrokken partijen de kans krijgen om hun verhaal te vertellen en dat er een eerlijk onderzoek wordt uitgevoerd om de waarheid aan het licht te brengen.
Ondertussen moeten we voorzichtig zijn met het verspreiden van geruchten en aannames, en moeten we wachten op officiële verklaringen voordat we oordelen vellen.
Hopelijk zal Joost binnenkort meer openheid van zaken geven en kunnen we het incident achter ons laten met een beter begrip van wat er echt is gebeurd.

Algemeen
Carrière Jan Smit definitief voorbij: ´Hij is compleet ingestort´

Jarenlang was Muziekfeest op het Plein een vaste waarde in de zomerprogrammering van de NPO. Onder leiding van Jan Smit trok het programma volle pleinen en respectabele kijkcijfers. Maar die tijden lijken voorbij. Tv-kenner Tina Nijkamp uit stevige kritiek en suggereert zelfs een mogelijke degradatie van het programma naar NPO 3.
Flinke daling in populariteit
Waar het programma voorheen steevast boven het miljoen kijkers scoorde, komt het nu volgens Nijkamp nauwelijks boven de 500.000 uit. In haar populaire podcast Tina’s TV Update vraagt ze zich openlijk af waarom er juist dit jaar meer afleveringen zijn ingepland. “Vorig jaar waren het er nog vier, dit jaar zes. Dat is veel, zeker als je ziet wat het oplevert,” aldus Tina.
Van regionaal succes naar karig reisschema
Het oorspronkelijke idee achter Muziekfeest op het Plein was een tour langs verschillende steden in Nederland. Een feest voor de regio, direct bij de mensen op het plein. Dit jaar zijn er echter nog maar twee opnamelocaties: Leeuwarden en Amsterdam. Dat komt volgens Nijkamp mede door de kosten die gepaard gaan met het steeds verplaatsen van het decor.
Minder breed draagvlak
Voor veel kijkers was het reizende karakter juist de charme van het programma. Door het in te perken tot slechts twee steden, verdwijnt dat lokale gevoel. “Het krijgt daardoor een veel minder breed draagvlak in het land,” stelt Tina. Ze vergelijkt het met Nederland Muziekland, een programma dat uiteindelijk ook zijn glans verloor toen het steeds minder mobiel werd.
Opnames in Amsterdam al afgerond
De aflevering in Amsterdam werd onlangs al opgenomen, op een locatie langs de Ring. Daarmee lijkt het spektakel meer op een festivaluitzending dan op een intiem volksfeest. De grote vraag is of deze nieuwe invulling nog wel aanslaat bij het trouwe publiek dat gewend was om de artiesten voor hun eigen stadhuis te zien optreden.
NPO 1 past niet meer
Nijkamp vindt dat het programma eigenlijk niet meer thuishoort op NPO 1. “Het muzikale karakter zou beter passen bij NPO 3, dat sowieso meer muziek en jongerenprogramma’s uitzendt.” Volgens haar is het behouden van Muziekfeest op het Plein op het hoofdnet een vorm van vasthouden aan iets dat zijn tijd heeft gehad.
Kans voor de concurrentie
De zomerperiode waarin het programma wordt uitgezonden – tussen 25 juli en 29 augustus – is doorgaans rustig op televisiegebied. Tina merkt op dat dit de ideale kans is voor commerciële zenders om met een nieuwe show te komen. “Als RTL of SBS met iets vernieuwends komt, kunnen ze zomaar de aandacht van het grote publiek opeisen.”
Onzekere toekomst voor Jan Smit en zijn muziekfeest
Hoewel Jan Smit al jarenlang het vertrouwde gezicht is van het programma, is het nog maar de vraag of Muziekfeest op het Plein nog toekomst heeft op de huidige zender. Als de kijkcijfers dit jaar opnieuw tegenvallen, zou een verschuiving naar een andere net of zelfs een volledige stopzetting niet ondenkbaar zijn. Vooralsnog moet Jan hopen dat het publiek hem deze zomer nog massaal weet te vinden.