Algemeen
Piers Corbyn start grote rel in ‘cashless’ ALDI en betaalt zijn aardbeien contant!

Het betalingslandschap verschuift langzaam maar zeker naar een situatie waarin pinbetalingen de norm worden.
Zelfs supermarktketen ALDI heeft in sommige filialen de overstap gemaakt naar een volledig pin-only beleid, waar klanten alleen nog met hun pinpas kunnen afrekenen.
Deze ontwikkeling heeft echter kritiek uitgelokt, vooral omdat het voor sommige groepen, zoals ouderen, een uitdaging kan zijn om met deze nieuwe betalingswijze om te gaan.
De beslissing van ALDI om contant geld niet langer te accepteren heeft een storm van controverse veroorzaakt.
Voor veel ouderen, die misschien niet vertrouwd zijn met het gebruik van pinpassen, vormt dit een obstakel bij het doen van hun dagelijkse boodschappen.
Bovendien zijn er mensen met geheugenproblemen die de voorkeur geven aan contante betalingen vanwege de eenvoud en duidelijkheid ervan.
Het gebruik van pinpassen kan voor hen extra risico’s met zich
meebrengen.
Een ander punt van zorg dat naar voren komt bij het exclusief gebruik van pinbetalingen, is de kwestie van privacy.
Sommige mensen vrezen dat door alle transacties met een pinpas te verrichten, de overheid inzicht kan krijgen in al hun aankopen.
Dit is een zorg die wordt gedeeld door individuen zoals de Britse Piers Corbyn, een bekende weersvoorspeller, zakenman, klimaatontkenner, anti-vaccinatieactivist en complottheoreticus.
Piers Corbyn, hoe omstreden zijn reputatie ook mag zijn, heeft een geldig punt aangesneden.
Toen hij bij de supermarkt een bakje aardbeien wilde kopen, werd hem verteld dat hij alleen met zijn pinpas kon betalen.
Dit leidde tot een kleine opstand, waarbij Piers uiteindelijk vertrok nadat hij contant had betaald.
Hij benadrukte het feit dat de Britse pond wettig betaalmiddel is en dat het weigeren van contant geld niet wettelijk is toegestaan.
Deze gebeurtenis illustreert de groeiende bezorgdheid onder
sommige individuen over de toenemende afhankelijkheid van
pinbetalingen en de mogelijke implicaties voor privacy en
individuele vrijheden.
Het roept ook vragen op over de balans tussen gemak en privacy, en de verantwoordelijkheid van bedrijven om ervoor te zorgen dat hun betalingsbeleid toegankelijk blijft voor alle klanten, ongeacht hun leeftijd of achtergrond.
Het debat over het gebruik van contant geld versus pinbetalingen zal ongetwijfeld voortduren naarmate de samenleving verder evolueert naar een meer gedigitaliseerde economie.
Het is belangrijk om een evenwicht te vinden tussen innovatie en het respecteren van de behoeften en rechten van alle consumenten.
Alleen zo kunnen we een inclusieve en rechtvaardige samenleving waarborgen waarin iedereen toegang heeft tot essentiële diensten en voorzieningen, ongeacht hun voorkeur voor betaalmethoden. Bekijk beelden hieronder:

Algemeen
Linda de Mol zwaar onder vuur: ´Verlaag je niet tot dat niveau!´

Linda de Mol ligt opnieuw onder een vergrootglas. De gevierde presentatrice, die jarenlang het gezicht was van Talpa, krijgt stevige kritiek vanwege haar rol in de nieuwe quizshow Briljante Breinen. Het programma wordt niet op SBS6, maar op RTL 4 uitgezonden, wat direct vragen oproept bij media-analisten. Is dit wel de juiste rol voor een tv-icoon als Linda?
Nieuwe quiz op RTL 4
De show Briljante Breinen is het nieuwste format van De Mol en wordt in eerste instantie op RTL 4 uitgezonden, mede met het oog op mogelijke internationale uitbreiding. In deze quiz nemen uitzonderlijk slimme deelnemers het tegen elkaar op binnen de muren van een fictieve school. Iedere aflevering worden ze getest op verschillende vaardigheden, van rekenen en taal tot algemene kennis en geheugen.
Linda als schooldirectrice
In het programma speelt Linda de rol van schooldirectrice. Ze observeert de deelnemers, stelt hen op de proef en bepaalt wie zich aan het eind van het seizoen het briljantste brein van 2025 mag noemen. Daarmee keert ze terug in een meer educatief format, iets wat doet denken aan een kruising tussen De Slimste Mens en andere populaire kennisquizzen.
Kritiek vanuit de mediahoek
Ondanks de opzet en het duidelijke doel achter de show, krijgt Linda stevige kritiek. Zo stelt Telegraaf-journalist Jordi Versteegden in de podcast Strikt Privé dat het format een mengelmoes is van bestaande quizzen en Linda zich in een soort juffenrol wurmt. Volgens hem mist het programma originaliteit en grandeur. De presentatie van Linda zou bovendien niet in verhouding staan tot haar status.
Jan Uriot: “Ze is te groot voor quizzen”
Collega en showbizzduider Jan Uriot doet daar nog een schepje bovenop. Hij vindt dat Linda simpelweg te groot is voor dit soort programma’s. “Ze moet stoppen met quizzen. Dat is haar niveau niet. Zij is iemand die gala’s moet presenteren, momenten moet creëren waarop je weet: dit is belangrijk. Zoals vroeger met Mies Bouwman.” Volgens Uriot hoort Linda zich te richten op exclusieve evenementen, niet op wekelijkse quizformats.
Vraagtekens bij relevantie gala’s
Versteegden zet daar echter een kanttekening bij. Zijn vraag: “Zijn grote gala’s nog wel van deze tijd?” is relevant, zeker nu het medialandschap versnipperd is en grote live-evenementen minder kijkers trekken dan vroeger. Uriot is daarentegen stellig: “Er zijn genoeg gala’s. Televizier-Ring, Filmfestival, noem maar op. Die evenementen verdienen een gezicht als Linda.”
Linda blijft quizzen trouw
Toch lijkt Linda voorlopig niet af te stappen van het genre. Naast Briljante Breinen blijft ze namelijk ook te zien in Miljoenenjacht, een programma dat inmiddels tot haar vaste repertoire behoort. Dat roept opnieuw de vraag op: hoeveel quizshows kan een topvrouw als Linda tegelijk dragen voordat het afbreuk doet aan haar exclusieve imago?
Balans tussen inhoud en uitstraling
De discussie over Linda’s rol in quizprogramma’s raakt aan een breder punt: hoe behoud je als gevestigde naam je status in een veranderende tv-wereld? Is het verstandig om mee te gaan in de trend van laagdrempelige formats, of loont het juist om minder zichtbaar maar meer iconisch te blijven? Voor nu lijkt Linda haar eigen koers te varen, maar het publieke en journalistieke debat daarover is voorlopig nog niet verstomd.