Algemeen
Baudet opgenomen in ziekenhuis na aanval, ‘het lijkt goed te komen’
Forum voor Democratie (FvD) lijsttrekker Thierry Baudet is opnieuw het doelwit geweest van een aanval. Volgens de partij is Baudet momenteel in een ziekenhuis in Groningen. FvD verklaart: ‘Het ziet ernaar uit dat het goed afloopt’.

Details over de locatie, het tijdstip of het voorwerp van de aanval zijn nog onbekend. De partij was niet beschikbaar voor commentaar. Op X circuleren video’s waarop te zien is dat Baudet in een café wordt geslagen, mogelijk met een fles. Hij zou die avond aanwezig zijn op een evenement in Zwolle, maar het is onzeker of dit doorgaat.

Eerder in oktober werd Baudet aangevallen met een paraplu toen hij in Gent, België, een toespraak hield. Toen hij het gebouw betrad, werd hij aangevallen door een 33-jarige Oekraïner die hem met een opgevouwen oranje paraplu op het hoofd sloeg. Baudet liep hierdoor een lichte hersenschudding op.

Op X uiten politici hun afkeur over het geweld tegen Baudet. Caroline van der Plas omschrijft de aanval als ‘walgelijk’ en ‘laf’. Pieter Omtzigt beschouwt de aanval als ‘onacceptabel’. “Dit is een zware klap voor de democratie. Het lijkt alsof we niets geleerd hebben van 2002 en Pim Fortuyn,” zegt hij.
Thierry #Baudet is zojuist aangevallen met een fles/glas in Groningen. Hij is nu op weg naar het UMCG. Dit is het resultaat van de doorlopende demonisering door de media en van diverse politici. #StemFVD #STEMZEWEG pic.twitter.com/wkCCGYE0KA
— Annelies (@annstrikje) November 20, 2023
Algemeen
Oranje-kijkers gaan helemaal los en wijzen naar een speler: ”Echt nooit meer selecteren”
Teleurstelling voor Oranje: moeizaam gelijkspel tegen Polen levert flinke kritiek op
Het Nederlands elftal heeft vrijdagavond teleurgesteld in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Polen. In Warschau kwam Oranje niet verder dan een 1-1 gelijkspel, na een stroef duel waarin het spel opnieuw te wensen overliet. De ploeg van Ronald Koeman wist de overwinning die nodig was voor rechtstreekse plaatsing niet binnen te halen, en dat zorgt voor de nodige frustratie bij zowel fans als analisten.

Een moeizame eerste helft
De opdracht was vooraf helder: winnen om een directe kwalificatie voor het WK veilig te stellen. Maar vanaf de aftrap bleek al snel dat het voor Oranje geen makkelijke avond zou worden. Polen koos voor een compacte verdediging en liet Nederland veel aan de bal, zonder dat dat tot grote kansen leidde.
Spelers als Cody Gakpo en Donyell Malen probeerden met snelle combinaties door de Poolse linies te breken, maar de tegenstander hield het veld klein en verdedigde met discipline. Het tempo bij Nederland lag laag en de passes kwamen zelden aan.
Bondscoach Ronald Koeman schreeuwde zijn spelers meermaals toe om het tempo te verhogen, maar echt gevaar bleef uit. De frustratie groeide zichtbaar bij het team.
