-

Economie

Ontroerde Jan Smit (37) maakt zijn afscheid bekend

Avatar foto

Gepubliceerd

op

De Volendamse zanger Jan Smit (37) beschrijft zijn leven als een achtbaan, waarin hij zelfs een burn-out heeft ervaren.

Hoewel het nu redelijk goed gaat met Jan, die tevens voorzitter is van voetbalclub FC Volendam, heeft dit voorzitterschap gevolgen gehad voor zijn gezin. Daarom is het tijd voor actie.

FC Volendam

Volendam staat bekend om verschillende zaken; bijvoorbeeld het feit dat veel inwoners de achternaam Veerman dragen, de liefde voor vis, en af en toe speelt het lokale voetbalteam zelfs in de Eredivisie.

Sinds vorig jaar is FC Volendam weer actief op het hoogste niveau, en het doel van Jan Smit is om de club daar te houden.
Jan Smit

Sterker nog, hij heeft de ambitie om binnen vijf jaar FC Volendam in Europa te laten spelen, of dat nu in de Conference League, Europa League of Champions League is, is nog onduidelijk.

Moderniseren

Om deze droom te verwezenlijken, is er behoefte aan aanzienlijke modernisering.

Dit stuit zowel bij de club als bij de supporters op weerstand.

Jan heeft te maken met interne kritiek en merkt op: “Dat ik zo van binnenuit wordt aangevallen, had ik nog nooit meegemaakt. Een Volendammer houdt blijkbaar niet van verandering.”
Jan Smit

Jan stopt ermee

Als FC Volendam daadwerkelijk de Europese competitie haalt, zal Jan Smit in ieder geval geen voorzitter meer zijn.
Jan Smit

Hij heeft het voornemen om af te treden na de voltooiing van deze hervormingen.

“Ik schat in dat dit binnen een jaar of twee zal gebeuren,” vertelt hij aan Story. Misschien heeft dit te maken met zijn gezin?

Kinderen

“Het is niet makkelijk voor mijn gezin. Onze dochter wordt regelmatig op school verteld dat hun vader er niks van kan.”
Jan Smit

Jan vervolgt, “Emma wordt volgende maand dertien en Fem in januari zestien.

Als er dan wat geroepen wordt, vinden ze dat allesbehalve fijn.”

Zijn vrouw Liza heeft er ook onder te lijden. “Mijn vrouw vroeg me of mijn liefde voor haar even groot is als mijn liefde voor FC Volendam.”

Jan reflecteert, “Zover zou ik niet durven gaan, maar ik steek wel veel tijd in de club. Dat is een feit.

En als je dan al die kritiek over je heen krijgt, heeft ze natuurlijk alle recht om me te vragen voor wie en wat ik het allemaal doe,” besluit de Volendammer.

Economie

Willem Alexander in Rotterdamse shoarmazaak gaat viraal, en toen was daar ook nog Alexia!

Gepubliceerd

op

Van NAVO-top tot shoarmazaak: Koning Willem-Alexander verrast met spontane optredens

De afgelopen week was koning Willem-Alexander op verrassend veel plekken te zien – en dat in uiteenlopende contexten. Van een officieel diner met internationale wereldleiders tot een onverwacht bezoek aan een populaire shoarmazaak in Rotterdam: het koninklijke weekprogramma was allesbehalve voorspelbaar. Zijn verschijning op al deze locaties roept bewondering, verbazing én een hoop glimlachen op.

NAVO-top in Den Haag: wereldleiders onder één dak

De week begon met een belangrijke internationale aangelegenheid: de NAVO-top in Nederland. Tijdens deze bijeenkomst kwamen meerdere wereldleiders samen in Paleis Huis ten Bosch, het woonpaleis van de koning en koningin. Onder de genodigden bevond zich onder meer de Amerikaanse president Donald Trump, wat het bezoek internationaal veel media-aandacht opleverde.

Voor de gelegenheid werden zowel formele als informele momenten georganiseerd. Eén daarvan was een uitgebreid diner in het paleis, waarbij gastvrijheid centraal stond. Opvallend detail: president Trump overnachtte die avond zelfs in het paleis, zij het uiteraard in een andere vleugel dan de koninklijke familie zelf. Het onderstreepte nog maar eens de symbolische rol van het koningshuis binnen de diplomatieke verhoudingen.

Van formeel naar informeel: een bezoek aan de camping

Waar de ene dag draait om maatpakken, rode lopers en internationale betrekkingen, kiest Willem-Alexander een paar dagen later voor een totaal andere setting. De koning werd namelijk gespot op een camping in Nederland, waar hij op geheel ontspannen wijze met vakantiegangers sprak.

De sfeer was gemoedelijk en informeel. Zo werd hem op een luchtige toon gevraagd of hij bij thuiskomst de groeten wilde doen aan zijn ‘wijffie’, refererend aan koningin Máxima. De koning kon er zichtbaar om lachen. Het typeert de manier waarop hij zich beweegt in verschillende lagen van de samenleving: toegankelijk, met gevoel voor humor en zonder pretenties.

Verrassing in Rotterdam: koning wandelt ‘undercover’ langs een terras

Alsof zijn aanwezigheid op de camping nog niet verrassend genoeg was, dook Willem-Alexander ook op in hartje Rotterdam. Daar werd hij gespot toen hij in zijn eentje langs een terras wandelde, voorzien van een petje op zijn hoofd. De koning leek even incognito te willen zijn, maar zijn herkenbaarheid was niet helemaal te verbergen.

Terrasbezoekers herkenden hem snel, ondanks zijn nonchalante look. Toch nam hij, zoals gebruikelijk, vriendelijk de tijd voor een glimlach of een kort praatje. De beelden van deze onverwachte ontmoeting verschenen al snel op sociale media, waar het enthousiasme onder de Rotterdammers duidelijk voelbaar was.

Koning Willem-Alexander gespot in beroemde shoarmazaak

Het meest besproken moment van de week speelde zich echter af in de avonduren – opnieuw in Rotterdam. De koning werd namelijk gefilmd terwijl hij in de rij stond bij Jaffa, een van de bekendste shoarmazaken van de stad. Zonder personeel of protocol, gewoon als iedere andere klant, wachtte hij geduldig op zijn beurt.

Wat hij precies heeft besteld blijft gissen, maar het gerucht gaat dat het een kapsalon was – een typisch Rotterdams gerecht dat bekendstaat als stevige snack. De beelden waarin hij relaxed in de rij staat, oogstten veel bewondering én verwondering. Het gaf veel mensen het gevoel dat ‘onze koning ook maar een mens is’.

Dubbelganger van prinses Alexia?

De video van de koninklijke bezoeker aan de shoarmazaak werd al snel breed gedeeld. Toch ging het gesprek niet alleen over de koning zelf. In de beelden is ook een jonge vrouw te zien die vóór hem in de rij staat. Meerdere kijkers merkten op dat deze vrouw sprekend lijkt op prinses Alexia, de tweede dochter van het koningspaar.

Op sociale media ontstonden direct vragen: was Alexia ook aanwezig? Of is dit gewoon iemand die erg op haar lijkt? De consensus lijkt inmiddels te zijn dat het om een lookalike gaat, maar de verwarring was begrijpelijk. De gelijkenis is opvallend groot, en dat gaf het spontane moment bij de shoarmazaak nog een extra twist.

Menselijk, benaderbaar en verrassend

Wat deze week zo bijzonder maakt, is niet alleen de verscheidenheid aan locaties, maar vooral hoe Willem-Alexander zich overal weet aan te passen. Of hij nu staat te dineren met wereldleiders, een praatje maakt met kampeerders of een late-night snack haalt in Rotterdam – hij doet het allemaal met dezelfde open houding.

Het contrast tussen de NAVO-top en de shoarmarij laat zien hoe veelzijdig het koningschap anno nu is. Geen stijve afstandelijkheid, maar juist een menselijke benadering, waarbij de koning zichtbaar plezier heeft in het contact met gewone burgers.

Publieke reacties: lof en bewondering

Op X, Instagram en Facebook regende het reacties. Veel mensen prijzen de koning om zijn spontaniteit en ‘gewone’ gedrag. “Geweldig dat hij ook gewoon in de rij gaat staan voor een kapsalon,” schrijft iemand. Een ander reageert: “Dit soort momenten maken hem zo sympathiek. Je ziet dat hij het contact met het volk niet verliest.”

Ook het contrast met de eerdere ontvangst van Donald Trump werd meerdere keren genoemd. “Van diplomatiek paleisdiner naar camping én shoarmazaak in één week… Dat is pas koninklijk multitalent,” grapte een gebruiker.


Samenvattend: een week vol verrassingen

De week van koning Willem-Alexander toont hoe breed zijn rol is – van staatshoofd tot betrokken burger. Of hij nu internationale gasten ontvangt in zijn paleis of geniet van een Rotterdamse snack, zijn manier van doen blijft authentiek en benaderbaar. Dat maakt hem geliefd bij velen, en dat blijkt ook uit de talloze positieve reacties die zijn spontane optredens hebben opgeleverd.

Eén ding is zeker: deze week zullen veel mensen zich nog lang herinneren – of ze nu zelf op het terras zaten, op de camping stonden, of gewoon genoten van het kijkje achter de schermen via hun telefoon.

Lees verder