Algemeen
ING aangeklaagd door vrouw die duizenden euro’s naar buitenlands liefje overmaakte
Je hebt vast wel eens gehoord van ene ‘Simon Leviev’. De Israëlische meester0plichter stond centraal in de Netflix-documentaire ‘Tinder Swindler’. Een van de vrouwen die in zijn praatjes trapte, is Ayleen Charlotte. Zij heeft ING aangekla*gd.

ING
Leviev, een gehaaide vrouwenversierder, nam ook Ayleen Charlotte
uit Nederland in de maling. Hij kreeg haar zover dat ze
tienduizenden euro’s naar hem overboekte.

Een groot deel van dat geld is via ING-bankrekeningen bij Leviev
terechtgekomen. Charlotte vindt dat de bank haar hiervoor had
moeten waarschuwen en heeft de bank aangekla*gd. Gisteren stonden
de vrouw en de ING-bank tegenover elkaar in de r*chtszaal.

Schulden
Charlotte dacht dat Simon echt verliefd op haar was. Hij
presenteerde zichzelf als de zoon van een steenrijke diamantair. En
de Nederlandse vrouw geloofde alles.

Ze was zo in de ban van hem dat ze letterlijk alles voor hem
deed. Ze stortte tienduizenden euro’s naar hem en belandde in de
sch*lden. Zelfs bij haar eigen vrienden en familie sloot ze
leningen af. Het geld stortte ze direct door naar Simon Leviev.

Toen ze er uiteindelijk achter kwam dat ze een van Simons
denkbeeldige vriendinnetjes was, ging ze er mentaal helemaal aan
onderdoor. Ze liep een trauma op, was niet meer in staat om te
werken en heeft jarenlange therap!e gevolgd om er bovenop te
komen.

ING
Charlotte richt haar pijlen nu op ING. Ze beweert dat de bank
meerdere signalen heeft gekregen waaruit bleek dat er hier sprake
was van 0plichting.

Ze vindt dat ING haar had moeten waarschuwen toen ze voor het
eerst geld overmaakte naar Leviev. Dat zou haar ‘veel ellende
hebben bespaard’.

Zorgplicht
Volgens ING waren er helemaal geen signalen. En dus ziet de bank
niet in waarom zij Charlotte hadden moeten inlichten en stelt ook
dat het dus niet onder de zorgplicht valt.

Banken moeten transacties monitoren op basis van de Wet ter
voorkoming van w!twassen en financiering van bijvoorbeeld
terrorisme (Wwft).

De bank stelt dat die monitoring niet bedoeld is om klanten te
behoeden voor datingfra*de. Sterker nog, wanneer de bank een
‘onregelmatige’ transactie opmerkt, lichten zij de financiële
autoriteiten in en absoluut niet de klant, zo meldt ING.

Katvanger
Leviev had in Nederland een jonge vrouw, E., als katvanger ingezet.
Hij mocht haar ING-rekening gebruiken, waarna deze vrouw het geld
weer doorstortte naar de creditcard van Leviev.

Charlotte en haar advocaten noemen het ‘verbijsterend’ dat de
bank niets deed toen er grote bedragen op de rekening van E.
verschenen, die meteen werden overgeboekt naar het buitenland.
Volgens Charlotte, zelf ook ING-klant, had ze veel eerder kunnen
beseffen dat er iets mis was als ze een melding had gekregen.

Richtlijnen
ING vindt het heel erg dat Charlotte in de praatjes van Simon
Leviev is getrapt, maar zegt niets verkeerds te hebben gedaan. De
bank wijst op haar eigen verantwoordelijkheid.

Charlotte had hem niet alleen haar creditcardgegevens gegeven,
maar ook al haar pincodes. ING stelt dat Charlotte hiermee tegen de
richtlijnen van de bank heeft gehandeld en weigert Charlotte ook
maar een cent te vergoeden van al het geld dat ze zelf heeft
gestort.

Crowdfunding
De bank stelt ook dat de eventuele schade die Charlotte heeft
opgelopen, verrekend moet worden met de opbrengsten van een
speciaal fonds dat is opgericht voor de drie bekende
Swindler-slacht0ffers. Bovendien heeft Charlotte nog kleding van
Leviev in beheer, en dat heeft ze verkocht.

Fantast
Desalniettemin vindt Charlotte de zaak ‘vreselijk’. In de eerste
zaak werd ze door ING “volledig de grond ingetrapt”, een fantast
genoemd en iemand die te veel naar Netflix kijkt.

Op 28 november aanstaande zal de r*chter uitspraak doen.
Algemeen
Koningin Máxima zorgt voor een grote shock na medische behandeling

Koningin Máxima in Suriname: opvallende hoed, vermoeid uiterlijk en lauwe ontvangst leiden tot discussie
Tijdens haar staatsbezoek aan Suriname heeft koningin Máxima opnieuw veel publieke aandacht getrokken—ditmaal niet alleen om haar werk, maar vooral vanwege haar uitstraling. Volgens royaltykenner Jeroen Snel oogde de koningin opvallend vermoeid, iets wat bij veel kijkers vragen oproept. De opmerkingen komen op een moment dat buitenlandse media speculeren over een vermeende cosmetische behandeling, waardoor het gesprek over Máxima’s uiterlijk ineens breder wordt gevoerd dan anders.

Een staatsbezoek met onverwachte mediafocus
Het staatsbezoek aan Suriname is een belangrijk diplomatiek moment voor Nederland. Toch richt een groot deel van de aandacht zich deze keer niet op de officiële ontmoetingen of toespraken, maar op de verschijning van Máxima. Buitenlandse berichten, met name uit Spanje, beweerden eerder dat de koningin onlangs een bezoek zou hebben gebracht aan een kliniek voor botoxbehandelingen. Bewijs daarvoor ontbreekt, maar de timing van de berichtgeving zorgt ervoor dat alles wat Máxima draagt of doet extra wordt geanalyseerd.
Tijdens het bezoek aan Paramaribo viel haar opvallend grote hoed onmiddellijk op. Volgens modejournalist Arno Kantelberg was de hoed “zeer aanwezig” en misschien wel wat overdreven voor de gelegenheid. Collega-presentator Luuk Ikink nuanceerde zijn opmerking door te benadrukken dat de hoed in elk geval bescherming biedt tegen de zon—waar Suriname in deze periode flink mee te maken heeft.

“Ze oogde moe”: de observatie die voor discussie zorgt
Het was echter Jeroen Snel die de meeste opschudding veroorzaakte met zijn observatie in de uitzending van RTL Boulevard. Hij vertelde dat Máxima er tijdens haar bezoeken “moe” uitzag en dat ze zich onder de grote hoed leek te verschuilen.
Volgens hem straalde ze minder energie uit dan normaal. “Zij was moe. En onder die hoed verbergt ze zich lekker. Ik vond haar er echt moe uitzien,” aldus Snel.
De opmerking zorgde meteen voor discussies online, want de koningin staat normaal juist bekend om haar energieke uitstraling en brede glimlach. Tijdens officiële reizen, die vaak intensief zijn en lange programma’s bevatten, lijkt ze zichzelf doorgaans probleemloos staande te houden. Nu lijkt het programma echter zijn tol te eisen. De warmte, het volle schema en de vele ontmoetingen zouden verklaren waarom Máxima er minder uitgeslapen uitzag dan gebruikelijk.

Een lauwe ontvangst in Suriname: opvallend weinig publiek
Naast de aandacht voor Máxima’s uiterlijk valt ook de relatief lage publieke opkomst op tijdens het staatsbezoek. Jeroen Snel merkte op dat er aanzienlijk minder mensen op de been waren dan veel Nederlanders gewend zijn van reizen naar andere landen binnen het Koninkrijk.
Hij vertelde dat een groep schoolkinderen langs de route was geplaatst om het koningspaar te verwelkomen, maar dat de straten verder opvallend leeg bleven. “Ik zag één jongen in een oranje T-shirt ergens langs de route,” zei Snel, die benadrukte dat de beelden van het bezoek zijn observatie bevestigen.
Dit steekt af tegen eerdere staatsbezoeken, zoals de reizen naar Curaçao en Aruba, waar vaak duizenden mensen samenkomen om het koningspaar te zien. De ingetogen sfeer in Paramaribo toont volgens hem hoe de band tussen Nederland en Suriname door de jaren heen is veranderd.

Waarom de relatie met Suriname anders ligt
De verklaring daarvoor ligt volgens Snel vooral in de demografie en de geschiedenis van Suriname. Het land is sinds 1975 een onafhankelijke republiek en heeft een jonge bevolking, met een gemiddelde leeftijd onder de dertig jaar.
Veel jongeren hebben geen persoonlijke herinneringen aan de periode waarin Suriname nog deel uitmaakte van het Koninkrijk der Nederlanden. Daardoor is de emotionele band met het Nederlandse koningshuis veel kleiner dan in bijvoorbeeld het Caribisch deel van het Koninkrijk.
Snel benadrukte dat het belangrijk is om vanuit Nederland niet te verwachten dat iedere Surinamer enthousiast zal zijn wanneer koning Willem-Alexander en Máxima op bezoek komen. “Het is geen Nederland meer, hè. Het is een land op zich, een republiek, en dat moeten we goed onthouden.”
Deze woorden maken duidelijk hoe verschillend de beleving van een staatsbezoek kan zijn, afhankelijk van historische context en nationale identiteit.
Máxima blijft geliefd, maar kritiek hoort bij de rol
Ondanks de vragen over haar uiterlijk tijdens dit bezoek, blijft koningin Máxima een van de populairste leden van het Nederlandse koningshuis. Haar stijl, betrokkenheid en toegankelijkheid worden breed gewaardeerd. Toch laat dit moment zien dat populaire publieke figuren ook makkelijk onderwerp worden van speculaties of oppervlakkige discussies, zeker wanneer internationale media zich ermee bemoeien.
Dat een modieus detail als een grote hoed ineens tot kritiek leidt, bevestigt hoe nauwlettend elke beweging, elke keuze en elke blik wordt gevolgd. Modekenners vinden het interessant; royaltywatchers analyseren het; online commentatoren trekken er conclusies uit. Het hoort bij het leven in de publieke schijnwerpers, maar het kan soms afleiden van de inhoudelijke betekenis van het staatsbezoek.
De moeilijke balans tussen imago, mode en gezondheid
De combinatie van een druk programma, de warme omstandigheden in Suriname en de aandacht van internationale media legt een extra druk op Máxima’s optreden. Dat ze er vermoeid uitzag, hoeft niets te betekenen, maar wordt snel groter gemaakt doordat speculaties eerder die week al waren opgekomen.
Het is precies deze balans die voor vrouwen in publieke posities extra ingewikkeld is: een hoed kan zowel een modekeuze zijn als een bescherming tegen zonlicht, maar wordt in één klap een onderwerp van landelijke discussie. Een moment van vermoeidheid kan een menselijke reactie zijn op een druk schema, maar wordt meteen gekoppeld aan internationale berichten over vermeende cosmetische behandelingen.
Een staatsbezoek met meerdere lagen
Het staatsbezoek duurt nog enkele dagen, maar nu al is duidelijk dat dit bezoek anders verloopt dan eerdere reizen. De inhoudelijke agenda, waarin economische samenwerking, cultureel erfgoed en diplomatie centraal staan, raakt soms overschaduwd door gesprekken over hoe het koningspaar wordt ontvangen en hoe Máxima eruitziet.
Toch biedt het bezoek inzichten in hoe Suriname zichzelf ziet in relatie tot Nederland én hoe Nederland het koningshuis ervaart als vertegenwoordiger van het land in het buitenland. Voor Máxima zelf lijkt de aandacht te wijzen op een oude realiteit: dat publieke optredens nooit alleen gaan over wat je doet, maar ook over hoe je eruitziet en hoe mensen je interpreteren.
Een koningin die in het middelpunt blijft staan
Ondanks alles blijft Máxima een geliefd gezicht in Nederland. Haar modekeuzes, haar openheid en haar warme uitstraling trekken nog altijd veel aandacht. Maar het bezoek aan Suriname toont dat perceptie sterk kan verschillen per land, generatie en historische context.
Of de vermeende cosmetische behandeling ooit wordt bevestigd of ontkracht, is onduidelijk en bovendien privé. Feit is dat de media-aandacht opnieuw duidelijk maakt hoe nauw de persoonlijke uitstraling van Máxima verweven is met haar publieke imago.
Voorlopig blijft zowel haar opvallende hoed als de ingetogen ontvangst in Suriname onderwerp van gesprek. Maar de komende dagen zullen bepalen welk beeld van dit staatsbezoek uiteindelijk blijft hangen: dat van een koningin die onder een grote hoed even op adem kwam, of dat van een diplomatieke reis die vooral de veranderende band tussen Nederland en Suriname zichtbaar maakte.