-

Algemeen

Transgender deelnemer heeft geen schijn van kans bij Miss Universe

Avatar foto

Gepubliceerd

op

Rikkie Kollé heeft een waardevolle ervaring opgedaan maar ook een illusie verloren.

Als Miss Nederland vertrok ze naar El Salvador voor de Miss Universe-verkiezing, maar haar kansen waren bij voorbaat minimaal. Het bleek een kort avontuur te zijn.

Miss Universe
Al snel werd het voor Rikkie duidelijk dat haar avontuur van korte duur zou zijn.

Kort nadat alle negentig deelnemers zich hadden gepresenteerd, werden de namen van de twintig vrouwen omgeroepen die doorgingen naar de tweede ronde. Rikkie was daar niet bij.

Onder degenen die wel doorgingen, bevonden zich transvrouw Marina Machete uit Portugal en Jane Dipika Garrett. Jane is de eerste plussize vrouw die de finalisten heeft weten te bereiken.

De top 20 bracht nog meer verrassingen met zich mee.

Voor het eerst was er ook een moeder onder de finalisten, namelijk de Colombiaanse Camila Avella.

Winnares
De winnares van de Miss Universe-verkiezing is Sheynnis Palacios uit Nicaragua.

Zij mag zich een jaar lang de mooiste vrouw van het universum noemen.

Miss Thailand, Anntonia Porsild, eindigde op de tweede plaats.

Het podium werd gecompleteerd door Miss Australië Soraya Wilson, die de bronzen medaille won.

‘Op weg naar mijn droom’
In juli van dit jaar werd Rikkie Kollé verkozen tot ‘mooiste vrouw van Nederland’.

Veel mensen konden het niet geloven en vermoedden dat de transvrouw had gewonnen om een statement te maken.

Na haar overwinning kreeg Rikkie te maken met nare reacties van mensen die haar niet als vrouw beschouwden.

Eerder deze week vertelde ze al dat ze terugkijkt op een mooie ervaring.

“Na deze verkiezing wil ik mijn droom blijven nastreven om een platform te creëren voor andere queer personen die vragen hebben over hun identiteit, bijvoorbeeld.”

Diversiteit
Rikkie Kollé noemt het een ‘positieve ontwikkeling’ dat er zoveel ‘verschillende vrouwen’ deelnemen aan de Miss Universe-verkiezing, omdat dit laat zien hoe divers zowel de wereld als de maatschappij is.

Algemeen

Floortje Dessing getrffen door ernstige ziekte: ‘Al dagen niet gegeten en bonkende hoofdpijn’

Avatar foto

Gepubliceerd

op

Tv-maker Floortje Dessing (52) heeft tijdens opnames op Bali naar eigen zeggen een naar ’tropisch v!rus’ opgelopen. Ze heeft al dagenlang niet kunnen eten en kan alleen wat water binnenhouden.

Hoewel ze voor werk op het Indonesische eiland verblijft, hoopte ze ook te kunnen ontspannen tijdens haar verblijf.

Het is voor het eerst in zeven jaar dat ze terug is op Bali, en ze geniet van de veranderingen en kleine details, zoals een bijzondere boom bij haar logeeradres. Helaas kan Dessing echter niet echt genieten vanwege haar z!ekte.

Ze deelde haar situatie met haar 63.000 volgers op social media en vertelde over het ‘n*sty tropisch v!rus’ dat haar al op de tweede dag van haar reis te pakken had genomen.

Ze verblijft momenteel alleen maar binnen onder een muggennet en heeft last van bonzende h00fdpijn.

Het is niet duidelijk welk v!rus ze precies heeft, maar het heeft haar flink te pakken. Ze heeft al dagen niet kunnen eten en houdt alleen water en paracetam0l binnen.

Ondanks haar tegenslag blijft Dessing nuchter en 0ptimistisch. Ze zegt: “Dat is ook reizen… Maar even doorb!jten en we zijn er vast weer.”

Haar volgers sturen haar beterschapswensen, wat haar enigszins helpt om zich wat beter te voelen.

Het is niet de eerste keer dat Dessing wordt getr0ffen door een typische reisaand0ening. In het verleden heeft ze al te maken gehad met verschillende infect!es en aand0eningen tijdens haar reizen, zoals schist0somiasis in Colombia, knokkelk00rts op Bali, hondsd0lheid in Cambodja en tekenencefalitis in Zweden.

Ze heeft zelfs ooit beweerd dat ze werd aangev*llen door duizenden wespen op een eiland in de Stille Oceaan.

Ondanks deze uitdagingen leveren haar reisavonturen prijswinnende tv-programma’s op. Onlangs werd ze geëerd met de Media Oeuvre Award voor haar jarenlange carrière vol ‘schitterende’ programma’s en mooie verhalen.

Ze won in 2016 de Gouden Televizier-Ring met haar programma ‘Floortje naar het einde van de wereld’.

Dessing wordt beschouwd als een ‘klasse apart’ door de jury, bestaande uit AD-columnist Angela de Jong en Spreekbuis-uitgever Richard Otto.

Lees verder