Algemeen
Bart Ettkoven woedend door gedrag prinses Alexia: “Wij betalen jouw vakantie!”
Prinses Alexia heeft gisteren tijdens de verjaardag van koning Willem-Alexander veel stof doen opwaaien met een interview. Op sociale media zoals Twitter uitten veel mensen kritiek op haar houding, die volgens sommigen arrogant en verveeld overkwam.

Tijdens het interview ging het over haar tussenjaar, waarover ze niet veel wilde onthullen, waarschijnlijk om veiligheidsredenen. Dit is begrijpelijk gezien de recente gebeurtenissen rondom haar oudere zus, Kroonprinses Amalia.

In een gesprek met een verslaggever reageerde Alexia als volgt op een vraag over haar tussenjaar: “Ik heb veel gereisd en gewerkt, en verschillende culturen leren kennen.

Ik ben ontzettend dankbaar voor deze ervaringen.” Op de vraag in welke landen ze geweest is, antwoordde Alexia: “Voornamelijk zonnige landen.”
Bart Ettekoven, bekend van zijn commentaar op het koninklijk huis, uitte zijn onvrede over de beperkte informatie die Alexia gaf. Bij Shownieuws kreeg dit kritische geluid versterking van Manuel Venderbos, die opmerkte dat Alexia niet vloeiend sprak.

Sandra Schuurhof nuanceerde dit door te zeggen dat Alexia weliswaar sprak, maar bewust weinig informatie gaf. Ettekoven reageerde fel: “Ze had toch minstens kunnen zeggen dat ze door Azië of Zuid-Afrika gereisd had.

Wij respecteren hun privacy, maar tijdens deze zeldzame publieke momenten verwachten we wel enige openheid. We betalen per slot van rekening voor die vakanties van haar. Moeten we dan niet weten waar ze geweest is?” Hiermee legt Ettekoven de nadruk op het publieke belang, gezien het feit dat het koninklijk huis door belastinggeld wordt ondersteund.
Mooi mens #Alexia
Ik (persoonlijk) zie hier een jonge vrouw die moeite heeft om zich "en plein public" te uiten en een liefdevolle moeder #Máxima* die haar helpt. #NuffSaid pic.twitter.com/DbzzB3LIHo— 🎸-How Rude- 🔊 (@RuudieThe4) April 27, 2024
Algemeen
Floortje Dessing getrffen door ernstige ziekte: ‘Al dagen niet gegeten en bonkende hoofdpijn’

Tv-maker Floortje Dessing (52) heeft tijdens opnames op Bali naar eigen zeggen een naar ’tropisch v!rus’ opgelopen. Ze heeft al dagenlang niet kunnen eten en kan alleen wat water binnenhouden.

Hoewel ze voor werk op het Indonesische eiland verblijft, hoopte
ze ook te kunnen ontspannen tijdens haar verblijf.

Het is voor het eerst in zeven jaar dat ze terug is op Bali, en
ze geniet van de veranderingen en kleine details, zoals een
bijzondere boom bij haar logeeradres. Helaas kan Dessing echter
niet echt genieten vanwege haar z!ekte.

Ze deelde haar situatie met haar 63.000 volgers op social media
en vertelde over het ‘n*sty tropisch v!rus’ dat haar al op de
tweede dag van haar reis te pakken had genomen.

Ze verblijft momenteel alleen maar binnen onder een muggennet en
heeft last van bonzende h00fdpijn.

Het is niet duidelijk welk v!rus ze precies heeft, maar het
heeft haar flink te pakken. Ze heeft al dagen niet kunnen eten en
houdt alleen water en paracetam0l binnen.

Ondanks haar tegenslag blijft Dessing nuchter en 0ptimistisch.
Ze zegt: “Dat is ook reizen… Maar even doorb!jten en we zijn er
vast weer.”

Haar volgers sturen haar beterschapswensen, wat haar enigszins
helpt om zich wat beter te voelen.

Het is niet de eerste keer dat Dessing wordt getr0ffen door een
typische reisaand0ening. In het verleden heeft ze al te maken gehad
met verschillende infect!es en aand0eningen tijdens haar reizen,
zoals schist0somiasis in Colombia, knokkelk00rts op Bali,
hondsd0lheid in Cambodja en tekenencefalitis in Zweden.

Ze heeft zelfs ooit beweerd dat ze werd aangev*llen door
duizenden wespen op een eiland in de Stille Oceaan.

Ondanks deze uitdagingen leveren haar reisavonturen
prijswinnende tv-programma’s op. Onlangs werd ze geëerd met de
Media Oeuvre Award voor haar jarenlange carrière vol ‘schitterende’
programma’s en mooie verhalen.

Ze won in 2016 de Gouden Televizier-Ring met haar programma
‘Floortje naar het einde van de wereld’.

Dessing wordt beschouwd als een ‘klasse apart’ door de jury,
bestaande uit AD-columnist Angela de Jong en Spreekbuis-uitgever
Richard Otto.
