-

Algemeen

Medium Liesbeth weet het heel zeker: Dit staat te gebeuren op 22 november

Avatar foto

Gepubliceerd

op

Op 22 november nadert de Tweede Kamerverkiezingen en de vraag van wie de nieuwe leider van Nederland zal worden houdt velen bezig.

Terwijl de meesten in het duister tasten, heeft de beroemde paragnost Liesbeth wellicht de antwoorden via haar glazen bol.

De Telegraaf heeft regelmatig contact met Liesbeth, en verslaggever Jeroen Holtrop ging vandaag opnieuw bij haar langs om haar voorspellingen te horen over de aanstaande verkiezingen.

Gevraagd naar welke partij de grootste zal worden, antwoordt Liesbeth zonder aarzelen: “De VVD blijft de grootste.”

Dit zou betekenen dat Dilan Yeşilgöz-Zegerius de nieuwe minister-president wordt.

Echter, er is een afwijkende mening, want Van Dijk suggereert: “Ik heb het gevoel dat zij iemand anders naar voren zal schuiven.

Dat zij het niet zal doen.” En dan is er Geert Wilders (PVV), waarvan Liesbeth ziet dat hij sterk zal opkomen en meer stemmen zal krijgen dan verwacht.

Ze heeft ook het sterke gevoel dat Mark Rutte naar de NAVO zal gaan.

Wat betreft Pieter Omtzigt, die door velen als een geschikte leider wordt gezien, lijkt Liesbeth minder enthousiast te zijn.

Ze voorspelt dat hij zal tegenvallen en dat zijn optreden chaotisch zal zijn, met teleurstelling alom.

Voor Forum voor Democratie (FvD) is haar voorspelling niet rooskleurig: “Ze zullen ongeveer hetzelfde aantal zetels behouden.

Als ik naar de aura van de partij kijk, vind ik het een vreemde situatie.”

Van Dijk, gealarmeerd door deze voorspellingen, benadrukt dat zware ruzies op de loer liggen en dat het nieuwe kabinet de volledige vier jaar waarschijnlijk niet zal volmaken.

Algemeen

Dit vergeten mapje met de eerste euromunten blijkt nu verrassend veel waard.

Avatar foto

Gepubliceerd

op

De Zalmkit: van nationale trots tot nostalgisch verzamelobject

Iedereen die de overgang van de gulden naar de euro bewust heeft meegemaakt, herinnert zich het kleine kartonnen mapje met muntjes nog wel. Eind 2001 kreeg bijna elk Nederlands huishouden een zogenoemd euro-startpakket, bedoeld om alvast kennis te maken met de nieuwe munteenheid.

Het mapje, officieel de eurokit genoemd maar al snel bekend als de Zalmkit, was vernoemd naar toenmalig minister van Financiën Gerrit Zalm. Het voelde voor velen als een stukje geschiedenis in handen — een tastbaar bewijs dat Nederland een nieuw tijdperk binnentrad.

Ruim twintig jaar later zijn veel van die kits nog altijd bewaard gebleven, zorgvuldig opgeborgen in lades, vitrines of op zolder. Sommige mensen hoopten dat ze ooit veel geld waard zouden worden. Maar anno 2025 blijkt die hoop vooral symbolisch.

Lees verder