Algemeen
Belangrijke aankondiging: Het einde van Linda de Mol’s loopbaan bekendgemaakt

De ooit zo geliefde show “Ik Hou Van Holland,” gepresenteerd door de televisiekoningin Linda de Mol, lijkt aan glans te hebben ingeboet en wordt beschouwd als een grote tegenvaller.
Ondanks Linda’s status als televisie-icoon, weet de show niet
veel kijkers te trekken.
Decennialang heeft ze de kijkcijferkroon behouden, maar nu zien
we een aanzienlijke daling in het aantal kijkers.
Vorige week stemden slechts 537 duizend kijkers af op de show,
terwijl dat aantal nu is gestegen naar 678 duizend.
Aan de andere kant schittert Paul de Leeuw met “Hotel Hollandia”
en trekt hij indrukwekkende 1,3 miljoen kijkers. Het contrast is
opvallend en lijkt een teleurstelling te zijn voor Linda.
Volgens tv-expert Tina Nijkamp zijn er verschillende redenen
voor de afnemende populariteit.
Ze is van mening dat Linda hier geen schuld aan treft en deelt
haar inzichten: “Zien we Linda niet nog steeds schitteren in
Miljoenenjacht?”
Een verandering van uitzendtijdstip naar 21.30 uur speelt
volgens Tina een grote rol in het dalende kijkcijferdrama. “Een
vroeger tijdstip van 20.00 uur is meer geschikt voor gezinnen.”
Daarnaast wijst Tina erop dat Jeroen van Koningsbrugge een
andere uitdaging vormt vanwege zijn frequente optredens op RTL
4.
Ze merkt ook op: “We zien steeds dezelfde bekende gezichten. Het
lijkt erop dat velen al in drie rondes hebben meegespeeld.”
Een andere reden die Tina noemt, is het verlies van
authenticiteit.
Ze heeft het gevoel dat het voortdurende gelach niet oprecht is,
en met name Jeroen’s prominente rol in de show doet afbreuk aan de
geloofwaardigheid.

Algemeen
Roxeanne Hazes meteen onder vuur na eerste uitzending Het Holland Huis: ´Presenteren blijft een vak!´

In het nieuwe muziekprogramma Het Holland Huis staat volksmuziek centraal, en de presentatie is in handen van Roxeanne Hazes. Dit is haar allereerste presentatieklus, en dat laat ze niet ongemerkt. De zangeres deelt dat ze alles spannend vindt, maar tegelijkertijd ook vastberaden is: “Ik durf niks, doe alles,” zei ze in een gesprek met Veronica Superguide.
Roxeanne’s Eerste Stappen als Presentatrice
Het programma is een viering van het steeds populairder wordende levenslied, en het lijkt wel of het volkse genre steeds meer terrein wint. Yves Berendse opent de avond met zijn hit Terug in de tijd, gevolgd door Danny de Munck die een medley zingt ter gelegenheid van zijn veertigjarige jubileum in het vak. Het programma wil niet alleen de groten der volkzangers een podium bieden, maar ook de nieuwe generatie aan talent een kans geven om zich te laten zien.
Voor Roxeanne is het echter de eerste keer dat ze een tv-programma presenteert. En hoewel ze zegt te twijfelen, heeft ze de moed om haar debut te maken.
Toch zijn er enkele opmerkingen van kijkers over haar presentatie. “Waarom heeft Roxeanne een microfoon in haar hand? Dat hoeft toch tegenwoordig niet meer?”, vraagt een kijker zich af. Anderen merken op dat ze de microfoon niet goed vasthoudt voor een presentatie, wat voor sommige kijkers afleidend is.
Kritische Reacties van Kijkers
De reacties op Roxeanne’s presentatie zijn gemengd. Sommige kijkers zijn kritisch en stellen dat “alle begin moeilijk is”, waarbij ze aangeven dat presenteren meer vereist dan alleen een draaiboek en autocue. “Ik heb een absoluut zwak voor Roxeanne, toch blijft presenteren een vak waar meer voor nodig is,” aldus een andere kijker.
Positieve Reacties van Fans
Toch zijn er ook kijkers die positief zijn over het programma zelf. Het Holland Huis wordt door sommigen gezien als een fijne muzikale opvolger van The Tribute: Battle of the Bands.
“Gezellig programma. Gewoon niet over nadenken en lekker genieten van de muziek,” zegt een enthousiaste kijker. Anderen vinden het programma de perfecte manier om een vrijdagavond door te brengen. “Ik moet zeggen geen verkeerd programma voor een vrijdagavond. Kijkt lekker weg.”
Ondanks wat kritiek blijft Roxeanne Hazes proberen haar rol als presentatrice te omarmen, en Het Holland Huis lijkt een goed podium voor zowel haar als de artiesten die eraan meewerken.