-

Algemeen

Mark Gillis uit huis gezet en baan bij Peter Gillis kwijt: ‘Werk zoeken!’

Avatar foto

Gepubliceerd

op

Mark Gillis staat bekend als de dynamische en gedreven zoon van Peter Gillis, een magnaat in de recreatiebranche.

Het vakantieparkwezen zit bij hem in het bloed, en het is dan ook geen verrassing dat Mark op een dag het bedrijf van zijn vader zal overnemen.

Althans, als er tegen die tijd nog iets van over is. Peter verliest park na park vanwege tegenwerking van gemeenten.

Recentelijk is zelfs het paradepaardje park Prinsenmeer gesloten op last van de burgemeester, waarbij alle bewoners het park moeten verlaten.

Een exploitant zal het park huren en beheren, waardoor het naar verwachting snel weer open zal gaan.

Mark, die is opgegroeid op Prinsenmeer, staat nu ook voor de uitdaging om zijn huis te verlaten. Maar waar gaat hij heen?

Eind vorig jaar werd bekend dat Peter zijn kinderen heeft ontslagen. Uit officiële documenten blijkt dat Peter zijn drie kinderen uit de raad van bestuur van zijn parken heeft verwijderd, waardoor hij nu als enige verantwoordelijk is voor de parken.

Dit betekent dat Mark, onder andere, zijn baan tijdelijk kwijt is. Of dit ook inhoudt dat hij geen financiële steun meer van zijn vader ontvangt, is echter onduidelijk.

Met Peter weet je immers nooit. Dit betekent dat Mark momenteel zonder werk én zonder huis komt te zitten.

Zijn grootste zorgen? Waar hij zijn vissen moet laten en of hij nu een huis moet zoeken met een vijver.

Bij zijn vader intrekken is geen optie. Kijkers vinden dat Mark nu zelf op zoek moet gaan naar werk om voor zichzelf te kunnen zorgen.

Nu Mark Gillis zijn baan en huis dreigt te verliezen, staat hij voor een uitdaging om zijn leven opnieuw vorm te geven.

Voor iemand die zijn hele leven al betrokken is geweest bij het familiebedrijf van zijn vader, zal deze verandering ongetwijfeld een grote impact hebben.

Het feit dat Peter zijn kinderen uit de raad van bestuur heeft verwijderd, werpt ook vragen op over de toekomst van de familiebanden.

Hoewel het niet duidelijk is of Mark nog financiële steun van zijn vader zal ontvangen, kan deze breuk in het zakelijke aspect van hun relatie ook emotionele gevolgen hebben.

Voor Mark betekent dit waarschijnlijk dat hij nu op zoek moet naar een nieuwe baan en een nieuwe plek om te wonen.

Het verliezen van zijn huis op park Prinsenmeer, waar hij zijn hele leven heeft gewoond, zal zeker niet gemakkelijk zijn.

Het afscheid nemen van zijn vertrouwde omgeving en het moeten vinden van een nieuwe plek om te wonen, zal een emotionele en praktische uitdaging zijn voor Mark.

Daarnaast is er de vraag of Mark de capaciteiten heeft om buiten het familiebedrijf te werken. Als hij zijn hele leven al betrokken is geweest bij het runnen van vakantieparken, kan het moeilijk zijn om elders werk te vinden.

Het kan zijn dat hij zich moet laten omscholen of op zoek moet naar nieuwe kansen buiten de recreatiesector.

Kortom, Mark staat voor een periode van grote verandering en onzekerheid in zijn leven. Het zal van hem vereisen dat hij veerkrachtig is en zich aanpast aan deze nieuwe omstandigheden, terwijl hij zijn weg vindt naar een nieuwe toekomst buiten het schijnwerpers van het familiebedrijf.

Algemeen

Weerkaart op donkerrood: Op deze dag wordt het 42 graden in Nederland

Avatar foto

Gepubliceerd

op

Extreem zomerweer in Nederland: hitterecords, noodweer én een mogelijk tropische verrassing?

De zomer laat zich dit jaar in Nederland van haar meest intense kant zien. De afgelopen dagen liepen de temperaturen in ons land op tot maar liefst 38 graden. Op sommige plekken voelde het zelfs nog warmer aan, vooral in de volle zon en zonder een zuchtje wind. En wie dacht dat het daarmee wel gedaan was, komt misschien bedrogen uit: er zou nóg een hittegolf kunnen aankomen.

Records gebroken

De afgelopen dagen zijn officieel de warmste 1 en 2 juli ooit gemeten in Nederland. Daarmee zijn er opnieuw hitterecords gebroken. De zomer van 2025 staat nu al in de boeken als een uitzonderlijk warme periode.

Maar zoals vaker bij extreem zomerweer, sloeg het weer gisteravond plotseling om. In meerdere provincies werd code geel of zelfs code oranje afgegeven vanwege zwaar onweer, hagel en stormachtige windstoten. Hoewel er soms wat lacherig wordt gedaan over deze waarschuwingen, bleek dat in Winterswijk helaas onterecht: daar stortte een deel van een dak van een bedrijfspand in door de storm, en stonden straten compleet blank. Een serieuze wake-up call.

Zuid-Europa zucht onder de hitte

Wie denkt dat het in Nederland heet is, hoeft maar even naar Zuid-Europa te kijken om te zien dat het nóg extremer kan. In landen als Spanje, Frankrijk en Griekenland is de situatie nijpend. De temperaturen schieten daar boven de 40 graden uit en op diverse plekken zijn natuurbranden uitgebroken. Op Kreta, Griekenland, laaien de vlammen inmiddels op — iets wat we helaas bijna elk jaar lijken te zien in de zomermaanden.

Afnemende hitte, maar mogelijk niet voor lang

Voor de komende dagen zijn de vooruitzichten wat gematigder. De temperaturen dalen iets, er is kans op bewolking en af en toe regen. Het typische Hollandse zomerweer keert voorlopig terug, met waarden rond de 22 tot 25 graden. Toch blijft het weer grillig en kunnen de omstandigheden snel omslaan.

Komt er op 14 juli een zinderende uitschieter?

Volgens de weersite Weer1.nl is het mogelijk dat we op 14 juli een onverwachte tropische piek gaan meemaken. De voorspelde temperatuur? Maar liefst 42 graden Celsius. Dat zou niet alleen een nieuw record betekenen, maar ook de warmste dag ooit gemeten in Nederland.

Toch is enige nuance hier op zijn plaats. Hoe verder een weersvoorspelling in de toekomst ligt, hoe groter de onzekerheid. Korte termijnvoorspellingen – vandaag en morgen – zijn doorgaans vrij betrouwbaar. Maar een schatting elf dagen vooruit is met de nodige voorzichtigheid te interpreteren.

Wat zeggen andere bronnen?

De schatting van 42 graden roept uiteraard vragen op. Andere bekende weerdiensten zijn minder uitgesproken. Buienradar voorspelt voor diezelfde dag een maximumtemperatuur van ongeveer 26 graden – fors lager dan het eerdergenoemde scenario. Het KNMI, het officiële meteorologisch instituut van Nederland, geeft vooruitzichten tot 9 juli, en daaruit blijkt nog niets over eventuele extreme hitte.

Kortom: voorlopig is het gissen. Dat een nieuw warmterecord in de maak is, lijkt op dit moment nog speculatie, maar in deze zomer vol extremen is niets helemaal uitgesloten.

Wat denk jij?

Zien we straks opnieuw een verzengende zomerdag die de geschiedenisboeken ingaat? Of blijft het bij een milde Hollandse zomer met af en toe een plensbui? Wat denk jij: krijgen we echt 42 graden op 14 juli? Deel je mening in de reacties!

Lees verder