-

Algemeen

Vijf meisjes poseren voor een galafoto – die kort daarna online voor beroering zorgt door een klein verborgen detail

Avatar foto

Gepubliceerd

op

Deze groep jonge dames was net zo enthousiast over hun grote dag en koos ervoor om zich voor deze speciale gelegenheid prachtig uit te dossen. Samen namen ze een reeks foto’s, waarvan één in het bijzonder viraal ging.

Toen sommigen het subtiele detail op deze foto zagen, waren ze erg verrast! Lees verder om te ontdekken wat er aan de hand was!

Zoals bekend mogen middelbare scholieren in de Verenigde Staten, die meestal jonger zijn dan 21 jaar, wettelijk geen alcohol drinken. Maar in andere delen van de wereld liggen deze leeftijdsgrenzen lager. In Groot-Brittannië is de wettelijke drinkleeftijd 18 jaar, maar ook daar is het niet toegestaan om alcohol mee te nemen naar schoolgerelateerde evenementen met mogelijke minderjarige aanwezigen.

Dit weerhoudt sommige scholieren er echter niet van om stiekem alcohol te consumeren tijdens het dansen op schoolfeesten.

De begeleiders op deze feesten zijn doorgaans getraind om alcoholgebruik op te merken en in te grijpen. Maar soms vinden studenten creatieve manieren om toch alcohol mee te smokkelen.

Deze foto illustreert precies zo’n geval! Een studente van de eindexamenklas, die poseerde voor de camera, vermomde een grote fles. Hoe dan? Ze nam gewoon een grote zilveren fles en deed alsof het haar handtas was!

Op het eerste gezicht lijkt het alsof ze een stijlvolle zilveren tas draagt, maar bij nader inzien is het duidelijk iets anders!

De Britse studente Eleanor Clarke liet zich niet beperken door de wet of regels om plezier te hebben met haar vrienden. Ze droeg een prachtige jurk en wat leek op een metalen handtas, maar het bleek al snel dat dit ’tasje’ eigenlijk een grote fles was. In plaats van een echte tas voor haar persoonlijke spullen, koos ze voor een alternatief dat ze kon vullen met vloeistof!

Eleanor heeft niet gespecificeerd of ze de ’tas’ met alcohol had gevuld en was zelf verbaasd dat haar plannetje lukte. “Ik snap nog steeds niet hoe ik met een enorme heupfles als mijn galatas ben weggekomen,” schreef ze op X, voorheen bekend als Twitter.

Ze kocht naar verluidt de fles bij Tiger voor $12. Ze verborg deze op een slimme manier in het openbaar, zo goed zelfs dat niemand het doorhad totdat ze zelf haar geheim onthulde!

Dit is een grappig verhaal. We wensen Eleanor en haar vrienden veel succes in het volgende hoofdstuk van hun leven. Wat vind jij van dit verhaal? Heb je zelf een soortgelijke ervaring? Deel het met ons in de reacties.

Verspreid dit verhaal onder vrienden om hen te herinneren aan de goede oude tijd en soortgelijke streken die jij wellicht uithaalde!

Algemeen

Koningin Máxima helemaal afgemaakt op tv: ‘Ze ziet er onverzorgd en slordig uit!’

Avatar foto

Gepubliceerd

op

Koningin Máxima onder vergrootglas: discussie over haar kapsel tijdens staatsbezoek loopt hoog op

Het recente staatsbezoek van het Finse presidentiële paar aan Nederland zorgde niet alleen voor diplomatieke aandacht, maar ook voor een golf aan reacties over de uitstraling van koningin Máxima. In het entertainmentprogramma Shownieuws werd namelijk uitgebreid gesproken over haar kapsel, dat volgens Story-hoofdredacteur Guido den Aantrekker “anders dan anders” oogde. De discussie leidde tot uiteenlopende reacties, variërend van kritische opmerkingen tot genuanceerde duidingen van stijlexperts.

De aanleiding: Máxima’s kapsel valt op

Tijdens het officiële bezoek verscheen koningin Máxima in verschillende elegante outfits die zoals altijd veel lof kregen van modevolgers. Toch ging de aandacht deze keer vooral uit naar haar haarstijl. Volgens Guido den Aantrekker werd op de Story-redactie gesproken over een look met contrasterende tinten en een wat nonchalante afwerking.

Hij vertelde in de uitzending dat collega’s op de redactie de stijl omschreven als een soort “stracciatella-effect”, verwijzend naar het verschil in kleur tussen de lichte punten en de donkere aanzet. Den Aantrekker merkte op dat sommige redactiemedewerkers zich afvroegen of die stijl past binnen de formele omgeving van een staatsbezoek, waar vaak wordt gekozen voor klassieke en zeer verzorgde looks.

Hoewel de opmerkingen direct veel aandacht trokken, plaatste hij er zelf ook nuance bij: smaak is persoonlijk, en stijlen die in het ene land als gewaagd worden gezien, kunnen elders juist modern of stijlvol worden gevonden.

Sandra Schuurhof: “Dit past juist bij haar Argentijnse achtergrond”

Bij Shownieuws schoof ook royaltykenner Sandra Schuurhof aan, die de discussie in een breder perspectief plaatste. Zij benadrukte dat de haarkleur van Máxima eigenlijk heel herkenbaar is voor stijlen die populair zijn in Argentinië. Daar is het gebruikelijk dat vrouwen een duidelijk contrast tussen donker en licht in hun haar dragen, een look die vaak wordt gezien als speels, expressief en elegant.

Volgens Schuurhof is het dus zeker geen kwestie van ‘onverzorgd’, zoals online nogal snel werd gesuggereerd. Ze noemde zelfs een lokale bijnaam voor de stijl — de “taxi-look”, verwijzend naar het iconische kleurcontrast van zwart-met-geel, dat in Buenos Aires vaak wordt gebruikt om taxiwagens te herkennen. Schuurhof legde uit dat zo’n bijnaam niet neerbuigend is bedoeld, maar juist een knipoog is binnen een cultuur waar expressieve kleurcombinaties gangbaar zijn.

Door deze uitleg werd duidelijk dat Máxima’s look niet zomaar een losse stijlkeuze is, maar een verwijzing naar haar roots — iets wat zij in haar modekeuzes vaker subtiel laat terugkomen.

Prinses Amalia straalt tijdens staatsbanket

Naast de discussie over Máxima kwam ook prinses Amalia uitgebreid ter sprake in de uitzending. Haar aanwezigheid bij officiële staatsbezoeken is in korte tijd vanzelfsprekend geworden, en bij dit bezoek viel vooral haar nieuwe avondjurk op — een creatie van de gerenommeerde designer Jenny Packham, die eveneens geliefd is bij Catherine, Princess of Wales.

Volgens Sandra Schuurhof zag Amalia er “verzorgd, stralend en elegant” uit. Haar verschijning werd door veel kijkers geprezen, mede vanwege de moderne, volwassen uitstraling die past bij de nieuwe fase die zij als toekomstig staatshoofd ingaat.

Ook Guido den Aantrekker merkte Amalia’s outfit op, vooral het relatief lage decolleté. Hij vroeg zich in de uitzending af of dat gebruikelijk is bij dergelijke officiële diners. Schuurhof antwoordde dat dit binnen de dresscode van staatsbanketten heel normaal is, zeker bij avondkleding. Mode-experts wezen er eerder al op dat Amalia steeds meer haar eigen stijl ontwikkelt — klassiek waar nodig, maar met duidelijke moderne accenten.

Toen Guido zijn compliment vervolgde met de opmerking dat het “een mooie ontwikkeling” was, waarschuwde presentatrice Airen Mylene hem luchtig dat dit soort opmerkingen gevoelig kunnen liggen. Het moment leidde tot een korte, speelse uitwisseling in de studio, maar benadrukte tegelijk dat de publieke aandacht voor Amalia groot is en elk detail zorgvuldig wordt besproken.

Waarom uiterlijk van royals zoveel losmaakt

De uitgebreide aandacht voor de kapsels, jurken en stijlkeuzes van leden van het koningshuis is niet nieuw. Modecritici, royaltywatchers en fans volgen de familie nauwkeurig — deels uit bewondering, deels omdat stijl binnen het koningshuis een symbolische functie heeft.

Kleding en uitstraling dragen namelijk bij aan de internationale representatie van het land. Bij een staatsbezoek worden outfits zorgvuldig uitgekozen, vaak met subtiele verwijzingen naar cultuur, gastlanden of diplomatieke thema’s. Daarom valt het direct op wanneer een look iets anders is dan vooraf verwacht.

Máxima staat bekend om haar uitgesproken modekeuzes én haar durf om te experimenteren. Ze wisselt moeiteloos tussen couture, moderne ontwerpen en kleding met culturele knipogen. Daardoor zorgt ze regelmatig voor gesprekstof, maar blijft ze juist ook een van de meest inspirerende en geliefde royals binnen internationale modekringen.

Sociale media reageren massaal

Zoals vaak gebeurde ook deze keer dat fragmenten uit Shownieuws snel hun weg vonden naar sociale media. Sommige kijkers delen de mening van Guido den Aantrekker, anderen vinden de kritiek overdreven en benadrukken dat Máxima er altijd stralend uitziet — ongeacht de stijl die ze kiest.

Veel reacties gingen bovendien over het contrast tussen de kritiek op Máxima en de complimenten voor Amalia. Voor veel mensen was het juist mooi om te zien hoe moeder en dochter samen een sterke indruk maakten tijdens het staatsbezoek.

Stijl als onderdeel van het moderne koningshuis

Wat deze discussie opnieuw duidelijk maakt, is dat leden van het koningshuis tegenwoordig een dubbelrol hebben. Ze vertegenwoordigen het land op formele momenten, maar zijn tegelijkertijd publieke persoonlijkheden die voortdurend worden geanalyseerd. Hun keuzes — van kapsel tot accessoires — worden meegenomen in de bredere beeldvorming rondom hun rol.

Koningin Máxima heeft zich door de jaren heen ontwikkeld tot een internationaal stijlicoon. Haar spontane uitstraling, warme persoonlijkheid en voorkeur voor gedurfde mode maken haar juist geliefd. Dat haar kapsel zo’n discussie oproept, zegt misschien meer over de aandacht voor detail dan over de look zelf.

Conclusie: meer nuance dan kritiek

Hoewel de opmerkingen van Guido den Aantrekker veel aandacht trokken, zorgde de uitleg van Sandra Schuurhof voor belangrijke nuance. Máxima’s haarstijl is niet “slordig”, maar een bewuste uitstraling die past bij haar Argentijnse achtergrond. En tegelijkertijd onderstreepte het staatsbezoek juist hoe professioneel en stijlvol zowel Máxima als Amalia de officiële taken vervullen.

De discussie laat zien hoe sterk mode en representatie met elkaar verweven zijn binnen het koningshuis — en hoe elk detail kan uitgroeien tot een gespreksonderwerp.

Lees verder